R E K L A M A

Z I P

II. Region | Polityka i SamorządRedakcja9 października 2017 FACEBOOK | 5160 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: Województwo Lubelskie wyróżnione podczas XV edycji Samorządowego Forum Kapitału i Finansów

Fot. lubelskie.pl
R E K L A M A    B O A R D

XV jubileuszowa edycja Samorządowego Forum Kapitału i Finansów odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Spotkanie łączące liderów samorządu i finansów co roku stanowi platformę zdobywania wiedzy, wymiany doświadczeń i badania trendów. 

Tegoroczna edycja Forum obejmowała aż 15 równoległych konferencji oraz ciekawe wydarzenia towarzyszące, w tym ponad 90 paneli i debat, które składały się na takie ścieżki tematyczne, jak: „Kongres Skarbników Polskich Samorządów”, „Zjazd Sekretarzy”, „Forum Przewodniczących Rad”, „Miasto Przyszłości”, „Majątek komunalny – finansowanie i zarządzanie”, „Samorządowe Forum Zdrowia”, „Reforma Oświaty a samorząd”, „Audyt wewnętrzny w JST”, „Innowacje w rozwoju obszarów wiejskich” czy „Jakość życia seniorów”.

W trakcie trwania wydarzenia Województwo Lubelskie reprezentował Wicemarszałek Grzegorz Kapusta, który wziął udział w konferencji „Innowacje w rozwoju obszarów wiejskich”. Podczas panelu „Wspólna polityka rolna – najnowsze zmiany. Wpływ ograniczenia dla obrotu gruntami rolnymi na rozwój obszarów wiejskich” dyskutowano o najważniejszych, bieżących problemach dotykających samorządy. Rozmawiano o zrównoważonym rozwoju obszarów wiejskich, sposobach włączania terenów wiejskich w obieg gospodarki europejskiej oraz wyrównywaniu poziomów życia mieszkańców wsi i miast.

Wicemarszałek Kapusta zaprezentował uczestnikom doświadczenia naszych samorządów ze szczególnym uwzględnieniem działań realizowanych dzięki wsparciu ze środków unijnych.

– Obszary wiejskie stanowią przeważającą część naszego województwa. Zmienia się jednak ich charakter. Coraz większe znaczenie mają funkcje mieszkaniowe czy turystyczne. To niesie ze sobą wiele wyzwań i szans, ale i zagrożeń. Dlatego musimy rozmawiać, wymieniać się doświadczeniami, bo czasami nasi sąsiedzi z innych gmin czy powiatów mają już wypracowane doskonałe narzędzia i dobre praktyki. z których należy czerpać. Zależy nam,  żeby poziom życia mieszkańców województwa, a szczególnie mieszkańców wsi, ciągle się poprawiał, dlatego musimy współpracować – mówił Grzegorz Kapusta, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Dwa dni zróżnicowanych sesji tematycznych z udziałem reprezentantów samorządu terytorialnego, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, gwarantowały uczestnikom nie tylko wiedzę na temat nowych trendów, ale niosły też wiele inspiracji. Pozwoliły poznać nowe rozwiązania stosowane w praktyce oraz opinie o ich skuteczności. 

Województwo Lubelskie w tym roku otrzymało aż dwa wyróżnienia:

– III miejsce w kategorii „Wydatki inwestycyjne”

– IV miejsce w kategorii „Wydatki JST na ochronę zdrowia”

Forum to 2 dni spotkań, 500 wystąpień, 90 paneli i 1300 uczestników: liderów samorządów terytorialnych, skarbników, sekretarzy, radnych, ekspertów i praktyków, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury, NGO, mediów. 

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny