R E K L A M A

Z I P

Prawo i BiznesDaniel Czubara5 lipca 2017 FACEBOOK | 4467 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze ()

Region: Nowy Jedwabny Szlak coraz bliżej?

LHS. Szeroki tor. Fot. R Moteka
R E K L A M A    B O A R D

PKP LHS skorzysta na umowie Polska – Azerbejdżan – informują władze spółki. Umowa ta otwiera bowiem drogę do prac nad połączeniem kolejowym z Indiami.

27 czerwca, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, w obecności prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz prezydenta Republiki Azerbejdżanu Ilhama Alijewa podpisana została umowa o strategicznej współpracy pomiędzy polskimi a azerskimi kolejami. Umowę podpisał Dżawid Gurbanow, prezes Kolei Azerbejdżanu oraz Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A.

Podpisane porozumienie jest kolejnym krokiem na drodze rozwoju linii szerokotorowej. Dzięki niemu możemy pracować nad uruchomieniem połączenia kolejowego z Indiami – tłumaczy prezes zarządu PKP LHS, Zbigniew Tracichleb.Przejście w Hrubieszowie stwarza możliwość transportu towarów, bez konieczności przeładunku, aż do Sławkowa, najdalej na Zachód wysuniętego punktu linii.

Umowa umożliwi rozwój kolejnej odnogi Nowego Jedwabnego Szlaku – szerokim torem z Górnego Śląska przez Ukrainę, Gruzję, i Azerbejdżan, a następnie przez Iran do Indii. Celem porozumienia jest rozwój wymiany handlowej i towarowego transportu kolejowego. Umowa zakłada wspólne konsultacje, badania naukowe, konferencje i seminaria.

To kolejna istotna dla PKP LHS umowa po niedawnym przyjęciu spółki do grona członków Stowarzyszenia TMTM, skupiającego zarządców infrastruktury na trasie z Chin przez Kazachstan do Europy. Większość towarów transportowanych z Ukrainy koleją trafia do Polski linią szerokotorową, przez przejście w Hrubieszowie.

***

Pod koniec czerwca doszło również do innego, ważnego dla spółki wydarzenia. Na podstawie Uchwały Wspólników Spółki PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o. z dnia 28 czerwca 2017 r. zmianie uległ skład Rady Nadzorczej Spółki. W skład Rady Nadzorczej VII kadencji Spółki PKP LHS wchodzą obecnie:

 1. Mirosław Antonowicz – Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki,
 2. Krzysztof Litwin – Członek Rady Nadzorczej Spółki,
 3. Konrad Bareja  – Członek Rady Nadzorczej Spółki,
 4. Krzysztof Krupa – Członek Rady Nadzorczej Spółki,
 5. Piotr Dołba  – Członek Rady Nadzorczej Spółki.
Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Thomas" dnia 5 lipca 2017 o godzinie 14:24:09 napisał:
  Najważniejsze jest w tym wszystkim to, aby nasze firmy miały co wrzucić na wagony jadące do Chin. Chińczycy doskonale zdają sobie sprawę, że utrzymanie szlaku jedwabnego będzie kilkakrotnie droższe niż tradycyjne linie kolejowe - co odbije się na konkurencyjności chińskich towarów. Na razie to jest projekt polityczny, i nie wiadomo co tak naprawdę zrobią Chińczycy i czy w ogóle Chińczycy to zrobią, pomimo, że ich stać na tę inwestycję.
  3
  0
  R E K L A M A
 • "Czesław" dnia 6 lipca 2017 o godzinie 20:04:56 napisał:
  Taaaa, był już taki kiedyś co miał wybudować tor Formuły 1 koło Białej Podlaskiej;)
  0
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
beduin
Najważniejsza reelekcja Pawia. A potem ...
Ciekawe...
skoro to taka "niewielka" kwota, to jak ...
okiem mieszkań...
30.000 zł to i tak o 8.000 zł mniej ...
klangor
Minister Sienkiewicz mówił" kamieni ku...
Żuk
do " Joanna" Jest okazja, żeby skoment...
Parafianka
30 tys. to nie jest suma za którą i og...
KL
Pisownia też na pałe, w szczególnośc...
gfe
No,wreszcie jakoś to wygląda.A budynki...
Plaża Open
Dziękujemy za relacje z konferencji ora...
Joanna
Ktoś kto pisał ten artykuł chyba nie ...
Janek
Bez przesady ! Jeszcze nie otrząsnęli...
mieszkaniec pow...
zgadzam się! Jesteście siłą regionu!...
obywatel
Byłem, widziałem... Terytorialsi!!! Je...
Ciekawe...
dlaczego miasto ma inwestować w infrast...
ak
Czas najwyższy uporządkować kwestie o...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny