R E K L A M A

Z I P

2. Region | Lublin | Społeczeństwo i patriotyzm | Zamość | ZwierzyniecRedakcja2 lutego 2018 FACEBOOK | 4016 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 15 komentarzy

Region: Prawie 5 mld na tory i dworce

fot. pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

Krótsze podróże do Warszawy oraz lepszy dostęp do miejscowości i regionów Polski Wschodniej – o planowanych inwestycjach na Lubelszczyźnie, podczas zorganizowanej na Dworcu Głównym PKP w Lublinie, konferencji prasowej mówili wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury Tomasz Gontarz.

Podczas konferencji wojewoda Czarnek zaznaczył, że infrastruktura kolejowa na Lubelszczyźnie jest bardzo zapóźniona.

– Całkiem do niedawna pociąg do Zamościa jechał ponad 2 godziny – zauważył wojewoda, zaznaczając jednocześnie, że nakłady na infrastrukturę kolejową na terenie województwa lubelskiego są bardzo duże.
 
Na Lubelszczyźnie PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły modernizację linii kolejowej do Warszawy. Prace prowadzone są pomiędzy Otwockiem a Lublinem, a następnie przebudowany będzie odcinek od Warszawy do Otwocka. Dzięki modernizacji ponad 350 km torów pociągi pojadą z prędkością 160 km/h, a to znacząco skróci podróż do i ze stolicy. Planowane są przejazdy najszybszych pociągów w czasie około 90 minut, czyli pasażerowie zyskają atrakcyjną alternatywę dla przejazdu samochodem.
 
Modernizacja linii Lublin-Warszawa to także skrócenie podróży między miejscowościami na trasie pomiędzy Nałęczowem, Puławami i Dęblinem. Lepszy dostęp do kolei zapewni budowa nowego przystanku Lublin Zachód. Zmodernizowane przejazdy kolejowo-drogowe oraz skrzyżowania bezkolizyjne zwiększą poziom bezpieczeństwa dla pasażerów pociągów i kierowców. Nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym i nowoczesne lokalne centra sterowania zapewnią możliwość kursowania większej liczby pociągów. W sumie na modernizację linii kolejowych w woj. lubelskim zostanie wydane 4,7 mld zł.
 
Oprócz tej inwestycji, PKP Polskie Linie Kolejowe SA elektryfikują również 100 km trasy z Lublina do Stalowej Woli. Dzięki inwestycji wartej 300 mln zł pociągi pojadą szybciej. Czas przejazdu na trasie Lublin – Stalowa Wola – Rzeszów skróci się o ok. 20 min. PKP PLK SA chcą też zapewnić lepsze podróże na trasie z Lublina do Zamościa. Wykonane dotąd roboty umożliwiły szybszą jazdę na odcinku od Rejowca do Zwierzyńca. Kolejne efekty będą widoczne po budowie łącznicy w Zawadzie.
 
Dodatkowo na terenie województwa lubelskiego wybudowanych lub zmodernizowanych zostanie 10 dworców, m.in. w Lublinie, Kraśniku, Chełmie, Dęblinie i Nałęczowie. Prace budowlane zakończą się w 2020 roku. Koszt modernizacji to 39,6 mln zł.
 

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "." dnia 2 lutego 2018 o godzinie 11:54:26 napisał:
  Gdzie tutaj jest Zamość??
  4
  2
  R E K L A M A
 • "z" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 12:40:02 napisał:
  Jest okazja by upomnieć się także o Zamość w sprawie poprawy infrastruktury kolejowej? Jeśli pamięć mnie nie zawodzi to dworce w Lublinie, w Nałęczowie, Dęblinie, trochę wcześniej w Chełmie nie tak dawno były solidnie remontowane, a niektóre jak się wydaje przebudowywane. A tym czasie przy zamojskim dworcu nie robiono nic. U nas wtedy na pewien czas zawieszono także całkowicie kursowanie pociągów osobowych. Natomiast np. remontowano w tych czasach linię kolejową Lublin - Warszawa. Jeśli tam (na tą linię) idą znowu ogromne pieniądze to świetnie, ale dobrze by było by w końcu i Zamojszczyźnie pojawiły się poważniejsze inwestycje kolejowe. Może takie poważniejsze inwestycje kolejowe na Zamojszczyznę zawitają, a jeśli tak to powinno się o nich mówić i pisać?
  6
  2
 • "hehe" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 13:23:37 napisał:
  Jak skrócą czas dojazdu z Zamoscia do Lublina do 1h 15 min to bedzie konkurencyjne z busami. Zwłaszcza dla studentów. Jesli do tego dorzucą dobre godziny połączeń to powinno być ok. Na razie widze inwestycje w Lublin, a co bliżej nas to w Zawadzie.
  5
  3
 • "Dirty Harry" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 13:53:03 napisał:
  To prawda, potrzebne są inwestycje kolejowe w samym Zamościu. Cała Europa, a ostatnio i Polska nawet Polska wraca do transportu kolejowego, zwłaszcza osobowego. Bo jeśli koleją będzie tak samo szybko, a nawet szybciej niż samochodem, to kolej zawsze wygra- bezpieczeństwem i wygodą. no ale trzeba inwestować i o te inwestycje zabiegać. Zatem do roboty władze miasta, bo sam hab. na Peowiaków nie rozwiąze sprawy. Potrzeba nam dworca kolejowego z prawdziwego zdarzenia, gdzie możnaby usiąść, porozmawiać w cieple, odpocząć i zjeść coś smacznego.
  4
  2
 • "Anonim" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 14:20:37 napisał:
  Cytat " – Całkiem do niedawna pociąg do Zamościa jechał ponad 2 godziny – zauważył wojewoda" przecież to się wcale nie zmieniło dalej jedzie ponad dwie godziny, 2.15 dokładnie wg aktualnego rozkładu.
  9
  0
 • "pot" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 14:52:27 napisał:
  W tym roku zacznie się budowa HAP-u przy ulicy Peowiaków.Będzie to nowoczesny dworzec PKP,PKS,BUS w centrum miasta.Jest to inicjatywa Miasta Zamość
  1
  6
 • "pkp" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 14:54:08 napisał:
  Oraz remont dworca PKP,wprawdzie zmieni się jego przeznaczenie ale poczekalnia będzie dla pasażerów
  1
  2
 • "Horn" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 15:10:00 napisał:
  Prawda jest taka, że bez lepszych połączeń i krótszych czasów pokonywania dystansów i hub przy Peowiaków i dworzec przy Szczebrzeskiej będą świeciły pustkami i wszystko psu w d... . Władze miasta powinny rozpocząć rozmowy z PKP bo same obiekty nie sprawią ktoś pociągami bedzie jeździć. Jest przystanek dla szynobusów na Peowiaków? jest Widział tam ktoś tłumy? No właśnie.
  5
  0
 • "." dnia 2 lutego 2018 o godzinie 15:17:11 napisał:
  Lepsze torowisko, tory bezkolizyjne, infrastruktura dworcowa to sprzyja szybkiemu przemieszaniu się pociągami z miasta do miasta. niektóre kraje chwalą się ile to ich pociągi "wyciągają" przodują tutaj Francuzi i Japończycy i budują coraz to lepsze i szybsze pociągi. Wygodny i szybki, i bezpieczny pociąg to nie to co ciasny i duszny bus.
  0
  2
 • "Bart" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 16:31:00 napisał:
  Chryste, poprawna nazwa to: HUB. A nie jakieś HAP-y, HAB-y.
  3
  0
  R E K L A M A
 • "zawiedziony" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 17:13:19 napisał:
  Nawet jak wydadzą biliony, a z Zamościa do Rzeszowa zamiast pociągu będą nadal jechały autobusy, jak się to ma obecnie, to niczego nie naprawią.
  4
  0
 • "z" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 17:21:30 napisał:
  Mam taką nadzieje, że nie istnieje jakiś ukryty lub jawny lobbing na rzecz inwestowania tylko w miastach wojewódzkich lub na ich rzecz (nasz przypadek to Lublin) utraci swą moc. Jak na razie z powyższego tekstu wynika, że będzie prowadzona "Modernizacja linii Lublin-Warszawa" oraz "elektryfikują również 100 km trasy z Lublina do Stalowej Woli", albo, że "zmodernizowanych zostanie 10 dworców, m.in. w Lublinie". Ma się to nijak do tego, że zamojski dworzec kolejowy został przekazany przez kolej miastu i ono będzie musiało go utrzymywać. Chyba, ze o czymś nie jest (mi) wiadomo, co do inwestycji kolejowych na Zamojszczyźnie? Moim zdaniem samorząd naszego miasta powinien właśnie usilnie lobbować na rzecz rozwoju kolei na naszym terenie tak żeby za kilka lat znowu nie okazało się, że linia kolejowa Lublin-Warszawa jest modernizowana znowu (już kolejny raz) za wielkie pieniądze, podobnie również (kolejny raz) dworzec w Lublinie (bo to miasto wojewódzkie), a u nas ni hu-hu. Inny przykład jest taki. W Lublinie powstanie Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej. A dlaczego nie akurat w Zamościu, podczas gdy np. dawny pałac zamojskich stoi obecnie pusty. Brakuje mi tu lobbingu naszych władz miejskich.
  5
  1
 • "Ann" dnia 2 lutego 2018 o godzinie 17:24:09 napisał:
  Czyli wszędzie dworce remontuje PKP bo to jej biznes tylko przebogaty Zamość zapłacił PKP za dworzec i jeszcze sam będzie go remontował. To trzeba mieć łeb żeby zadłużać Zamość zamiast domagać się od PKP remontu - bo jak widać można było.
  4
  1
 • "Marian" dnia 5 lutego 2018 o godzinie 21:51:27 napisał:
  Pamiętam jak po dobrej wódczanej balandze u kolegów wracałem pociągiem z Lublina do Zamościa, trwało to fchuj czasu i widzę, że dalej tyle trwa...
  0
  0
 • "qwert" dnia 5 lutego 2018 o godzinie 22:27:11 napisał:
  Dlaczego PiS nie załatwił dla Zamościa kompleksowego remontu dworca jak 10 innych robią ? Przecież Zamość to 2 miasto w województwie jeśli chodzi o ilość mieszkańców.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Beata 15 minut temu
Ludzie to jest przerażające, ile w was...
L11A
Boże chroń przed komuną i jej emisari...
Marian
Jaki przemysł? Gdzie? Na około kartofl...
x
Z uwagi na duże straty w pomocy ( Kupis...
Stop
Problem Twój jest taki, że widzisz zna...
Zm
Do tej pory sie nie zastanowił to i pew...
wyborca
Porażka wyborcza Zamościa 2014 !...
kibic
A co ze Stachyrą zastanowił się już ...
K.Retyn
"Największy" "sukces" "nowej" lewicy to...
No
Może poczekamy na wyrok sądu. Ja tam w...
K.Retyn
Towarzyszu "K" książek nikt nie zamier...
heniek
Zapewne jakiś "stryjek zamienił siekie...
Obserwer
Nicolas Sarkozy zatrzymany przez policj...
Mu
Według ustaleń policji opisanych na in...
Zm
Ostatnio jadac ta droga tez ledwo zobacz...
ad111
Tam nie ma znaku STOP, a tylko krzyż ś...
z_boku
Ludzie zapomnieli o tym że istnieją po...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny