R E K L A M A

Z I P

2. Region | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja2 listopada 2017 FACEBOOK | 4188 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Region: Miliony do wzięcia z programu Maluch+

fot. pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

Ruszył  rządowy program “Maluch+” wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie nawet do 80 proc. kosztów projektu. Łącznie do rozdysponowania w całej Polsce jest 450 mln zł, tj. o ok. 300 mln zł więcej niż w 2017 r. Dofinansowanie dotyczy zadań realizowanych w 2018 r.


 
To jest kolejny program rządowy, który jest kompatybilny z dotychczasowymi programami. Zaczęliśmy od programu 500+, który miał na celu zatrzymać trend spadkowy urodzeń i to się udało, bo mamy zwiększenie liczby urodzeń. – powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podczas spotkania z mediami. – A skoro trend został odwrócony, to, żeby dodatkowo zmotywować i zachęcić rodziny do posiadania potomstwa, wprowadzamy również program opieki nad dziećmi do lat trzech, zwiększając liczbę miejsc w żłobkach.
 
Celem resortowego programu jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.
 
Program na terenie województwa lubelskiego cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony gmin jak i innych podmiotów, o czym świadczy coraz większa liczba ofert składanych przez beneficjentów w kolejnych edycjach programu. Na realizację „Malucha” w latach 2011-2017 przeznaczono blisko 27 mln zł. Utworzonych zostało dzięki temu 1 297 nowych miejsc dla dzieci do lat 3. W przyszłym roku rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznaczy na ten cel w skali kraju aż 450 mln zł, co oznacza, że na woj. lubelskie przypadnie kwota ponad 28 mln zł.     
 

Tegoroczne wyniki konkursu z podziałem na beneficjentów zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: www.mpips.gov.pl do 31 stycznia 2018 r.

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Kibol
A wychowanków grało tylko dwuch reszta...
Jesteście fajn... 58 minut temu
Jesteście moim najlepszym portalem w wo...
Thomas
Powiem krótko - Lubelskie dostanie mili...
.
W Skarbie kibice podawane są statystyki...
z_boku
@"Torres20400" Kiedyś na budowę przysz...
Jus
Najlepiej tak jak hetman kupic 80 % druz...
mieszkaniec
Powiem tak. Gratulacje, bo wiecznie nie ...
TORRES20400
@"z_boku"; słuszna racja. A co ze szcze...
z_boku
Kask może nie wystarczyć, a co ze szko...
Rosa
400 tys im dac.parodia....
kibic
Szkoda straconego punktu, awans się chy...
Daniel Czubara
Dzięki :) Jak będę potrzebował już ...
TORRES20400
@"Daniel Czubara"; to pan szanowny redak...
Daniel Czubara
Sadzę, że wykonawca robót by mnie rac...
Daniel Czubara
Zdjęcia - tak jak są opisane - pochodz...
.
Daniel Czubara@ Czy Pan był tam osobiś...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny