R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i SamorządRedakcja16 marca 2018 FACEBOOK | 4204 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy ()

Region: Wojewoda powołał pełnomocnika ds. rozwoju turystyki w regionie

Mariusz Wicik; fot. LUW

R E K L A M A    B O A R D

28-letni Mariusz Wicik, przedsiębiorca z Kazimierza Dolnego, został pełnomocnikiem wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka ds. rozwoju turystyki w woj. lubelskim. Nowy pełnomocnik będzie pełnił swoją funkcję społecznie, na razie do końca 2018 roku, ale obie strony nie wykluczają, że współpraca będzie przedłużona.


Wojewoda przedstawił Wicika, jako swojego pełnomocnika, na dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Spotkanie z dziennikarzami było poświęcone rozwojowi turystyki w woj. lubelskim. Uczestniczył w nim również Marek Wojciechowski, radny województwa lubelskiego z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.
 
Liczę na to, że pan pełnomocnik będzie służył swoją wiedzą i radą, również z racji zawodu jaki wykonuje, miejsca zamieszkania i swojej aktywności w tym miejscu, jeśli chodzi o możliwości rozwoju turystyki w woj. lubelskim  – powiedział Przemysław Czarnek. – Powołuję tego pełnomocnika zachęcony doświadczeniami, które mam z innymi pełnomocnikami, choćby ds. rozwoju służby zdrowia czy kolei, z którymi współpraca układa się świetnie. Takie same oczekiwania mam w stosunku do pana Mariusza Wicika.
 
Wojewoda dodał, że turystyka nie należy do bezpośrednich zadań realizowanych przez wojewodę, ale jest przedstawicielem rządu w terenie i musi informować go o problemach w każdej dziedzinie. – A takim problemem w woj. lubelskim jest turystyka, bo jak wiemy z danych Głównego Urzędu Statystycznego, nie wygląda ona najlepiej, a przecież mamy ogromne walory na Lubelszczyźnie – zaznaczył Czarnek i podkreślił, że turystyka nie jest dźwignią rozwoju gospodarczego w regionie, tylko dodatkiem, ale z punktu widzenia walorów jakie posiada woj. lubelskiego, dodatkiem istotnym.
 
Dla mnie to nie tylko funkcja, ale przede wszystkim służba dla rozwoju turystyki w regionie, który ma czym się pochwalić i może przyciągać turystów na większą skalę niż do tej pory – powiedział Mariusz Wicik. –Dzięki rządowi, który modernizuje sieć kolejową, buduje trasę S17 do Warszawy i S12, nasza oferta turystyczna będzie jeszcze bardziej bogata. Dlatego musimy ją przedstawić mieszkańcom całej Polski, przedstawić nasze miasta i je promować. Tym przede wszystkim chciałbym się bardzo mocno zająć.
 
–  Mamy zasoby i środki finansowe, żeby turystyka mogła się rozwijać, ale tak się nie dzieje – podkreślił z kolei Marek Wojciechowski. – W grudniu 2017 roku ukazał się ranking Głównego Urzędu Statystycznego, w którym jeśli chodzi o wskaźnik atrakcyjności turystycznej jesteśmy na przedostatnim miejscu w Polsce, wyprzedzając jedynie woj. łódzkie. Dobrze się stało, że pan wojewoda powołał pełnomocnika, który zdiagnozuje wszystkie problemy składające się na ten niski wskaźnik. 
 
Nowy pełnomocnik zapowiedział, że w ciągu najbliższych 100 dni przedstawi plan swoich działań i koncepcję dotyczącą rozwoju turystyki w woj. lubelskim.

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Mieszczuch 18 minut temu
Wychowanków będzie grało tylu ilu si...
zenek
to ja jestem Tofik a nie ty ...... Bla b...
archeo
Piwnice są, ale tylko w narozniku przy ...
wow
widac jakies łuki pewnie piwnice albo p...
Thomas
A na jaką cholerę tam rondo je...
Thomas
Miałem okazję być na koncercie organi...
wow
Gratulacje ! Jako jedyny startował w sw...
Thomas
Rafał Zwolak może być kandydatem na p...
Thomas
fakt@ IPSOS to bardzo życiowa lektura. ...
Thomas
Niedawno był bardo ciekawy sondaż w Wi...
Don Kichot
Lans z dziecmi przed wyborami ?...
Thomas
Skoro miała 3,5 promila alkoholu to w ...
Thomas
Mam pytanie co było powodem takiej awan...
Błąd za błę...
Zdjęcie nie przedstawia tego skrzyżowa...
jan
Liczy się Marcin Zamoyski....
Widział
To co widać już z odkrywek to fragment...
Kerim
Roztocze to mój ulubiony blog o lubelsz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny