R E K L A M A

Z I P

Region: Ruszają przygotowania do budowy S17 Lublin – Hrebenne i obwodnicy Chełma

Źródło: LUW

R E K L A M A    B O A R D

To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla kierowców, ale także samorządowców i przedsiębiorców. Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zatwierdził do realizacji dwa programy inwestycji: dla obwodnicy Chełma w ciągu drogi ekspresowej S12 oraz dla S17 Piaski – Hrebenne. Łączny koszt realizacji tych zadań, zgodnie z Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023,  wynosi 5,3 mld zł.

 
– Zatwierdzenie programów inwestycji dla obwodnicy Chełma i odcinka S17 od Lublina do granicy państwa w Hrebennem oznacza zabezpieczenie środków finansowych na realizację prac przygotowawczych dla tych dróg. Pod koniec sierpnia 2017 r. zatwierdziłem już program inwestycji dla pozostałego ciągu S12 od Lublina do Dorohuska. Dzięki temu obie trasy, które są bardzo potrzebne dla domknięcia szkieletu komunikacyjnego Polski Wschodniej, będą już realizowane – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
 
W ramach zatwierdzonych 14 września 2017 r.  programów inwestycji kontynuowane będą prace przygotowawcze dla obydwu zadań. Środki na realizację zostały zapewnione w Krajowym Funduszu Drogowym, dzięki decyzji premier Beaty Szydło o powiększeniu do 135 mld zł limitu Programu Budowy Dróg Krajowych.

Budowa drogi S17 Piaski – Hrebenne (z wyłączeniem obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego)
 
Celem inwestycji jest poprawa warunków podróżowania i bezpieczeństwa ruchu, poprawa płynności ruchu, zwiększenie przepustowości drogi, ograniczenie negatywnych oddziaływań na środowisko, rozwój terenów przyległych. Zakres prac przygotowawczych obejmuje opracowanie koncepcji programowej w oparciu o uzyskaną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia oraz przeprowadzenie badań archeologicznych. Zakończenie realizacji zadania i udostępnienie ciągu kierowcom przewidywane jest w 2024 r.
 
Wcześniej, w pierwszej połowie 2021 r., planowane jest oddanie do ruchu obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego, dla którego jeszcze w  2017 r. planowane jest zawarcie umowy z wykonawcą robót.

S12 Lublin – Dorohusk
 
Pod koniec sierpnia 2017 r.  Minister infrastruktury i budownictwa zatwierdził program inwestycji dla budowy drogi S12 Lublin – Dorohusk, odcinek Piaski – Dorohusk (z wyłączeniem obwodnicy Chełma), etap I, proces przygotowawczy.
 
Inwestycja będzie polegać na budowie 62 km drogi ekspresowej S12 Piaski – Dorohusk w województwie lubelskim. Zakres prac przygotowawczych obejmuje opracowanie Koncepcji Programowej w oparciu o uzyskaną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia oraz przeprowadzenie badań archeologicznych. Lata realizacji (procesu przygotowawczego objętego PI) 2018–2020.

Budowa obwodnicy Chełma w ciągu S12
 
Celem inwestycji jest poprawa warunków podróżowania i bezpieczeństwa ruchu, wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Chełma, poprawa płynności ruchu, ograniczenie negatywnych oddziaływań na środowisko i tereny przyległe. Zakres prac przygotowawczych obejmuje opracowanie koncepcji programowej oraz materiałów niezbędnych do ogłoszenia przetargu w systemie projektuj i buduj, wykonanie badań i opracowań geologicznych oraz archeologicznych badań powierzchniowych.
 
Dla tego odcinka S12 została już uzyskana decyzja środowiskowa. Zakończenie realizacji zadania i udostępnienie obwodnicy kierowcom przewidywane jest w 2024 r.

(Źródło: GDDKiA, LUW)

 

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 10 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , , , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ad111" dnia 18 września 2017 o godzinie 7:59:40 napisał:
  Nareszcie, chociaż zakończenie budowy to jeszcze parę lat, ale jest nadzieja.
  7
  2
 • R E K L A M A
 • "dżokej" dnia 18 września 2017 o godzinie 9:58:17 napisał:
  W jakiej perspektywie obwodnica Zamościa? To co jest,to droga miejska z ruchem lokalnym okraszonym TIR..
  4
  2
 • "do dżokej" dnia 18 września 2017 o godzinie 12:23:16 napisał:
  Tej samej co cała eska - przecież to chyba oczywiste...
  4
  0
 • "adam borys" dnia 18 września 2017 o godzinie 12:56:24 napisał:
  Poseł Zawiślak tyle lat w sejmie a obwodnicy Zamościa z prawdziwego zdarzenia jak nie było tak nie ma . Ale też i nie ma co się dziwić , ponieważ to bardzo kiepski poseł
  11
  3
 • "dddd" dnia 18 września 2017 o godzinie 13:08:11 napisał:
  No i gitara. Gdyby nie państwo kolesi i ryży, to te dwie trasy byłyby gotowe już dawno. Przypomnę, że pis za rządów Marcinkiewicza / Kaczyńskiego przygotowało plan budowy S12 i S17 i przeznaczyli na ten cel fundusze. Po zmianie władzy, kolesie i pewien dzisiejszy urzędnik unijny zabrali fundusze ze wschodu na zachód, tłumacząc większą potrzebą budowy na cywilizowanym zachodnie, niż na dzikim wschodnie... Teraz gdyby nie zmiana władzy o tych trasach pewnie dalej byłoby cicho - i ciągle nie ma pieniędzy, lepiej inwestować na zachodzie, a ch** z tą Polską wschodnią itp. Nie wstyd wam?
  8
  8
 • "z" dnia 18 września 2017 o godzinie 13:34:43 napisał:
  Podjęcie decyzji obudowie drogi S17 Piaski – Hrebenne jest dla Zamościa niezwykle ważną i wspaniałą wiadomością. Rysuje się tym samym perspektywa rozwoju naszego miasta, także pod względem liczby mieszkańców. Myślę, że należy się spodziewać 100 tys. miasta w perspektywie dekady, zwłaszcza iż Zamość ma już bardzo bogatą ofertę handlową i nie najgorszą kulturalną. Deweloperzy powinni wziąć to pod uwagę. Wystarczy jeszcze tylko zelektryfikować połączenia kolejowe do Zamościa.
  5
  5
 • "dgdsrg" dnia 18 września 2017 o godzinie 14:13:46 napisał:
  no ale to są ciągle obietnice... więc nie ma się czym podniecać, nie ma wybranego wykonawcy... ta droga nie ma nawet projektu... na razie została dopisana do programu budowy dróg !!! przecież już ta droga była raz w programie budowy dróg na Euro 2012
  7
  2
 • "jonasz" dnia 18 września 2017 o godzinie 18:32:02 napisał:
  Poprawię to euro 2012 .., W roku 2002 s 17 planowana na 2013 . w roku 2007 s 17 planowana do Zamościa 2030 a od zam . do granicy 2050 . Jak będzie szybciej padnę krzyżem na cały tydzień w kościele .
  6
  0
 • "a" dnia 18 września 2017 o godzinie 21:18:52 napisał:
  Czymś ten Zamość musiał podpaść władzom naczelnym:) Piaski - Hrebenne będzie ostatnim modernizowanym odcinkiem w Polsce. Może wnuki (nie kojarzyć błędnie:)) doczekają...
  2
  1
 • "jajo" dnia 19 września 2017 o godzinie 17:49:16 napisał:
  @a,a czym mógł podpaść,z jednej strony swoją peryferyjnością a z drugiej brakiem skuteczności lokalnych działaczy
  1
  0
 • R E K L A M A
 • "ŻULIK" dnia 20 września 2017 o godzinie 12:14:48 napisał:
  Do Pana Redaktora: Załączona do artykułu mapka poglądowa znacznie się różni od tej, która jest zamieszczona na stronie GDDKiA . Planowana droga obiega miasto Zamość po stronie wschodniej zaś wg. tego co nam serwuje Pan Redaktor to droga ma przebieg zgodny z planem zagospodarowania przestrzennego sprzed wielu lat.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

obserwator
A co tak pózno jest informacja z meczu?...
Zm
Wiadomo cos o transwerach ?...
..
Czytałem rano i wyraźnie było napisan...
Gdzie post WOŚ...
Znalazłem na facebooku post o WOŚP. W ...
...
Jak ktoś pisze "po raz pierwszy zapreze...
gall anomim
A gdzie droga Krasnobród - Zielone?...
Ryskowi mówimy...
Puchacz na Wójta!...
Wielmożny Pan ...
Nie ma to jak 19 lutego zapowiadać wyst...
antyklerykał
Ciekawe kiedy, jak urodziłem się w 197...
a do jakiej szkoły uczęszcza ten zawod...
zamościanin
Wpisałem "Zamość". No super wiadomoś...
Racuch
Zawod to jest masza zamojska pilka nozna...
z_boku
Jak to gdzie, tutaj: https://www.faceboo...
obserwator
gdzie wynik meczu...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny