R E K L A M A

Z I P

2. Region | Chełm | Lublin | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara28 marca 2018 FACEBOOK | 4184 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy ()

Region: Krok w kierunku S12

Fot. GDDKiA

R E K L A M A    B O A R D

Ogłoszono przetarg na koncepcję programową S12 od Piask do Dorohuska. To kolejny krok do realizacji inwestycji.

Wyłonieni w przetargu wykonawcy opracują koncepcję programową dla blisko 75-kilometrowej drogi ekspresowej prowadzącej od węzła Piaski Wschód do granicy z Ukrainą. Zamówienie podzielono na trzy części obejmujące cztery odcinki realizacyjne, w tym obwodnicę Chełma, która zgodnie z zapisami w Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad ma zapewnione finansowanie natomiast pozostałe będą mogły być realizowane w przypadku oszczędności przetargowych.

W ramach opracowywania koncepcji programowej wykonawcy opracują analizę i prognozę ruchu, opracowania geodezyjne i kartograficzne dla celów projektowania dróg, a także opracowania geologiczno–inżynierskie, hydrogeologiczne, geotechniczne i hydrologiczno-hydrauliczne. To pozwoli zaprojektować ostateczny techniczny wariant realizacji inwestycji i przeprowadzić rozpoznanie podłoża gruntowego. Wykonawcy będą mieć na to 23 miesiące, a wyniki ich pracy posłużą do opracowania dokumentacji przetargowej na wyłonienie wykonawcy inwestycji w trybie projektuj i buduj (wykonawca może współpracować z GDDKiA przy tym przetargu).

Projektanci przeanalizują projekt dwujezdniowej drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu. Jeśli z analiz i prognoz ruchu będzie wynikała potrzeba zachowania rezerwy pod trzeci pas ruchu przedstawią także rozwiązania wariantowe.

Przebieg drogi ekspresowej ustalony został decyzją środowiskową i nie podlega zmianie. Mogą pojawić się nowe rozwiązania dotyczące obsługi ruchu lokalnego. Przewidziana jest budowa siedmiu węzłów: Dorohucza, Siedliszcze, Chełm Zachód, Chełm Północ, Chełm Okszów, Chełm Wschód i Dorohusk, a także ośmiu miejsc obsługi podróżnych (od najprostszych z miejscami parkingowymi i sanitariatami, po rozbudowane ze stacjami paliw i restauracjami oraz miejscem pod ewentualną budowę obiektów noclegowych).

Więcej informacji o planowanej inwestycji:

Piaski – Dorohusk

Obwodnica Chełma 

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Polska C" dnia 28 marca 2018 o godzinie 9:00:49 napisał:
  Zamość jak zwykle zapomniany i odstawiony na boczny tor...Czy doczekamy się kiedyś ekspresówki Lublin-Zamość i dalej w stronę granicy z Ukrainą? Ciągle się mówi o zachęcaniu inwestorów i turystów do odwiedzania Zamościa. Tylko jak tu dotrzeć na miarę XXI wieku? Kolej nie istnieje, drogi ekspresowej nie ma, lotniska nie ma....
  12
  0
  R E K L A M A
 • "Adam Cisowski" dnia 28 marca 2018 o godzinie 9:10:26 napisał:
  ja myślę, ze my mamy turystykę. Turystyka to podstawa rozwoju tego miasta.
  1
  7
 • "pp" dnia 28 marca 2018 o godzinie 11:24:17 napisał:
  Turystyka nie przyczyni się do rozwoju miasta. Słyszymy ten slogan już od kilku lat i jak do tej pory nie wiele się zmienia. Miasto jakby "zatrzymało się w rozwoju". Miały być wielkie inwestycje, zmieniano nawet plany zagospodarowania przestrzennego i co? Nic! Jeżeli nasi włodarze nie zmienią swojego myślenia i nie zaczną działać, to dalej będziemy na szarym końcu. Z tego co obserwujemy to śmiało mogę powiedzieć, że nie szybko to nastąpi.
  7
  0
 • "Zamość" dnia 28 marca 2018 o godzinie 12:43:29 napisał:
  Włodarze zamiast lobbować na rzecz miasta inwestują w pomniki i kościoły.
  6
  2
 • "No cóż" dnia 28 marca 2018 o godzinie 13:47:14 napisał:
  Wszystko wskazuje na to ze okolo 2023 bedzie Chełm mial i obwodnice i ekspresowke.Niestety S12 jest droga o wiekszym natezeniu ruchu niz nasza 17 po za tym prowadzi prosto na Kijow i dalej przez donbas do centrum Rosji ma o wiele wieksze znaczenie strategiczne niz hrebenne i kierunek lwowski poludniowy. Niedawno mozna bylo przeczytac ze ich pwsz dostal tez 21 mln na budowe betonowego pasa startowego co pozwoli im na wyczarterowanie duzych samolotow pasazerskich do 100 osob do nauki w szkole a i pewnie z czasem takie maszyny beda mogly tam ladowac rejsowo lub czarterowo. Mają kolej zreszta zawsze w odroznieniu od nas mieli teraz do samej Wawy maja 3 bezposrednie pociagiJesli uda im sie jeszcze ta kopalnia kolo Siedliszcza to szybciutko Zamosć przestanie byc drugim miastem w wojewodztwie.Inwestycje kasa i rozwoj pojda do Chelma bo beda mieli infrastrukture i Chełm odzyje a my???????
  8
  0
  • "pp" dnia 28 marca 2018 o godzinie 14:24:47 napisał:
   Szkoda, że u nas nie ma współpracy pomiędzy Gminą a Miastem. Wójt Gminy zabiegał o przekazanie terenu lotniska. Wojewoda przekazał lotnisko gminie pod pewnym warunkiem. Ma powstać utwardzony pas startowy o długości powyżej 1000m oraz uporządkować giełdę. Termin do końca 2018roku. Jak do tej pory nie widzę, żeby coś było robione w tym kierunku, a czas ucieka. Decyzja ta była podjęta dwa lata temu. W Chełmie decyzja odnośnie budowy pasa startowego jest od niedawna i coś zaczęło się dziać w tym kierunku a u nas? Cisza.
   5
   1
 • "No cóż" dnia 29 marca 2018 o godzinie 12:47:18 napisał:
  Tak jako uzupełnienie na ich portalu chełmski eu mozna dzis przeczytac ze betonowe lotnisko beda mieli juz .....za rok! Budowa rusza juz w tym roku. Oprocz tego wymyslili ze postawia tam....zaklad remontowo przegladowy dla samolotow.Czyli beda i miejsca pracy i beda zarabiac bo jak wynika z tego artykulu na przeglad samolotu czeka sie do ...4 lat! Znalezli wiec kolejna nisze w gospodarce i beda dzialac.Zreszta mechanikow maja swoich bo maja u siebie takie specjalizacje na studiach.Teraz czesc mlodych po ich ukonczeniu bedzie zostawac bo bedzie praca na miejscu. Mozna? mozna.....a my?
  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

perła
Ta kopuła to jakaś parodia sztuki budo...
kjm
piszę trochę z przekąsem...strategicz...
kibic
Boniek dziś fajnie pomagał na ławce,w...
zenek
A jak by wygrał 100 do 0 i tak to nic...
x
Jeszcze jedno przewinienie - podwójna ...
kibic
Brawo Hetman, powoli odrabiamy, Stal sł...
gość
sędzia popsuł mecz tymi kartkami,...
Ehhhh
Zdjęcie nie pochodzi z tego meczu....
antyklerykał
A w konsekwencji tej wielowiekowej tresu...
antyklerykał
Czy meczety, czy kościoły, czy inne te...
http://www.kuri...
CZŁOWIEK ROKU 2017 Zamość - wyniki ...
kjm
na zachodzie budują meczety, u nas koś...
TORRES20400
@"antyklerykał"; a to mierzysz "poziom ...
zamościak
"antyklerykał" ! znowu wąchasz ?, a ta...
antyklerykał
Jak zwykle "merytoryczne" argumenty, nie...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny