nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Biłgoraj | Edukacja | Hrubieszów | II. Region | Krasnystaw | Lublin | Tomaszów Lubelski | ZamośćDaniel Czubara10 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Region: „Społeczniak” najlepszym ogólniakiem!

Szkoła Społeczna Zamość, foto: Michał Karchut

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące jest najlepszą szkołą średnią w Zamościu i byłym województwie zamojskim – wynika z rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perpsektyw”. „Społeczniak” zajął 5. miejsce w województwie lubelskim i 74. w kraju.

Kryteriami przy sporządzaniu rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” były: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2017 r. zdawało minimum 12 maturzystów, wyniki średnie z j. polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej w liceach. W Rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, oraz egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym. Główne wskaźniki rankingowe zostały unormowane do 100, gdzie 100 otrzymała szkoła najlepsza w danym kryterium. Wyniki kolejnych szkół są odniesieniem ich wartości do wyniku najlepszej szkoły w tym kryterium.

W województwie podium należy do trzech lubelskich ogólniaków: Pallotyńskiego LO im. Stefana Batorego (1. miejsce w lubelskim i 25. w kraju), I LO im. Stanisława Staszica (2. w województwie i 31. w kraju), Prywatne LO im. Królowej Jadwigi (3. w województwie, 48. w kraju).

Nieco za podium na 5. miejscu w województwie i 74. w kraju plasuje się I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu. Jest to najwyższa lokata spośród szkół średnich z terenu byłego województwa zamojskiego. Ponadto „społeczniak” znalazł się na 79. miejscu w Polsce w rankingu maturalnym ( liczącym 200 szkół) oraz na 80. miejscu w rankingu szkół olimpijskich.

Na 12. miejscu w województwie i 274. miejscu w kraju znalazło się III LO im. C.K. Norwida w Zamościu. W rankingu znalazły się także: I LO im. J. Zamoyskiego w Zamościu (16. miejsce w województwie, 297. miejsce w kraju, 99. miejsce rankingu szkół olimpijskich),  I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie (22. w województwie i 413. w kraju), LO im. ONZ w Biłgoraju (24. w województwie i 433. w kraju, 117. w rankingu szkół olimpijskich), LO w ZS Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim (25. w województwie i 447. w kraju), LO im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie (33. w województwie i powyżej 500. w kraju), II LO  im. Józefa Dechnika w Biłgroaju (40. w województwie i powyżej 500. w kraju), LO im. Tadeusza Kościuszki w ZS Nr 3 w Hrubieszowie (47. w województwie i powyżej 500. w kraju).

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "szkolnictwo..." dnia 10 stycznia 2018 o godzinie 9:20:44 napisał:
  Warto też wspomnieć o Rankingu Techników 2018 i sukcesie zamojskich szkół. To szkoły zawodowe są barometrem rozwoju i niestety ranking dla naszego miasta jest bezlitosny. W rankingu nie znalazła się żadna szkoła z Zamościa!!! W Rankingu Techników 2018 - Lubelskie również zabrakło miejsc dla naszych szkół. Jaki inwestor jest w stanie inwestować w miasto w którym jest całkowity brak perspektyw? Poza towarem eksportowym (absolwenci liceów w większości kontynuują naukę poza miastem) brakuje nam fundamentów na których można budować inwestycje które przyczynia się do rozwoju miasta. Specjaliści, fachowa siła robocza, technicy, szkolnictwo zawodowe mogące szybko dostosować się do potrzeb rynku w tej chwili to jest "infrastruktura" której poszukują inwestorzy.
  R E K L A M A
 • "parafianka" dnia 10 stycznia 2018 o godzinie 17:04:30 napisał:
  Święte słowa. Onegdaj , za prezydentury Grzelaczyka i dyrektury Obszańskiego zrujnowano całe szkolnictwo zawodowe w Zamościu. W to miejsce powstały nikomu nic nie dające licea profilowane i zawodowe, które żadnego zawodu nie uczyły. A warsztaty szkolne, w których młodzież zdobywała prawdziwe umiejętności , połączono w jedno centrum szkoleniowe uczące wszystkiego, czyli niczego /na terenie budowlanki./ Jak sobie przypomnę tamte czasy to krew mnie zalewa. Wtedy też dokonano tej demolki w imię dobrej zmiany. Pozdrawiam wszystkich tych, którzy ukończyli budowlankę przed tymi wszystkimi eksperymentami. To byli, i są jeszcze, prawdziwi fachowcy! A społeczniakowi należą się gratulacje! Szkoda, że absolwenci, którzy zostaną lekarzami, prawnikami, inżynierami etc. nie wrócą już do Zamościa, bo po co?
 • "ad111" dnia 10 stycznia 2018 o godzinie 17:34:26 napisał:
  Z jednej strony sukces i należne gratulacje, ale z drugiej to przecież wybrańcy i dlatego im jest łatwiej. Gdyby tak publiczne szkoły w Zamościu były tak wysoko, to by było coś. O technikach nie wspomnę, bo sam kiedyś konczyłem mechanik zwany słusznie "małą politechniką", a co z niego zostało, to każdy widzi.
 • "nikto" dnia 10 stycznia 2018 o godzinie 21:30:28 napisał:
  No właśnie... patrząc na komentarze powyżej, to nasuwa się takie pobożne życzenie: przydałaby się nam taka szkoła, jak lubelski "Elektronik" - V miejsce w Polsce (2017).

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
jejku
ach w dzienniku tvp1 ciagle mowia ze PO ...
mieszkaniec
Warto by było zwrócić też uwagę na ...
nareszcie
fajnie ze sa wreszcie komentarze, moze w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama