II. Region | Prawo i BiznesDaniel Czubara2 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 11 komentarzy

Region: Lubelskie na końcu zestawienia GUS

Źródło: Twitter/GUS
R E K L A M A    B O A R D

Główny Urząd Statystyczny opublikował zestawienie województw dotyczące wartości PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Lubelskie uplasowało się na pierwszym miejscu… od końca.

Przypomnijmy, że PKB (Produkt Krajowy Brutto) to jeden z podstawowych mierników efektów pracy społeczeństwa danego kraju stosowany w rachunkach narodowych. PKB opisuje wartość dóbr i usług finalnych wytworzonych przez narodowe i zagraniczne czynniki produkcji na terenie danego kraju w określonej jednostce czasu (najczęściej w ciągu roku). PKB jest miarą wielkości gospodarki. Wzrost lub spadek realnego PKB oraz dynamika tych ruchów stanowi miarę wzrostu gospodarczego.

GUS opublikował właśnie wstępne dane za 2016 rok. PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca Polski wyniosło ponad 48 tysięcy złotych. Jeżeli zaś chodzi o PKB w przeliczeniu na mieszkańca w województwie lubelskim  wartość wyniosła 68,9 proc. przeciętnej dla kraju, co dało 33 349 złotych. Województwo lubelskie znalazło się w związku z tym na samym końcu zestawienia województw GUS w przeliczeniu PKB na jednego mieszkańca województwa. Niewiele wyższą wartość PKB na mieszkańca od lubelskiego mają dwa inne województwa z tzw. ściany wschodniej – podkarpackie – 70,5 proc. i podlaskie – 70,9 procent.

Najwyższą wartość PKB „na głowę” mieszkańca osiągnęło województwo mazowieckie – 159,2 proc., czyli 76 992 złotych. 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Czesław" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 8:41:57 napisał:
  Jakoś mnie to nie dziwi...
  R E K L A M A
 • "po PO" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 9:45:58 napisał:
  przecież taka była polityka : C*** z Polską Wschodnią
 • "POdPIS" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 10:54:43 napisał:
  jakby nie Warszawa i Anglia, byłoby 0
 • "aaa" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 12:31:01 napisał:
  w innych artykułach widzę jak władze województwa z dumą rozdają unijną kasę temu 97 mln , innym po 20 mln itd itp, czy my dobrze inwestujemy te fundusze ?, to że jesteśmy na samym końcu zestawienia świadczy że nie za dobrze
 • "Jola" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 17:14:02 napisał:
  Więcej imprez i fonoblyskow na pewno pomoże
 • "antyklerykał" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 18:41:58 napisał:
  @"aaa" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 12:31:01 napisał: w innych artykułach widzę jak władze województwa z dumą rozdają unijną kasę temu 97 mln , innym po 20 mln itd itp, czy my dobrze inwestujemy te fundusze ?, to że jesteśmy na samym końcu zestawienia świadczy że nie za dobrze. Rozwiązaniem jest inwestowanie w wikarówkę i infułówkę, orszak trzech króli, śpiewanie kolęd i darowanie co cenniejszych działek za symboliczną złotówkę klechom. A może by jeszcze powołać kapelana prezydenta miasta i kapelanów dla radnych (dla każdego oddzielnie) oczywiście za sowitym wynagrodzeniem. To na pewno dałoby wartość dodaną w postaci błyskawicznego rozwoju miasta i regionu...:)
 • "Anonim" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 18:43:16 napisał:
  Wszystko pchają do stolycy a my jesteśmy Polska D.
 • "hehe" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 20:20:22 napisał:
  Odnosze wrażenie, że już nie jak Polskę D, ale jak Polskę E - ewentualnie jako pocisk. Załadować i wystrzelić na Wschód - takie podejście mają do naszego regionu możni.
 • "Thomas" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 22:37:57 napisał:
  Gdyby z lubelskiego wyjąć Lublin i Biłgoraj byłaby istna katastrofa. Ale wynik 2,8 % PKB lubelskiego przy 23 % PKB Mazowieckiego w PKB w skali kraju to jest rewelacja. Dla zwolenników socjalizmu, a więc rozdawmictwa typu środki z UE- zdaje się że grupa polskich europoslow walnie przyczyniła się do uruchomienia procedury art. 7. nie zmienia to faktu że UE się kończy, i trzeba nauczyć sie żyć bez środków europejskich, co dalej będzie nie wiadomo. Jaja by były, gdyby obecnie realizowane projekty trzeba będzie ukończyć że środków własnych. TO JEST MOZLIWE PONIEEAZ W W WYNIKU BRRXIT rocznie w unijnym budżecie brakować będzie 20 mld euro. Czasy kiedy Polska będzie beneficjentem netto, kończą się. Znaczenie szybciej niż nam to wydaje się. To co dostaliśmy, zwrócimy z nawiązką.
 • "por.zUbek" dnia 3 stycznia 2018 o godzinie 8:09:49 napisał:
  @antyklerał, napisaleś: " darowanie co cenniejszych działek za symboliczną złotówkę klechom" -zaciekawiłeś mnie swoim wpisem. Mówisz na przykładzie ogólnopolskim czy są przykłady lokalne?
  R E K L A M A
 • "antyklerykał" dnia 3 stycznia 2018 o godzinie 8:28:41 napisał:
  Mówiłem o przykładach ogólnopolskich, ale i w naszym regionie nie jest lepiej... https://lublin.onet.pl/radni-zgodzili-sie-na-sprzedaz-dzialek-archidiecezji-lubelskiej/54bvlj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Antyklerykał
Zawierzy się akustykę np. tzw. Matce B...
ja
"przewidywana dobra akustyka". A jak nie...
Zróbcie jeszcze plac zabaw, by księża...
muo
Dopiero wyremontowana ulica za miliony i...
Antyklerykał
W Polsce katolickiej jest około 50 tys....
Antyklerykał
A leków w aptekach nadal nie ma......
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018