R E K L A M A

Z I P

2. Region | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara26 marca 2018 FACEBOOK | 4467 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy ()

Region: Noc Konfesjonałów 2018

R E K L A M A    B O A R D

W nocy z 28 na 29 marca w kościołach Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej odbędzie się Noc Konfesjonałów.

To  przedwielkanocna akcja ewangelizacyjna polegająca na nocnej spowiedzi, organizowana przez Kościół katolicki od 2010 roku w niektórych kościołach na terenie Polski, ale również z zagranicy. Od roku 2012 akcja otwarta jest na wszystkie parafie gotowe włączyć się w dzieło Nocy Konfesjonałów; warunkiem jest w okresie Triduum (w Wielki Czwartek lub w Wielki Piątek) przeprowadzić spowiedź minimum do północy oraz zarejestrować parafię na oficjalnej stronie akcji.

Akcja skierowana jest do wiernych Kościoła katolickiego, którzy z różnych przyczyn, zarówno subiektywnych jak i obiektywnych nie przystąpili do spowiedzi wielkanocnej. Pomysłodawcy i organizatorzy akcji uważają, że okres wieczorny i nocny sprzyja skupieniu i refleksji nad własnym życiem i pozwala w spokoju i ciszy dokonać aktu skruchy i pojednania poprzez spowiedź. Z tej formy spowiedzi mogą skorzystać wszyscy chętni, lecz szczególne zaproszenie kierowane jest do ludzi zagubionych, zniechęconych i często zaniedbujących udział w sakramentach. 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "observer" dnia 26 marca 2018 o godzinie 18:06:30 napisał:
  Będzie, będzie zabawa, będzie się działo i nocy znowu będzie mało
  3
  2
  R E K L A M A
 • "magnar" dnia 26 marca 2018 o godzinie 19:27:43 napisał:
  Bardzo słuszna inicjatywa KK w kierunku zapracowanych wiernych, którzy zaganiani by zapewnić byt rodzinom mają problem by wyspowiadać się w niedzielę, czy w ogóle być na mszy.
  1
  1
 • "antyklerykał" dnia 26 marca 2018 o godzinie 21:03:34 napisał:
  Nie zapomnijcie wyznać to jak się odnosiecie do bliźnich, do uchodźców, do Żydów, do przeciwników politycznych, do ludzi innych religii, do ateistów, do agnostyków, do chorych, do upośledzonych itd. Nie zapomnijcie, bo inaczej cała ta spowiedź jest nic nie warta. Nie zapomnijcie.
  4
  8
  • "KK" dnia 27 marca 2018 o godzinie 0:17:12 napisał:
   Nienawiść i uprzedzenia - człowieku jesteś chory z nienawiści - inaczej tej wścieklizny nie można wytłumaczyć . Ty nie tylko nic nie wiesz, ale nic nie widziałeś, nic nie doświadczyłeś, jedna z pełną nienawiścią wypowiadasz się Ta nienawiść przysłania tobie zdrowy rozsądek. Radziłbym pójść do spowiedzi.
   4
   2
 • "antyklerykał" dnia 27 marca 2018 o godzinie 9:01:44 napisał:
  Właśnie o tym pisałem w poprzednim poscie. O tym abyście nie zapominali się wyspowiadać ze swojej postawy wobec innych. Ja tylko z troski o dobrą spowiedź przypominam w ramach rachunku sumienia o grzeszkach, a ten dalej swoje. Gdybym się modlił, to w tej sytuacji musiałbym to zrobić za Ciebie o dobrą spowiedź. Dobrze, że szanuję Twoją odrębność i tylko Ci przypominam o Twoich powinnościach przed spowiedzią, a nie wymuszam modlitwą do sił wyższych. Wiem, że prawda boli, ale może powolutku dotrze i do zatwardziałych wyznawców KRK, bo przecież nie nauk Jezusa. gdybyście wyznawali nauki Jezusa, to już dawno byłoby lepiej i w Polsce i na świecie, a tak to tylko ułuda...
  2
  3
 • "Elka" dnia 28 marca 2018 o godzinie 8:44:22 napisał:
  Ludzie, nie dyskutujcie z tym antyklerykałem, szkoda czasu.A ja ci "antyklerykale" tylko zadedykuję słowa, które wypowiadała mojej sąsiadki ś.p. babcia Karolina, jak widziała że ktoś bredzi jedno i to samo. Brzmiały tak: "musi żeś trocha głupi". Wesołych Świąt-przypięty do klawiatury maruderze.
  2
  3
 • "antyklerykał" dnia 28 marca 2018 o godzinie 14:03:04 napisał:
  Chętnie obchodzę święto wiosny, bo to słowiańska tradycja: https://www.slawoslaw.pl/tradycyjna-poganska-wielkanoc/ Też Ci życzę wesołego świętowania nadejścia wiosny...:) A to, że nazywasz te święta inaczej wcale mi nie przeszkadza w przciwieństwie do Ciebie, bo ja Cię nie wyzywam od "głupich", tylko od "wytresowanych owieczek", a to jest różnica. Głupiego nie da się wytresować, a podatnego człowieka na sugestię "szamanów, który jest za leniwy by samodzielnie pomyśleć i dociekać, a i owszem...:)
  0
  3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Tofik
Co za kretyn kazał ściąć drzewa w st...
Tomasz.N
Czasami warto odświeżyć wizerunek bud...
hm
Ludzie wejdźcie na nieoficjalną stron...
mieszkaniec
widać Hetman znów w formie XD...
rynkowiec wielk...
Oj, jak się cieszę, jak się cieszę, ...
beduin
Najważniejsza reelekcja Pawia. A potem ...
Ciekawe...
skoro to taka "niewielka" kwota, to jak ...
okiem mieszkań...
30.000 zł to i tak o 8.000 zł mniej ...
klangor
Minister Sienkiewicz mówił" kamieni ku...
Żuk
do " Joanna" Jest okazja, żeby skoment...
Parafianka
30 tys. to nie jest suma za którą i og...
KL
Pisownia też na pałe, w szczególnośc...
gfe
No,wreszcie jakoś to wygląda.A budynki...
Plaża Open
Dziękujemy za relacje z konferencji ora...
Joanna
Ktoś kto pisał ten artykuł chyba nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny