R E K L A M A

Z I P

II. Region | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja22 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: Prawie 100 mln zł dla placówek medycznych za nadwykonania

Jeszcze przed końcem tego roku na konta 54 placówek medycznych z woj. lubelskiego trafi 98,8 mln zł. To pieniądze za tzw. nadwykonania, czyli świadczenia udzielone ponad kwoty zobowiązań wynikających z umów zawartych przez szpitale i inne placówki ochrony zdrowia z NFZ w ciągu ostatnich dziewięciu lat.


 Służba zdrowia to obszar szczególnie istotny dla całego społeczeństwa i państwa. Od lat boryka się z niedofinansowaniem mimo, że odpowiada za jeden z najważniejszych aspektów życia Polaków.

– Dlatego od początku kadencji obecny rząd, Ministerstwo Zdrowia i my jako przedstawiciele rządu w regionie działamy w kierunku pozyskania dodatkowych środków, które zagwarantują pacjentom godną opiekę, na którą zasługują – mówi wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
 
W efekcie starań udało się uzyskać dodatkowe środki na ochronę zdrowia – łącznie około 3 miliardów złotych do podziału pomiędzy szpitale w całym kraju. Kluczowe w tym kontekście jest sfinansowanie nadwykonań.

– Do województwa lubelskiego z tej puli zostanie przeznaczonych aż 98 mln 830 tys. zł – podkreśla Czarnek. 
 
Lubelski oddział NFZ uzgodnił wartości ugód z 54 podmiotami leczniczymi. Informację o tym wojewoda lubelski przekazał na konferencji prasowej, która odbyła się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli również dyrektor lubelskiego oddziału NFZ Karol Tarkowski, pełnomocnik wojewody ds. służby zdrowia Jakub Banaszek oraz dyrektor SPSK nr 1 w Lublinie Radosław Starownik, którego placówka skorzysta z puli przekazanych środków.
 
To nie koniec dobrych wiadomości dla pacjentów.

– Uruchomiliśmy także środki zgromadzone w funduszu zapasowym NFZ. Są one obecnie przeznaczane na zakup dodatkowych świadczeń, przede wszystkim w tych obszarach, w których kolejki są najdłuższe, jak operacje zaćmy, operacje wymiany stawu biodrowego i diagnostyka obrazowa. Dla naszego województwa to kwota ponad 53 mln zł, dzięki którym zrealizujemy najpilniejsze potrzeby – tłumaczy wojewoda Czarnek.
 
Pieniądze ze specustawy zostaną także przekazane na doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach oraz zakup dentobusów.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny