R E K L A M A

Z I P

2. Region | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja2 listopada 2017

Region: Miliony do wzięcia z programu Maluch+

fot. pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

Ruszył  rządowy program “Maluch+” wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie nawet do 80 proc. kosztów projektu. Łącznie do rozdysponowania w całej Polsce jest 450 mln zł, tj. o ok. 300 mln zł więcej niż w 2017 r. Dofinansowanie dotyczy zadań realizowanych w 2018 r.


 
To jest kolejny program rządowy, który jest kompatybilny z dotychczasowymi programami. Zaczęliśmy od programu 500+, który miał na celu zatrzymać trend spadkowy urodzeń i to się udało, bo mamy zwiększenie liczby urodzeń. – powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podczas spotkania z mediami. – A skoro trend został odwrócony, to, żeby dodatkowo zmotywować i zachęcić rodziny do posiadania potomstwa, wprowadzamy również program opieki nad dziećmi do lat trzech, zwiększając liczbę miejsc w żłobkach.
 
Celem resortowego programu jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.
 
Program na terenie województwa lubelskiego cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony gmin jak i innych podmiotów, o czym świadczy coraz większa liczba ofert składanych przez beneficjentów w kolejnych edycjach programu. Na realizację „Malucha” w latach 2011-2017 przeznaczono blisko 27 mln zł. Utworzonych zostało dzięki temu 1 297 nowych miejsc dla dzieci do lat 3. W przyszłym roku rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznaczy na ten cel w skali kraju aż 450 mln zł, co oznacza, że na woj. lubelskie przypadnie kwota ponad 28 mln zł.     
 

Tegoroczne wyniki konkursu z podziałem na beneficjentów zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: www.mpips.gov.pl do 31 stycznia 2018 r.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Polska mistrzem... 24 minuty temu
Zamość stolicą Zamościa!...
Dirty Harry 25 minut temu
Ćwik nie chce dochodzić kto obsrał po...
Hannibal 30 minut temu
Wystarczy ze tydzien przed wyborami do Z...
Tu tytuł tu 59 minut temu
Nie bardziej ciekawi, jak tam współpra...
po co to na co
Ja bym wolał by Zamość był stolicą ...
ciekawy
No właśnie miasto dostało nagrody o w...
ciekawy
Czy Nowoczesna będzie współpracować ...
Mr. T
Ludzie w końcu zmądrzeją i odsuną Pi...
simply the best
Wygrać, gdy się głosowało samemu na ...
Thomas
Ilu członków liczy nowoczesna w Zamo...
swojak
Z tego co widzę to zamojska Nowoczesna ...
Gdzie sens, gdz...
Hura!!! Cieszmy się Zamość wygrał g...
sceptyk
Gdyby to głosowali ludzie spoza Zamośc...
Horn
Skoro nie PO to może Nowoczesna pójdzi...
Tomek
Teraz czekamy na zamaskowany komentarz o...
Karolak
Super! Brawo Zamość! Ale zdjęcie pask...
i udało się!!...
I stało się! Zamość po raz drugi jes...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny