R E K L A M A

Z I P

2. Region | Społeczeństwo i patriotyzmtekst nadesłany9 marca 2018 FACEBOOK | 3984 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: Lubelscy terytorialsi oddali już blisko 35 litrów krwi w akcji „SpoKREWnieni służbą”

Fot. 2. LBOT

R E K L A M A    B O A R D

Terytorialsi z 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie włączyli się do ogólnopolskiej zbiórki krwi „SpoKREWnieni służbą”. W akcji wzięło już udział blisko 80 żołnierzy, którzy w sumie oddali 35 litrów krwi. A to dopiero początek akcji, gdyż zbiórki będą trwać przez cały miesiąc. W ten sposób Terytorialsi chcą pomagać chorym i ofiarom wypadków, a także promować szlachetną idee krwiodawstwa wśród żołnierzy, jak i społeczeństwa.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” rozpoczęła się 1 marca i organizowana jest pod patronatem MON oraz MSWiA. Termin ten nie jest przypadkowy – to Narodowe Święto Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy przelewali swą krew w obronie niepodległości Polski. W marcu ponadto organizowane są różne wydarzenia i uroczystości upamiętniające bohaterstwo żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Duże zaangażowanie żołnierzy obrony terytorialnej w tej akcji dowodzi, że sprawy społeczne są im bliskie i zawsze są gotowi, by nieść pomoc tam, gdzie są osoby potrzebujące.

Przypomnijmy, że żołnierze i pracownicy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą oddawać krew przez cały miesiąc. Na terenie każdego batalionu – w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu zostaną zorganizowane specjalne, mobilne punkty poboru krwi. Ochotnicy będą mogli oddawać krew również w Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. 

Oddaj krew i dołącz do  „SpoKREWnionych służbą”!

Misja i zadania WOT

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Żołnierze WOT będą silnie związani z ludnością i rejonem działań, w którym będą zabezpieczać obywateli i infrastrukturę. W czasie wojny WOT będzie wspierać wojska operacyjne w strefie bezpośrednich działań bojowych, a poza nią stanowić siłę wiodącą. 

W czasie pokoju głównym zadaniem WOT będzie przeciwdziałanie skutkom sytuacji kryzysowych i klęsk żywiołowych. Nowy rodzaj Sił Zbrojnych nie będzie zastępować służb ratowniczych, ale wspierać i uzupełniać ich działania.

Najważniejszym podmiotem Wojsk Obrony Terytorialnej są żołnierze – ochotnicy, którym bliskie są wartości, takie jak patriotyzm i umiłowanie ojczyzny. WOT pozwala tym osobom pogodzić służbę dla kraju, z życiem zawodowym i rodzinnym.

kpt. Damian Stanula

oficer prasowy

2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

mieszkaniec
Wyniki sondy jakoś mnie nie dziwią. Na...
Skp
Było. Jednak ustawodawca wprowadza szcz...
Obserwer
Co za twór nigdy o tym nie słyszałem ...
bywalec
Proponuję zrobić tak: rezerwacja nick...
No
To tylko w PiS tak zwalniają......
No
Powód jest prosty - pani Dyrektor Krupa...
luke
Szanowna zamojska wladzo wy popieracie p...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny