II. Region | Społeczeństwo i patriotyzmtekst nadesłany27 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: Lubelscy terytorialsi wyjeżdżają na pierwszy poligon

Fot. Daniel Czubara

Tego typu zajęcia prowadzone w każdym roku są ważnym elementem systemu szkolenia terytorialsów w istotny sposób rekompensują ograniczenia dwudniowych szkoleń rotacyjnych.

Szkolenia zintegrowane, poza: podstawowymi, wyrównawczymi oraz rotacyjnymi, są jedną z form szkoleń w jakich uczestniczą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). Każdy żołnierz WOT, raz w roku musi ukończyć tego typu szkolenie. Najczęściej będą one prowadzone na obiektach poligonowych w wymiarze 14 dni.

 „Taka forma szkolenia w istotny sposób je urealni i bardzo pozytywnie wpłynie na zgranie pododdziału. Umożliwia przeprowadzenie szkoleń w warunkach zwykle niedostępnych w garnizonach np. prowadzenie strzelań na rzeczywiste odległości czy też zespołowych strzelań sytuacyjnych” – ocenia dowódca WOT gen. bryg. Wiesław Kukuła.

Szkolenie poligonowe czas zacząć

Kilkuset żołnierzy TSW oraz kilkadziesiąt pojazdów i innego rodzaju sprzętu wojskowego weźmie udział w pierwszym szkoleniu poligonowym 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Szkolenie odbywać się będzie na bazie Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie i potrwa od 27.01.2018 r. do 23.02.2018 r. Terytorialsi  z 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolić się będą  na poligonie w 2 rzutach trwających po dwa tygodnie. Jako pierwsi na poligon wyruszają żołnierze z 21 batalionu lekkiej piechoty w Lublinie.

W czasie trwania szkolenia poligonowego terytorialsi będą doskonalić nabyte już umiejętności strzeleckie. Dodatkowo żołnierze przejdą intensywne szkolenia z zakresu taktyki, strzelania sytuacyjnego, obrony bazy, udzielania pierwszej pomocy medycznej na polu walki oraz wiele innych.

Ośrodek Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie posiada dla celów szkoleniowych zarówno obiekty leśne, zurbanizowane oraz tzw. specyficzne. To właśnie tego typu obiekty będą pierwszym sprawdzianem dla terytorialsów, który wykorzystają nabyte dotychczas w garnizonach umiejętności.

 

kpt. Damian Stanula

oficer prasowy 2. LBOT

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama