R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i SamorządRedakcja9 października 2017

Region: Województwo Lubelskie wyróżnione podczas XV edycji Samorządowego Forum Kapitału i Finansów

Fot. lubelskie.pl

R E K L A M A    B O A R D

XV jubileuszowa edycja Samorządowego Forum Kapitału i Finansów odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Spotkanie łączące liderów samorządu i finansów co roku stanowi platformę zdobywania wiedzy, wymiany doświadczeń i badania trendów. 

Tegoroczna edycja Forum obejmowała aż 15 równoległych konferencji oraz ciekawe wydarzenia towarzyszące, w tym ponad 90 paneli i debat, które składały się na takie ścieżki tematyczne, jak: „Kongres Skarbników Polskich Samorządów”, „Zjazd Sekretarzy”, „Forum Przewodniczących Rad”, „Miasto Przyszłości”, „Majątek komunalny – finansowanie i zarządzanie”, „Samorządowe Forum Zdrowia”, „Reforma Oświaty a samorząd”, „Audyt wewnętrzny w JST”, „Innowacje w rozwoju obszarów wiejskich” czy „Jakość życia seniorów”.

W trakcie trwania wydarzenia Województwo Lubelskie reprezentował Wicemarszałek Grzegorz Kapusta, który wziął udział w konferencji „Innowacje w rozwoju obszarów wiejskich”. Podczas panelu „Wspólna polityka rolna – najnowsze zmiany. Wpływ ograniczenia dla obrotu gruntami rolnymi na rozwój obszarów wiejskich” dyskutowano o najważniejszych, bieżących problemach dotykających samorządy. Rozmawiano o zrównoważonym rozwoju obszarów wiejskich, sposobach włączania terenów wiejskich w obieg gospodarki europejskiej oraz wyrównywaniu poziomów życia mieszkańców wsi i miast.

Wicemarszałek Kapusta zaprezentował uczestnikom doświadczenia naszych samorządów ze szczególnym uwzględnieniem działań realizowanych dzięki wsparciu ze środków unijnych.

– Obszary wiejskie stanowią przeważającą część naszego województwa. Zmienia się jednak ich charakter. Coraz większe znaczenie mają funkcje mieszkaniowe czy turystyczne. To niesie ze sobą wiele wyzwań i szans, ale i zagrożeń. Dlatego musimy rozmawiać, wymieniać się doświadczeniami, bo czasami nasi sąsiedzi z innych gmin czy powiatów mają już wypracowane doskonałe narzędzia i dobre praktyki. z których należy czerpać. Zależy nam,  żeby poziom życia mieszkańców województwa, a szczególnie mieszkańców wsi, ciągle się poprawiał, dlatego musimy współpracować – mówił Grzegorz Kapusta, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Dwa dni zróżnicowanych sesji tematycznych z udziałem reprezentantów samorządu terytorialnego, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, gwarantowały uczestnikom nie tylko wiedzę na temat nowych trendów, ale niosły też wiele inspiracji. Pozwoliły poznać nowe rozwiązania stosowane w praktyce oraz opinie o ich skuteczności. 

Województwo Lubelskie w tym roku otrzymało aż dwa wyróżnienia:

– III miejsce w kategorii „Wydatki inwestycyjne”

– IV miejsce w kategorii „Wydatki JST na ochronę zdrowia”

Forum to 2 dni spotkań, 500 wystąpień, 90 paneli i 1300 uczestników: liderów samorządów terytorialnych, skarbników, sekretarzy, radnych, ekspertów i praktyków, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury, NGO, mediów. 

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Thomas
ad111@ Twoim skromnym zdaniem dlaczego u...
Thomas
W wyborach samorządowych liczy się urz...
antyklerykał
Jedni lubią rybki, inni akwarium, a jes...
Kto jest autore...
A więc kto naprawdę jest autorem tekst...
Fiotr Pronczews...
Dziękuję za link. Rzeczywiście jest t...
Gabriela Korkos...
To pytanie należy zadać Organizatorom....
Fiotr Pronczews...
"Jak informują organizatorzy na problem...
ktoś
Ludzie!! Zginął człowiek, osierocił...
Do Witi
Odpowiedź jest prosta. Post "Buca" nie...
09
"Karolina" Zadzwoń na policję i się d...
POdPIS
"POdPIS-co ma wójt i starosta do komina...
zemek
Zawod?za taka robote (ostatnie miejsce w...
Diab
Filozofy Jaki to zawod?to sport a nie za...
...
No proszę .... mistrz savoir vivre'u na...
Witia
Redakcja zamieszcza pod komentarzami uwa...
ad111
Wójt jest silny, to fakt. Radni są sł...
A....Z
"JA" ma rację ,nie ma żadnej konkretne...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny