R E K L A M A

Z I P

2. Region | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara26 marca 2018 FACEBOOK | 4201 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy ()

Region: Noc Konfesjonałów 2018

R E K L A M A    B O A R D

W nocy z 28 na 29 marca w kościołach Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej odbędzie się Noc Konfesjonałów.

To  przedwielkanocna akcja ewangelizacyjna polegająca na nocnej spowiedzi, organizowana przez Kościół katolicki od 2010 roku w niektórych kościołach na terenie Polski, ale również z zagranicy. Od roku 2012 akcja otwarta jest na wszystkie parafie gotowe włączyć się w dzieło Nocy Konfesjonałów; warunkiem jest w okresie Triduum (w Wielki Czwartek lub w Wielki Piątek) przeprowadzić spowiedź minimum do północy oraz zarejestrować parafię na oficjalnej stronie akcji.

Akcja skierowana jest do wiernych Kościoła katolickiego, którzy z różnych przyczyn, zarówno subiektywnych jak i obiektywnych nie przystąpili do spowiedzi wielkanocnej. Pomysłodawcy i organizatorzy akcji uważają, że okres wieczorny i nocny sprzyja skupieniu i refleksji nad własnym życiem i pozwala w spokoju i ciszy dokonać aktu skruchy i pojednania poprzez spowiedź. Z tej formy spowiedzi mogą skorzystać wszyscy chętni, lecz szczególne zaproszenie kierowane jest do ludzi zagubionych, zniechęconych i często zaniedbujących udział w sakramentach. 

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "observer" dnia 26 marca 2018 o godzinie 18:06:30 napisał:
  Będzie, będzie zabawa, będzie się działo i nocy znowu będzie mało
  3
  2
  R E K L A M A
 • "magnar" dnia 26 marca 2018 o godzinie 19:27:43 napisał:
  Bardzo słuszna inicjatywa KK w kierunku zapracowanych wiernych, którzy zaganiani by zapewnić byt rodzinom mają problem by wyspowiadać się w niedzielę, czy w ogóle być na mszy.
  1
  1
 • "antyklerykał" dnia 26 marca 2018 o godzinie 21:03:34 napisał:
  Nie zapomnijcie wyznać to jak się odnosiecie do bliźnich, do uchodźców, do Żydów, do przeciwników politycznych, do ludzi innych religii, do ateistów, do agnostyków, do chorych, do upośledzonych itd. Nie zapomnijcie, bo inaczej cała ta spowiedź jest nic nie warta. Nie zapomnijcie.
  4
  8
  • "KK" dnia 27 marca 2018 o godzinie 0:17:12 napisał:
   Nienawiść i uprzedzenia - człowieku jesteś chory z nienawiści - inaczej tej wścieklizny nie można wytłumaczyć . Ty nie tylko nic nie wiesz, ale nic nie widziałeś, nic nie doświadczyłeś, jedna z pełną nienawiścią wypowiadasz się Ta nienawiść przysłania tobie zdrowy rozsądek. Radziłbym pójść do spowiedzi.
   4
   2
 • "antyklerykał" dnia 27 marca 2018 o godzinie 9:01:44 napisał:
  Właśnie o tym pisałem w poprzednim poscie. O tym abyście nie zapominali się wyspowiadać ze swojej postawy wobec innych. Ja tylko z troski o dobrą spowiedź przypominam w ramach rachunku sumienia o grzeszkach, a ten dalej swoje. Gdybym się modlił, to w tej sytuacji musiałbym to zrobić za Ciebie o dobrą spowiedź. Dobrze, że szanuję Twoją odrębność i tylko Ci przypominam o Twoich powinnościach przed spowiedzią, a nie wymuszam modlitwą do sił wyższych. Wiem, że prawda boli, ale może powolutku dotrze i do zatwardziałych wyznawców KRK, bo przecież nie nauk Jezusa. gdybyście wyznawali nauki Jezusa, to już dawno byłoby lepiej i w Polsce i na świecie, a tak to tylko ułuda...
  2
  3
 • "Elka" dnia 28 marca 2018 o godzinie 8:44:22 napisał:
  Ludzie, nie dyskutujcie z tym antyklerykałem, szkoda czasu.A ja ci "antyklerykale" tylko zadedykuję słowa, które wypowiadała mojej sąsiadki ś.p. babcia Karolina, jak widziała że ktoś bredzi jedno i to samo. Brzmiały tak: "musi żeś trocha głupi". Wesołych Świąt-przypięty do klawiatury maruderze.
  2
  3
 • "antyklerykał" dnia 28 marca 2018 o godzinie 14:03:04 napisał:
  Chętnie obchodzę święto wiosny, bo to słowiańska tradycja: https://www.slawoslaw.pl/tradycyjna-poganska-wielkanoc/ Też Ci życzę wesołego świętowania nadejścia wiosny...:) A to, że nazywasz te święta inaczej wcale mi nie przeszkadza w przciwieństwie do Ciebie, bo ja Cię nie wyzywam od "głupich", tylko od "wytresowanych owieczek", a to jest różnica. Głupiego nie da się wytresować, a podatnego człowieka na sugestię "szamanów, który jest za leniwy by samodzielnie pomyśleć i dociekać, a i owszem...:)
  0
  3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Luks
Po co tam Rondo???? Przecież to tylko s...
ad111
Oj, przez jakiś czas będą dzwony prze...
POdPIS
ja mogę wypromować "żulię" za darmo ...
Name
Niech wokół tego ronda-skrzyż...
magnar
Wybory rozstrzygną się między obecnym...
J.
Kandydatem N. na prezydenta Zam będzie ...
Do Mirka
Bo redaktor nic nie wie. Powiela to samo...
Mirek
Czyli nic nie wiadomo, ale artykuł se w...
ad111
Bo przecież "Żadne krzyki i płacze na...
K.
Najlepszym kandydatem był, jest i będ...
yeah
Różnica między J.Piłsudskim a R.Luks...
Józef Bąk
Nowocześni POpaprańcy nigdzie nie wejd...
Czytacz
"Do wyborów samorządowych zostało cza...
Redaktorze
Redaktorze, jak ty mało wiesz. Ręce op...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny