Biłgoraj | Hrubieszów | II. Region | Józefów | Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzm | Tomaszów Lubelski | ZwierzyniecOliwia Bojar19 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: Rekordowy finał orkiestry na Zamojszczyźnie

R E K L A M A    B O A R D


Tyszowce, Józefów, Zwierzyniec, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Biłgoraj, Frampol czy Łaszczów i Susiec – to właśnie w tych lokalizacjach w minioną niedzielę działali wolontariusze WOŚP.

Ponad 50 osób kwestowało na leczenie noworodków w Tyszowcach, gdzie zebrano 9 tysięcy 304 złote i 57 groszy. Kwestujących poza Tyszowcami spotkać można było w gminach Komarów-Osada, Rachanie i Telatyn.

W gminie Komarów-Osada w miejscowościach Antoniówce, Śniatyczach, Dubie, Janówce i Zubowicach udało się zebrać do puszek 4 tysiące 26 złotych 10 groszy i 3 euro. Działało tam 8 wolontariuszy, z których bardzo skuteczna okazała się Klaudia Wlaź zbierając 882 złote 71 groszy i 3 euro.

W tyszowieckim gimnazjum odbyła się tradycyjna impreza z blokiem gier i zabaw dla dzieci oraz maratonem zumba fitness, który cieszył się dużą popularnością. Natomiast na skwerze przy Placu Konfederacji Tyszowieckiej odbyła się aukcja orkiestrowych gadżetów na której udało się zebrać 2 tysięcy 600 złotych. Zgromadzeni licytowali m. in. koszulki, płyty, książki, kalendarze i kubki ze specjalnym nadrukiem WOŚP w Tyszowcach oraz wyroby rękodzielnicze, które przekazała Anna Pytel z Wakijowa. 26. Finał WOŚP w Tyszowcach zakończyło tradycyjne „światełko do nieba”.

Także po zakończeniu zbiórki w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyło się wspólne kolędowanie z chórem „Pasjonata”. Imprezę zakończyło wieczorne „światełko do nieba”, którym było tutaj wypuszczenie 26 balonów z helem, symbolizujących 26. Finał WOŚP.

12 tysięcy 554 złote i 62 grosze czyli 200 złotych więcej niż przed rokiem to wynik tegorocznej zbiórki WOŚP w Józefowie.
Pieniądze do puszek zbierało tam 24 wolontariuszy. Najwięcej bo ponad 1555 złotych w swojej puszce miał przewodniczący rady rodziców przy szkole w Józefowie Dariusz Szkałuba.

Finałowy koncert odbył się już po raz czwarty na rynku podczas którego na zebranych czekały pokazy talentów, animacje i zabawy dla dzieci, aukcja przedmiotów i usług, a także pokazy OSP Józefów oraz badania ciśnienia i cukru. Na scenie występowały zespoły „Vestige”, „Ikarus Feel” i „Tex” oraz młodzi wokaliści, tancerze i instrumentaliści. Nie zabrakło także licytacji orkiestrowych gadżetów, z której wspólną puszkę 26. finału WOŚP zasiliło prawie 3 tysiące złotych. Nabywców znalazły m.in. karnet na zabawę sylwestrową i wycieczka do Lwowa.
Zgodnie z tradycją wieczorem rozbłysło światełko do nieba – po raz pierwszy zamiast głośnego pokazu fajerwerków uczestnicy koncertu zapalili zimne ognie.

Rekordowy finał miała także orkiestra w Zwierzyńcu, gdzie zebrano 9 tysięcy 516 złotych 41 groszy, 5 dolarów oraz 12,62 euro. To ponad 500 złotych więcej niż przed rokiem. W Kosobudach, Obroczy, Sochach, Turzyńcu, Wywłoczce, Żurawnicy i w Zwierzyńcu kwestowało w sumie 50 wolontariuszy. Ulicznej zbiórce towarzyszył koncert w sali gimnastycznej zwierzynieckiej szkoły podstawowej podczas którego wystąpiły m. in Zespół Tańca Ludowego „Zwierzyniacy” oraz soliści i zespoły, działające w Centrum Kultury w Zwierzyńcu, w tym zespoły wokalne „Kukuryku” i „Kręciołki” oraz Formacja Tańca Nowoczesnego „Luzmix”.

Swój dotychczasowy rekord pobił także sztab w Hrubieszowie. Tutaj dzięki hojności darczyńców oraz zaangażowaniu licznego grona sponsorów i wolontariuszy udało się zebrać 33 tysiące 924 złote i 24 grosze. To o 2 tysiące 486 złotych i 7 groszy więcej niż przed rokiem.
50 wolontariuszy kwestowało nie tylko w samym Hrubieszowie, ale także gminach Trzeszczany, Mircze, Białopole i Dołhobyczów.
Najwięcej do puszki, bo 1 tysiąc 905 złotych i 4 grosze, zebrała Jagoda Karcz, natomiast z licytacji udało się uzyskać 10 tysięcy 890 złotych.
Największym powodzeniem podczas aukcji cieszył się Fiat 126p, który wylicytowano za 3 tysiące złotych. Drugą najwyższą kwotę z licytacji uzyskała bransoletka ze złotym serduszkiem za którą zapłacono tysiąc złotych.

Blisko 90 tys. zł zebrało siedem sztabów WOŚP działających w powiecie tomaszowskim, gdzie działało 95 wolontariuszy. Najwięcej bo 48 984 zł i aż o ponad 10 tysięcy więcej niż przed rokiem zebrali wolontariusze sztabu działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim. Prawie 4 tysiące złotych z wejściówek i licytacji zebrał sztab działający w Tomaszowskim Domu Kultury, gdzie za 400 zł zlicytowano koszulkę Roberta Lewandowskiego.

Rekordowo było też w Suścu, gdzie 24 wolontariuszy zebrało 6950 zł, czyli o 1350 zł więcej niż przed rokiem. Odbył się tam także turniej w piłce siatkowej.

7 646,54 zł – to wynik zbiórki w Łaszczowie, gdzie także zebrano o 1254 zł więcej niż w 2017 r.
Wynik ten osiągnięto dzięki pracy 45 wolontariuszy.
Rekordową zbiórkę zanotował też sztab w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubyczy Królewskiej, któremu do 17 puszek udało się zebrać 6 760,41 groszy, czym pobito ubiegłoroczny rekord o ponad 2 tys. złotych.

W Biłgoraju podczas 26. finału udało się zebrać 50 826,15 zł, a rekord sumy zebranej przez jednego wolontariusza wyniósł aż 4 694,34 zł. W sumie kwestowało tutaj 48 wolontariuszy. Z licytacji do kasy Orkiestry wpłynęło około 4,5 tys. zł.

Orkiestra grała także we Frampolu, gdzie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert finałowym, podczas którego kwestowano na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. Na scenie zaprezentowały się zespoły: Chór Seniorów, Teatr Seniorów, Pani  Sabina Sirko , Dziecięce i Młodzieżowe Zespoły Taneczne z Frampola i Woli Radzięckiej, Młodzieżowy Chór „Millenium” z Frampola, Chór mieszany z Frampola, Zespół Folklorystyczny z Sokołówki, Zespół Wokalny GOSPA z Karolówki i Gminna Orkiestra Dęta.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ja 8 minut temu
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018