R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i SamorządRedakcja5 września 2017

Region: Sejmik skarży decyzję wojewody do sądu

Fot. LUW

R E K L A M A    B O A R D

W poniedziałek 28 sierpnia na sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego większość koalicyjna PO-PSL zdecydowała o wniesieniu skargi do sądu administracyjnego na decyzję nadzorczą wojewody lubelskiego Przemysław Czarnka dotyczącą statutu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Wojewoda unieważnił zapisy mówiące o jednogłośności podczas głosowania uchwałami przez Radę Nadzorczą.

– W poniedziałek na sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego mieliśmy do czynienia z hucpą. To, co się tam działo, to nie była polityka tylko dziadostwo i trzeba to wyraźnie podkreślić. Dziadostwo polega na tym, że celowo wprowadza się w błąd opinię publiczną kłamiąc co do faktu i rzeczywistości jaka towarzyszy działalności Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – mówił wojewoda.
 
– Podczas sierpniowej sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz w wypowiedziach medialnych zostałem oskarżony przez pana marszałka Sosnowskiego, przez pana marszałka Kapustę, przez radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej, o to, że moje działania sparaliżowały działanie WFOŚiGW i doprowadziły do tego, że samorządowcy nie mogą ubiegać się o środki z WFOŚiGW, nie mogą dostać pożyczek – suma summarum miliony złotych przez Czarnka zostaną stracone. Jest to zwykłe kłamstwo – podsumował wojewoda.
 
Wojewoda Przemysław Czarnek podkreślił, że zamach na WFOŚiGW został dokonany przez marszałka Sosnowskiego i marszałka Kapustę i przez radnych PSL i PO. Wojewoda odwołał się do analogii sformułowanej przez Andrzeja Pruszkowskiego, przewodniczącego sejmikowego Klubu Radnych PiS: wprowadzono w statucie przepis, który prawnie wracał do okresu upadku Rzeczpospolitej szlacheckiej, do czasów kiedy stosowano liberum veto. Nie ma tu żadnych zasad zdrowej demokracji. Organ kolegialny pięcioosobowy w normlanych warunkach podejmuje decyzje większością głosów, w obecności większości członków. Ten standardowy stan rzeczy zlikwidowano – ubolewał wojewoda.
 
– Również wojewoda śląski Jarosław Wieczorek rozstrzygnięciem nadzorczym zanegował dokładnie takie same przepisy o konieczności jednomyślności przez Radę Nadzorczą i obecności pełnego składu Rady Nadzorczej – powiedział wojewoda, odnosząc się do kłamliwych sformułowań marszałka Sosnowskiego, jakoby tylko on rozstrzygnięciem zanegował ustępy statutu o jednomyślności.
 
– To co ja zrobiłem, moim rozstrzygnięciem nadzorczym polega wyłącznie na wykreśleniu z przepisu paragrafu 13 ustęp 2 statutu sformułowań, które obligowały Radę Nadzorczą do podejmowania decyzji w sposób jednomyślny i w obecności pełnego składu rady. Nie uchyliłem statutu w całości, nie uchyliłem paragrafu 13. Zostawiłem podstawę prawną do normalnego działania Rady Nadzorczej. I Rada Nadzorcza w pierwszy piątek września spotkała się na posiedzeniu i normlanie funkcjonowała na podstawie tego statutu – podejmowała uchwały.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

ad111 33 minuty temu
Jestem pod "wrażeniem" merytoryczności...
Tekst nadesłan... 59 minut temu
Bolszewicy won....
ConceptOfPower
Rozumiem, że jak się nie ma merytorycz...
ad111
Nie zaprzeczam, że komuna była stracon...
do Tomaszowa, może jeszcze Mazowieckieg...
..jan
Klub Agros zaprasza mieszkańców Zamoś...
ConceptOfPower
Lekkoatletyka jest sportem letnim, nie z...
.
ad111@ jeszcze w 1980 roku Hiszpania mia...
..jan
Jak I ligowy klub lekkoatletyczny wysta...
ad111
No tak, a Polskę po wojnie to ufoludki ...
.
Powinniśmy skupić się na bilansie nie...
Czesław
Co to za durnoty i banialuki. Tekst spon...
.
100 lat niepodległości? Polska była n...
ConceptOfPower
A ja ciągle nie rozumiem tego, dlaczego...
mieszkaniec
Czytają komentarze m.in. antyklerykała...
wolontariusz WO...
Chamski to jest twoj komentarz @"Gdzie p...
marketingowiec
Zajmuję się marketingiem w dużej firm...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny