R E K L A M A

Z I P

Region: Zamojszczyzna gra z WOŚP

R E K L A M A    B O A R D


Zamość, Józefów, Zwierzyniec, Tyszowce, Telatyn, Rachanie, Komarów, Hrubieszów, Biłgoraj, Susiec czy Tomaszów Lubelski – to właśnie w tych miastach i miejscowościach swój wielki finał w najbliższą niedzielę, 14 stycznia mieć będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Koncert, pokazy, występy i licytacje to główne punkty programu przygotowane przez organizatorów. Najwięcej będzie działo się w Hetmańskim Grodzie. MDK, Zamojski Dom Kultury, Galeria Twierdza, czy wiele innych miejsc i wydarzeń – oj będzie się działo. Szczegółowy program zamojskiego finału WOŚP 2018 znajdziecie TUTAJ.

W Józefowie zbiórkę pieniędzy na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków i niedzielne atrakcje organizują członkowie Sztabu WOŚP przy SP w Józefowie, Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Inicjatyw Społeczno – Kulturalnych „Jagoczary”. Finał odbędzie się na miejscowym rynku, gdzie już od godz. 14 odbywać się będą koncerty, pokazy talentów, aukcje przedmiotów i usług oraz ekologiczne światełko do nieba, a do tego premiera specjalnej piosenki – utworu pod tytułem “Orkiestra gra”.
Na plenerowej scenie w tym roku wystąpią: zespoły “Vestige” i “Ikarus Feel” oraz wokaliści, tancerze i instrumentaliści z miejscowych szkół. Na aukcji będzie można wylicytować m.in. orkiestrowe gadżety i wycieczkę do Lwowa, a oprócz tego do wieczora będą się odbywać pokazy strażackie oraz bezpłatne badania ciśnienia i cukru. Na koniec organizatorzy zaplanowali koncert zespołu “Tex” i eko-światełko do nieba, czyli zamiast głośnych fajerwerków – pokaz zimnych ogni, które otrzymają uczestnicy finału WOŚP.

 

W Zwierzyńcu pieniądze do puszek zbierać będzie około 50 wolontariuszy, którzy pojawią się także w Kosobudach, Obroczy, Sochach, Turzyńcu, Wywłoczce i Żurawnicy. Natomiast w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu wystąpią Zespół Tańca Ludowego “Zwierzyniacy” oraz soliści i zespoły, działające w Centrum Kultury w Zwierzyńcu, gdzie swoją siedzibę będzie mieć główny sztab akcji i gdzie wolontariusze będą się mogli posilić grochówką i bigosem albo rozgrzać kawą czy herbatą.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także w Tyszowcach, Telatynie, Rachaniach i Komarowie. Tyszowiecki sztab wesprze 30 kwestujących, których będzie można spotkać z puszkami w Tyszowcach, Czartowcu, Wakijowie i Perespie w gminie Tyszowce, a także w Wożuczynie i Siemnicach w gminie Rachanie, w Telatynie oraz w Zubowicach w gminie Komarów-Osada.
Zbiórka rozpocznie się o 8.00. Na godz. 14.00 w tyszowieckim gimnazjum odbędzie się tradycyjna impreza, podczas której również będzie można wesprzeć orkiestrę. Zaplanowano gry i zabawy dla najmłodszych, odbędzie się też dwugodzinny maraton zumby, którego start zaplanowano na godz. 15. O 17.30 organizatorzy zapraszają na skwer przy Placu Konfederacji Tyszowieckiej, gdzie przy dźwiękach muzyki zaplanowano aukcję orkiestrowych gadżetów wśród których znalazły się koszulki, płyty, książki, kalendarze i kubki ze specjalnym nadrukiem WOŚP. Tegoroczny finał WOŚP zakończy o 20.00 tradycyjne światełko do nieba.

 

Licytacja kultowego “malucha”, czyli Fiata 126 stała się już tradycją finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hrubieszowie. Taka licytacja modelu z 1999 roku odbędzie się także podczas tegorocznego finału. Licytacja odbędzie się podczas koncertu w Hrubieszowskim Domu Kultury, który rozpocznie się o 16.00. Na scenie pojawią się Patrycja Wilgos, Agata Buta i Martyna Nosko, Zuzia Grabowska i Waldek Kondraciuk, Marysia i Maciej Łyko, Teatr Piosenki MŁYN, a także “Jazzozwierz”, “Pruderia”, “Ulica 30” i “Vis Maior”. Oprócz „malucha” wylicytować będzie można również towary i usługi, w tym na przykład wymiana oleju, a także kubki, koszulki, płyty, zegarki i inne gadżety z Fundacji WOŚP.

Tutaj pieniądze do puszek zbierać będzie 50 wolontariuszy, których będzie można spotkać nie tylko w mieście, ale również w gminach Białopole, Dołhobyczów, Mircze i Trzeszczany. W stolicy powiatu hrubieszowskiego zbiórka rozpocznie się o 8.00 i potrwa do 18.00, a 26. Finał WOŚP zakończy światełko do nieba na placu przy HDK.

 

XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2018 odbędzie się też w Biłgoraju. Tutaj centrum atrakcji od godz. 16 będzie Biłgorajskie Centrum Kultury.
W programie licytacje i koncerty. Wystąpią m. in.: Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio, Grupa Tańca Towarzyskiego “Miłośnicy Tańca”, Grupa Folklorystyczna „Pokolenia”, Tango Argentyńskie, Kluby Seniora, wokalistki: Kinga Dziduch, Magda Palinka oraz zespoły BCK.
Tutaj odbędzie się także licytacja gadżetów. Na godz. 20.00 zaplanowano światełko do nieba. W Biłgoraju, Frampolu i Tarnogrodzie kwestować będzie 48 wolontariuszy.

We Frampolu w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w godzinach 14-17 także zaplanowano występy zespołów i licytacje.

Z kolei zbiórkę do puszek w Tomaszowie Lubelskim organizuje Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy ze szkołami. W sumie kwestować będzie tutaj 200 wolontariuszy

W niedzielne popołudnie o godzinie 15 w Tomaszowskim Domu Kultury odbędzie się charytatywny koncert. Zaśpiewają zespoły “Roztocze” i “Tryton” oraz dzieci z tomaszowskich szkół i przedszkoli. Kluczowym punktem programu będzie oczywiście licytacja, gdzie wśród fantów znalazła się koszulka zawodnika Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego z podpisem, przekazana przez jego menedżera.
Kwestujących na rzecz WOŚP poza Tomaszowem spotkać będzie można także w Lubyczy Królewskiej, Suścu i Bełżcu.

W Suścu w Gminnym Ośrodku Kultury od godz. 18 odbywać się będą koncerty, a o godz. 20 na placu przed budynek zaplanowano tradycyjne „Światełko do nieba”. Wcześniej bo o godz. 13 w hali sportowej przy ZSP w Suścu zaplanowano „Turniej Owsiaka” czyli mecze piłki siatkowej.

 

Autor: Oliwia Bojar
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

klangor 15 minut temu
A kiedy w końcu zostanie powołany peł...
niki
Po co te dyskusje o przepisach i pierwsz...
viki
............Tylko niech ze sobą flaszk...
TORRES20400
Na sentymenty mnie wzięło. Na "starym"...
Gabriela Korkos...
Przejście do nowego akapitu (enter) mo...
Gabriela Korkos...
Redakcja postara się was nie zawieść ...
Gabriela Korkos...
Szukamy najlepszego rozwiązania dla pro...
Gabriela Korkos...
Ciekawy pomysł :)...
Gabriela Korkos...
"Niektóre kontrowersyjne ale komentowan...
Gabriela Korkos...
"poprawny merytorycznie komentarz" zosta...
ja
ciekawe kto wystartuje w konkusie...
Czesław
Dobrze, że ćwiczą. A co mają robić ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny