Krasnobród | Społeczeństwo i patriotyzm | ZwierzyniecRedakcja5 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 15 komentarzy

Region: Roztocze otrzyma dotacje

Pamiątkowe zdjęcie umowy w którym udział wzięli burmistrzowie Krasnobrodu i Zwierzyńca oraz Arkadiusz Bratkowski członek zarządu województwa. fot. www.lubelskie.pl
R E K L A M A    B O A R D

3,2 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 trafi do dwóch gmin na roztoczu – poinformował serwis lubelskie.pl. Pieniądze zasilą projekty, które dotyczą wsparcia wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz dziedzictwa kulturowego i naturalnego.

Dzięki tym środkom modernizujemy infrastrukturę turystyczną na Roztoczu. Co ważne, zyskają również mieszkańcy, na których domach pojawią się instalacje fotowoltaiczne – ocenia Arkadiusz Bratkowski, członek zarządu województwa.

Gmina Krasnobród zrealizuje projekt, dzięki któremu wykonana zostanie modernizacja zabytkowego parku otaczającego obiekty Sanatorium w Krasnobrodzie wraz z wybudowaniem promenady spacerowej z centrum miasta do parku. Ponadto gmina zagospodaruje teren rekreacyjny między parkiem a zalewem krasnobrodzkim, stworzy turystyczną aplikację mobilną, witrynę www oraz ławkę z paneli solarnych. – Główny cel projektu to lepsze zagospodarowanie parku na terenie zespołu pałacowo-parkowego i tym samym pełniejsze wyeksponowanie tego wszystkiego, co w zakresie walorów przyrodniczych ma do zaoferowania Krasnobród – tłumaczy Marcin Protas, zastępca dyrektora dep. Wdrażania EFRR – Na ten cel wypłacimy ponad 1,2 mln zł unijnej dotacji – dodaje.

Dwa projekty zrealizuje gmina Zwierzyniec. Pierwszy dotyczy zagospodarowania terenu w rejonie zbiornika wodnego „Rudka” na przyjazną turystom strefę rekreacji. – Gmina planuje m.in. zakup i montaż pomostu pływającego o długości 42 m oraz wykonanie ciągów pieszych na powierzchni około 15 arów – mówi dyrektor Protas – Dla wygody kąpiących się pomyślano też o kontenerze sanitarnym, który składać się będzie z dwóch kabin i pomieszczeń do przebierania – dodaje. Co ważne, obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, a woda użytkowa – podgrzewana przez panel solarny zainstalowany na dachu. Znajdzie się również miejsce dla ratownika. Zamontowane zostaną ławki i kosze na śmieci, stojak na rowery oraz system monitoringu. Całość otrzyma ponad 330 tys. zł dofinansowania.

Drugi projekt dotyczy montażu instalacji fotowoltaicznych na terenie gminy. – Zainstalowanych zostanie 148 zestawów na obiektach prywatnych. – rozwija Arkadiusz Bratkowski, członek zarządu województwa – Warto dodać, że 8 takich instalacji pojawi się również na budynkach użyteczności publicznej – dodaje Bratkowski. Unia przekaże na ten cel blisko 1,7 mln zł. Dzięki tym funduszom zaprojektowany zostanie portal internetowy, który będzie pełnił funkcje edukacyjne, promocyjne oraz oferował usługi on-line.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "K." dnia 5 sierpnia 2018 o godzinie 10:33:09 napisał:
  Czytając tytuł myślałem, że roztocze.net dostanie dotację.
  R E K L A M A
 • "L19C" dnia 5 sierpnia 2018 o godzinie 18:28:59 napisał:
  Tylko do dwóch gmin? rzeczywiście sukces powala.
 • "KL." dnia 5 sierpnia 2018 o godzinie 20:21:37 napisał:
  O, dzięki tym funduszom okolice zbiornika wodnego i sam zbiornik „Rudka” nie będą już zasrane.
 • "klangor" dnia 5 sierpnia 2018 o godzinie 20:48:18 napisał:
  Wybory za pasem. Nikodem Dyzma naszych czasów, po raz n-ty zaczął dystrybucję "zielonej kiełbasy wyborczej"...
 • "L19C" dnia 5 sierpnia 2018 o godzinie 21:27:37 napisał:
  Już niedługo pojawi się nr. 2 listy znany z innej rzeczywistości i to będzie dopiero zaskoczenie.
 • "Jacob" dnia 5 sierpnia 2018 o godzinie 21:40:44 napisał:
  PSL dało dotację swoim z PSL - tak powinien brzmieć tytuł :)
 • "asystentka" dnia 5 sierpnia 2018 o godzinie 22:28:23 napisał:
  Nie ma z czego się cieszyć i łapek zacierać! Jest jeszcze kilka gmin obsadzonych swoimi. Towarzysze nie zapominajcie o nas w terenie. Jest szansa na poprawę losu swoich. Wszystko wskazuje na to że to nasze ostatnie podrygi... https://2.bp.blogspot.com/-w19JAMzkq5E/UqgtXUzkEHI/AAAAAAAAAUE/vdlc0K0qF9g/s1600/popsl2.JPG
 • "L19C" dnia 5 sierpnia 2018 o godzinie 23:23:09 napisał:
  Nr 2 na liście PSL do Sejmiku to będzie zaskoczenie i groźna konkurencja dla Dyzmy.
 • "nikt" dnia 6 sierpnia 2018 o godzinie 9:35:06 napisał:
  przecież cały PSL to są "Dyzmy", to jak dyzma dyzmę może zaskoczyć?
 • "no tak" dnia 6 sierpnia 2018 o godzinie 12:30:24 napisał:
  Czyżby tym zaskoczeniem miałby być radny Nizioł ? Jeżeli tak by się stało to nie byłoby to zaskoczenie ale kompromitacja PSL i lekceważenie wyborców
  R E K L A M A
 • "Elizabeth" dnia 6 sierpnia 2018 o godzinie 19:19:54 napisał:
  Czarny scenariusz dla zielonych ludków! Gdyby tak wprowadzić nakaz apolityczności kadr administracji samorządowej, czy wojewódzkiej oraz przyległych firm to np. takie WORDy czy ARMiRy oraz UGy musiałyby zawiesić działalność? Czy raczej kadry stopniałyby? Oto jest pytanie!
 • "pan i pani" dnia 7 sierpnia 2018 o godzinie 11:30:14 napisał:
  Popieram "@No tak" ale z drugiej strony to może dobrze jeśli pan Nizioł zostałby radnym sejmiku, ponieważ będzie zobowiązany składać swoje zeznania majątkowe a dzięki temu my będziemy wiedzieli ile z naszego budżetu domowego musimy przeznaczyć na wynagrodzenia prezesa tak aby starczyło mu do pierwszego ( a jak wiemy jest to kwota ogromne )
 • "Figa" dnia 7 sierpnia 2018 o godzinie 21:46:53 napisał:
  To PSL już by tak nisko upało że sięga po zgrane karty ? A może radny Nizioł niech zapisze się do ONRu bo jeszcze tam go nie było ( ale tam by go bardzo szybko prześwietlili )
 • "Somalia" dnia 8 sierpnia 2018 o godzinie 8:04:29 napisał:
  Czy to jakaś prawidłowość, że takie Spółdzielnie to przechowalnia kadr partyjnych? PSL? Zaorać i zasiać koniczynę!
 • "Berlin" dnia 9 sierpnia 2018 o godzinie 12:54:59 napisał:
  @Somalia, jesteś zbyt hojna używając słowa Kadra ,która raczej kojarzy się z czymś pozytywnym . Trudno bowiem np. radnego Nizioła zakwalifikować do jakiejkolwiek Kadry , no chyba że tej z epoki słusznie minionej.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018