II. Region | Krasnobród | Powiat Zamojski | Tarnogród | Turystyka | ZamośćDaniel Czubara1 września 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: Weekendowy rozkład imprezowy

Fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Wakacje definitywnie dobiegają już końca. Dla tych, co szukają rozrywki, czy to dla ciała, czy dla ducha, mamy kilka propozycji.

2 września, podobnie jak w wielu innych miejscach w Polsce, również w Zamościu odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Narodowe Czytanie, której celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz upowszechnianie największych dzieł literatury polskiej. Podczas tegorocznego wydarzenia czytany będzie dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. W Czytaniu udział wezmą m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz Miasta, szkół i ośrodków edukacyjno-wychowawczych, słuchacze Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, czytelnicy biblioteki. Początek o godz. 12 na Rynku Wielkim. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie TUTAJ.

3 września o godzinie 14.00 w Zamość po raz drugi zorganizowane zostanie 60 minut dla Europy, czyli Pulse of Europe. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie TUTAJ

Miłośnicy teatru mogą liczyć na dobrą rozrywkę, humor i refleksje podczas spektaklu „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”  w wykonaniu Teatru im. Osterwy z Lublina. 

O Ukrainie w Polsce trudno mówić w sposób jednoznaczny – to chyba najbardziej swojski i jednocześnie najbardziej egzotyczny z naszych sąsiadów – nasza mityczna kresowa arkadia i kraina rodem z horrorów w jednym. Ziemowit Szczerek w swoim niezwykłym cyklu beletryzowanych reportaży z podróży na Ukrainę zatytułowanym Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian rozprawia się z wszelkimi stereotypami, w które przez lata (a może i wieki) obrósł ten kraj w oczach Polaków. Kpi z naszego poczucia cywilizacyjnej wyższości, wszelkich sentymentów i resentymentów, obnażając przy okazji to, co stało się z obydwiema nacjami przez lata panowania komunizmu. Więcej o tym spektaklu dowiecie się TUTAJ

Na dożynki do Wieprzca zaprasza Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński. Poza tradycyjnym dziękczynieniem za plony odbędzie się zabawa, podczas której wystąpią Gesek i zespół Basta.

GESEK to nazwa zespołu i zarazem nazwisko jego twórcy. Łukasz Gesek jest nie tylko wykonawcą, ale i autorem słów i muzyki zespołu. Najpopularniejsze hity to m.in. „Na koncercie w dyskotece”, „Nago, Nago…”, czy „Robimy pompę”, a ostatnio „Imprezowy szał” i „Wakacje w Stegnie” – ten hit Gesek nagrał wspólnie z D-Bomb. Łukasz Gesek urodził się w w Elblągu. Od najmłodszych lat „związany jest z muzyką”, gra na gitarze, pianinie i śpiewa oraz komponuje. Największe sukcesy święcą jego utwory w stylu disco-dance. Single zespołu GESEK okupują taneczne listy przebojów, a teledyski często są emitowane w ogólnopolskich muzycznych stacjach telewizyjnych.

BASTA to zespół z 10-letnim dorobkiem, ale jego założycielka długo przedtem była związana z formacjami Viper i Focus. Eva, która jest teraz liderką grupy BASTA, dała się poznać wcześniej jako świetna tancerka, choreografka i osoba z ambicjami, które doprowadziły ją do roli prowadzącej programy „Boom Hit Music” i „Hity na zawsze” – to one utorowały jej ścieżkę do dalszego rozwoju, ale najważniejszym talentem Evy są jej walory głosowe, co doskonale wykorzystuje w działalności własnego zespołu. Dziś grupę BASTA tworzą Eva, Boguś, Mariusz oraz Asia. Zespół na swoim koncie posiada jeden srebrny krążek o przewrotnym tytule ,,I Basta”. Wylansował m.in. takie hity, jak „Speed”, „Zatrzymać czas”, „To nie tak”, „Zakazana”, „Niepokorna i szalona”. Warto wspomnieć, że BASTA zrealizowała wspólny projekt z Marcinem Millerem z grupy Boys, pt. „Malyna”. Eva była pierwszą wokalistką w jego 20-letniej karierze, z którą Marcin zaśpiewał w duecie, nagrywając „Malynę”.

Szczegóły na poniższym plakacie.

 

Do udziału w Tarnogrodzkim Rajdzie Małych Rowerków zaprasza tamtejszy Ośrodek Kultury. Impreza startuje 3 września o godz.15. Więcej informacji można znaleźć klikając TUTAJ.

Sympatycy piłki nożnej również znajdą w ten weekend coś dla siebie. W niedzielę o 17 Hetman Zamość podejmie na stadionie przy ul. Królowej Jadwigi 8 drużynę Sokoła Adamów. W poprzedniej kolejce Hetman rozgromił na wyjeździe Włodawiankę Włodawa 10:2. Ile bramek strzelą zamojscy snajperzy w niedzielę? 

Z kolei Burmistrz Krasnobrodu i Krasnorodzki Dom Kulltury  zapraszają miłośników piłki nożnej na XVII Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Krasnborodu, który odbędzie się w niedzielę 3 września 2017 roku na stadionie sportowym w Krasnobrodzie. Początek turnieju godz. 9.00.

     Do turnieju zgłosiło się 13 drużyn reprezentujących miejscowości z terenu gminy Krasnobród. Drużyny w drodze losowania będą podzielone na 4 grupy, w których rozegrają mecze systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup będą będą rywalizować o miejsca na podium.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Sławek
Sławek, on dwoma rękoma głosował za ...
Thomas
[b]Żelazko głosuję na Żelazko :) [b...
Thomas vel Sail...
Chłopaki dają czadu jak Elvis. Szkoda ...
I co może być złego w tym, że Prezyd...
zamościak
To już naszych młodych piłkarzy nie m...
TORRES20400
Po pierwsze, najserdeczniejsze życzenia...
Redakcja roztoc...
Czy „Kubel” pyta o komentarze pod in...
Kubel
Co to usunięto wszystkie komentarze -b...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018