Flesz | II. RegionRedakcja31 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Region: Policyjne podsumowanie roku z … przymrużeniem oka

Fot. KWP w Lublinie

Ten rok obfitował stróżom prawa w wiele wydarzeń, zarówno strasznych, jak i śmiesznych.

Wyrzucił sejf z pieniędzmi, bo nie mógł go otworzyć

Policjanci z Lublina zatrzymali 29-latka, który po włamaniu się do jednej z firm zabrał ze sobą m.in. sejf. Mężczyzna przecenił swoje możliwości, bo sejf, jak to sejf bywa….ciężki.   Nie mogąc go otworzyć i nie mając pewności, że w środku jest gotówka porzucił go w krzakach. Przez blisko 4 tygodnie sejf leżał przysypany śniegiem.  Kiedy policjanci zatrzymali włamywacza ten przyznał się do winy i wskazał miejsce porzucenia sejfu. Nawet w obliczu odpowiedzialności karnej nie potrafił ukryć żalu, gdy dowiedział się, że wewnątrz były pieniądze.

Podróż w bagażniku

Lubartowscy policjanci w lutym na obwodnicy miasta zauważyli skodę na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli policjanci zwrócili uwagę na….bagażnik. Okazało się, że jeden z pasażerów podróżuje właśnie w bagażniku. Kierujący samochodem 23-letni obywatel Ukrainy wyjaśnił, że kolega był bardzo zmęczony i niewygodnie było mu siedzieć na tylnej kanapie. Dlatego postanowił położyć się w bagażniku gdzie miał zdecydowanie więcej miejsca. Wszystko zarejestrowała policyjna kamera.

Poszukiwany listem gończym odnaleziony w wersalce

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali poszukiwanego listem gończym 41-latka. Mężczyzna miał do odbycia karę 10 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa, do którego doszło w 2008 roku. Policjanci ustalili miejsce, w którym mógł ukrywać się poszukiwany.  Początkowo nikt nie chciał otworzyć im drzwi. Dopiero ostrzeżenie o siłowym wejściu do mieszkania spowodowała, że mundurowi zostali wpuszczeni do środka. Żona poszukiwanego tłumaczyła, że małżonek wyjechał z kraju. Mimo tego policjanci przeszukali mieszkanie i odnaleźli „zgubę” w wersalce.

Zgubiony na miejscu włamania dowód osobisty potwierdził przypuszczenia policjantów

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie zatrzymali 25 i 37-latka, podczas powrotu z próby usiłowania włamania do jednego z mieszkań w Biłgoraju.   Jeden z nich na miejscu przestępstwa zgubił swój…..dowód.

Pasmo nieszczęść

27-latek szukał swoich kolegów, którzy bawili się nad rzeką. Niestety jego auto utknęło w rozpadlinie. Próbując wydostać się  z „pułapki”  wybrudził się w błocie. Kiedy chciał się obmyć w rzece zamoczył sobie ubranie. Aby je wysuszyć rozpalił ognisko, od którego zapalił się samochód. Audi doszczętnie spłonęło. W chwili zdarzenia 27-latek miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. I choć zdarzenie miało miejsce 1 kwietnia, to nie był primaaprilisowy żart.

Wyrzucił śmieci do lasu ale zostawił fakturę

Policjanci z Józefowa,  w miejscowości Kozaki, na drodze dojazdowej do działki leśnej ujawnili stertę śmieci przykrytą gałęziami.  W usypanej stercie  zauważyli fakturę wystawioną na 58 letniego mieszkańca gminy Łukowa. Policjanci udali się do niego w odwiedziny. Zaskoczony wizytą mundurowych mężczyzna przyznał się do wykroczenia i przyjął mandat.

Siedziała w szafie, teraz „posiedzi” w areszcie śledczym

Policjanci z szóstego komisariatu w Lublinie zatrzymali 30-letnią kobietę, która była poszukiwana przez sądy do odbycia kary pozbawienia wolności. Na koncie miała kradzieże, za które musiała odpowiedzieć. Kobieta ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości i do bardzo  dosłownie…. mundurowi znaleźli ją ukrytą w szafie.

Można też pod zlewozmywakiem

W ręce puławskich kryminalnych wpadł 18-latek. Młody mężczyzna był poszukiwany za uszkodzenie mienia. Policjanci przeszukując mieszkanie znaleźli go ukrytego w kuchennej szafce pod zlewozmywakiem.

Z pewnością nie był to „mistrz” sztuk walk

Nagranie z monitoringu mówi samo za siebie. Do „mistrza” sztuk walk mu daleko.  Mimo, że kopanie nie było jego najmocniejszą stroną to  dzięki dużej determinacji udało mu się „pokonać” trzy oświetleniowe słupki.  Wartość strat oszacowana została na 2 500 złotych.

I choćbym upadł….. i tak ukradnę

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów w Lublinie.  Do marketu weszło trzech mężczyzn.  Każdy z nich zaczął rozglądać się po sklepowych półkach.  Po chwili przystąpili do akcji. Bezceremonialnie zgarniali z półek wszystko co wpadło im w ręce. Łupy pakowali do reklamówek i chowali pod ubrania. Jeden ze sprawców zamroczony alkoholem w pewnym momencie upadł na kolana. Nawet to nie przeszkodziło mu by kontynuować kradzież.   Po publikacji nagrania dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 29 i 30 lat sami zgłosili się na komisariat. Trzeci z nich „upadły” 41-latek ustalony został dzięki anonimowej informacji.

Pijany przyjechał ciągnikiem na komendę zapytać o poradę prawną

43-latek przyjechał pod same drzwi komendy ciągnikiem rolniczym. Mówił, że kiedy rwał maliny nagle nasunęło mu się pytanie. Chciał je zadać policjantowi , ale ponieważ nie posiadał telefonu postanowił porozmawiać osobiście. Pytał mundurowych czy nie znają dobrego adwokata? Prawnik był mu rzeczywiście potrzebny. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania żadnymi pojazdami, a ciągnik nie miał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna nie miał też ważnego oc, dodatkowo sam kierowca był pijany.

Nietypowy pasażer

Nietypową kontrolę drogową przeprowadzili policjanci z Urszulina, którzy na tylnym siedzeniu audi zobaczyli… cielaka.  50 letni kierowca  tłumaczył, że nie miał jak go przewieźć. W dalszą podróż musiał udać się ze zwierzęciem już pieszo, bo policjanci zabronili mu dalszej jazdy i ukarali mandatem karnym.

 

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
max
Mogę dać rękę obciąć że nikt norm...
nienasycona ćw...
hmmm.... obstawiam że jeżeli ktoś ły...
dd
Trzech radnych natomiast tablety dwa. Cz...
Redakcja
To tymczasowa strona....
Kubel
Chaba wejdą wszyscy? na barana...
tur
Też nie rozumiem jak można wstawić na...
KL
"Ostatni będą pierwszymi, a pierwsi os...
MS
posel Zawislak najlepszy ale od końca...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018