R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćOliwia Bojar25 września 2017

Region: Rozwój rolnictwa okiem naukowców

Rolnictwo. Fot. R. Moteka

R E K L A M A    B O A R D


O potencjalnych kierunkach rozwoju obszarów wiejskich, szansach i zagrożeniach dla rolnictwa rozmawiali z wicewojewodą lubelskim Robertem Gmitruczukiem naukowcy z Lubelszczyzny.

Przedstawiciele lubelskich uczelni wsparli merytorycznie prace zespołu analitycznego, którego głównym zadaniem jest określenie szans i zagrożeń oraz potencjalnych kierunki rozwoju obszarów wiejskich w województwie lubelskim.
W spotkaniu uczestniczyli: prof. dr hab. Beata Jeżyńska z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, kierownik Katedry Prawa Rolnego i Gospodarki Gruntami; prof. dr hab. Ewa Skórzyńska-Polit dyrektor Instytutu Biotechnologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, Katedra Fizjologii i Biotechnologii Roślin; prof. dr hab. Eugeniusz Grela prorektor ds. Organizacji i Rozwoju Uczelni, Uniwersytet Przyrodniczy; prof. dr hab. Wiesław Oleszek, dyrektor Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy. W spotkaniu wziął udział również dyrektor Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli Sławomir Plis, który jest wiceprzewodniczącym zespołu.

Głównymi celami, według opinii zespołu, w kwestii rozwoju obszarów wiejskich woj. lubelskiego jest podniesienie poziomu życia ludności wiejskiej, modernizacja kompleksu gospodarki żywnościowej, wielofunkcyjny rozwój obszarów wiejskich, kształtowanie i odbudowa krajobrazu przyrodniczego, rozwój turystyki i rekreacji oraz podnoszenie dochodów rolników.

Dodajmy, że zespoły tego typu powstały we wszystkich województwach, a ich celem jest wskazanie diagnozy i określenie specyfiki regionu co pozwoli na sformułowanie potrzeb oraz możliwych kierunków rozwoju obszarów wiejskich.

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Thomas
ad111@ Twoim skromnym zdaniem dlaczego u...
Thomas
W wyborach samorządowych liczy się urz...
antyklerykał
Jedni lubią rybki, inni akwarium, a jes...
Kto jest autore...
A więc kto naprawdę jest autorem tekst...
Fiotr Pronczews...
Dziękuję za link. Rzeczywiście jest t...
Gabriela Korkos...
To pytanie należy zadać Organizatorom....
Fiotr Pronczews...
"Jak informują organizatorzy na problem...
ktoś
Ludzie!! Zginął człowiek, osierocił...
Do Witi
Odpowiedź jest prosta. Post "Buca" nie...
09
"Karolina" Zadzwoń na policję i się d...
POdPIS
"POdPIS-co ma wójt i starosta do komina...
zemek
Zawod?za taka robote (ostatnie miejsce w...
Diab
Filozofy Jaki to zawod?to sport a nie za...
...
No proszę .... mistrz savoir vivre'u na...
Witia
Redakcja zamieszcza pod komentarzami uwa...
ad111
Wójt jest silny, to fakt. Radni są sł...
A....Z
"JA" ma rację ,nie ma żadnej konkretne...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny