R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i SamorządRedakcja5 września 2017

Region: Sejmik skarży decyzję wojewody do sądu

Fot. LUW

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

W poniedziałek 28 sierpnia na sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego większość koalicyjna PO-PSL zdecydowała o wniesieniu skargi do sądu administracyjnego na decyzję nadzorczą wojewody lubelskiego Przemysław Czarnka dotyczącą statutu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Wojewoda unieważnił zapisy mówiące o jednogłośności podczas głosowania uchwałami przez Radę Nadzorczą.

– W poniedziałek na sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego mieliśmy do czynienia z hucpą. To, co się tam działo, to nie była polityka tylko dziadostwo i trzeba to wyraźnie podkreślić. Dziadostwo polega na tym, że celowo wprowadza się w błąd opinię publiczną kłamiąc co do faktu i rzeczywistości jaka towarzyszy działalności Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – mówił wojewoda.
 
– Podczas sierpniowej sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz w wypowiedziach medialnych zostałem oskarżony przez pana marszałka Sosnowskiego, przez pana marszałka Kapustę, przez radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej, o to, że moje działania sparaliżowały działanie WFOŚiGW i doprowadziły do tego, że samorządowcy nie mogą ubiegać się o środki z WFOŚiGW, nie mogą dostać pożyczek – suma summarum miliony złotych przez Czarnka zostaną stracone. Jest to zwykłe kłamstwo – podsumował wojewoda.
 
Wojewoda Przemysław Czarnek podkreślił, że zamach na WFOŚiGW został dokonany przez marszałka Sosnowskiego i marszałka Kapustę i przez radnych PSL i PO. Wojewoda odwołał się do analogii sformułowanej przez Andrzeja Pruszkowskiego, przewodniczącego sejmikowego Klubu Radnych PiS: wprowadzono w statucie przepis, który prawnie wracał do okresu upadku Rzeczpospolitej szlacheckiej, do czasów kiedy stosowano liberum veto. Nie ma tu żadnych zasad zdrowej demokracji. Organ kolegialny pięcioosobowy w normlanych warunkach podejmuje decyzje większością głosów, w obecności większości członków. Ten standardowy stan rzeczy zlikwidowano – ubolewał wojewoda.
 
– Również wojewoda śląski Jarosław Wieczorek rozstrzygnięciem nadzorczym zanegował dokładnie takie same przepisy o konieczności jednomyślności przez Radę Nadzorczą i obecności pełnego składu Rady Nadzorczej – powiedział wojewoda, odnosząc się do kłamliwych sformułowań marszałka Sosnowskiego, jakoby tylko on rozstrzygnięciem zanegował ustępy statutu o jednomyślności.
 
– To co ja zrobiłem, moim rozstrzygnięciem nadzorczym polega wyłącznie na wykreśleniu z przepisu paragrafu 13 ustęp 2 statutu sformułowań, które obligowały Radę Nadzorczą do podejmowania decyzji w sposób jednomyślny i w obecności pełnego składu rady. Nie uchyliłem statutu w całości, nie uchyliłem paragrafu 13. Zostawiłem podstawę prawną do normalnego działania Rady Nadzorczej. I Rada Nadzorcza w pierwszy piątek września spotkała się na posiedzeniu i normlanie funkcjonowała na podstawie tego statutu – podejmowała uchwały.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

SPAN
@ad111 - Jeszcze bardziej Ciebie nie lub...
Daniel Czubara 30 minut temu
Odpowiem krótko. Staramy się przedstaw...
"młode miasto" 48 minut temu
Ad "to ask". Odpowiadam za redaktora - ...
to ask 56 minut temu
Panie redaktorze nie wiem po co pan wrac...
leszek
Proponuje Straży Miejskiej zająć się...
ktoś z miasta
i bardzo dobrze policja wszystkiego nie ...
Thomas
O jaki puls Europy jednej czy dwóch pr...
He he
Unia - Olimpia 6 : 1. 5 : 0 do przerwy i...
eljot
Na 23 radnych obecnych było 17,a gdzie ...
Straż Miejska jest potrzebna , Policja ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017