R E K L A M A

Z I P

Prawo i BiznesDaniel Czubara5 lipca 2017

Region: Nowy Jedwabny Szlak coraz bliżej?

LHS. Szeroki tor. Fot. R Moteka

R E K L A M A    B O A R D

PKP LHS skorzysta na umowie Polska – Azerbejdżan – informują władze spółki. Umowa ta otwiera bowiem drogę do prac nad połączeniem kolejowym z Indiami.

27 czerwca, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, w obecności prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz prezydenta Republiki Azerbejdżanu Ilhama Alijewa podpisana została umowa o strategicznej współpracy pomiędzy polskimi a azerskimi kolejami. Umowę podpisał Dżawid Gurbanow, prezes Kolei Azerbejdżanu oraz Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A.

Podpisane porozumienie jest kolejnym krokiem na drodze rozwoju linii szerokotorowej. Dzięki niemu możemy pracować nad uruchomieniem połączenia kolejowego z Indiami – tłumaczy prezes zarządu PKP LHS, Zbigniew Tracichleb.Przejście w Hrubieszowie stwarza możliwość transportu towarów, bez konieczności przeładunku, aż do Sławkowa, najdalej na Zachód wysuniętego punktu linii.

Umowa umożliwi rozwój kolejnej odnogi Nowego Jedwabnego Szlaku – szerokim torem z Górnego Śląska przez Ukrainę, Gruzję, i Azerbejdżan, a następnie przez Iran do Indii. Celem porozumienia jest rozwój wymiany handlowej i towarowego transportu kolejowego. Umowa zakłada wspólne konsultacje, badania naukowe, konferencje i seminaria.

To kolejna istotna dla PKP LHS umowa po niedawnym przyjęciu spółki do grona członków Stowarzyszenia TMTM, skupiającego zarządców infrastruktury na trasie z Chin przez Kazachstan do Europy. Większość towarów transportowanych z Ukrainy koleją trafia do Polski linią szerokotorową, przez przejście w Hrubieszowie.

***

Pod koniec czerwca doszło również do innego, ważnego dla spółki wydarzenia. Na podstawie Uchwały Wspólników Spółki PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o. z dnia 28 czerwca 2017 r. zmianie uległ skład Rady Nadzorczej Spółki. W skład Rady Nadzorczej VII kadencji Spółki PKP LHS wchodzą obecnie:

 1. Mirosław Antonowicz – Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki,
 2. Krzysztof Litwin – Członek Rady Nadzorczej Spółki,
 3. Konrad Bareja  – Członek Rady Nadzorczej Spółki,
 4. Krzysztof Krupa – Członek Rady Nadzorczej Spółki,
 5. Piotr Dołba  – Członek Rady Nadzorczej Spółki.
Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Thomas" dnia 5 lipca 2017 o godzinie 14:24:09 napisał:
  Najważniejsze jest w tym wszystkim to, aby nasze firmy miały co wrzucić na wagony jadące do Chin. Chińczycy doskonale zdają sobie sprawę, że utrzymanie szlaku jedwabnego będzie kilkakrotnie droższe niż tradycyjne linie kolejowe - co odbije się na konkurencyjności chińskich towarów. Na razie to jest projekt polityczny, i nie wiadomo co tak naprawdę zrobią Chińczycy i czy w ogóle Chińczycy to zrobią, pomimo, że ich stać na tę inwestycję.
  3
  0
 • R E K L A M A
 • "Czesław" dnia 6 lipca 2017 o godzinie 20:04:56 napisał:
  Taaaa, był już taki kiedyś co miał wybudować tor Formuły 1 koło Białej Podlaskiej;)
  0
  1


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Ma-rjo-lalala
No i co , któryś jeszcze podskoczy jak...
klient w krawacie jest mniej awanturują...
z_boku
Stare, ale wciąż aktualne: https://w...
Ja
Kierowcy winna zostać zaproponowana pra...
Górnik Łęczna nie pozyska jednak Mich...
Dirty Harry
Ćwik niewątpliwie podnosi nieco poziom...
Gość
Cieszą się i co z tego macie że Zamo...
Fryc
Sławek przestań gwiazdorzyć i weź s...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny