II. Region | Polityka i SamorządRedakcja4 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Region: Miliony do wzięcia na drogi

R E K L A M A    B O A R D

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie dla samorządowców nt. nowego programu drogowego. Przedstawiciele wszystkich gmin i powiatów województwa lubelskiego spotkali się z  zespołem ds. realizacji w naszym regionie Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.


 Spotkanie było  wynikiem rozmów i szkolenia przeprowadzonego w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w Warszawie dla zespołów regionalnych odpowiedzialnych za wdrażanie tego programu. W spotkaniu uczestniczył wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. 
 
– To blisko 38 mln zł przeznaczonych przez Radę Ministrów na województwo lubelskie, na odbudowę, przebudowę, modernizację, remont, budowę infrastruktury drogowej w naszych gminach i powiatach. Wątpliwości dotyczące programu, np. zakresu finansowania naszych inwestycji z tego programu, jaki ma być standard dróg, które budujemy zostały rozwiane w czwartek na spotkaniu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Stąd to dzisiejsze spotkanie, podczas którego wszystkie kwestie zostaną przedstawione. W tym Programie jest szansa na to, aby sfinansować  odcinki dróg gminnych i powiatowych. Zwłaszcza te odcinki, które nie mogły być sfinansowane w Programie  Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Zależy nam na tym, aby odbudować, przebudować, zmodernizować, wyremontować jak największą liczbę kilometrów dróg lokalnych – powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
 
Czas realizacji programu jest krótki. Termin składania wniosków upływa z dniem  15 kwietnia br. Następnie, do 15 maja, odbędzie się ocena formalna i merytoryczna wniosków. Zostaną one przekazane ministrowi inwestycji i rozwoju, w celu uzyskania jego opinii. Do 31 maja opinia to zostanie przedstawiona wojewodzie lubelskiemu i z początkiem czerwca zostaną podpisane umowy z samorządami, które zostaną zakwalifikowane do programu.  

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "ak" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 13:00:10 napisał:
    Mam nadzieję że władzę Zamościa, które ostatnio wydały kupę pieniędzy podatnika na drogi, sięgną także po środki zewnętrzne.
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018