R E K L A M A

Z I P

2. Region | Biłgoraj | Edukacja | Hrubieszów | Krasnystaw | Lublin | Tomaszów Lubelski | ZamośćDaniel Czubara10 stycznia 2018 FACEBOOK | 4016 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Region: “Społeczniak” najlepszym ogólniakiem!

Szkoła Społeczna Zamość, foto: Michał Karchut

R E K L A M A    B O A R D

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące jest najlepszą szkołą średnią w Zamościu i byłym województwie zamojskim – wynika z rankingu “Rzeczpospolitej” i “Perpsektyw”. “Społeczniak” zajął 5. miejsce w województwie lubelskim i 74. w kraju.

Kryteriami przy sporządzaniu rankingu “Rzeczpospolitej” i “Perspektyw” były: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2017 r. zdawało minimum 12 maturzystów, wyniki średnie z j. polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej w liceach. W Rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, oraz egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym. Główne wskaźniki rankingowe zostały unormowane do 100, gdzie 100 otrzymała szkoła najlepsza w danym kryterium. Wyniki kolejnych szkół są odniesieniem ich wartości do wyniku najlepszej szkoły w tym kryterium.

W województwie podium należy do trzech lubelskich ogólniaków: Pallotyńskiego LO im. Stefana Batorego (1. miejsce w lubelskim i 25. w kraju), I LO im. Stanisława Staszica (2. w województwie i 31. w kraju), Prywatne LO im. Królowej Jadwigi (3. w województwie, 48. w kraju).

Nieco za podium na 5. miejscu w województwie i 74. w kraju plasuje się I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu. Jest to najwyższa lokata spośród szkół średnich z terenu byłego województwa zamojskiego. Ponadto “społeczniak” znalazł się na 79. miejscu w Polsce w rankingu maturalnym ( liczącym 200 szkół) oraz na 80. miejscu w rankingu szkół olimpijskich.

Na 12. miejscu w województwie i 274. miejscu w kraju znalazło się III LO im. C.K. Norwida w Zamościu. W rankingu znalazły się także: I LO im. J. Zamoyskiego w Zamościu (16. miejsce w województwie, 297. miejsce w kraju, 99. miejsce rankingu szkół olimpijskich),  I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie (22. w województwie i 413. w kraju), LO im. ONZ w Biłgoraju (24. w województwie i 433. w kraju, 117. w rankingu szkół olimpijskich), LO w ZS Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim (25. w województwie i 447. w kraju), LO im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie (33. w województwie i powyżej 500. w kraju), II LO  im. Józefa Dechnika w Biłgroaju (40. w województwie i powyżej 500. w kraju), LO im. Tadeusza Kościuszki w ZS Nr 3 w Hrubieszowie (47. w województwie i powyżej 500. w kraju).

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "szkolnictwo..." dnia 10 stycznia 2018 o godzinie 9:20:44 napisał:
  Warto też wspomnieć o Rankingu Techników 2018 i sukcesie zamojskich szkół. To szkoły zawodowe są barometrem rozwoju i niestety ranking dla naszego miasta jest bezlitosny. W rankingu nie znalazła się żadna szkoła z Zamościa!!! W Rankingu Techników 2018 - Lubelskie również zabrakło miejsc dla naszych szkół. Jaki inwestor jest w stanie inwestować w miasto w którym jest całkowity brak perspektyw? Poza towarem eksportowym (absolwenci liceów w większości kontynuują naukę poza miastem) brakuje nam fundamentów na których można budować inwestycje które przyczynia się do rozwoju miasta. Specjaliści, fachowa siła robocza, technicy, szkolnictwo zawodowe mogące szybko dostosować się do potrzeb rynku w tej chwili to jest "infrastruktura" której poszukują inwestorzy.
  14
  0
  R E K L A M A
 • "parafianka" dnia 10 stycznia 2018 o godzinie 17:04:30 napisał:
  Święte słowa. Onegdaj , za prezydentury Grzelaczyka i dyrektury Obszańskiego zrujnowano całe szkolnictwo zawodowe w Zamościu. W to miejsce powstały nikomu nic nie dające licea profilowane i zawodowe, które żadnego zawodu nie uczyły. A warsztaty szkolne, w których młodzież zdobywała prawdziwe umiejętności , połączono w jedno centrum szkoleniowe uczące wszystkiego, czyli niczego /na terenie budowlanki./ Jak sobie przypomnę tamte czasy to krew mnie zalewa. Wtedy też dokonano tej demolki w imię dobrej zmiany. Pozdrawiam wszystkich tych, którzy ukończyli budowlankę przed tymi wszystkimi eksperymentami. To byli, i są jeszcze, prawdziwi fachowcy! A społeczniakowi należą się gratulacje! Szkoda, że absolwenci, którzy zostaną lekarzami, prawnikami, inżynierami etc. nie wrócą już do Zamościa, bo po co?
  6
  0
 • "ad111" dnia 10 stycznia 2018 o godzinie 17:34:26 napisał:
  Z jednej strony sukces i należne gratulacje, ale z drugiej to przecież wybrańcy i dlatego im jest łatwiej. Gdyby tak publiczne szkoły w Zamościu były tak wysoko, to by było coś. O technikach nie wspomnę, bo sam kiedyś konczyłem mechanik zwany słusznie "małą politechniką", a co z niego zostało, to każdy widzi.
  6
  0
 • "nikto" dnia 10 stycznia 2018 o godzinie 21:30:28 napisał:
  No właśnie... patrząc na komentarze powyżej, to nasuwa się takie pobożne życzenie: przydałaby się nam taka szkoła, jak lubelski "Elektronik" - V miejsce w Polsce (2017).
  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Thomas minutę temu
Kto palił książki? Kto wywołał Rewo...
Marian
Jaki przemysł? Gdzie? Na około kartofl...
x
Z uwagi na duże straty w pomocy ( Kupis...
Stop
Problem Twój jest taki, że widzisz zna...
Zm
Do tej pory sie nie zastanowił to i pew...
wyborca
Porażka wyborcza Zamościa 2014 !...
kibic
A co ze Stachyrą zastanowił się już ...
K.Retyn
"Największy" "sukces" "nowej" lewicy to...
No
Może poczekamy na wyrok sądu. Ja tam w...
K.Retyn
Towarzyszu "K" książek nikt nie zamier...
heniek
Zapewne jakiś "stryjek zamienił siekie...
Obserwer
Nicolas Sarkozy zatrzymany przez policj...
Mu
Według ustaleń policji opisanych na in...
Zm
Ostatnio jadac ta droga tez ledwo zobacz...
ad111
Tam nie ma znaku STOP, a tylko krzyż ś...
z_boku
Ludzie zapomnieli o tym że istnieją po...
kiero
Problem w tym miejscu jest taki, że tam...
jak
Ja byłem skazany za powiedzenie niepraw...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny