R E K L A M A

Z I P

II. Region | Lublin | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja5 listopada 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Region: Lepsze połączenia na Lubelszczyźnie

fot. pixabay.com

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej dla modernizacji dwóch linii kolejowych i odbudowy łącznicy w Zawadzie na Lubelszczyźnie. Studium wykonalności umożliwi w przyszłości przeprowadzenie prac i poprawę komunikacji na Lubelszczyźnie.

Podpisana umowa na przygotowanie studium wykonalności pozwala na rozpoczęcie prac przedprojektowych dla zmodernizowania w przyszłości dwóch linii (nr 69 i 72) na odcinku Rejowiec – Zawada – Zamość Szopinek oraz odbudowy łącznicy między nimi.

Celem przyszłej modernizacji ma być przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa ruchu kolejowego oraz zwiększenie przepustowości linii. PLK planują przebudowę torów na odcinku ponad 27 km, niemal 30 obiektów inżynieryjnych oraz 8 stacji m.in. w Żulinie, Trzymiechach, Złojcu i Krasnymstawie. W planach są nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne i system monitoringu oraz dostosowanie wszystkich peronów do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na wszystkich przejazdach kolejowo – drogowych zaplanowane są również prace podnoszące bezpieczeństwo i komfort kierowców.

Planowane roboty pozwolą na podniesienie prędkości maksymalnej pociągów pasażerskich do 120 km/h, a towarowych do 80 km/h i skrócenie czasu jazdy pomiędzy Lublinem a Zamościem. Celem jest również zwiększenie przepustowości obu linii, co umożliwi uruchomienie większej liczby połączeń.

Prace przedprojektowe dla odbudowy łącznicy w Zawadzie potrwają do maja 2019 roku, a te dotyczące linii nr 69 i 72 zakończą się w listopadzie tego samego roku.

 

 

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "z" dnia 5 listopada 2017 o godzinie 13:21:48 napisał:
  Cieszy to wszystko bardzo, zastanawia tylko dlaczego tego nie robiono przez ostatnie 25 lat, a może 75 lat. Co to było? Ponadto czekamy, jak sądzę, na elektryfikację kolei, która wreszcie w cywilizowany sposób skomunikowałaby Zamojszczyznę z resztą kraju, co jest nawet ważniejsze niż budowa kolejnych tras drogowych szybkiego ruchu. Widzimy przecież co się stało np. na odcinku Paski- Lublin. Podzielono barierą miejscowości na tej trasie bardzo trudną do przekroczenia nie tylko przez zwierzęta ale i przez ludzi. Ponadto już sama jazda w tunelu takiej drogi i oglądnie przez zbrojone szkło krajobrazu lub nie oglądanie go wcale jest bardzo przykrym doświadczeniem. Dlatego to właśnie powinniśmy stawiać głównie na nowoczesną i szybką kolej. Osobiście uważam, że w tej chwili nie powinno się mówić i pisać o jakichś wieloletnich pracach przedprojektowych, tylko od razu zacząć projektować elektryfikację kolei z Rejowca do Hrubieszowa przez Zamość i z Zamościa do Stalowej Woli przez Biłgoraj, bo inaczej minie następne 25, a może 75 lat i stracimy szansę zrównoważony zgodny w wymaganiami ekologii także społecznej rozwój tej części Polski. Śmiało decydenci krajowi, śmiało w tej sprawie też włodarze miasta. Czas mija.
  R E K L A M A
 • "z" dnia 5 listopada 2017 o godzinie 14:33:08 napisał:
  Piszę kolejny komentarz. Nie będę rozpatrywał tego kto jest winny obecnej zapaści gospodarczej Zamojszczyzny. Że istnieje poważne zagrożenie dla pogłębiającej się tej zapaści także dla miast na naszym terenie komunikowały niedawno media prezentując stosowne wyniki badań. Chciałoby się powiedzieć (a może przypomnieć) że przecież Zamojszczyzna to ważna część Polski, o którą tak samo trzeba dbać jak o inne regiony. Gdy teraz słyszymy o planowanych wielkich inwestycjach na kolei w kraju np. o budowie nowej linii kolejowej z Krakowa do Zakopanego, o remontach i przebudowie około 200 dworców kolejowych, czyli chyba o przeznaczeniu miliardów złotych na kolej, to jaka jest pozycja tych wydatków na Zamojszczyźnie. Czy dworce kolejowe w Zamościu, w Hrubieszowie, w Biłgoraju będą remontowane? Jeśli się nie mylę to nie. ITD. Zamojszczyzna to ta sama Polska w której leży Zakopane. Czy o tym trzeba przypominać?
 • "Kuba" dnia 5 listopada 2017 o godzinie 15:34:15 napisał:
  @z Budynek dworca w Zamościu należy do miasta a nie do PKP. Sam zresztą remont to nie wszystko - taki budynek z przeznaczeniem dla podróżnych trzeba przecież utrzymać. I tu pojawiają się olbrzymie koszty ładowane w próżnię dosłownie i w przenośni. Jeśli przedmówca ma ochotę, to może ze swoich pieniędzy ogrzewać zimą ten pusty budynek. Może jakiś podróżny zlituje się i odwiedzi dworzec w oczekiwaniu na przesiadkę. Przecież ruch pociągów jest taki duży...A jaki popyt na nie. Jak na linii Kraków - Zakopane ;-P
 • "z" dnia 5 listopada 2017 o godzinie 16:09:53 napisał:
  W sprawie utrzymania dworca Kuba, to nie licz, że ty się utrzymasz gdy Zamość upadnie. Chyba, że wyjedziesz np. do Irlandii, to tam się utrzymasz, co już zrobiło wielu mieszkańców Zamojszczyzny. Zamojszczyzna ma równie piękne tereny jak inne regiony Polski (siłą rzeczy nie te same Kuba). Np. tereny Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego, Krasnobrodzkiego ..., sam Zamość, prawie nieodkryte turystycznie tereny okolic Grabowca itd. Inne jest piękno gór w Zakopanem inne jest Zamojszczyzny. Popyt na podróż koleją będzie u nas z czasem taki sam jak z Krakowa do Zakopanego. Kuba przecież to twoje gniazdo, a ty co wypisujesz? Mamy nie robić nic? Zgroza. Podobno Ukraina elektryfikuje kolej w kierunku Hrubieszowa ( co prawda do granicy), dlatego można by wyjść na przeciw i zelektryfikować kolej z Rejowca do Hrubieszowa. A podobno nawiasem mówiąc Ukraina jest biedniejsza niż Polska.
 • "Kuba" dnia 5 listopada 2017 o godzinie 16:16:56 napisał:
  @z No tak; ja o dworcu a kolega o....o czym? No właśnie nie wiem o czym. O tym, że "mam na to nie liczyć, że się utrzymam gdy Zamość upadnie". Co ma piernik do wiatraka?!? Uwielbiam takie konwersacje :-P
 • "Kuba" dnia 5 listopada 2017 o godzinie 16:27:42 napisał:
  @z Logika chłopie, zwyczajna logika nakazuje nie ogrzewać/utrzymywać/konserwować pustego budynku dworcowego tylko dlatego, że Ty właśnie tego chcesz, że masz nadzieję (ba - przekonanie), że Zamojszczyzna będzie tak atrakcyjna jak Tatry w niedalekiej przyszłości z tysiącami podróżnych dziennie. Ogarnij się chłopie zanim coś napiszesz.
 • "z" dnia 5 listopada 2017 o godzinie 16:43:40 napisał:
  Kuba, spojrzyj troszkę szerzej. Ja nie cieszę się, że kolej zrezygnowała z poważnych inwestycji na naszym terenie i między innymi pozbyła się za grosze na rzecz miasta zabytkowego dworca. Dziwne, że miasto się na taką transakcję skusiło. Zamojszczyzna jest bardzo atrakcyjna turystycznie, cokolwiek byś Kuba nie napisał. Jest tylko niedostępna, dla wielkiej rzeszy turystów z uwagi na zły stan kolei na naszym terenie, a między innymi brak dworca (jest zamknięty i niszczeje). Sądzę, że w końcu i u nas kolej odpowiednio zainwestuje, liczę tu na aktualne władze państwowe. Czy można liczyć na obecne samorządy? Może trzeba czekać do wyborów? A tu czas płynie.....
 • "Damian" dnia 6 listopada 2017 o godzinie 1:31:50 napisał:
  Witajcie.Moim zdaniem jedynym sensownym rozwiazaniem dla takiego małego miasta jakim jest Zamość jest dobrze skomunikowany dworzec kojejowo autobusowo busowy.Czyli przyjezdzam np busem do Zamoscia przesiadam sie w pociag do Lublina.Albo przyjeżdzam busem do Zamościa i wsiadam w autobus ktorym dojade do szkoły.I wtedy jest sens zbudowania nawet małego dworca z poczekalnią.Do tego duży parking kilka fajnych sklepów nie wiem jakiś kebab może coś w rodzaju KFC czy McDonaldi budynek sie utrzyma jak najbardziej.Tylko niech to będzie mały ale jednak dworzec a nie ta pomyłka jaką ma być hub komunikacyjny.A w starym dworcu nie wiem niech zrobią np Muzeum Dzieci Zamojszczyzny.I po problemie.Zamość nigdy nie będzie drugim Krakowem i to nie jest powód do wstydu bo Kraków nigdy nie będzie drugim Zamościem.Więc nie potrzebujemy wielkiego dworca bo Zamość nie będzie dworcem przesiadkowym ani pociąg nie będzie stąd odjeżdzał co pięc minut.Ale zgadzam sie że dobrze skomunikowana kolej z Lublinem bardzo by sie przydała.Kilka fajnych połaczeń każdego dnia.I tak naprawde Zamość więcej chyba nie potrzebuje.A do tego naprawde wystarczy mały dworzec o którym napisałem wyżej...a teren przy przystanku Zamość Starówka jest w tym celu idealny.Pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny