R E K L A M A

Z I P

2. Region | Dęblin | Lublin | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja26 lutego 2018 FACEBOOK | 3993 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy

Region: W 90 minut pociągiem do stolicy

fot. pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

90 minut – w takim czasie w przyszłości ma docierać pociąg z Lublina do Warszawy. Wartość modernizacji linii kolejowej nr 7  to ponad 3 mld złotych.

– Prace na trasie kolejowej nr 7 i na dworcu kolejowym w Lublinie postępują. Są z tym związane pewne utrudnienia, ale prace idą zgodnie z planem i już w niedługim czasie linia kolejowa nr 7 połączy nas z Warszawą. Będziemy mogli tę trasę przejechać w godzinę i trzydzieści minut–  powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wziął udział w briefingu prasowym nt. przebudowy dworca kolejowego w Lublinie. 

Modernizacja linii kolejowej Lublin – Warszawa prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA za ponad 3 mld zł poprawi komfort obsługi pasażerów. Wszystkie stacje i przystanki zostaną wyposażone w nowe, wygodne perony, wiaty, ławki,  oświetlenie i informację. Obiekty będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Skróci się czas podróży.
 
Na stacji Lublin zdemontowano już peron 3. Prace wkraczają w kolejną fazę przebudowy peronu 2, przejścia podziemnego i urządzeń sterowania ruchem. Wymiana torów, rozjazdów oraz prace ziemne i rozbiórka tunelu wymagają zamiany obsługi podróżnych. Peron tymczasowy na wiadukcie ul. Kunickiego od ul. Garbarskiej zastąpi brakujące perony.
 
Od 1 marca z peronu tymczasowego planowane są odjazdy i przyjazdy pociągów z kierunku Chełma, Stalowej Woli i Zamościa. Pasażerowie, kontynuujący podróż pociągami dalekobieżnymi np. do Warszawy, przejdą oznakowaną drogą, przejściem ul. Kunickiego i dalej Pocztową, do peronów 1 i 2 obok dworca. Czas potrzebny na przesiadkę i dojście (około 7 min) uwzględniony jest w rozkładzie jazdy stacji Lublin. Peron tymczasowy o długości 130 m i szerokości ok. 4 m. jest oświetlony i ma przygotowane ścieżki dotykowe dla osób niedowidzących, Jest oznakowany i wyposażony w wiatę, ławki, oświetlenie, tablicę informacyjną. Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się po schodach przygotowano pochylnię. Peron będzie wykorzystywany przez okres intensywnych prac do przełomu 2018/2019 roku.
 
Po włączeniu do obsługi peronu tymczasowego, wykonawca rozpocznie prace na peronie 2. Utrzymana będzie tylko jedna krawędź. Dojście od budynku dworca zostanie zapewnione przez peron nr 1 i przejście na peron nr 2 od strony Warszawy. Rozpocznie się również przebudowa i budowa nowej konstrukcji tunelu pod torami na odcinku od peronu 3 do peronu 1. Po zakończeniu prac dostęp na perony ułatwią windy.

Po ukończeniu modernizacji trasy Lublin – Warszawa, podróż najszybszym pociągiem między stolicami Mazowsza i Lubelszczyzny zajmie około 90 min. Inwestycja poprawi komfort obsługi pasażerów. Stacje i przystanki zostaną wyposażonych w nowe perony, wiaty, ławki, oświetlenie. Będą dostosowane dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Na 42 przejazdach kolejowo-drogowych zwiększy się poziom bezpieczeństwa.
 
Modernizacja Warszawa – Lublin na odcinku Otwock – Lublin rozpoczęła się w czerwcu 2017 r. W pierwszej fazie przebudowywany jest odcinek między Pilawą a Lublinem. Na trasie Otwock – Pilawa prace zaplanowano od grudnia 2018 r. do grudnia 2019 r.
 
Wartość projektu „Prace na linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa – Dorohusk na odcinku Warszawa – Otwock – Dęblin – Lublin” wynosi ponad 3,4 mld zł, a dofinansowanie z UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 2,9 mld zł.

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "pebe" dnia 26 lutego 2018 o godzinie 11:15:17 napisał:
  A Zamościa do Lublina nadal w 3 godziny, czyli przy dobrych wiatrach rowerem można by było być szybciej - atrakcyjna oferta kolejowa
  9
  2
  R E K L A M A
 • "z" dnia 26 lutego 2018 o godzinie 17:06:20 napisał:
  To że Lublin - Warszawa nie jest chyba niczym nowym. To zjawisko cykliczne. I tu nic chyba nie ulegnie zmianie. Taka jest natura dużego. Jeżeli może to zabierze wszystko (czy to w PRL-u czy to dziś). Ale chyba mamy tu w Zamościu jakąś szansę na uszczknięcie czegokolwiek na inwestycje w kolej pasażerską. Czy tego chcemy? Zamość nie jest malutkim miastem bo liczy 65 tys mieszkańców. Dodajmy do tego 22 tys.w otaczającej go gminie. Miasto nasze leży na najkrótszym trakcie z centrum Polski w kierunku Lwowa. Wydaje się, ze ten ważny atut od lat nie jest przez władze naszego miasta wykorzystywany. Czy dlatego, że mamy rozwiniętą prywatną komunikację busów, która nas zamościan zawiezie gdzie zechcemy i kiedy zechcemy. Owszem prywatne busy np. do Lublina odjeżdżają niemal co chwila. Gdy jeden bus odjedzie, już podstawia się następny, a przecież jadą jeszcze busy do Warszawy. Inne kierunki np. do Biłgoraja, dalej do Rzeszowa, Krakowa, czy na bliższych trasach np. do Krasnobrodu czy Grabowca też są intensywnie "obstawione" przez prywatne busy. Wydaje się, że ten biznes nieźle się kręci. Zapytam więc czy to powoduje, że w kolej pasażerską w naszym mieście się nie inwestuje od lat? Zazdroszczę bardzo np. takiemu miastu jak Przemyśl, które jest wielkością podobne, a prowadzi do tego miasta dwutorowa elektryczna nowoczesna kolej. Podobnie jest z drogami - prowadzi tam autostrada. ITP. Czy Zamość w końcu obudzi się?
  7
  1
 • "ak" dnia 26 lutego 2018 o godzinie 19:21:29 napisał:
  Znów artykuł żywcem przepisany z lubelskiej prasy.
  5
  0
 • "Cień" dnia 26 lutego 2018 o godzinie 19:33:55 napisał:
  Niech zrobią w 90 minut z Zamościa do Lublina to powiem, że sukces będzie. Wtedy tylko trzy godziny do stolicy.
  6
  0
 • "Źródło artykułu" dnia 27 lutego 2018 o godzinie 0:43:39 napisał:
  https://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/31702/stacja-lublin--kluczowa-faza-przebudowy-peronow.html
  0
  0
 • "Rzecznik" dnia 27 lutego 2018 o godzinie 6:36:40 napisał:
  A moim zdaniem źródłem obu artykułów jest rzecznik PKP tudzież rzecznik wojewody :)
  0
  0
 • "perreq" dnia 1 marca 2018 o godzinie 14:17:54 napisał:
  @pebe: Teraz trwa 2godz15 min, a nie 3 godziny. Trwają przygotowania do odcinkowej przebudowy linii Zamość-Lublin. Za 2-3 lata będzie to niecała 1godz30min, m.in. po odbudowie łącznicy w Zawadzie i otwarciu Rejowca dla pociągów pasażerskich.
  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Janko 7 minut temu
Uwielbiam Zwolaka. Gdziekolwiek się poj...
Jarek z sitanca 16 minut temu
Andrzej daj spokój :)...
as 25 minut temu
Piękny i szczytny cel tylko szkoda , ż...
k 37 minut temu
Właśnie te warunki spełnia Stowarzysz...
Zmarzniety
Stare Miasto było wyludnione zupełnie ...
magnar
Byłem, wrzuciłem trochę grosza do pus...
Obserwer
Inicjatywa bardzo słuszna bez względu ...
L11A
Idea zbiórki godna najwyższego uznania...
Jacek
Chciałem wrzucić coś do puszki, gdy w...
Robert
Na tą akcję zaprosił ojciec dziecka n...
No
Przecież to ustawka aż wstyd. Wstyd mi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny