R E K L A M A

Z I P

Józefów | Krasnystaw | Turystyka | ZamośćDaniel Czubara18 sierpnia 2017

Region: Weekendowy rozkład imprezowy

Fot. pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

Inscenizacja obrony Zamościa przed bolszewikami z 1920 r. , finał festiwalu filmowego “Spotkania z historią”, koncert grupy Elektryczne Gitary”, krasnostawskie “Chmielaki”, czy EKO-Festiwal w Józefowie – to tylko niektóre z imprez jakie czekają nas w ten weekend w Zamościu i okolicach.

W związku z trwającym w Hetmańskim Grodzie Zamojskim Festiwalem Filmowym “Spotkania z historią” mieszkańcy, jak i turyści mogą poznać i obejrzeć najciekawsze produkcje filmowe powiązane z historią. Ponadto w sobotę o godz. 14 w CKF “Stylowy” odbędzie się pozakonkursowa projekcja filmu Wojciecha Smarzowskiego “Wołyń”. Zwieńczeniem festiwalu będzie gala w sobotni wieczór, podczas której dowiemy się jakie filmy zdobyły statuetki “Perły Renesansu”.  Po gali na Rynku Wielkim wystąpi zespół Elektryczne Gitary. Więcej informacji o festiwalu znajdziecie TUTAJ. Jeśli zaś szukacie wiadomości na temat koncertu wystarczy kliknąć TUTAJ

W sobotę też odbędzie się rekonstrukcja obrony Zamościa przed bolszewikami z 1920 r.  Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Zamość 1920 oraz Szwadron Jazdy Ochotniczej w barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich. Wydarzenie “Zamość 1920 – Przywrócić w Pamięci” mające na celu przybliżenie dziejów miasta i jego obrońców, którzy stawili czoła bolszewickiej 1. Armii Konnej Siemiona Budionnego, odbędzie się w dniach 19-20 sierpnia, głównie przy furcie wodnej zamojskiej Starówki oraz na Rynku Wielkim i w Nadszańcu.

W sobotę organizatorzy zaplanowali inscenizację bitwy wojsk polskich wspieranych przez ukraińskich strzelców z bolszewikami. Widowisko zostanie sfilmowane przez TVP “Historia”. Z kolei drugiego dnia na Rynku Wielkim działać będzie komisja werbunkowa, która oceni przydatność zamościan i turystów do walki z czerwonoarmistami. Szczegółowy program wydarzenia znaleźć możecie TUTAJ.

Również w ten weekend Towarzystwo Szabli i Miecza zaprasza na Zamojski Piknik Historyczny. Będą pokazy walki na szable, miecze, włócznie, a także bieg dam i giermków. Chcesz wiedzieć więcej o tym wydarzeniu kliknij TUTAJ.

W tym ten weekend w Krasnymstawie odbywać się będzie coroczne święto chmielarzy i piwowarów, czyli popularne “Chmielaki”. Podczas imprezy wystąpią Kaliber 44, Margaret, VooVoo, czy T.Love.  Szczegółowy plan imprezy jest TUTAJ.

Z kolei w Józefowie odbędzie się kolejna edycja EKO-Festiwalu. Podczas imprezy nie zabraknie ostrej gitary, bowiem gwiazdą wydarzenia jest legenda polskiego rocka, grupa TSA. Więcej informacji o koncercie znajdziesz TUTAJ.

Dla tych, którzy wolą patriotyczne piosenki Muzeum Fortyfikacji i Broni “Arsenał” przygotowało “Recital Pieśni Patriotycznych” w wykonaniu Piotra Piechy. Więcej o tym wydarzeniu dowiesz się TUTAJ.

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami i imprezami w regionie? Śledź uważnie Lookalny Kalendarz Wydarzeń roztocze.net .

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Ryskowi mówimy... 21 minut temu
Puchacz na Wójta!...
Wielmożny Pan ...
Nie ma to jak 19 lutego zapowiadać wyst...
antyklerykał
Ciekawe kiedy, jak urodziłem się w 197...
a do jakiej szkoły uczęszcza ten zawod...
zamościanin
Wpisałem "Zamość". No super wiadomoś...
Racuch
Zawod to jest masza zamojska pilka nozna...
z_boku
Jak to gdzie, tutaj: https://www.faceboo...
obserwator
gdzie wynik meczu...
antyklerykał
A jakieś relacje z odniesionych wraże...
antyklerykał
Zawsze mnie interesują strony gdzie udz...
antyklerykał
Mądry zrozumie, a głupi nadal będzie ...
"''"''"::'
a co tam u gwiazdy zamojskiej rzutni, id...
..................
ot Jerzy Urban vel Urbach się odezwał....
L11A
Boże chroń przed komuną, niech wreszc...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny