R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara26 listopada 2017 FACEBOOK | 4010 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 15 komentarzy

Region: Radny Misztal blisko Porozumienia?

R E K L A M A    B O A R D

Czy radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Stanisław Misztal zmieni wkrótce barwy polityczne i zasili nową partię wicepremiera Jarosława Gowina Porozumienie?

Radny Misztal wziął udział w sobotnim spotkaniu z wicepremierem Jarosławem Gowinem i regionalnymi władzami Porozumienia w Lublinie.

Spotkanie z liderami Porozumienia na czele z wicepremierem oraz prezesem krajowym Jarosławem Gowinem i prezesem wojewódzkim senatorem prof. Andrzejem Stanisławkiem w Lublinie.
Bardzo dużo uczestników i niemałe zainteresowanie stąd też mnogość pytań do liderów. Na tematy szkolnictwa wyższego odpowiadał wicepremier Gowin, zdrowia senator Stanisławek zaś rolnictwa wiceminister cyfryzacji Marek Zagórski wcześniej wiceminister rolnictwa.
Miło było zobaczyć kwiat dorodnej młodzieży, która patrzy na Porozumienie i wicepremiera jak najlepszym okiem. – napisał na jednym z portali społecznościowych radny Misztal.

Przypomnijmy, że Stanisław Misztal dostał się do Sejmiku Województwa Lubelskiego podczas ostatnich wyborów samorządowych w 2014 r. z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Czyżby teraz planował dołączyć do nowej formacji Jarosława Gowina?

Przypomnijmy, ze niedawno w szeregi Porozumienia wstąpił wybrany z okręgu chełmskiego, popierany przez PSL niezależny senator Józef Zając.

Następnie w połowie listopada okręgowe władze partii Gowina poinformowały, że w radzie samorządowej ugrupowania znalazł się prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, a formacja prowadzi rozmowy z radnymi sejmiku oraz parlamentarzystami. Czyżby właśnie udało im się pozyskać jednego dotychczas radnego PSL? Jedno jest pewne. Porozumienie rozpoczęło ofensywę transferową.

Fot. Facebook/Stanisław Misztal

Przypomnijmy, że 4 listopada odbył się kongres Polski Razem, na którym ogłoszono, że partia poszerza formułę i będzie nosić nazwę Porozumienie. Jarosław Gowin wyjaśniał też, że Porozumienie chce być “uczciwą umową” między obywatelami i ich przedstawicielami: radnymi, wójtami, burmistrzami, prezydentami, posłami i senatorami, ministrami. Zadeklarował, że jego ugrupowanie będzie “ciężko pracować” dla Polski oraz że będzie ją dalej “konsekwentnie i głęboko zmieniać”.

Ugrupowanie ma teraz 11 posłów i 5 senatorów. Prócz tego poparcie dla ruchu zadeklarowało 9 prezydentów miast. Porozumienie ma być partią konserwatywną w sferze światopoglądowej, odwołująca się do tradycyjnych wartości chrześcijańskich oraz popierającą wolny rynek w sferze gospodarczej.

 

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Thomas 7 minut temu
Krótko Program czyli co chcemy...
roman2 16 minut temu
Chłopaki zapili i nie mieli jak się d...
ad111
Słowo klucz - wojewoda...:)...
Przypadek
Identyczny błąd jak na nagraniu w Zamo...
dasdas
ech... już jak tak kopiujecie wszystkie...
K.
I co dalej? Prosimy o bieżące relacje ...
petrolhead
Czy poprzez zdanie "Lublin sukcesywnie r...
Prawo i sprawie...
W takim razie ktoś powinien napisać do...
eneretyk 60+
Dlaczego to się dzieje bez udziału age...
Thomas
Nic z tego nie będzie, ten pierwszy zar...
Thomas
Czy to prawda, że któryś z naszych p...
ConceptOfPower
@@Kimicić Ty za to rzeczowe argumenty p...
Jobot
Ehhh...gratuluję odwagi wejścia w pole...
Mako
Konkretnie o CO CHODZI ???...
Jacek
Pompowanie tematu. W zasadzie nic nowego...
Zamość
Tak najbardziej brudne są te duże, mob...
Tomek
Nieważne jak się skończy ale czy kto...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny