Chełm | II. Region | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja31 maja 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Region: Pracodawcy w czasie kryzysu wspierali swoich pracowników-żołnierzy WOT

Fot. WOT
R E K L A M A    B O A R D

Terytorialsi na Lubelszczyźnie otrzymali mocne wsparcie ze strony swoich pracodawców, podczas ostatnich klęsk żywiołowych. – Firma nie może stać na przeszkodzie niesienia pomocy innym ludziom, jesteśmy z tobą. – powiedział jeden z pracodawców do swojego pracownika-żołnierza WOT.

Żołnierze 2 LBOT po raz pierwszy w historii WOT wzięli udział w akcjach usuwania skutków klęsk żywiołowych – pomagali po nawałnicy w gminach Wojciechów i Konopnica, a następnie w woj. świętokrzyskim przy zabezpieczaniu wałów w okolicach Sandomierza, Połańca i Zawichostu. To był pierwszy, poważny sprawdzian dla lubelskich Terytorialsów. Te tragiczne wydarzenia były również swoistym testem dla pracodawców, posiadających pracowników-żołnierzy OT. Przypomnijmy, na alarmowe stawiennictwo w sumie odpowiedziało ponad 370 żołnierzy OT z batalionów z Lublina i Zamościa. Część z nich otrzymała powiadomienie o natychmiastowym stawiennictwie będąc w pracy.

Jaka była reakcja pracodawców? Z informacji, które napływały do nas od żołnierzy wynika, że zdecydowana większość pracodawców na Lubelszczyźnie okazała zrozumienie i wsparcie dla pracowników-żołnierzy, którzy w trybie alarmowym ruszyli do akcji. Szeregowy Artur, elektromechanik w 25 blp, pracuje w przedsiębiorstwie transportowo-spedycyjnym w Zamościu, pomagał zabezpieczać wały w okolicach Zawichostu. – Gdy otrzymałem powiadomienie od dowódcy plutonu o alarmie powodziowym z natychmiastowym stawiennictwem do jednostki, potwierdziłem godzinę przybycia i rozpocząłem pakowanie plecaka. W międzyczasie zadzwoniłem do zakładu pracy informując o zaistniałej sytuacji. Pracodawca bardzo pozytywnie odniósł się do akcji i pochwalił postawę żołnierzy WOT. – powiedział.

Podobnie relacjonuje inny żołnierz z batalionu zamojskiego, pracownik administracji publicznej, na co dzień odpowiedzialny za zarządzanie kryzysowe w swoim powiecie. – Akurat byłem na spotkaniu z kierownictwem urzędu, dotyczącym innego alertu, gdy otrzymałem informację o powołaniu żołnierzy mojego batalionu do akcji przeciwpowodziowej na terenie woj. świętokrzyskiego. Moje kierownictwo podeszło do tematu priorytetowo i wskazało na pierwszeństwo mojego zaangażowania w akcję w Połańcu.

Podczas tych wydarzeń, kilkuset żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej było w odwodzie gotowych w każdej chwili do działania. Młodszy chorąży, dowódca plutonu w 24 blp w Chełmie, pracownik dużej firmy budowlanej był właśnie w takiej grupie żołnierzy.
O reakcji swojego pracodawcy powiedział – Mój kierownik kontraktu przyjął to do wiadomości. Jeżeli zajdzie taka potrzeba to nie ma problemu, wsiadasz w auto i jedziesz. Firma nie może stać na przeszkodzie niesienia pomocy innym ludziom, jesteśmy z tobą.  Mój pracodawca ma pełne zrozumienie dla mojej przynależności do WOT.

Szeregowa Justyna, strzelec wyborowy z batalionu chełmskiego, dziennikarka radiowa powiedziała nam – My byliśmy cały czas w gotowości, ostatecznie nie byliśmy powołani, ale mój pracodawca sam do mnie zadzwonił i powiedział, że wie, że jesteśmy w gotowości i jak najbardziej mam zielone światło. Bardzo wspiera mnie na każdym kroku, jeśli chodzi o moją służbę w WOT.

Ostatnie wydarzenia pokazały, jak ważne dla żołnierzy OT są relacje z pracodawcami i ich zrozumienie dla misji i zadań formacji. Dowództwo 2 LBOT mając to na uwadze, przykłada dużą wagę do budowania dobrych relacji z pracodawcami na Lubelszczyźnie. Temu służy, m.in. organizowany przez Wojska Obrony Terytorialnej projekt „Pracodawca przyjazny WOT”. W konkursie wyróżniani są pracodawcy, którzy swoją postawą i warunkami w zakładach pracy, wspierają pracowników-żołnierzy OT, rozumieją istotę budowy formacji, w tym stojące przed nią zadania, szczególnie w aspekcie lokalnym.

kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2. LBOT

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
adam 31 minut temu
pewnie poszerza skwer i posadza drzewa k...
zamoscianin 35 minut temu
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Thomasie, dość ogólnikowo napisałeś...
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018