R E K L A M A

Z I P

2. Region | Prawo i BiznesOliwia Bojar14 września 2017

Region: Wzrosły przychody Bogdanki

Węgiel, fot. pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

 

Grupa Kapitałowa Lubelskiego Węgla Bogdanka osiągnęła w I kwartale bieżącego dobre wyniki finansowe pomimo utrzymujących się niskich cen węgla.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 465,2 mln zł (co oznacza wzrost o 10,6% w stosunku do roku ubiegłego) oraz zysk netto w wysokości 68,2 mln zł (wzrost o 25,2%). Zysk operacyjny w omawianym okresie wyniósł 89,7 mln zł (wzrost o 13,8% ), a zysk z działalności operacyjnej powiększony o koszty niepieniężne to 179,8 mln zł (wzrost o 3,7%).
Wyniki te analitycy ocenili jako dobre, a ich utrzymanie było możliwe dzięki wzrostowi sprzedaży, przy jednoczesnej konsekwentnej kontroli kosztów i optymalizacji nakładów inwestycyjnych.
W I kwartale tego roku, produkcja węgla handlowego osiągnęła poziom ponad 2,4 mln ton. Na podobnym poziomie utrzymywała się także sprzedaż w tym okresie, co oznacza, że wzrosła o 9,4% . Długość wyrobisk korytarzowych wykonanych w pierwszych trzech miesiącach 2017 r. wyniosła ponad 7,9 km, co oznacza wzrost o 23,4% w porównaniu z tym samym okresem w 2016 r.
Po I kwartale 2017 r. udział w rynku sprzedaży węgla energetycznego kształtował się na poziomie 17,8%, a w rynku węgla energetycznego dostarczanego do energetyki zawodowej na poziomie 25,7%.

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Anonim" dnia 15 września 2017 o godzinie 0:35:29 napisał:
  Większość cywilizowanych krajów odchodzi od węgla jako surowca energetycznego gdyż jak powszechnie wiadomo podczas jego spalania uwalniają się substancje powodujące groźne choroby.Ale nie w Polsce, gdzie wydobycie węgla z roku na rok coraz bardziej się zwiększa. W Polsce ludzie za to odpowiedzialni mają w głębokim poważaniu nasze zdrowie, liczy się tylko kasa i napychanie kieszeni.
  1
  0
 • R E K L A M A
 • "z_boku" dnia 15 września 2017 o godzinie 1:45:23 napisał:
  Powiało późnym Gierkiem ;)
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

wiolączela sto...
@ antyklerykał - Pani w przedszkolu: Ja...
Antykomuch
to do jakiej szkoły uczęszcza ten zawo...
antyklerykał
Coś tam zacytowałeś i myślisz, że c...
LZ
A propos strefy zamieszkania, pamiętajm...
He he
Można wprowadzać różne przepisy, tyl...
antyklerykał
Jesteście obrzydliwi - obrońcy zwyrodn...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny