R E K L A M A

Z I P

2. Region | Biłgoraj | Edukacja | Hrubieszów | Krasnystaw | Lublin | Tomaszów Lubelski | ZamośćDaniel Czubara10 stycznia 2018 FACEBOOK | 4432 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze ()

Region: “Społeczniak” najlepszym ogólniakiem!

Szkoła Społeczna Zamość, foto: Michał Karchut
R E K L A M A    B O A R D

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące jest najlepszą szkołą średnią w Zamościu i byłym województwie zamojskim – wynika z rankingu “Rzeczpospolitej” i “Perpsektyw”. “Społeczniak” zajął 5. miejsce w województwie lubelskim i 74. w kraju.

Kryteriami przy sporządzaniu rankingu “Rzeczpospolitej” i “Perspektyw” były: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2017 r. zdawało minimum 12 maturzystów, wyniki średnie z j. polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej w liceach. W Rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, oraz egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym. Główne wskaźniki rankingowe zostały unormowane do 100, gdzie 100 otrzymała szkoła najlepsza w danym kryterium. Wyniki kolejnych szkół są odniesieniem ich wartości do wyniku najlepszej szkoły w tym kryterium.

W województwie podium należy do trzech lubelskich ogólniaków: Pallotyńskiego LO im. Stefana Batorego (1. miejsce w lubelskim i 25. w kraju), I LO im. Stanisława Staszica (2. w województwie i 31. w kraju), Prywatne LO im. Królowej Jadwigi (3. w województwie, 48. w kraju).

Nieco za podium na 5. miejscu w województwie i 74. w kraju plasuje się I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu. Jest to najwyższa lokata spośród szkół średnich z terenu byłego województwa zamojskiego. Ponadto “społeczniak” znalazł się na 79. miejscu w Polsce w rankingu maturalnym ( liczącym 200 szkół) oraz na 80. miejscu w rankingu szkół olimpijskich.

Na 12. miejscu w województwie i 274. miejscu w kraju znalazło się III LO im. C.K. Norwida w Zamościu. W rankingu znalazły się także: I LO im. J. Zamoyskiego w Zamościu (16. miejsce w województwie, 297. miejsce w kraju, 99. miejsce rankingu szkół olimpijskich),  I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie (22. w województwie i 413. w kraju), LO im. ONZ w Biłgoraju (24. w województwie i 433. w kraju, 117. w rankingu szkół olimpijskich), LO w ZS Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim (25. w województwie i 447. w kraju), LO im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie (33. w województwie i powyżej 500. w kraju), II LO  im. Józefa Dechnika w Biłgroaju (40. w województwie i powyżej 500. w kraju), LO im. Tadeusza Kościuszki w ZS Nr 3 w Hrubieszowie (47. w województwie i powyżej 500. w kraju).

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "szkolnictwo..." dnia 10 stycznia 2018 o godzinie 9:20:44 napisał:
  Warto też wspomnieć o Rankingu Techników 2018 i sukcesie zamojskich szkół. To szkoły zawodowe są barometrem rozwoju i niestety ranking dla naszego miasta jest bezlitosny. W rankingu nie znalazła się żadna szkoła z Zamościa!!! W Rankingu Techników 2018 - Lubelskie również zabrakło miejsc dla naszych szkół. Jaki inwestor jest w stanie inwestować w miasto w którym jest całkowity brak perspektyw? Poza towarem eksportowym (absolwenci liceów w większości kontynuują naukę poza miastem) brakuje nam fundamentów na których można budować inwestycje które przyczynia się do rozwoju miasta. Specjaliści, fachowa siła robocza, technicy, szkolnictwo zawodowe mogące szybko dostosować się do potrzeb rynku w tej chwili to jest "infrastruktura" której poszukują inwestorzy.
  14
  0
  R E K L A M A
 • "parafianka" dnia 10 stycznia 2018 o godzinie 17:04:30 napisał:
  Święte słowa. Onegdaj , za prezydentury Grzelaczyka i dyrektury Obszańskiego zrujnowano całe szkolnictwo zawodowe w Zamościu. W to miejsce powstały nikomu nic nie dające licea profilowane i zawodowe, które żadnego zawodu nie uczyły. A warsztaty szkolne, w których młodzież zdobywała prawdziwe umiejętności , połączono w jedno centrum szkoleniowe uczące wszystkiego, czyli niczego /na terenie budowlanki./ Jak sobie przypomnę tamte czasy to krew mnie zalewa. Wtedy też dokonano tej demolki w imię dobrej zmiany. Pozdrawiam wszystkich tych, którzy ukończyli budowlankę przed tymi wszystkimi eksperymentami. To byli, i są jeszcze, prawdziwi fachowcy! A społeczniakowi należą się gratulacje! Szkoda, że absolwenci, którzy zostaną lekarzami, prawnikami, inżynierami etc. nie wrócą już do Zamościa, bo po co?
  6
  0
 • "ad111" dnia 10 stycznia 2018 o godzinie 17:34:26 napisał:
  Z jednej strony sukces i należne gratulacje, ale z drugiej to przecież wybrańcy i dlatego im jest łatwiej. Gdyby tak publiczne szkoły w Zamościu były tak wysoko, to by było coś. O technikach nie wspomnę, bo sam kiedyś konczyłem mechanik zwany słusznie "małą politechniką", a co z niego zostało, to każdy widzi.
  6
  0
 • "nikto" dnia 10 stycznia 2018 o godzinie 21:30:28 napisał:
  No właśnie... patrząc na komentarze powyżej, to nasuwa się takie pobożne życzenie: przydałaby się nam taka szkoła, jak lubelski "Elektronik" - V miejsce w Polsce (2017).
  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
izolator
... Michał Kciuk z FC Kacze Doły ......
z_boku
Cały ten "artykuł", albo jak kto woli ...
x
W następnym sezonie nie będzie już Pa...
kibic
Paluch 23 bramki strzelił nie 22....
Zdziwiona
Chętnie poznałabym nazwiska tych zdoln...
K.
Najpewniej oddelegowany do wolontariatu....
Flagowiec
Jeden z artykułów na stronie roztocze....
por.zUbek
Jak widać po ilości komentarzy najlepi...
heh
nawet nie napisali o ktorej godzinie to ...
KJL.
Zamojskie ZOO powstało w 1919 r. Nie fa...
Nauczycielka
A co to za teatr? Skąd?...
x
Kaczmarek odchodzi z Motoru, dobry pomoc...
Kibic lat 80
Przynajmniej jestem kibicem, wykropkowan...
Pi
A co tu rondo ma do tego? Nieumiejętno...
KL.
A o żeglugę rzeczną z Zamościa do Gd...
Czesław
dać łepkom motór... znając życie ch...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny