R E K L A M A

Z I P

TurystykaDaniel Czubara16 czerwca 2017

Region: Weekendowy rozkład imprezowy

Fot. pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

Ten weekend będzie obfitował w wiele wydarzeń i to zarówno w Zamościu, jak i Biłgoraju oraz Hrubieszowie.

Już dziś na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się Tango z Leśmianem. To będzie prawdziwy powrót do szalonych lat trzydziestych XX wieku. Organizatorzy „Tanga z Leśmianem” chcą przywołać na kilka godzin klimaty Zamościa z lat, kiedy mieszkał i tworzył w naszym mieście genialną poezję poeta nad poetami Bolesław Leśmian.  Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć TUTAJ. Tango z Leśmianem to interdyscyplinarne wydarzenie z okazji Roku Bolesława Leśmiana w Zamościu, towarzyszące 42.edycji Zamojskiego Lata Teatralnego, które z kolei rusza w sobotę 17 czerwca.

Na początek w sobotę o 21.30 wystąpi Teatr Pijana Sypialnia Warszawa ze spektaklem “Łojdyrydy”. Teatr ten to laureat Buławy Hetmańskiej poprzedniej edycji ZLT. Szczegółowy rozkład widowisk i spektakli możecie znaleźć TUTAJ.

Na swoje święto zapraszają do Hrubieszowa żołnierze tamtejszego pułku rozpoznawczego. Piknik militarny trwał będzie cały dzień na obiektach Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i rekreacji. Szczegóły w Kalendarzu Wydarzeń roztocze.net TUTAJ.

Na dwa dni zabawy zaprasza Biłgoraj. Miasto obchodzi w ten weekend swoje święto. 

Gwiazdą Dni Biłgoraja 2017 będzie Ray Wilson- były wokalista supergrupy Genesis. Szkocki muzyk zaprezentuje zarówno największe przeboje legendarnej grupy Genesis jak i materiał autorski. Nie zabraknie mocniejszych dźwięków oraz nastrojowych rockowych ballad. Koncert odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca. W ramach dni miasta odbędzie się  także na Aeropiknik, który odbędzie się w sobotę na boisku treningowym. Lotnisko na boisku zapełni się: szybowcami, balonami, symulatorami i latawcami. Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w grach i zabawach lotniczych oraz konkursach. Dni Biłgoraja 2017 to także koncerty taneczne i muzyczne, dyskoteka pod gwiazdami, imprezy sportowe oraz kramy z różnościami. Dni Biłgoraja odbędą się na terenie miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

W sobotę od godz. 14.00 trwać będzie piknik lotniczy. Aeropiknik, to świetna zabawa nie tylko dla zainteresowanych lotnictwem, ale także możliwość rodzinnego spędzenia czasu. Atrakcją będą m.in. loty balonem na uwięzi czy pokazy napełniania wchodzące w skład balonowego treningu pokazowego. Podczas pikniku będzie można podziwiać także sprzęt lotniczy: szybowce, modele i makiety samolotów, kosze balonowe i osprzęt oraz drona. Nie zabraknie także gier, zabaw lotniczych i konkursów z nagrodami. W trakcie tej części pikniku będzie można samodzielnie zbudować i wystrzelić rakietę wodną, kierować modelem śmigłowca i samolotu na uwięzi, skorzystać z trenażera dla pilotów i kosmonautów. Oprócz zabaw plenerowych, czekają na Państwa także gry i zabawy hangarowe z wykorzystaniem symulatora lotu balonem, szybowcem a także szkolenie z obsługi kontrolera i konkursy na celność. Aeropiknik odbędzie się na boisku treningowym OSiR.

Sobota upłynie także pod znakiem imprez sportowych. Odbędzie się też dziecięcy turniej piłki nożnej miast partnerskich o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj oraz XXII kolejkę Amatorskiej Ligii Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj w sezonie 2016/2017. Po zakończonych zmaganiach sportowych odbędzie się podsumowanie i zakończenie Ligii.

Wieczorem, od godz. 19.00, na scenie letniej na placu OSIR, odbędzie się część artystyczna, czyli koncerty zespołów tanecznych. Zakończeniem pierwszego dnia imprezy będzie dyskoteka pod gwiazdami.

Główną atrakcją drugiego dnia imprezy będzie koncert Raya Wilsona. W niedzielę odbędzie się także IV Bieg Sitarski wraz z towarzyszącymi biegami (Bieg Główny – 5 km, Bieg Przedszkolaka, Bieg z Łabędziem). Wieczorem na scenie letniej zaprezentują się m.in. zespoły muzyczne Biłgorajskiego Centrum Kultury.

Więcej o wydarzeniu dowiecie się z Kalendarza Wydarzeń roztocze.net TUTAJ.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "zapytanie" dnia 16 czerwca 2017 o godzinie 21:04:41 napisał:
    no i co z tym Leśmianem? odwołany czy przełożony? bo nic sie nie działo na rynku a nigdzie nie ma zadnej informacji
    0
    2
  • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Thomas
redakcja@ W tabeli mid sized region tam ...
aQuila
Niech zgadnę LZ sprawcą? Halo, gdzie j...
He he
Do "Zm": Ty, a w jakim języku to pytani...
janzam
Kiedyś (bardzo dawno) mój pies miał r...
Czesław
Srali muchy będzie wiosna, kto takie du...
Czesław
Kurcze, a ja myślałem że to o myciu s...
.
Kropka jest jedna i proszę nie używać...
jak
Jestem ciekaw z jaką szybkością porus...
Marek
Tylko nie Kulik, zna się mojego kota ni...
Beniamin
samo się CIŚNIE ABY DODAĆ: "Region: L...
konsomolec
Polecam Straży Miejskiej uliczkę w są...
Jean Michael Ja...
chyba dla Ukraińców... Polka, studentk...
ad111
Niedawno pokazywano ranking rozwoju, w k...
2!
i co z tego ? "w strefie zamieszkania" n...
.
i na takie pierdoły idą pieniądze, gr...
ZDG
w tej chwili skrzyżowania są źle ozna...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny