II. Region | Polityka i Samorządtekst nadesłany12 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Region: Kukiz’15 szykuje się do wyborów

Poseł Jarosław Sachajko. Fot. Robert Moteka 2016
R E K L A M A    B O A R D

10 marca w Sali Kongresowej hotelu Polskiego Związku Motorowego w Lublinie odbyło się spotkanie członków oraz sympatyków Ruchu Społecznego Kukiz’15. Podczas spotkania zostali zaprezentowani pełnomocnicy powiatowi oraz pełnomocnicy miast, odpowiedzialni za wybory samorządowe w województwie lubelskim.

W roli prelegentów wystąpili posłowie Jarosław Sachajko i Jakub Kulesza oraz przedstawiciel sztabu krajowego Kukiz’15 Adam Zieliński. Na liczne pytania zgromadzonych odpowiadał również Wojciech Ulański – prezes Stowarzyszenia Na rzecz nowej Konstytucji Kukiz’15 okręgu nr 7.
Podczas spotkania poseł Jarosław Sachajko podkreślał konieczność pobudzenia obywatelskich postaw mieszkańców regionu wśród wszystkich grup społecznych bez względu na wiek, płeć czy przekonania. Poseł Sachajko zwrócił też szczególną uwagę na ogromne doświadczenie zawodowe i życiowe emerytów, którzy mogliby wspomagać wybory samorządowe. Jedna z uczestniczek debaty poruszyła też kwestię coraz większej roli kobiet nie tylko w społeczeństwie ale także w polityce.
Poseł Jakub Kulesza zaakcentował potrzebę oddolnej identyfikacji i rozwiązywania lokalnych problemów poprzez zaangażowanie różnych grup i osób zainteresowanych działalnością w duchu patriotyzmu na rzecz swojego środowiska czy sąsiedztwa.
Z kolei Adam Zieliński podkreślił, że dzięki pracy w terenie wielu zgłaszających się nowych osób, kontynuujemy opracowanie celów strategicznych co pozwoli na stworzenie oferty wprowadzenia zmian w samorządach, z którymi Ruch wyjdzie w ogólnopolskiej kampanii samorządowej Kukiz’15.
Prezes Stowarzyszenia Na rzecz nowej Konstytucji Kukiz’15 Wojciech Ulański poradził osobom chcącym wystartować w wyborach samorządowych, że najlepszym przygotowaniem jest rozmowa z mieszkańcami. Nadmienił również, że po zarejestrowaniu się na stronie www.samorzadyzkukizem.pl wszyscy otrzymają projekty do wykonania, które pomogą wypracować konkretne rozwiązania i inicjatywy potrzebne do rozwoju własnych miejscowości, gmin i powiatów.
Podczas debaty niejednokrotnie podkreślano wręcz potrzebę oddolności i transparentności wszelkich działań na rzecz lokalnej społeczności oraz o pojawieniu się, nie istniejącego do tej pory, ogólnopolskiego ruchu oddolnego, który stwarza możliwość wzięcia odpowiedzialności za swoją gminę czy też powiat, podejmując decyzję o kandydowaniu w wyborach samorządowych z komitetu Kukiz’15.
Do kandydowania z poparciem Kukiz’15 Ruch zaprasza osoby, które mają wiele pomysłów i chcą je realizować. Osoby, które nie boją się wyrażać swoich opinii, poglądów, krytykować ale w zamian przedstawiać inne, lepsze rozwiązanie dla dobra całego społeczeństwa a nie tylko jednostki. Celem Ruchu, jak zaznaczył jeden z posłów, nie jest to aby być wrogiem czegokolwiek, poszukiwanie świeżego spojrzenia na problemy naszych gmin, miast i miasteczek.
Podczas spotkania wspomniano również o możliwości rejestracji kandydatów nie tylko poprzez stronę „Samorządy z Kukizem” ale także poprzez kontakt telefoniczny z pełnomocnikami lub z pracownikami biur poselskich posłów na Sejm, Jarosława Sachajko i Jakuba Kuleszy.
Poniżej lista kontaktowa pełnomocników z ramienia Kukiz’15 w okręgu 7.
Pełnomocnicy Kukiz’15:
Województwo lubelskie:
Poseł Jarosław Sachajko,
Poseł Jakub Kulesza
Powiat zamojski:
Tomasz Pitura
tel: 532 332 137
Miasto Zamość:
Waldemar Brzyski
tel: 604 548 050
Powiat biłgorajski:
Artur Dobrowolski
tel: 602 847 114
Miasto Biłgoraj:
Piotr Dziwura
tel: 502 074 499
Powiat tomaszowski:
Wojciech Ulański
tel: 663 615 760
Powiat hrubieszowski:
Józef Baczewski
tel: 510 283 714
Miasto Hrubieszów:
Zbigniew Smal
tel: 662 514 180
Powiat krasnostawski:
Anna Komajda
tel: 663 710 798
Powiat chełmski:
Zbigniew Witold Mazurek
tel: 606 255 811
Miasto Chełm:
Paweł Białas
tel: 536 598 286
Powiat włodawski:
Krystyna Paruta
tel: 697 166 115
Powiat parczewski:
Waldemar Wezgraj
tel: 510 284 395
Powiat radzyński:
Iwona Marczewska-Borny
tel: 506 082 561
Powiat bialski:
Adam Stalerzuk
tel: 792 337 317
Miasto Biała Podlaska:
Radosław Januszko
tel: 537 009 904

Miasto i gmina Lublin:
Piotr Jarzyna

Powiat lubelski:
Krzysztof Krafczyk

Powiat janowski:
Zbigniew Wach

Powiat kraśnicki:
Jacek Madejek

Powiat opolski:
Robert Gogółka

Powiat łukowski:
Mateusz Sprycha

Powiat łęczyński:
Damian Nidziałek

Powiat świdnicki:
Artur Smok

Powiat lubartowski:
Irmina Mazurek-Płecha

Powiat puławski:
Jakub Kulesza

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Zróbcie jeszcze plac zabaw, by księża...
muo
Dopiero wyremontowana ulica za miliony i...
Antyklerykał
W Polsce katolickiej jest około 50 tys....
Antyklerykał
A leków w aptekach nadal nie ma......
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018