R E K L A M A

Z I P

2. Region | Krasnobród | Powiat Zamojski | Tarnogród | Turystyka | ZamośćDaniel Czubara1 września 2017 FACEBOOK | 4172 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Region: Weekendowy rozkład imprezowy

Fot. pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

Wakacje definitywnie dobiegają już końca. Dla tych, co szukają rozrywki, czy to dla ciała, czy dla ducha, mamy kilka propozycji.

2 września, podobnie jak w wielu innych miejscach w Polsce, również w Zamościu odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Narodowe Czytanie, której celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz upowszechnianie największych dzieł literatury polskiej. Podczas tegorocznego wydarzenia czytany będzie dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. W Czytaniu udział wezmą m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz Miasta, szkół i ośrodków edukacyjno-wychowawczych, słuchacze Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, czytelnicy biblioteki. Początek o godz. 12 na Rynku Wielkim. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie TUTAJ.

3 września o godzinie 14.00 w Zamość po raz drugi zorganizowane zostanie 60 minut dla Europy, czyli Pulse of Europe. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie TUTAJ

Miłośnicy teatru mogą liczyć na dobrą rozrywkę, humor i refleksje podczas spektaklu „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”  w wykonaniu Teatru im. Osterwy z Lublina. 

O Ukrainie w Polsce trudno mówić w sposób jednoznaczny – to chyba najbardziej swojski i jednocześnie najbardziej egzotyczny z naszych sąsiadów – nasza mityczna kresowa arkadia i kraina rodem z horrorów w jednym. Ziemowit Szczerek w swoim niezwykłym cyklu beletryzowanych reportaży z podróży na Ukrainę zatytułowanym Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian rozprawia się z wszelkimi stereotypami, w które przez lata (a może i wieki) obrósł ten kraj w oczach Polaków. Kpi z naszego poczucia cywilizacyjnej wyższości, wszelkich sentymentów i resentymentów, obnażając przy okazji to, co stało się z obydwiema nacjami przez lata panowania komunizmu. Więcej o tym spektaklu dowiecie się TUTAJ

Na dożynki do Wieprzca zaprasza Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński. Poza tradycyjnym dziękczynieniem za plony odbędzie się zabawa, podczas której wystąpią Gesek i zespół Basta.

GESEK to nazwa zespołu i zarazem nazwisko jego twórcy. Łukasz Gesek jest nie tylko wykonawcą, ale i autorem słów i muzyki zespołu. Najpopularniejsze hity to m.in. “Na koncercie w dyskotece”, “Nago, Nago…”, czy “Robimy pompę”, a ostatnio „Imprezowy szał” i „Wakacje w Stegnie” – ten hit Gesek nagrał wspólnie z D-Bomb. Łukasz Gesek urodził się w w Elblągu. Od najmłodszych lat „związany jest z muzyką”, gra na gitarze, pianinie i śpiewa oraz komponuje. Największe sukcesy święcą jego utwory w stylu disco-dance. Single zespołu GESEK okupują taneczne listy przebojów, a teledyski często są emitowane w ogólnopolskich muzycznych stacjach telewizyjnych.

BASTA to zespół z 10-letnim dorobkiem, ale jego założycielka długo przedtem była związana z formacjami Viper i Focus. Eva, która jest teraz liderką grupy BASTA, dała się poznać wcześniej jako świetna tancerka, choreografka i osoba z ambicjami, które doprowadziły ją do roli prowadzącej programy “Boom Hit Music” i “Hity na zawsze” – to one utorowały jej ścieżkę do dalszego rozwoju, ale najważniejszym talentem Evy są jej walory głosowe, co doskonale wykorzystuje w działalności własnego zespołu. Dziś grupę BASTA tworzą Eva, Boguś, Mariusz oraz Asia. Zespół na swoim koncie posiada jeden srebrny krążek o przewrotnym tytule ,,I Basta”. Wylansował m.in. takie hity, jak “Speed”, “Zatrzymać czas”, “To nie tak”, “Zakazana”, “Niepokorna i szalona”. Warto wspomnieć, że BASTA zrealizowała wspólny projekt z Marcinem Millerem z grupy Boys, pt. “Malyna”. Eva była pierwszą wokalistką w jego 20-letniej karierze, z którą Marcin zaśpiewał w duecie, nagrywając „Malynę”.

Szczegóły na poniższym plakacie.

 

Do udziału w Tarnogrodzkim Rajdzie Małych Rowerków zaprasza tamtejszy Ośrodek Kultury. Impreza startuje 3 września o godz.15. Więcej informacji można znaleźć klikając TUTAJ.

Sympatycy piłki nożnej również znajdą w ten weekend coś dla siebie. W niedzielę o 17 Hetman Zamość podejmie na stadionie przy ul. Królowej Jadwigi 8 drużynę Sokoła Adamów. W poprzedniej kolejce Hetman rozgromił na wyjeździe Włodawiankę Włodawa 10:2. Ile bramek strzelą zamojscy snajperzy w niedzielę? 

Z kolei Burmistrz Krasnobrodu i Krasnorodzki Dom Kulltury  zapraszają miłośników piłki nożnej na XVII Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Krasnborodu, który odbędzie się w niedzielę 3 września 2017 roku na stadionie sportowym w Krasnobrodzie. Początek turnieju godz. 9.00.

     Do turnieju zgłosiło się 13 drużyn reprezentujących miejscowości z terenu gminy Krasnobród. Drużyny w drodze losowania będą podzielone na 4 grupy, w których rozegrają mecze systemem “każdy z każdym”. Zwycięzcy grup będą będą rywalizować o miejsca na podium.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Dirty Harry 15 minut temu
Brawo Andrzej Wnuk! Najlepszy prezydent ...
name 15 minut temu
Kosofski ma lumbago w prawej nodze? ...
prq 24 minuty temu
Łącznica w Zawadzie skróci czas przew...
K. 41 minut temu
Proponuję dołączyć do współpracy p...
prq
@zig: Piszesz bzdury. Teraz do Lublina j...
Robercik
Po skończonym remoncie trasy Lublin Wa...
z
Zadziwiające jest dla mnie, że są u n...
STYX
To pech trafić na typka, nie pijącego ...
Monia
Prawdziwe połączenie teorii z praktyk...
Zamość
Mamią pociągami , drogami, autostradam...
Z
Li-to-ści! A w sumie może to i dobrze....
JL.
Czy w programach obchodów 100-lecia odz...
Don Kichot
Kskie miekscamiejsca pracy. Ludzie iekaj...
lul
Może i tak, ale może i nie. Dla przyk...
POdPIS
tylko ten zamojski "otwór" każdy z mie...
Apollo
Event jak najbardziej pożądany w naszy...
Ponury Żniwiar...
Ekspres ma być dostępny w każdej toal...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny