II. Region | Kraj | Prawo i BiznesRedakcja21 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy

Region: Lubelskie regionem przyszłości

źródło: lubelskie.pl
R E K L A M A    B O A R D


Województwo Lubelskie w tegorocznej 5. edycji rankingu zajęło 8. miejsce w kategorii:  TOP 10 fDi’s Mid-Sized European Regions of the Future 2018/19 –  Najlepszych 10. Średnich Europejskich Regionów Przyszłości 2018/19 – Strategia BIZ.

Ranking został opublikowany przez FDi Magazine, a przeprowadza go sekcja fDiIntelligence (wywiadownia gospodarcza i wersja online FDi Magazine). Oba serwisy poświęcone są bezpośrednim inwestycjom zagranicznym (Foreign Direct Investments) i są serwisami Financial Times’a. FDi Intelligence jest największym tego typu centrum kompetencji poświęconym FDI na świecie. Specjalizuje się we wszystkich obszarach związanych z bezpośrednimi inwestycjami zagranicznymi, promocją inwestycji i rozwojem gospodarczym, pełen pakiet usług serwisu obejmuje: m.in. najlepsze w branży narzędzia wywiadowcze do opracowywania strategii FDI i identyfikacji potencjalnych inwestorów, organizują imprezy poświęcone tej tematyce i skupiające inwestorów.

Pierwsza edycja rankingu dotyczyła lat 2012/13.
Celem badania jest pokazanie gospodarczych, finansowych i biznesowych atutów miast i regionów w regionie Europy. Poszukiwane są lokalizacje, które mają najbardziej obiecujące perspektywy na inwestycje, rozwój gospodarczy i ekspansję gospodarczą. fDi Magazine publikuje ranking miast i regionów w 6 kategoriach:
Potencjał gospodarczy
Kapitał ludzki i styl życia
Łączność / Komunikacja (Connectivity)
Przyjazne otoczenie biznesowe
Efektywność kosztowa
Strategia FDI.

Na potrzeby rankingu sekcja fDIintelligence zbierała dane za pomocą specjalistycznych narzędzi FDI online – fDi Benchmark i fDi Markets oraz innych źródeł. Zebrano dane dla 489 lokalizacji (301 miast, 150 regionów i 38 LEP’s – Local Enterprise Partnership – Lokalne Partnerstwa na rzecz Przedsiębiorczości – w UK), w pięciu kategoriach: Potencjał ekonomiczny, Środowisko pracy, Efektywność kosztowa, Infrastruktura i Przyjazne Otoczenie Biznesu.
Każda lokalizacja mogła uzyskać maksymalnie 10 punktów za każdą kategorię, które były następnie ‘ważone’ poprzez ich znaczenie dla procesu podejmowania decyzji inwestycyjnych w celu wyłonienia zwycięzców poszczególnych rankingów w ramach podkategorii, jak również ogólnego ranking „Europejskie miasta i regiony przyszłości 2018/19”.
Ponadto zebrano ankiety w szóstej kategorii, Strategii FDI (BIZ), dla której złożono 146 wniosków. W tej kategorii lokalizacje przedstawiły szczegółowe informacje na temat strategii promowania BIZ, które następnie zostały ocenione przez Panel sędziowski fDi.

Oprócz województwa lubelskiego w rankingu doceniono jeszcze dwie polskie lokalizacje. W kategorii 8. Najlepszych Dużych Europejskich Regionów Przyszłości 2018/19 –Strategia BIZ na ósmym miejscu znalazł się Śląsk.
Natomiast wśród 10. małych regionów także na ósmym miejscu uplasowało się opolskie.

Szczegóły rankingu znajdziecie TUTAJ.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "." dnia 21 lutego 2018 o godzinie 9:57:26 napisał:
  i na takie pierdoły idą pieniądze, grube pieniądze
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 21 lutego 2018 o godzinie 11:27:42 napisał:
  Niedawno pokazywano ranking rozwoju, w którym zamykaliśmy listę, a tu proszę "eldorado inwestycyjne" . Może ktoś w to uwierzy, kto mieszka na Antypodach, ale nie w Polsce, a zwłaszcza w Polsce B lub C, bo już się pogubiłem...
 • "Jean Michael Jarema" dnia 21 lutego 2018 o godzinie 12:09:46 napisał:
  chyba dla Ukraińców... Polka, studentka lat20 szuka dorywczej pracy = cytat za "przedsiębiorcą" /tfuu/ z Rynku Wielkiego "takich jak ty to codziennie z 5 osób mam za 5zł za godzinę z Ukrainy .." Polak Polakowi... wilkiem
 • "." dnia 21 lutego 2018 o godzinie 17:20:06 napisał:
  Kropka jest jedna i proszę nie używać mojego nicku.
 • "Czesław" dnia 21 lutego 2018 o godzinie 18:45:39 napisał:
  Srali muchy będzie wiosna, kto takie durnoty wymyśla.
 • "Thomas" dnia 22 lutego 2018 o godzinie 2:39:14 napisał:
  redakcja@ W tabeli mid sized region tam gdzie jest województwo lubelskie brakuje punktacji. Nie wiadomo ile dostało punktów województwo lubelskie, tak samo jak nie wiadomo jak punktowano poszczególne kryteria. Krótki mówiąc ósme miejsce, ale ile tracimy do lidera tabeli tak samo nie wiemy gdzie jesteśmy mocni, gdzie słabi. stopień ogólności tego rankingu jest wysoki. Ten ranking jest mało obiektywny z uwagi na brak innych euroregionow. ocena powinna być poszerzona o conajnniej dwa kryteria FDI i inwestycje krajowe.
 • "Thomas" dnia 22 lutego 2018 o godzinie 7:45:39 napisał:
  Rozszerzenie Stref Ekonomicznych na cały kraj, i stosowanie dotychczasowych rozwiązań. http://www.tvp.info/36069226/rzad-przyjal-projekt-ustawy-rozszerzajacy-sse-na-cala-polske

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
hrubieszowski
Popieram protest w 100%. Fakt, są miast...
Jacek
Widać Veolia sfinansowała już kilka t...
Do Jan
Słyszałam co nieco o tej wybitnej dzia...
Elżbieta
a co ma poseł Zawiślak do policji? dla...
widz2
skojarzylo mi sie z weselami, wybrana pa...
Marek
Wybory na miss i misstera na festiwalu f...
z widowni
Festiwal zacny. Przez lata podziwiany. Z...
wyborca
Zawsze głosuję na swoich, z naszego te...
Zniesmaczony ka...
Nie rozumiem tej akcji. Przypominam ksi...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - r...
Piotr
Niech ksiadz poprosi swojego szefa bisku...
gość
Jak widzimy na załączonym obrazku prot...
dziwne
nieprzytomny znaczy pijany?...
kontra
.Komu sie opłaca? "Żeby budowa spalar...
skrzat
krasnal ma odwrócić uwagę od brudu w ...
ak
Niestety, to jest bardzo osobisty sukces...
tito
Okazuje się że Zawiślak w dalszym ci...
OMG! Nie da si...
Powiem tak - za głupotę i straszenie l...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018