II. Region | Polityka i SamorządRedakcja16 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Region: Wojewoda powołał pełnomocnika ds. rozwoju turystyki w regionie

Mariusz Wicik; fot. LUW
R E K L A M A    B O A R D

28-letni Mariusz Wicik, przedsiębiorca z Kazimierza Dolnego, został pełnomocnikiem wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka ds. rozwoju turystyki w woj. lubelskim. Nowy pełnomocnik będzie pełnił swoją funkcję społecznie, na razie do końca 2018 roku, ale obie strony nie wykluczają, że współpraca będzie przedłużona.


Wojewoda przedstawił Wicika, jako swojego pełnomocnika, na dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Spotkanie z dziennikarzami było poświęcone rozwojowi turystyki w woj. lubelskim. Uczestniczył w nim również Marek Wojciechowski, radny województwa lubelskiego z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.
 
Liczę na to, że pan pełnomocnik będzie służył swoją wiedzą i radą, również z racji zawodu jaki wykonuje, miejsca zamieszkania i swojej aktywności w tym miejscu, jeśli chodzi o możliwości rozwoju turystyki w woj. lubelskim  – powiedział Przemysław Czarnek. – Powołuję tego pełnomocnika zachęcony doświadczeniami, które mam z innymi pełnomocnikami, choćby ds. rozwoju służby zdrowia czy kolei, z którymi współpraca układa się świetnie. Takie same oczekiwania mam w stosunku do pana Mariusza Wicika.
 
Wojewoda dodał, że turystyka nie należy do bezpośrednich zadań realizowanych przez wojewodę, ale jest przedstawicielem rządu w terenie i musi informować go o problemach w każdej dziedzinie. – A takim problemem w woj. lubelskim jest turystyka, bo jak wiemy z danych Głównego Urzędu Statystycznego, nie wygląda ona najlepiej, a przecież mamy ogromne walory na Lubelszczyźnie – zaznaczył Czarnek i podkreślił, że turystyka nie jest dźwignią rozwoju gospodarczego w regionie, tylko dodatkiem, ale z punktu widzenia walorów jakie posiada woj. lubelskiego, dodatkiem istotnym.
 
Dla mnie to nie tylko funkcja, ale przede wszystkim służba dla rozwoju turystyki w regionie, który ma czym się pochwalić i może przyciągać turystów na większą skalę niż do tej pory – powiedział Mariusz Wicik. –Dzięki rządowi, który modernizuje sieć kolejową, buduje trasę S17 do Warszawy i S12, nasza oferta turystyczna będzie jeszcze bardziej bogata. Dlatego musimy ją przedstawić mieszkańcom całej Polski, przedstawić nasze miasta i je promować. Tym przede wszystkim chciałbym się bardzo mocno zająć.
 
–  Mamy zasoby i środki finansowe, żeby turystyka mogła się rozwijać, ale tak się nie dzieje – podkreślił z kolei Marek Wojciechowski. – W grudniu 2017 roku ukazał się ranking Głównego Urzędu Statystycznego, w którym jeśli chodzi o wskaźnik atrakcyjności turystycznej jesteśmy na przedostatnim miejscu w Polsce, wyprzedzając jedynie woj. łódzkie. Dobrze się stało, że pan wojewoda powołał pełnomocnika, który zdiagnozuje wszystkie problemy składające się na ten niski wskaźnik. 
 
Nowy pełnomocnik zapowiedział, że w ciągu najbliższych 100 dni przedstawi plan swoich działań i koncepcję dotyczącą rozwoju turystyki w woj. lubelskim.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "observer" dnia 16 marca 2018 o godzinie 16:29:46 napisał:
  trzeba przyznać - SUPER SZYBKI ELEKTRON. 100 dni na przygotowanie programu. A może to już prima aprilis?????
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 16 marca 2018 o godzinie 16:34:25 napisał:
  W grudniu 2017 roku ukazał się ranking Głównego Urzędu Statystycznego, w którym jeśli chodzi o wskaźnik atrakcyjności turystycznej jesteśmy na przedostatnim miejscu w Polsce, wyprzedzając jedynie woj. łódzkie.
  I to by było na tyle mojego komentarza...
  • "Thomas" dnia 16 marca 2018 o godzinie 20:19:08 napisał:
   niebywałe
 • "J." dnia 16 marca 2018 o godzinie 18:09:20 napisał:
  Czy ten plan działań i koncepcja wynikać będą z pracy licencjanckiej tego eksperta?
 • "żal" dnia 16 marca 2018 o godzinie 19:02:30 napisał:
  nie znam tego Pana ale mam prawo mieć swoją opinię co do obsadzenia stanowiska pełnomocnika; trzeba chyba mieć trochę doświadczenia w turystyce, 100 dni na program czy wgryzienie się w temat; szkoda że pan Wojewoda nie zauważa Zamościa o bardziej bogatej historii i ludzi którzy w tej dziedzinie są bardzo zaawansowani również w ogólnopolskim ruchu turystycznym
 • "Thomas" dnia 16 marca 2018 o godzinie 19:40:41 napisał:
  50 % w sondażach szybko się skończy jeżeli będą takie inicjatywy.
 • "malapeta" dnia 16 marca 2018 o godzinie 21:16:18 napisał:
  Turystyka w województwie kończy się wg pełnomocnika Wicika na Lubline wszak za cyt."..Dzięki rządowi, który modernizuje sieć kolejową, buduje trasę S17 do Warszawy.." ?
 • "klangor" dnia 17 marca 2018 o godzinie 20:47:20 napisał:
  A kiedy w końcu zostanie powołany pełnomocnik do spraw ograniczenia liczby pełnomocników wojewody????

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat