Region: Zamojszczyzna gra z WOŚP

R E K L A M A    B O A R D


Zamość, Józefów, Zwierzyniec, Tyszowce, Telatyn, Rachanie, Komarów, Hrubieszów, Biłgoraj, Susiec czy Tomaszów Lubelski – to właśnie w tych miastach i miejscowościach swój wielki finał w najbliższą niedzielę, 14 stycznia mieć będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Koncert, pokazy, występy i licytacje to główne punkty programu przygotowane przez organizatorów. Najwięcej będzie działo się w Hetmańskim Grodzie. MDK, Zamojski Dom Kultury, Galeria Twierdza, czy wiele innych miejsc i wydarzeń – oj będzie się działo. Szczegółowy program zamojskiego finału WOŚP 2018 znajdziecie TUTAJ.

W Józefowie zbiórkę pieniędzy na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków i niedzielne atrakcje organizują członkowie Sztabu WOŚP przy SP w Józefowie, Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Inicjatyw Społeczno – Kulturalnych „Jagoczary”. Finał odbędzie się na miejscowym rynku, gdzie już od godz. 14 odbywać się będą koncerty, pokazy talentów, aukcje przedmiotów i usług oraz ekologiczne światełko do nieba, a do tego premiera specjalnej piosenki – utworu pod tytułem „Orkiestra gra”.
Na plenerowej scenie w tym roku wystąpią: zespoły „Vestige” i „Ikarus Feel” oraz wokaliści, tancerze i instrumentaliści z miejscowych szkół. Na aukcji będzie można wylicytować m.in. orkiestrowe gadżety i wycieczkę do Lwowa, a oprócz tego do wieczora będą się odbywać pokazy strażackie oraz bezpłatne badania ciśnienia i cukru. Na koniec organizatorzy zaplanowali koncert zespołu „Tex” i eko-światełko do nieba, czyli zamiast głośnych fajerwerków – pokaz zimnych ogni, które otrzymają uczestnicy finału WOŚP.

 

W Zwierzyńcu pieniądze do puszek zbierać będzie około 50 wolontariuszy, którzy pojawią się także w Kosobudach, Obroczy, Sochach, Turzyńcu, Wywłoczce i Żurawnicy. Natomiast w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu wystąpią Zespół Tańca Ludowego „Zwierzyniacy” oraz soliści i zespoły, działające w Centrum Kultury w Zwierzyńcu, gdzie swoją siedzibę będzie mieć główny sztab akcji i gdzie wolontariusze będą się mogli posilić grochówką i bigosem albo rozgrzać kawą czy herbatą.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także w Tyszowcach, Telatynie, Rachaniach i Komarowie. Tyszowiecki sztab wesprze 30 kwestujących, których będzie można spotkać z puszkami w Tyszowcach, Czartowcu, Wakijowie i Perespie w gminie Tyszowce, a także w Wożuczynie i Siemnicach w gminie Rachanie, w Telatynie oraz w Zubowicach w gminie Komarów-Osada.
Zbiórka rozpocznie się o 8.00. Na godz. 14.00 w tyszowieckim gimnazjum odbędzie się tradycyjna impreza, podczas której również będzie można wesprzeć orkiestrę. Zaplanowano gry i zabawy dla najmłodszych, odbędzie się też dwugodzinny maraton zumby, którego start zaplanowano na godz. 15. O 17.30 organizatorzy zapraszają na skwer przy Placu Konfederacji Tyszowieckiej, gdzie przy dźwiękach muzyki zaplanowano aukcję orkiestrowych gadżetów wśród których znalazły się koszulki, płyty, książki, kalendarze i kubki ze specjalnym nadrukiem WOŚP. Tegoroczny finał WOŚP zakończy o 20.00 tradycyjne światełko do nieba.

 

Licytacja kultowego „malucha”, czyli Fiata 126 stała się już tradycją finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hrubieszowie. Taka licytacja modelu z 1999 roku odbędzie się także podczas tegorocznego finału. Licytacja odbędzie się podczas koncertu w Hrubieszowskim Domu Kultury, który rozpocznie się o 16.00. Na scenie pojawią się Patrycja Wilgos, Agata Buta i Martyna Nosko, Zuzia Grabowska i Waldek Kondraciuk, Marysia i Maciej Łyko, Teatr Piosenki MŁYN, a także „Jazzozwierz”, „Pruderia”, „Ulica 30” i „Vis Maior”. Oprócz „malucha” wylicytować będzie można również towary i usługi, w tym na przykład wymiana oleju, a także kubki, koszulki, płyty, zegarki i inne gadżety z Fundacji WOŚP.

Tutaj pieniądze do puszek zbierać będzie 50 wolontariuszy, których będzie można spotkać nie tylko w mieście, ale również w gminach Białopole, Dołhobyczów, Mircze i Trzeszczany. W stolicy powiatu hrubieszowskiego zbiórka rozpocznie się o 8.00 i potrwa do 18.00, a 26. Finał WOŚP zakończy światełko do nieba na placu przy HDK.

 

XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2018 odbędzie się też w Biłgoraju. Tutaj centrum atrakcji od godz. 16 będzie Biłgorajskie Centrum Kultury.
W programie licytacje i koncerty. Wystąpią m. in.: Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio, Grupa Tańca Towarzyskiego “Miłośnicy Tańca”, Grupa Folklorystyczna „Pokolenia”, Tango Argentyńskie, Kluby Seniora, wokalistki: Kinga Dziduch, Magda Palinka oraz zespoły BCK.
Tutaj odbędzie się także licytacja gadżetów. Na godz. 20.00 zaplanowano światełko do nieba. W Biłgoraju, Frampolu i Tarnogrodzie kwestować będzie 48 wolontariuszy.

We Frampolu w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w godzinach 14-17 także zaplanowano występy zespołów i licytacje.

Z kolei zbiórkę do puszek w Tomaszowie Lubelskim organizuje Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy ze szkołami. W sumie kwestować będzie tutaj 200 wolontariuszy

W niedzielne popołudnie o godzinie 15 w Tomaszowskim Domu Kultury odbędzie się charytatywny koncert. Zaśpiewają zespoły „Roztocze” i „Tryton” oraz dzieci z tomaszowskich szkół i przedszkoli. Kluczowym punktem programu będzie oczywiście licytacja, gdzie wśród fantów znalazła się koszulka zawodnika Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego z podpisem, przekazana przez jego menedżera.
Kwestujących na rzecz WOŚP poza Tomaszowem spotkać będzie można także w Lubyczy Królewskiej, Suścu i Bełżcu.

W Suścu w Gminnym Ośrodku Kultury od godz. 18 odbywać się będą koncerty, a o godz. 20 na placu przed budynek zaplanowano tradycyjne „Światełko do nieba”. Wcześniej bo o godz. 13 w hali sportowej przy ZSP w Suścu zaplanowano „Turniej Owsiaka” czyli mecze piłki siatkowej.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ORMo
Posadzić, niech się bawi w celi, jak n...
TORRES20400
@"ciekawy"; we wtorki odpowiadam na pyta...
słowo v. słow...
A co tam u Franciszka J. sygnalisty? Za...
ciekawy
ze dwuskrzydłowe to wiem ale czy są po...
dfgh
I na 100m Zawiślak mógłby wygrać. Za...
Mario
...ale po co angielski.... patrzac po na...
KL
Angielski? A dlaczego nie jidisz?...
9
Powinni zrobić zapis aby kandydaci do P...
z_boku
Może ta książka coś wyjaśni?https:/...
observer
szanse ma takie, jak na zwycięstwo w sp...
Mieszkaniec nie...
Co za głąb wstawił zdjęcie z neta za...
TORRES20400
@"ciekawy"; zwykle odpowiadam na pytania...
Thomas
oduczcie się darmochy i koncertów pod ...
dfgh
Gdyby startował z 3 lub z ostatniego mi...
KL
Najgorsza jest "coś tam, coś tam"....
PT
Najgorszy kandydat z Lubelszczyzny....
Wielki radny a pszenica chwastami zarosl...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018