R E K L A M A

Z I P

Józefów | Krasnystaw | Turystyka | ZamośćDaniel Czubara18 sierpnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: Weekendowy rozkład imprezowy

Fot. pixabay.com

Inscenizacja obrony Zamościa przed bolszewikami z 1920 r. , finał festiwalu filmowego “Spotkania z historią”, koncert grupy Elektryczne Gitary”, krasnostawskie “Chmielaki”, czy EKO-Festiwal w Józefowie – to tylko niektóre z imprez jakie czekają nas w ten weekend w Zamościu i okolicach.

W związku z trwającym w Hetmańskim Grodzie Zamojskim Festiwalem Filmowym “Spotkania z historią” mieszkańcy, jak i turyści mogą poznać i obejrzeć najciekawsze produkcje filmowe powiązane z historią. Ponadto w sobotę o godz. 14 w CKF “Stylowy” odbędzie się pozakonkursowa projekcja filmu Wojciecha Smarzowskiego “Wołyń”. Zwieńczeniem festiwalu będzie gala w sobotni wieczór, podczas której dowiemy się jakie filmy zdobyły statuetki “Perły Renesansu”.  Po gali na Rynku Wielkim wystąpi zespół Elektryczne Gitary. Więcej informacji o festiwalu znajdziecie TUTAJ. Jeśli zaś szukacie wiadomości na temat koncertu wystarczy kliknąć TUTAJ

W sobotę też odbędzie się rekonstrukcja obrony Zamościa przed bolszewikami z 1920 r.  Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Zamość 1920 oraz Szwadron Jazdy Ochotniczej w barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich. Wydarzenie “Zamość 1920 – Przywrócić w Pamięci” mające na celu przybliżenie dziejów miasta i jego obrońców, którzy stawili czoła bolszewickiej 1. Armii Konnej Siemiona Budionnego, odbędzie się w dniach 19-20 sierpnia, głównie przy furcie wodnej zamojskiej Starówki oraz na Rynku Wielkim i w Nadszańcu.

W sobotę organizatorzy zaplanowali inscenizację bitwy wojsk polskich wspieranych przez ukraińskich strzelców z bolszewikami. Widowisko zostanie sfilmowane przez TVP “Historia”. Z kolei drugiego dnia na Rynku Wielkim działać będzie komisja werbunkowa, która oceni przydatność zamościan i turystów do walki z czerwonoarmistami. Szczegółowy program wydarzenia znaleźć możecie TUTAJ.

Również w ten weekend Towarzystwo Szabli i Miecza zaprasza na Zamojski Piknik Historyczny. Będą pokazy walki na szable, miecze, włócznie, a także bieg dam i giermków. Chcesz wiedzieć więcej o tym wydarzeniu kliknij TUTAJ.

W tym ten weekend w Krasnymstawie odbywać się będzie coroczne święto chmielarzy i piwowarów, czyli popularne “Chmielaki”. Podczas imprezy wystąpią Kaliber 44, Margaret, VooVoo, czy T.Love.  Szczegółowy plan imprezy jest TUTAJ.

Z kolei w Józefowie odbędzie się kolejna edycja EKO-Festiwalu. Podczas imprezy nie zabraknie ostrej gitary, bowiem gwiazdą wydarzenia jest legenda polskiego rocka, grupa TSA. Więcej informacji o koncercie znajdziesz TUTAJ.

Dla tych, którzy wolą patriotyczne piosenki Muzeum Fortyfikacji i Broni “Arsenał” przygotowało “Recital Pieśni Patriotycznych” w wykonaniu Piotra Piechy. Więcej o tym wydarzeniu dowiesz się TUTAJ.

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami i imprezami w regionie? Śledź uważnie Lookalny Kalendarz Wydarzeń roztocze.net .

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny