R E K L A M A

Z I P

Józefów | Krasnystaw | Turystyka | ZamośćDaniel Czubara18 sierpnia 2017 FACEBOOK | 4287 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Region: Weekendowy rozkład imprezowy

Fot. pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

Inscenizacja obrony Zamościa przed bolszewikami z 1920 r. , finał festiwalu filmowego “Spotkania z historią”, koncert grupy Elektryczne Gitary”, krasnostawskie “Chmielaki”, czy EKO-Festiwal w Józefowie – to tylko niektóre z imprez jakie czekają nas w ten weekend w Zamościu i okolicach.

W związku z trwającym w Hetmańskim Grodzie Zamojskim Festiwalem Filmowym “Spotkania z historią” mieszkańcy, jak i turyści mogą poznać i obejrzeć najciekawsze produkcje filmowe powiązane z historią. Ponadto w sobotę o godz. 14 w CKF “Stylowy” odbędzie się pozakonkursowa projekcja filmu Wojciecha Smarzowskiego “Wołyń”. Zwieńczeniem festiwalu będzie gala w sobotni wieczór, podczas której dowiemy się jakie filmy zdobyły statuetki “Perły Renesansu”.  Po gali na Rynku Wielkim wystąpi zespół Elektryczne Gitary. Więcej informacji o festiwalu znajdziecie TUTAJ. Jeśli zaś szukacie wiadomości na temat koncertu wystarczy kliknąć TUTAJ

W sobotę też odbędzie się rekonstrukcja obrony Zamościa przed bolszewikami z 1920 r.  Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Zamość 1920 oraz Szwadron Jazdy Ochotniczej w barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich. Wydarzenie “Zamość 1920 – Przywrócić w Pamięci” mające na celu przybliżenie dziejów miasta i jego obrońców, którzy stawili czoła bolszewickiej 1. Armii Konnej Siemiona Budionnego, odbędzie się w dniach 19-20 sierpnia, głównie przy furcie wodnej zamojskiej Starówki oraz na Rynku Wielkim i w Nadszańcu.

W sobotę organizatorzy zaplanowali inscenizację bitwy wojsk polskich wspieranych przez ukraińskich strzelców z bolszewikami. Widowisko zostanie sfilmowane przez TVP “Historia”. Z kolei drugiego dnia na Rynku Wielkim działać będzie komisja werbunkowa, która oceni przydatność zamościan i turystów do walki z czerwonoarmistami. Szczegółowy program wydarzenia znaleźć możecie TUTAJ.

Również w ten weekend Towarzystwo Szabli i Miecza zaprasza na Zamojski Piknik Historyczny. Będą pokazy walki na szable, miecze, włócznie, a także bieg dam i giermków. Chcesz wiedzieć więcej o tym wydarzeniu kliknij TUTAJ.

W tym ten weekend w Krasnymstawie odbywać się będzie coroczne święto chmielarzy i piwowarów, czyli popularne “Chmielaki”. Podczas imprezy wystąpią Kaliber 44, Margaret, VooVoo, czy T.Love.  Szczegółowy plan imprezy jest TUTAJ.

Z kolei w Józefowie odbędzie się kolejna edycja EKO-Festiwalu. Podczas imprezy nie zabraknie ostrej gitary, bowiem gwiazdą wydarzenia jest legenda polskiego rocka, grupa TSA. Więcej informacji o koncercie znajdziesz TUTAJ.

Dla tych, którzy wolą patriotyczne piosenki Muzeum Fortyfikacji i Broni “Arsenał” przygotowało “Recital Pieśni Patriotycznych” w wykonaniu Piotra Piechy. Więcej o tym wydarzeniu dowiesz się TUTAJ.

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami i imprezami w regionie? Śledź uważnie Lookalny Kalendarz Wydarzeń roztocze.net .

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
5 minut temu
Tylko i wylacznie. Cala 'wyzsza' kadra t...
Australijczyk 13 minut temu
Klakiery miauczą, jest dobrze. Czytają...
KL. 21 minut temu
Fajna para z Katarzyny i Rafała....
Za poetą Adame...
...ŚMIESZY, TUMANI, PRZESTRASZA......
Józef Bąk
Szczury uciekają z tonącego okrętu. S...
Łojeju,ale było ludzi! Całe mnóstwo,...
:)
Rafałek, jak tam scenic? Bezpieczne prz...
abc
Strata czasu. Nowoczesna powstała w kon...
kornik
Nareszcie w tym Zamościu jest ktoś poz...
obserwator
Lubię tych ludzi, są mili, widoczni i ...
L.
Bzykanie się zaszkodziło....
mieszkaniec
Ta partia jest już skończona...
KL.
Tylko Kornelia na prezydenta Zam!...
kibic
No jak wejdą do Superligi to przebiją ...
do na antyklery...
Taaa. Za to poprzednicy strasznie dbali ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny