II. Region | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja22 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: Prawie 100 mln zł dla placówek medycznych za nadwykonania

R E K L A M A    B O A R D

Jeszcze przed końcem tego roku na konta 54 placówek medycznych z woj. lubelskiego trafi 98,8 mln zł. To pieniądze za tzw. nadwykonania, czyli świadczenia udzielone ponad kwoty zobowiązań wynikających z umów zawartych przez szpitale i inne placówki ochrony zdrowia z NFZ w ciągu ostatnich dziewięciu lat.


 Służba zdrowia to obszar szczególnie istotny dla całego społeczeństwa i państwa. Od lat boryka się z niedofinansowaniem mimo, że odpowiada za jeden z najważniejszych aspektów życia Polaków.

– Dlatego od początku kadencji obecny rząd, Ministerstwo Zdrowia i my jako przedstawiciele rządu w regionie działamy w kierunku pozyskania dodatkowych środków, które zagwarantują pacjentom godną opiekę, na którą zasługują – mówi wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
 
W efekcie starań udało się uzyskać dodatkowe środki na ochronę zdrowia – łącznie około 3 miliardów złotych do podziału pomiędzy szpitale w całym kraju. Kluczowe w tym kontekście jest sfinansowanie nadwykonań.

– Do województwa lubelskiego z tej puli zostanie przeznaczonych aż 98 mln 830 tys. zł – podkreśla Czarnek. 
 
Lubelski oddział NFZ uzgodnił wartości ugód z 54 podmiotami leczniczymi. Informację o tym wojewoda lubelski przekazał na konferencji prasowej, która odbyła się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli również dyrektor lubelskiego oddziału NFZ Karol Tarkowski, pełnomocnik wojewody ds. służby zdrowia Jakub Banaszek oraz dyrektor SPSK nr 1 w Lublinie Radosław Starownik, którego placówka skorzysta z puli przekazanych środków.
 
To nie koniec dobrych wiadomości dla pacjentów.

– Uruchomiliśmy także środki zgromadzone w funduszu zapasowym NFZ. Są one obecnie przeznaczane na zakup dodatkowych świadczeń, przede wszystkim w tych obszarach, w których kolejki są najdłuższe, jak operacje zaćmy, operacje wymiany stawu biodrowego i diagnostyka obrazowa. Dla naszego województwa to kwota ponad 53 mln zł, dzięki którym zrealizujemy najpilniejsze potrzeby – tłumaczy wojewoda Czarnek.
 
Pieniądze ze specustawy zostaną także przekazane na doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach oraz zakup dentobusów.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
z zamoscia
No cóż, szczebrzeszyńsko-zwierzyński...
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat