R E K L A M A

Z I P

2. Region | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja22 grudnia 2017

Region: Prawie 100 mln zł dla placówek medycznych za nadwykonania

R E K L A M A    B O A R D

Jeszcze przed końcem tego roku na konta 54 placówek medycznych z woj. lubelskiego trafi 98,8 mln zł. To pieniądze za tzw. nadwykonania, czyli świadczenia udzielone ponad kwoty zobowiązań wynikających z umów zawartych przez szpitale i inne placówki ochrony zdrowia z NFZ w ciągu ostatnich dziewięciu lat.


 Służba zdrowia to obszar szczególnie istotny dla całego społeczeństwa i państwa. Od lat boryka się z niedofinansowaniem mimo, że odpowiada za jeden z najważniejszych aspektów życia Polaków.

– Dlatego od początku kadencji obecny rząd, Ministerstwo Zdrowia i my jako przedstawiciele rządu w regionie działamy w kierunku pozyskania dodatkowych środków, które zagwarantują pacjentom godną opiekę, na którą zasługują – mówi wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
 
W efekcie starań udało się uzyskać dodatkowe środki na ochronę zdrowia – łącznie około 3 miliardów złotych do podziału pomiędzy szpitale w całym kraju. Kluczowe w tym kontekście jest sfinansowanie nadwykonań.

– Do województwa lubelskiego z tej puli zostanie przeznaczonych aż 98 mln 830 tys. zł – podkreśla Czarnek. 
 
Lubelski oddział NFZ uzgodnił wartości ugód z 54 podmiotami leczniczymi. Informację o tym wojewoda lubelski przekazał na konferencji prasowej, która odbyła się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli również dyrektor lubelskiego oddziału NFZ Karol Tarkowski, pełnomocnik wojewody ds. służby zdrowia Jakub Banaszek oraz dyrektor SPSK nr 1 w Lublinie Radosław Starownik, którego placówka skorzysta z puli przekazanych środków.
 
To nie koniec dobrych wiadomości dla pacjentów.

– Uruchomiliśmy także środki zgromadzone w funduszu zapasowym NFZ. Są one obecnie przeznaczane na zakup dodatkowych świadczeń, przede wszystkim w tych obszarach, w których kolejki są najdłuższe, jak operacje zaćmy, operacje wymiany stawu biodrowego i diagnostyka obrazowa. Dla naszego województwa to kwota ponad 53 mln zł, dzięki którym zrealizujemy najpilniejsze potrzeby – tłumaczy wojewoda Czarnek.
 
Pieniądze ze specustawy zostaną także przekazane na doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach oraz zakup dentobusów.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Prezes - hejterzy byli, są i będą, he...
Prezes
Wiele osób tak jedzie dyr P Welczu, a j...
Stasieniek zza ...
Nowoczesna i Nowoczesna, a co tam u mist...
Ja słuchałem tylko ostatnie 15 min to ...
Winny hejter
Co tam Pan Welcz mądrego powiedział w ...
Jak ktoś jest zimą do wzięcia, to zna...
viki
Skomentowałem - gdzie treść? Cenzura ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny