R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i SamorządRedakcja5 września 2017 FACEBOOK | 4420 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Region: Sejmik skarży decyzję wojewody do sądu

Fot. LUW

R E K L A M A    B O A R D

W poniedziałek 28 sierpnia na sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego większość koalicyjna PO-PSL zdecydowała o wniesieniu skargi do sądu administracyjnego na decyzję nadzorczą wojewody lubelskiego Przemysław Czarnka dotyczącą statutu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Wojewoda unieważnił zapisy mówiące o jednogłośności podczas głosowania uchwałami przez Radę Nadzorczą.

– W poniedziałek na sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego mieliśmy do czynienia z hucpą. To, co się tam działo, to nie była polityka tylko dziadostwo i trzeba to wyraźnie podkreślić. Dziadostwo polega na tym, że celowo wprowadza się w błąd opinię publiczną kłamiąc co do faktu i rzeczywistości jaka towarzyszy działalności Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – mówił wojewoda.
 
– Podczas sierpniowej sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz w wypowiedziach medialnych zostałem oskarżony przez pana marszałka Sosnowskiego, przez pana marszałka Kapustę, przez radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej, o to, że moje działania sparaliżowały działanie WFOŚiGW i doprowadziły do tego, że samorządowcy nie mogą ubiegać się o środki z WFOŚiGW, nie mogą dostać pożyczek – suma summarum miliony złotych przez Czarnka zostaną stracone. Jest to zwykłe kłamstwo – podsumował wojewoda.
 
Wojewoda Przemysław Czarnek podkreślił, że zamach na WFOŚiGW został dokonany przez marszałka Sosnowskiego i marszałka Kapustę i przez radnych PSL i PO. Wojewoda odwołał się do analogii sformułowanej przez Andrzeja Pruszkowskiego, przewodniczącego sejmikowego Klubu Radnych PiS: wprowadzono w statucie przepis, który prawnie wracał do okresu upadku Rzeczpospolitej szlacheckiej, do czasów kiedy stosowano liberum veto. Nie ma tu żadnych zasad zdrowej demokracji. Organ kolegialny pięcioosobowy w normlanych warunkach podejmuje decyzje większością głosów, w obecności większości członków. Ten standardowy stan rzeczy zlikwidowano – ubolewał wojewoda.
 
– Również wojewoda śląski Jarosław Wieczorek rozstrzygnięciem nadzorczym zanegował dokładnie takie same przepisy o konieczności jednomyślności przez Radę Nadzorczą i obecności pełnego składu Rady Nadzorczej – powiedział wojewoda, odnosząc się do kłamliwych sformułowań marszałka Sosnowskiego, jakoby tylko on rozstrzygnięciem zanegował ustępy statutu o jednomyślności.
 
– To co ja zrobiłem, moim rozstrzygnięciem nadzorczym polega wyłącznie na wykreśleniu z przepisu paragrafu 13 ustęp 2 statutu sformułowań, które obligowały Radę Nadzorczą do podejmowania decyzji w sposób jednomyślny i w obecności pełnego składu rady. Nie uchyliłem statutu w całości, nie uchyliłem paragrafu 13. Zostawiłem podstawę prawną do normalnego działania Rady Nadzorczej. I Rada Nadzorcza w pierwszy piątek września spotkała się na posiedzeniu i normlanie funkcjonowała na podstawie tego statutu – podejmowała uchwały.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Kandydat Nizio...
Czyżby kandydatem był pan Nizioł? P...
TORRES20400
Kandydat jest. Ale to nie ten, co wielu ...
Szymon
Nikogo nie poparli? Co z jedynym wspóln...
Normals
Przypatrzmy się tym Obywatelom teraz ju...
Normals
Zadanie pierwsze: pogonić komunę, /je...
z_boku
Mundurki wprowadził, cudne były ;)...
Nauczycielka
Pamiętam jakie cuda wymyślał pan Gier...
nikt
co by było , gdyby nie stary zarząd T...
nemezis
Objazdowa TRUPA cyrkowa. Takiej woltyże...
nemezis
Nie chce mi się wierzyć, że radnej po...
@ "socjal"
Pisać każdy może. Wszak żyjemy w wol...
z_boku
Dodatkowo podać personalia do publiczne...
L.
Dobry, stary pomysł. Był kiedyś pręg...
z_boku
Jednak powinna być przywrócona kara ch...
socjal
Czyli bez zmian widzę. Nie ma konstruk...
Emerytka
Czy Pani Mucha coś zaśpiewa w Zamości...
Brawo Zamość
Mieszkam poza Zamościem przepraszam z...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny