R E K L A M A

Z I P

II. Region | Prawo i BiznesDaniel Czubara2 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 11 komentarzy

Region: Lubelskie na końcu zestawienia GUS

Źródło: Twitter/GUS

Główny Urząd Statystyczny opublikował zestawienie województw dotyczące wartości PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Lubelskie uplasowało się na pierwszym miejscu… od końca.

Przypomnijmy, że PKB (Produkt Krajowy Brutto) to jeden z podstawowych mierników efektów pracy społeczeństwa danego kraju stosowany w rachunkach narodowych. PKB opisuje wartość dóbr i usług finalnych wytworzonych przez narodowe i zagraniczne czynniki produkcji na terenie danego kraju w określonej jednostce czasu (najczęściej w ciągu roku). PKB jest miarą wielkości gospodarki. Wzrost lub spadek realnego PKB oraz dynamika tych ruchów stanowi miarę wzrostu gospodarczego.

GUS opublikował właśnie wstępne dane za 2016 rok. PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca Polski wyniosło ponad 48 tysięcy złotych. Jeżeli zaś chodzi o PKB w przeliczeniu na mieszkańca w województwie lubelskim  wartość wyniosła 68,9 proc. przeciętnej dla kraju, co dało 33 349 złotych. Województwo lubelskie znalazło się w związku z tym na samym końcu zestawienia województw GUS w przeliczeniu PKB na jednego mieszkańca województwa. Niewiele wyższą wartość PKB na mieszkańca od lubelskiego mają dwa inne województwa z tzw. ściany wschodniej – podkarpackie – 70,5 proc. i podlaskie – 70,9 procent.

Najwyższą wartość PKB “na głowę” mieszkańca osiągnęło województwo mazowieckie – 159,2 proc., czyli 76 992 złotych. 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Czesław" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 8:41:57 napisał:
  Jakoś mnie to nie dziwi...
  R E K L A M A
 • "po PO" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 9:45:58 napisał:
  przecież taka była polityka : C*** z Polską Wschodnią
 • "POdPIS" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 10:54:43 napisał:
  jakby nie Warszawa i Anglia, byłoby 0
 • "aaa" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 12:31:01 napisał:
  w innych artykułach widzę jak władze województwa z dumą rozdają unijną kasę temu 97 mln , innym po 20 mln itd itp, czy my dobrze inwestujemy te fundusze ?, to że jesteśmy na samym końcu zestawienia świadczy że nie za dobrze
 • "Jola" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 17:14:02 napisał:
  Więcej imprez i fonoblyskow na pewno pomoże
 • "antyklerykał" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 18:41:58 napisał:
  @"aaa" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 12:31:01 napisał: w innych artykułach widzę jak władze województwa z dumą rozdają unijną kasę temu 97 mln , innym po 20 mln itd itp, czy my dobrze inwestujemy te fundusze ?, to że jesteśmy na samym końcu zestawienia świadczy że nie za dobrze. Rozwiązaniem jest inwestowanie w wikarówkę i infułówkę, orszak trzech króli, śpiewanie kolęd i darowanie co cenniejszych działek za symboliczną złotówkę klechom. A może by jeszcze powołać kapelana prezydenta miasta i kapelanów dla radnych (dla każdego oddzielnie) oczywiście za sowitym wynagrodzeniem. To na pewno dałoby wartość dodaną w postaci błyskawicznego rozwoju miasta i regionu...:)
 • "Anonim" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 18:43:16 napisał:
  Wszystko pchają do stolycy a my jesteśmy Polska D.
 • "hehe" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 20:20:22 napisał:
  Odnosze wrażenie, że już nie jak Polskę D, ale jak Polskę E - ewentualnie jako pocisk. Załadować i wystrzelić na Wschód - takie podejście mają do naszego regionu możni.
 • "Thomas" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 22:37:57 napisał:
  Gdyby z lubelskiego wyjąć Lublin i Biłgoraj byłaby istna katastrofa. Ale wynik 2,8 % PKB lubelskiego przy 23 % PKB Mazowieckiego w PKB w skali kraju to jest rewelacja. Dla zwolenników socjalizmu, a więc rozdawmictwa typu środki z UE- zdaje się że grupa polskich europoslow walnie przyczyniła się do uruchomienia procedury art. 7. nie zmienia to faktu że UE się kończy, i trzeba nauczyć sie żyć bez środków europejskich, co dalej będzie nie wiadomo. Jaja by były, gdyby obecnie realizowane projekty trzeba będzie ukończyć że środków własnych. TO JEST MOZLIWE PONIEEAZ W W WYNIKU BRRXIT rocznie w unijnym budżecie brakować będzie 20 mld euro. Czasy kiedy Polska będzie beneficjentem netto, kończą się. Znaczenie szybciej niż nam to wydaje się. To co dostaliśmy, zwrócimy z nawiązką.
 • "por.zUbek" dnia 3 stycznia 2018 o godzinie 8:09:49 napisał:
  @antyklerał, napisaleś: " darowanie co cenniejszych działek za symboliczną złotówkę klechom" -zaciekawiłeś mnie swoim wpisem. Mówisz na przykładzie ogólnopolskim czy są przykłady lokalne?
  R E K L A M A
 • "antyklerykał" dnia 3 stycznia 2018 o godzinie 8:28:41 napisał:
  Mówiłem o przykładach ogólnopolskich, ale i w naszym regionie nie jest lepiej... https://lublin.onet.pl/radni-zgodzili-sie-na-sprzedaz-dzialek-archidiecezji-lubelskiej/54bvlj

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny