R E K L A M A

Z I P

Chełm | II. Region | Lublin | Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzm | Tomaszów Lubelski | ZamośćRedakcja18 września 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 11 komentarzy

Region: Ruszają przygotowania do budowy S17 Lublin – Hrebenne i obwodnicy Chełma

Źródło: LUW

To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla kierowców, ale także samorządowców i przedsiębiorców. Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zatwierdził do realizacji dwa programy inwestycji: dla obwodnicy Chełma w ciągu drogi ekspresowej S12 oraz dla S17 Piaski – Hrebenne. Łączny koszt realizacji tych zadań, zgodnie z Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023,  wynosi 5,3 mld zł.

 
– Zatwierdzenie programów inwestycji dla obwodnicy Chełma i odcinka S17 od Lublina do granicy państwa w Hrebennem oznacza zabezpieczenie środków finansowych na realizację prac przygotowawczych dla tych dróg. Pod koniec sierpnia 2017 r. zatwierdziłem już program inwestycji dla pozostałego ciągu S12 od Lublina do Dorohuska. Dzięki temu obie trasy, które są bardzo potrzebne dla domknięcia szkieletu komunikacyjnego Polski Wschodniej, będą już realizowane – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
 
W ramach zatwierdzonych 14 września 2017 r.  programów inwestycji kontynuowane będą prace przygotowawcze dla obydwu zadań. Środki na realizację zostały zapewnione w Krajowym Funduszu Drogowym, dzięki decyzji premier Beaty Szydło o powiększeniu do 135 mld zł limitu Programu Budowy Dróg Krajowych.

Budowa drogi S17 Piaski – Hrebenne (z wyłączeniem obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego)
 
Celem inwestycji jest poprawa warunków podróżowania i bezpieczeństwa ruchu, poprawa płynności ruchu, zwiększenie przepustowości drogi, ograniczenie negatywnych oddziaływań na środowisko, rozwój terenów przyległych. Zakres prac przygotowawczych obejmuje opracowanie koncepcji programowej w oparciu o uzyskaną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia oraz przeprowadzenie badań archeologicznych. Zakończenie realizacji zadania i udostępnienie ciągu kierowcom przewidywane jest w 2024 r.
 
Wcześniej, w pierwszej połowie 2021 r., planowane jest oddanie do ruchu obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego, dla którego jeszcze w  2017 r. planowane jest zawarcie umowy z wykonawcą robót.

S12 Lublin – Dorohusk
 
Pod koniec sierpnia 2017 r.  Minister infrastruktury i budownictwa zatwierdził program inwestycji dla budowy drogi S12 Lublin – Dorohusk, odcinek Piaski – Dorohusk (z wyłączeniem obwodnicy Chełma), etap I, proces przygotowawczy.
 
Inwestycja będzie polegać na budowie 62 km drogi ekspresowej S12 Piaski – Dorohusk w województwie lubelskim. Zakres prac przygotowawczych obejmuje opracowanie Koncepcji Programowej w oparciu o uzyskaną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia oraz przeprowadzenie badań archeologicznych. Lata realizacji (procesu przygotowawczego objętego PI) 2018–2020.

Budowa obwodnicy Chełma w ciągu S12
 
Celem inwestycji jest poprawa warunków podróżowania i bezpieczeństwa ruchu, wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Chełma, poprawa płynności ruchu, ograniczenie negatywnych oddziaływań na środowisko i tereny przyległe. Zakres prac przygotowawczych obejmuje opracowanie koncepcji programowej oraz materiałów niezbędnych do ogłoszenia przetargu w systemie projektuj i buduj, wykonanie badań i opracowań geologicznych oraz archeologicznych badań powierzchniowych.
 
Dla tego odcinka S12 została już uzyskana decyzja środowiskowa. Zakończenie realizacji zadania i udostępnienie obwodnicy kierowcom przewidywane jest w 2024 r.

(Źródło: GDDKiA, LUW)

 

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ad111" dnia 18 września 2017 o godzinie 7:59:40 napisał:
  Nareszcie, chociaż zakończenie budowy to jeszcze parę lat, ale jest nadzieja.
  R E K L A M A
 • "dżokej" dnia 18 września 2017 o godzinie 9:58:17 napisał:
  W jakiej perspektywie obwodnica Zamościa? To co jest,to droga miejska z ruchem lokalnym okraszonym TIR..
 • "do dżokej" dnia 18 września 2017 o godzinie 12:23:16 napisał:
  Tej samej co cała eska - przecież to chyba oczywiste...
 • "adam borys" dnia 18 września 2017 o godzinie 12:56:24 napisał:
  Poseł Zawiślak tyle lat w sejmie a obwodnicy Zamościa z prawdziwego zdarzenia jak nie było tak nie ma . Ale też i nie ma co się dziwić , ponieważ to bardzo kiepski poseł
 • "dddd" dnia 18 września 2017 o godzinie 13:08:11 napisał:
  No i gitara. Gdyby nie państwo kolesi i ryży, to te dwie trasy byłyby gotowe już dawno. Przypomnę, że pis za rządów Marcinkiewicza / Kaczyńskiego przygotowało plan budowy S12 i S17 i przeznaczyli na ten cel fundusze. Po zmianie władzy, kolesie i pewien dzisiejszy urzędnik unijny zabrali fundusze ze wschodu na zachód, tłumacząc większą potrzebą budowy na cywilizowanym zachodnie, niż na dzikim wschodnie... Teraz gdyby nie zmiana władzy o tych trasach pewnie dalej byłoby cicho - i ciągle nie ma pieniędzy, lepiej inwestować na zachodzie, a ch** z tą Polską wschodnią itp. Nie wstyd wam?
 • "z" dnia 18 września 2017 o godzinie 13:34:43 napisał:
  Podjęcie decyzji obudowie drogi S17 Piaski – Hrebenne jest dla Zamościa niezwykle ważną i wspaniałą wiadomością. Rysuje się tym samym perspektywa rozwoju naszego miasta, także pod względem liczby mieszkańców. Myślę, że należy się spodziewać 100 tys. miasta w perspektywie dekady, zwłaszcza iż Zamość ma już bardzo bogatą ofertę handlową i nie najgorszą kulturalną. Deweloperzy powinni wziąć to pod uwagę. Wystarczy jeszcze tylko zelektryfikować połączenia kolejowe do Zamościa.
 • "dgdsrg" dnia 18 września 2017 o godzinie 14:13:46 napisał:
  no ale to są ciągle obietnice... więc nie ma się czym podniecać, nie ma wybranego wykonawcy... ta droga nie ma nawet projektu... na razie została dopisana do programu budowy dróg !!! przecież już ta droga była raz w programie budowy dróg na Euro 2012
 • "jonasz" dnia 18 września 2017 o godzinie 18:32:02 napisał:
  Poprawię to euro 2012 .., W roku 2002 s 17 planowana na 2013 . w roku 2007 s 17 planowana do Zamościa 2030 a od zam . do granicy 2050 . Jak będzie szybciej padnę krzyżem na cały tydzień w kościele .
 • "a" dnia 18 września 2017 o godzinie 21:18:52 napisał:
  Czymś ten Zamość musiał podpaść władzom naczelnym:) Piaski - Hrebenne będzie ostatnim modernizowanym odcinkiem w Polsce. Może wnuki (nie kojarzyć błędnie:)) doczekają...
 • "jajo" dnia 19 września 2017 o godzinie 17:49:16 napisał:
  @a,a czym mógł podpaść,z jednej strony swoją peryferyjnością a z drugiej brakiem skuteczności lokalnych działaczy
  R E K L A M A
 • "ŻULIK" dnia 20 września 2017 o godzinie 12:14:48 napisał:
  Do Pana Redaktora: Załączona do artykułu mapka poglądowa znacznie się różni od tej, która jest zamieszczona na stronie GDDKiA . Planowana droga obiega miasto Zamość po stronie wschodniej zaś wg. tego co nam serwuje Pan Redaktor to droga ma przebieg zgodny z planem zagospodarowania przestrzennego sprzed wielu lat.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny