Chełm | Lublin | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja28 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Region: Powstaje 19 Brygada Pancerna. Wojsko czeka na chętnych!

R E K L A M A    B O A R D

W ramach 18 Dywizji Zmechanizowanej zwanej „Żelazną Dywizją” całkowicie „od zera” powstać ma 19 Brygada Pancerna. To oznacza, że na tych, którzy marzą o karierze w wojsku czeka około 3,5 tysiąca miejsc.

Jak podaje „Dziennik Wschodni” w skład „Żelaznej Dywizji” wejdzie 21. Brygada Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, 1. Warszawska Brygada Pancerna ze Starej Miłosnej oraz budowana od zera 19. Brygada Zmechanizowana w Lublinie. Docelowo brygadę będą tworzyć nowe, jak i istniejące pododdziały.
19. Brygada Zmechanizowana zacznie funkcjonować na przełomie września i października, a trzy lata później osiągnie gotowość bojową. Oprócz batalionu dowodzenia, który będzie w Lublinie, w skład Brygady zostaną włączone dwa bataliony znajdujące się dziś w podporządkowaniu 1. Brygady Pancernej. Będzie to 1. Batalion Zmechanizowany z Chełma, a także 3 Batalion Zmechanizowany z Zamościa – mówi gen. Jarosław Gromadziński, dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej.

Inicjatywę wspiera wojewoda lubelski, Przemysław Czarnek.
Dzięki temu wzmocni się poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego regionu. Stoimy również przed znakomitą sytuacją społeczną. Przecież ci ludzie będą tu mieszkać i pracować. Będzie to znakomity impuls rozwojowy dla naszego miasta i regionu – zaznacza Przemysław Czarnek.
Dowódca 18. DZ spotkał się z wojewodą, a także z dowódcą 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Tadeuszem Nastarowiczem oraz dowódcami batalionów OT, z którymi rozmawiał o szczegółach współpracy między Terytorialsami a „Żelazną Dywizją”.
Informacje na temat możliwości wstąpienia do 18. DZ można uzyskać w Wojskowych Komendach Uzupełnień oraz na profilu Dywizji na FB.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 14.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "KL" dnia 28 lutego 2019 o godzinie 8:44:11 napisał:
  Chodzą słuchy, że zamojskie koszary będą zmilitaryzowane z przeznaczone całkowicie dla wojska?
  R E K L A M A
 • "AK" dnia 28 lutego 2019 o godzinie 9:54:12 napisał:
  Wątpię, musieli by odkupić budynki i grunty z prywatnych rąk żeby tzw. koszary zmilitaryzować... Ale z drugiej strony - KTO BOGATEMU ZABRONI...
 • "Gość" dnia 28 lutego 2019 o godzinie 10:58:24 napisał:
  Teraz armię chcą powiększać, jak się zmieni władza i będzie z powrotem u władzy PO to będą armię redukować.... budynków mieszkalnych i tych co budują pod mieszkaniowke nie będą ruszać bo to za wysoki koszt nawet dla wojska chyba że ustawę jakąś specjalnie uchwala i ludzi za złamany grosz będą wyrzucać... w co wątpię
 • "Mieszkaniec" dnia 28 lutego 2019 o godzinie 11:31:46 napisał:
  Jasne jak próbowałem się dostać do woja to pierwsze pytanie jakie otrzymałem to ,,czy ma Pan rodzine w wojsku " xD
 • "Thomas" dnia 28 lutego 2019 o godzinie 14:34:59 napisał:
  Nareszcie dobra wiadomość. To w końcu przywracanie normalności dla wojska.
 • "Gut" dnia 1 marca 2019 o godzinie 6:19:24 napisał:
  Ciekawe kto tam pójdzie. Już teraz kest problem z ukompletowaniem istniejących jednostek, a co dopiero tworzenie nowej od podstaw. Biorąc pod uwagę 25, a nie 15 letnia służbę. Jakoś mi się nie widzi że ta brygada powstanie. Chyba że bedze duże parcie o na siłę poprzenoszą ludzi z całej Polski. Dadzą awans i nie bedzie taki ktoś mógł odmówić przenosin.
 • "ak" dnia 1 marca 2019 o godzinie 16:13:35 napisał:
  Co do koszar, to jak sądzę, to co po nich zostało może służyć co najwyżej do szkolenia teoretycznego. Miejsca na prawdziwą bazę takiej jednostki upatrywałbym na poligonie w Sitańcu bądź lotnisku w Mokrym (Mokrem?).
 • "Gość" dnia 2 marca 2019 o godzinie 7:12:03 napisał:
  Ja szczerze wątpię aby tu cokolwiek powstało, chodzą słuchy że nawet do 1000 żołnierzy więcej itp. Być może jakaś rekrutacja będzie (podobno już jest) ale na warunki jakie są w koszarach to za wielu żołnierzy tu być nie może, rzeczywiście mogliby na poligonie coś stworzyć ale wtedy ten mały poligon przestał by być poligonem... Wydaje mi się że z tyłu za jednostką coś pomiędzy jednostką - galerią twierza - zakładami zbozowymi jest troche terenu do zagospodarowania i tam mogliby powiększać bazę ale mogę się mylić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Thomasie, dość ogólnikowo napisałeś...
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018