R E K L A M A

Z I P

2. Region | LublinOliwia Bojar10 października 2017

Region: Miliony dla muzeów

Dziedziniec Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, foto: lubelskie.pl

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II


Ponad 63 mln złotych na remonty konserwatorskie, zakup wyposażenia i przebudowy ekspozycji otrzymają największe trzy muzea w naszym regionie.

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i Muzeum Lubelskie – to właśnie do nich trafią wspomniane środki. 53 ml pochodzić będą z dotacji ze środków europejskich, a 10 mln 200 tysięcy złotych z budżetu województwa lubelskiego.
Najwięcej bo 29 mln 660 tys. zł otrzyma Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. W ramach tych środków przebudowane, zrewitalizowane i poddane konserwacji zostaną budynki zespołu pałacowo-parkowego. Będą to dwie oficyny, stajnia i teatralnia. Projekt kompleksowo obejmuje wykonanie robót budowlano-konserwatorskich i instalacyjnych przy tych czterech budynkach, zagospodarowanie terenu, przy nich a także zakup kompletnego wyposażenia niezbędnego do stworzenia nowej oferty kulturalno-edukacyjnej.
Nieco mniej, bo 21 mnl 620 tys. zł otrzyma Muzeum Lubelskie w Lublinie. Pieniądze przeznaczone zostaną na ochronę dziedzictwa przeszłości i nowe wyzwania jakimi są: edukacja, nauka, innowacyjność, promocja regionu i turystyka. Projekt będzie realizowany w dwóch obiektach budowlanych – w Zamku Lubelskim oraz w budynku oddziału Muzeum Regionalnego w Kraśniku. W Zamku Lubelskim projekt przewiduje łącznie do modernizacji i przebudowy pomieszczenia o powierzchni ok. 3000 m2, w tym 6 galerii i pomieszczeń ekspozycyjnych. Ponadto gruntowną przebudową objęte będą ekspozycjie wraz z wyposażeniem w gabloty, ścianki ekspozycyjne, elektroakustykę i multimedia, oświetlenie ekspozycyjne, system telewizji dozorowej wraz wyposażeniem dla osób z dysfunkcją słuchu i wzroku.
Najmniej, bo 11 mln 430 tys. zł powędruje do Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.
Tam w ramach tej kwoty zaplanowano już remont konserwatorski i modernizację ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach. Są to: remont Kamienicy Celejowskiej, Domu Kuncewiczów, Domu wójtowskiego z Modliborzyc, Spichlerza zbożowego (siedziba Oddziału Przyrodniczego), Dworu z Gościeradowa oraz ich otoczenia. Dodatkowo pieniądze zostaną przeznaczone na zastosowanie nowych technologii energooszczędnych oraz przystosowanie budynku do potrzeb osób z wybranymi niepełnosprawnościami w tym osób niewidzących.
Prace we wszystkich placówkach ruszyć mają w przyszłym roku.

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

brudny Harry 50 minut temu
A ja wam powiem, dlaczego chłopaki z Pi...
TORRES20400
Sygnały wysyłane alfabetem Morse'a, mo...
magnar
Z tego co wiem to właśnie Warszawa da...
jaa
Przedstawią propozycję do Warszawy, cz...
ja
do kmiota - niestety, cały kraj...
POdPIS
ja cie, i się tak nie boi ? Może zdję...
z_boku
Kolejny raz widać że utrzymywanie gmin...
Pamiętamy
Żenujące t.w....
Do kmiota wyże...
Z czego pisiory mają się cieszyć ,że...
Włączyć Sitaniec do Zamościa i będz...
ja
patrząc się na Wasze foto - czemu jest...
ad111
A tutaj taki kwiatek i o dziwo spadek w ...
TORRES20400
Czas pokaże. Do wyborów jeszcze rok. N...
magnar
Jeśli na liście Wspólnego Zamoscia cz...
Thomas
Pytanie do PiS jak to jest możliwe, że...
TORRES20400
W 2014 r. na listach "Wspólnego Zamośc...
haha
Bujać to my, ale nie nas, Torresie....
TORRES20400
A. Wnuk wygrał nie dlatego, że miał p...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017