R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i SamorządRedakcja4 kwietnia 2018 FACEBOOK | 4296 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Region: Miliony do wzięcia na drogi

R E K L A M A    B O A R D

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie dla samorządowców nt. nowego programu drogowego. Przedstawiciele wszystkich gmin i powiatów województwa lubelskiego spotkali się z  zespołem ds. realizacji w naszym regionie Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.


 Spotkanie było  wynikiem rozmów i szkolenia przeprowadzonego w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w Warszawie dla zespołów regionalnych odpowiedzialnych za wdrażanie tego programu. W spotkaniu uczestniczył wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. 
 
– To blisko 38 mln zł przeznaczonych przez Radę Ministrów na województwo lubelskie, na odbudowę, przebudowę, modernizację, remont, budowę infrastruktury drogowej w naszych gminach i powiatach. Wątpliwości dotyczące programu, np. zakresu finansowania naszych inwestycji z tego programu, jaki ma być standard dróg, które budujemy zostały rozwiane w czwartek na spotkaniu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Stąd to dzisiejsze spotkanie, podczas którego wszystkie kwestie zostaną przedstawione. W tym Programie jest szansa na to, aby sfinansować  odcinki dróg gminnych i powiatowych. Zwłaszcza te odcinki, które nie mogły być sfinansowane w Programie  Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Zależy nam na tym, aby odbudować, przebudować, zmodernizować, wyremontować jak największą liczbę kilometrów dróg lokalnych – powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
 
Czas realizacji programu jest krótki. Termin składania wniosków upływa z dniem  15 kwietnia br. Następnie, do 15 maja, odbędzie się ocena formalna i merytoryczna wniosków. Zostaną one przekazane ministrowi inwestycji i rozwoju, w celu uzyskania jego opinii. Do 31 maja opinia to zostanie przedstawiona wojewodzie lubelskiemu i z początkiem czerwca zostaną podpisane umowy z samorządami, które zostaną zakwalifikowane do programu.  

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
  • "ak" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 13:00:10 napisał:
    Mam nadzieję że władzę Zamościa, które ostatnio wydały kupę pieniędzy podatnika na drogi, sięgną także po środki zewnętrzne.
    0
    0
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
kibic
Ten mecz pokazał, że samą młodzież...
NAME
https://www.youtube.com/watch?v=-v-o2iSH...
NAME
Nie obiecuj, działaj!...
NAME
Aż dziwić się należy, że taki znawc...
KS Hetman
A na jesień, Huczwa Tyszowce z wychowan...
name
Ten tekst to szambo......
zygi
Niech idą na szczaw!ja bym na ten klub ...
hihihi
to by nawet pasowało "dUSiołek"...
niestety
podobno organizatorom (miastu) nie zalez...
Farbowane lisy
Skąd tylu komuchów na spitkaniu ? Czy ...
Ewqa
Ta strona zeszła na psy. Chyba przestan...
Ewqa
Taka relacja to żadna relacja...
Wat? are u kidd...
Ciekawe dlaczego a(ł)"u"tor tego artyku...
Mu
Po tym tekście tylko się utwierdziłem...
zamościak
trochę niefortunny udział prezydenta w...
zamościak
nie każdy miał możliwość kiedyś ba...
K.
Podajcie jakieś dane. Ilu było rekonst...
TORRES20400
@"Włodek"; coś tam wiem, "botolajki" d...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny