R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i SamorządRedakcja4 kwietnia 2018 FACEBOOK | 4204 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Region: Miliony do wzięcia na drogi

R E K L A M A    B O A R D

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie dla samorządowców nt. nowego programu drogowego. Przedstawiciele wszystkich gmin i powiatów województwa lubelskiego spotkali się z  zespołem ds. realizacji w naszym regionie Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.


 Spotkanie było  wynikiem rozmów i szkolenia przeprowadzonego w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w Warszawie dla zespołów regionalnych odpowiedzialnych za wdrażanie tego programu. W spotkaniu uczestniczył wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. 
 
– To blisko 38 mln zł przeznaczonych przez Radę Ministrów na województwo lubelskie, na odbudowę, przebudowę, modernizację, remont, budowę infrastruktury drogowej w naszych gminach i powiatach. Wątpliwości dotyczące programu, np. zakresu finansowania naszych inwestycji z tego programu, jaki ma być standard dróg, które budujemy zostały rozwiane w czwartek na spotkaniu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Stąd to dzisiejsze spotkanie, podczas którego wszystkie kwestie zostaną przedstawione. W tym Programie jest szansa na to, aby sfinansować  odcinki dróg gminnych i powiatowych. Zwłaszcza te odcinki, które nie mogły być sfinansowane w Programie  Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Zależy nam na tym, aby odbudować, przebudować, zmodernizować, wyremontować jak największą liczbę kilometrów dróg lokalnych – powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
 
Czas realizacji programu jest krótki. Termin składania wniosków upływa z dniem  15 kwietnia br. Następnie, do 15 maja, odbędzie się ocena formalna i merytoryczna wniosków. Zostaną one przekazane ministrowi inwestycji i rozwoju, w celu uzyskania jego opinii. Do 31 maja opinia to zostanie przedstawiona wojewodzie lubelskiemu i z początkiem czerwca zostaną podpisane umowy z samorządami, które zostaną zakwalifikowane do programu.  

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
  • "ak" dnia 5 kwietnia 2018 o godzinie 13:00:10 napisał:
    Mam nadzieję że władzę Zamościa, które ostatnio wydały kupę pieniędzy podatnika na drogi, sięgną także po środki zewnętrzne.
    0
    0
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Mieszczuch 22 minuty temu
Wychowanków będzie grało tylu ilu si...
zenek
to ja jestem Tofik a nie ty ...... Bla b...
archeo
Piwnice są, ale tylko w narozniku przy ...
wow
widac jakies łuki pewnie piwnice albo p...
Thomas
A na jaką cholerę tam rondo je...
Thomas
Miałem okazję być na koncercie organi...
wow
Gratulacje ! Jako jedyny startował w sw...
Thomas
Rafał Zwolak może być kandydatem na p...
Thomas
fakt@ IPSOS to bardzo życiowa lektura. ...
Thomas
Niedawno był bardo ciekawy sondaż w Wi...
Don Kichot
Lans z dziecmi przed wyborami ?...
Thomas
Skoro miała 3,5 promila alkoholu to w ...
Thomas
Mam pytanie co było powodem takiej awan...
Błąd za błę...
Zdjęcie nie przedstawia tego skrzyżowa...
jan
Liczy się Marcin Zamoyski....
Widział
To co widać już z odkrywek to fragment...
Kerim
Roztocze to mój ulubiony blog o lubelsz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny