R E K L A M A

Z I P

2. Region | Biłgoraj | Hrubieszów | Józefów | Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzm | Tomaszów Lubelski | ZwierzyniecOliwia Bojar19 stycznia 2018 FACEBOOK | 3986 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: Rekordowy finał orkiestry na Zamojszczyźnie

R E K L A M A    B O A R D


Tyszowce, Józefów, Zwierzyniec, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Biłgoraj, Frampol czy Łaszczów i Susiec – to właśnie w tych lokalizacjach w minioną niedzielę działali wolontariusze WOŚP.

Ponad 50 osób kwestowało na leczenie noworodków w Tyszowcach, gdzie zebrano 9 tysięcy 304 złote i 57 groszy. Kwestujących poza Tyszowcami spotkać można było w gminach Komarów-Osada, Rachanie i Telatyn.

W gminie Komarów-Osada w miejscowościach Antoniówce, Śniatyczach, Dubie, Janówce i Zubowicach udało się zebrać do puszek 4 tysiące 26 złotych 10 groszy i 3 euro. Działało tam 8 wolontariuszy, z których bardzo skuteczna okazała się Klaudia Wlaź zbierając 882 złote 71 groszy i 3 euro.

W tyszowieckim gimnazjum odbyła się tradycyjna impreza z blokiem gier i zabaw dla dzieci oraz maratonem zumba fitness, który cieszył się dużą popularnością. Natomiast na skwerze przy Placu Konfederacji Tyszowieckiej odbyła się aukcja orkiestrowych gadżetów na której udało się zebrać 2 tysięcy 600 złotych. Zgromadzeni licytowali m. in. koszulki, płyty, książki, kalendarze i kubki ze specjalnym nadrukiem WOŚP w Tyszowcach oraz wyroby rękodzielnicze, które przekazała Anna Pytel z Wakijowa. 26. Finał WOŚP w Tyszowcach zakończyło tradycyjne “światełko do nieba”.

Także po zakończeniu zbiórki w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyło się wspólne kolędowanie z chórem “Pasjonata”. Imprezę zakończyło wieczorne “światełko do nieba”, którym było tutaj wypuszczenie 26 balonów z helem, symbolizujących 26. Finał WOŚP.

12 tysięcy 554 złote i 62 grosze czyli 200 złotych więcej niż przed rokiem to wynik tegorocznej zbiórki WOŚP w Józefowie.
Pieniądze do puszek zbierało tam 24 wolontariuszy. Najwięcej bo ponad 1555 złotych w swojej puszce miał przewodniczący rady rodziców przy szkole w Józefowie Dariusz Szkałuba.

Finałowy koncert odbył się już po raz czwarty na rynku podczas którego na zebranych czekały pokazy talentów, animacje i zabawy dla dzieci, aukcja przedmiotów i usług, a także pokazy OSP Józefów oraz badania ciśnienia i cukru. Na scenie występowały zespoły “Vestige”, “Ikarus Feel” i “Tex” oraz młodzi wokaliści, tancerze i instrumentaliści. Nie zabrakło także licytacji orkiestrowych gadżetów, z której wspólną puszkę 26. finału WOŚP zasiliło prawie 3 tysiące złotych. Nabywców znalazły m.in. karnet na zabawę sylwestrową i wycieczka do Lwowa.
Zgodnie z tradycją wieczorem rozbłysło światełko do nieba – po raz pierwszy zamiast głośnego pokazu fajerwerków uczestnicy koncertu zapalili zimne ognie.

Rekordowy finał miała także orkiestra w Zwierzyńcu, gdzie zebrano 9 tysięcy 516 złotych 41 groszy, 5 dolarów oraz 12,62 euro. To ponad 500 złotych więcej niż przed rokiem. W Kosobudach, Obroczy, Sochach, Turzyńcu, Wywłoczce, Żurawnicy i w Zwierzyńcu kwestowało w sumie 50 wolontariuszy. Ulicznej zbiórce towarzyszył koncert w sali gimnastycznej zwierzynieckiej szkoły podstawowej podczas którego wystąpiły m. in Zespół Tańca Ludowego “Zwierzyniacy” oraz soliści i zespoły, działające w Centrum Kultury w Zwierzyńcu, w tym zespoły wokalne “Kukuryku” i “Kręciołki” oraz Formacja Tańca Nowoczesnego “Luzmix”.

Swój dotychczasowy rekord pobił także sztab w Hrubieszowie. Tutaj dzięki hojności darczyńców oraz zaangażowaniu licznego grona sponsorów i wolontariuszy udało się zebrać 33 tysiące 924 złote i 24 grosze. To o 2 tysiące 486 złotych i 7 groszy więcej niż przed rokiem.
50 wolontariuszy kwestowało nie tylko w samym Hrubieszowie, ale także gminach Trzeszczany, Mircze, Białopole i Dołhobyczów.
Najwięcej do puszki, bo 1 tysiąc 905 złotych i 4 grosze, zebrała Jagoda Karcz, natomiast z licytacji udało się uzyskać 10 tysięcy 890 złotych.
Największym powodzeniem podczas aukcji cieszył się Fiat 126p, który wylicytowano za 3 tysiące złotych. Drugą najwyższą kwotę z licytacji uzyskała bransoletka ze złotym serduszkiem za którą zapłacono tysiąc złotych.

Blisko 90 tys. zł zebrało siedem sztabów WOŚP działających w powiecie tomaszowskim, gdzie działało 95 wolontariuszy. Najwięcej bo 48 984 zł i aż o ponad 10 tysięcy więcej niż przed rokiem zebrali wolontariusze sztabu działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim. Prawie 4 tysiące złotych z wejściówek i licytacji zebrał sztab działający w Tomaszowskim Domu Kultury, gdzie za 400 zł zlicytowano koszulkę Roberta Lewandowskiego.

Rekordowo było też w Suścu, gdzie 24 wolontariuszy zebrało 6950 zł, czyli o 1350 zł więcej niż przed rokiem. Odbył się tam także turniej w piłce siatkowej.

7 646,54 zł – to wynik zbiórki w Łaszczowie, gdzie także zebrano o 1254 zł więcej niż w 2017 r.
Wynik ten osiągnięto dzięki pracy 45 wolontariuszy.
Rekordową zbiórkę zanotował też sztab w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubyczy Królewskiej, któremu do 17 puszek udało się zebrać 6 760,41 groszy, czym pobito ubiegłoroczny rekord o ponad 2 tys. złotych.

W Biłgoraju podczas 26. finału udało się zebrać 50 826,15 zł, a rekord sumy zebranej przez jednego wolontariusza wyniósł aż 4 694,34 zł. W sumie kwestowało tutaj 48 wolontariuszy. Z licytacji do kasy Orkiestry wpłynęło około 4,5 tys. zł.

Orkiestra grała także we Frampolu, gdzie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert finałowym, podczas którego kwestowano na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. Na scenie zaprezentowały się zespoły: Chór Seniorów, Teatr Seniorów, Pani  Sabina Sirko , Dziecięce i Młodzieżowe Zespoły Taneczne z Frampola i Woli Radzięckiej, Młodzieżowy Chór “Millenium” z Frampola, Chór mieszany z Frampola, Zespół Folklorystyczny z Sokołówki, Zespół Wokalny GOSPA z Karolówki i Gminna Orkiestra Dęta.

Autor: Oliwia Bojar
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Gabriela Korkos... 28 minut temu
Przejście do nowego akapitu (enter) mo...
Gabriela Korkos... 35 minut temu
Redakcja postara się was nie zawieść ...
Gabriela Korkos... 37 minut temu
Szukamy najlepszego rozwiązania dla pro...
Gabriela Korkos... 38 minut temu
Ciekawy pomysł :)...
Gabriela Korkos... 39 minut temu
"Niektóre kontrowersyjne ale komentowan...
Gabriela Korkos... 43 minuty temu
"poprawny merytorycznie komentarz" zosta...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny