R E K L A M A

Z I P

Józefów | Krasnystaw | Turystyka | ZamośćDaniel Czubara18 sierpnia 2017

Region: Weekendowy rozkład imprezowy

Fot. pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Inscenizacja obrony Zamościa przed bolszewikami z 1920 r. , finał festiwalu filmowego “Spotkania z historią”, koncert grupy Elektryczne Gitary”, krasnostawskie “Chmielaki”, czy EKO-Festiwal w Józefowie – to tylko niektóre z imprez jakie czekają nas w ten weekend w Zamościu i okolicach.

W związku z trwającym w Hetmańskim Grodzie Zamojskim Festiwalem Filmowym “Spotkania z historią” mieszkańcy, jak i turyści mogą poznać i obejrzeć najciekawsze produkcje filmowe powiązane z historią. Ponadto w sobotę o godz. 14 w CKF “Stylowy” odbędzie się pozakonkursowa projekcja filmu Wojciecha Smarzowskiego “Wołyń”. Zwieńczeniem festiwalu będzie gala w sobotni wieczór, podczas której dowiemy się jakie filmy zdobyły statuetki “Perły Renesansu”.  Po gali na Rynku Wielkim wystąpi zespół Elektryczne Gitary. Więcej informacji o festiwalu znajdziecie TUTAJ. Jeśli zaś szukacie wiadomości na temat koncertu wystarczy kliknąć TUTAJ

W sobotę też odbędzie się rekonstrukcja obrony Zamościa przed bolszewikami z 1920 r.  Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Zamość 1920 oraz Szwadron Jazdy Ochotniczej w barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich. Wydarzenie “Zamość 1920 – Przywrócić w Pamięci” mające na celu przybliżenie dziejów miasta i jego obrońców, którzy stawili czoła bolszewickiej 1. Armii Konnej Siemiona Budionnego, odbędzie się w dniach 19-20 sierpnia, głównie przy furcie wodnej zamojskiej Starówki oraz na Rynku Wielkim i w Nadszańcu.

W sobotę organizatorzy zaplanowali inscenizację bitwy wojsk polskich wspieranych przez ukraińskich strzelców z bolszewikami. Widowisko zostanie sfilmowane przez TVP “Historia”. Z kolei drugiego dnia na Rynku Wielkim działać będzie komisja werbunkowa, która oceni przydatność zamościan i turystów do walki z czerwonoarmistami. Szczegółowy program wydarzenia znaleźć możecie TUTAJ.

Również w ten weekend Towarzystwo Szabli i Miecza zaprasza na Zamojski Piknik Historyczny. Będą pokazy walki na szable, miecze, włócznie, a także bieg dam i giermków. Chcesz wiedzieć więcej o tym wydarzeniu kliknij TUTAJ.

W tym ten weekend w Krasnymstawie odbywać się będzie coroczne święto chmielarzy i piwowarów, czyli popularne “Chmielaki”. Podczas imprezy wystąpią Kaliber 44, Margaret, VooVoo, czy T.Love.  Szczegółowy plan imprezy jest TUTAJ.

Z kolei w Józefowie odbędzie się kolejna edycja EKO-Festiwalu. Podczas imprezy nie zabraknie ostrej gitary, bowiem gwiazdą wydarzenia jest legenda polskiego rocka, grupa TSA. Więcej informacji o koncercie znajdziesz TUTAJ.

Dla tych, którzy wolą patriotyczne piosenki Muzeum Fortyfikacji i Broni “Arsenał” przygotowało “Recital Pieśni Patriotycznych” w wykonaniu Piotra Piechy. Więcej o tym wydarzeniu dowiesz się TUTAJ.

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami i imprezami w regionie? Śledź uważnie Lookalny Kalendarz Wydarzeń roztocze.net .

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Do tofik 36 minut temu
A zależy nam na czasie nie mamy czym lu...
Zmc 41 minut temu
Czy miejsce Pana Z. Nie niest czasew w S...
He he
No, wpisy takie, że tylko linki do dyre...
Zamościanin
Panie Marku trzymam kciuki !!!! Więcej...
zmc
Bardziej niż "partia" ważni są ludzie...
zmc
Udowodnijmy że mamy więcej kultury i n...
zmc
He he prowokatorze, mnie zaraz zaślinio...
wiesz kto
a i dodam jeszcze dla twej kompletnej ni...
.
To chyba bardziej prawdopodobna przyczyn...
wiesz kto
Ulżyj sobie dziadu.... ulżyj. Trudne t...
He he
Chociaż za ten ostatni nick ("wieśniak...
He he
Wiem, wiem kto :) Psychol jest tylko jed...
kierowca
Myślę że siodło do naprawy i sworze...
eagle eye
PO? to ta partia o której dziś w Sejmi...
Nie zaklinaj
Razem to komuchy...
xyz
Centrum chyba powstało dwa lata temu, m...
...
Podeślij koniecznie ten link ... :)...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017