II. Region | Polityka i SamorządRedakcja7 maja 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Region: Lubelskie z rekordową kwotą na modernizację i budowę dróg lokalnych

Fot. LUW
R E K L A M A    B O A R D

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z wojewodami w sprawie Funduszu Dróg Samorządowych. W spotkaniu uczestniczył również wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.


Celem programu Funduszu Dróg Samorządowych jest budowa nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Środki z FDS zostaną przekazane na drogi powiatowe i gminne, mosty, drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne o znaczeniu obronnym. To największe w historii wsparcie rządowe na modernizację i budowę dróg lokalnych.

– Nasza dzisiejsza odprawa to świadectwo wiarygodności, gdzie przechodzimy od słów do czynów. Dziękuję, że do tego momentu dzisiaj dochodzi. To ukoronowanie i podkreślenie tego, na czym nam zależało – programu Fundusz Dróg Samorządowych, który ma zmienić obraz polskich powiatów i gmin, zwłaszcza tych, które były na uboczu – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Od 17 listopada 2015 roku podpisano umowy na 1 119 km dróg krajowych o wartości 47 mld zł. Obecnie w realizacji znajduje się 112 zadań o łącznej długości 1419, 5 km i wartości 56, 3 mld zł.

W ramach FDS w 2019 roku dofinansowane zostaną samorządowe zadania jednoroczne i wieloletnie na kwotę ok. 6 mld zł. Dofinansowanie dla województwa lubelskiego na rok 2019 wyniesie 531 290 036, 30 zł.

Wojewoda lubelski podpisał dziś ( 7 maja) również porozumienie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem dotyczące przekazania środków na potrzeby FDS dla województwa lubelskiego. Oznacza to, że w przyszłym tygodniu podpisane zostaną umowy z samorządami, które złożyły wnioski o dofinansowanie zadań jesienią ubr. roku, jeszcze w ramach obowiązującego wówczas Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Fot. LUW
Fot. LUW
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "antypis" dnia 8 maja 2019 o godzinie 8:33:57 napisał:
  W lubelkim czy lubuskim? Skoro im się Świdnik myli z Kraśnikiem, nie zdziwmy się, że to okaże się wielką ściemą
  R E K L A M A
 • "nikt ważny" dnia 8 maja 2019 o godzinie 22:10:28 napisał:
  Wreszcie ktoś zauważył, że nasza ściana wschodnia to też Polska. Sieć dróg ekspresowych powinna być rozwijana w całym kraju, a nasz region był dotychczas szczególnie perfidnie pomijany.
 • "nik" dnia 9 maja 2019 o godzinie 14:22:30 napisał:
  Kiedy w końcu będą porządnie zrobione drogi wojewódzkie? Wstyd włodarze województwa, wstyd! Sezon turystyczny rusza!
 • "ja" dnia 9 maja 2019 o godzinie 19:37:01 napisał:
  Drogi wojewódzkie to działka zarządu województwa lubelskiego. Do niedawna okupowanego przez PO-PSL. Od listopada mamy nowych ludzi z PIS. Zobaczymy czy sobie poradzą. Tak czy inaczej w lecie powinny ruszyć pierwsze przebudowy. Zobaczymy jak wyjdzie. Gorzej niż poprzednicy juz chyba być nie może prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
I to przegrał z kretesem, w takim Zamo...
Elka
A ja mam pytanie - a kto się wreszcie z...
Lena
Zboku, posłuchaj: najpierw rozejrzyj si...
ak
A jednak rozczarowanie antyklerykałów ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018