R E K L A M A

Z I P

2. Region | LublinOliwia Bojar10 października 2017

Region: Miliony dla muzeów

Dziedziniec Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, foto: lubelskie.pl

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II


Ponad 63 mln złotych na remonty konserwatorskie, zakup wyposażenia i przebudowy ekspozycji otrzymają największe trzy muzea w naszym regionie.

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i Muzeum Lubelskie – to właśnie do nich trafią wspomniane środki. 53 ml pochodzić będą z dotacji ze środków europejskich, a 10 mln 200 tysięcy złotych z budżetu województwa lubelskiego.
Najwięcej bo 29 mln 660 tys. zł otrzyma Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. W ramach tych środków przebudowane, zrewitalizowane i poddane konserwacji zostaną budynki zespołu pałacowo-parkowego. Będą to dwie oficyny, stajnia i teatralnia. Projekt kompleksowo obejmuje wykonanie robót budowlano-konserwatorskich i instalacyjnych przy tych czterech budynkach, zagospodarowanie terenu, przy nich a także zakup kompletnego wyposażenia niezbędnego do stworzenia nowej oferty kulturalno-edukacyjnej.
Nieco mniej, bo 21 mnl 620 tys. zł otrzyma Muzeum Lubelskie w Lublinie. Pieniądze przeznaczone zostaną na ochronę dziedzictwa przeszłości i nowe wyzwania jakimi są: edukacja, nauka, innowacyjność, promocja regionu i turystyka. Projekt będzie realizowany w dwóch obiektach budowlanych – w Zamku Lubelskim oraz w budynku oddziału Muzeum Regionalnego w Kraśniku. W Zamku Lubelskim projekt przewiduje łącznie do modernizacji i przebudowy pomieszczenia o powierzchni ok. 3000 m2, w tym 6 galerii i pomieszczeń ekspozycyjnych. Ponadto gruntowną przebudową objęte będą ekspozycjie wraz z wyposażeniem w gabloty, ścianki ekspozycyjne, elektroakustykę i multimedia, oświetlenie ekspozycyjne, system telewizji dozorowej wraz wyposażeniem dla osób z dysfunkcją słuchu i wzroku.
Najmniej, bo 11 mln 430 tys. zł powędruje do Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.
Tam w ramach tej kwoty zaplanowano już remont konserwatorski i modernizację ekspozycji w wybranych zabytkowych obiektach. Są to: remont Kamienicy Celejowskiej, Domu Kuncewiczów, Domu wójtowskiego z Modliborzyc, Spichlerza zbożowego (siedziba Oddziału Przyrodniczego), Dworu z Gościeradowa oraz ich otoczenia. Dodatkowo pieniądze zostaną przeznaczone na zastosowanie nowych technologii energooszczędnych oraz przystosowanie budynku do potrzeb osób z wybranymi niepełnosprawnościami w tym osób niewidzących.
Prace we wszystkich placówkach ruszyć mają w przyszłym roku.

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

kopać gałe
Pomysł na ........ "tanie szkolenie AMS...
kopać gałe
wielcewiedzący znaw"f"co zamojskiego fu...
maw
Nie skrzyżowanie grozy tylko imbecyle w...
kibic lat 80
jesteście żałośni. Ku**a szkoda mi w...
azor
Mieszkańcy Zamościa powinni podziękow...
Czytam i nie wi...
Ktoś próbuje reklamować posła Zawiś...
He he
Widzę, że chłopaki nie śpią w nocy,...
Zamośc
Dziękuję wszystkim którzy przyczynili...
c
Ja również pragnę podziękować Panu ...
ronn
Pan Poseł nie od dziś angażuje się w...
!!!!
Dziękujemy Panie Pośle za zaangażowan...
DZIĘKUJEMY
Pragnę z tego miejsca serdecznie podzi...
do rodzic
Z tego co wiem sporo to kosztuje. Niech ...
rodzic
A miasto nie mogłoby wybudować takich ...
do @czytelnik Poseł Zawiślak z cał...
arkoman
Mieszkanka Chełma w Renault? Przecież ...
kopać gałe
Wiele mądrych rzeczy pisze KK i Persona...
czytelnik
Czytam te wpisy, można na tym portalu r...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017