Chełm | II. Region | Lublin | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara28 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 7 komentarzy

Region: Krok w kierunku S12

Fot. GDDKiA
R E K L A M A    B O A R D

Ogłoszono przetarg na koncepcję programową S12 od Piask do Dorohuska. To kolejny krok do realizacji inwestycji.

Wyłonieni w przetargu wykonawcy opracują koncepcję programową dla blisko 75-kilometrowej drogi ekspresowej prowadzącej od węzła Piaski Wschód do granicy z Ukrainą. Zamówienie podzielono na trzy części obejmujące cztery odcinki realizacyjne, w tym obwodnicę Chełma, która zgodnie z zapisami w Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad ma zapewnione finansowanie natomiast pozostałe będą mogły być realizowane w przypadku oszczędności przetargowych.

W ramach opracowywania koncepcji programowej wykonawcy opracują analizę i prognozę ruchu, opracowania geodezyjne i kartograficzne dla celów projektowania dróg, a także opracowania geologiczno–inżynierskie, hydrogeologiczne, geotechniczne i hydrologiczno-hydrauliczne. To pozwoli zaprojektować ostateczny techniczny wariant realizacji inwestycji i przeprowadzić rozpoznanie podłoża gruntowego. Wykonawcy będą mieć na to 23 miesiące, a wyniki ich pracy posłużą do opracowania dokumentacji przetargowej na wyłonienie wykonawcy inwestycji w trybie projektuj i buduj (wykonawca może współpracować z GDDKiA przy tym przetargu).

Projektanci przeanalizują projekt dwujezdniowej drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu. Jeśli z analiz i prognoz ruchu będzie wynikała potrzeba zachowania rezerwy pod trzeci pas ruchu przedstawią także rozwiązania wariantowe.

Przebieg drogi ekspresowej ustalony został decyzją środowiskową i nie podlega zmianie. Mogą pojawić się nowe rozwiązania dotyczące obsługi ruchu lokalnego. Przewidziana jest budowa siedmiu węzłów: Dorohucza, Siedliszcze, Chełm Zachód, Chełm Północ, Chełm Okszów, Chełm Wschód i Dorohusk, a także ośmiu miejsc obsługi podróżnych (od najprostszych z miejscami parkingowymi i sanitariatami, po rozbudowane ze stacjami paliw i restauracjami oraz miejscem pod ewentualną budowę obiektów noclegowych).

Więcej informacji o planowanej inwestycji:

Piaski – Dorohusk

Obwodnica Chełma 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Polska C" dnia 28 marca 2018 o godzinie 9:00:49 napisał:
  Zamość jak zwykle zapomniany i odstawiony na boczny tor...Czy doczekamy się kiedyś ekspresówki Lublin-Zamość i dalej w stronę granicy z Ukrainą? Ciągle się mówi o zachęcaniu inwestorów i turystów do odwiedzania Zamościa. Tylko jak tu dotrzeć na miarę XXI wieku? Kolej nie istnieje, drogi ekspresowej nie ma, lotniska nie ma....
  R E K L A M A
 • "Adam Cisowski" dnia 28 marca 2018 o godzinie 9:10:26 napisał:
  ja myślę, ze my mamy turystykę. Turystyka to podstawa rozwoju tego miasta.
 • "pp" dnia 28 marca 2018 o godzinie 11:24:17 napisał:
  Turystyka nie przyczyni się do rozwoju miasta. Słyszymy ten slogan już od kilku lat i jak do tej pory nie wiele się zmienia. Miasto jakby "zatrzymało się w rozwoju". Miały być wielkie inwestycje, zmieniano nawet plany zagospodarowania przestrzennego i co? Nic! Jeżeli nasi włodarze nie zmienią swojego myślenia i nie zaczną działać, to dalej będziemy na szarym końcu. Z tego co obserwujemy to śmiało mogę powiedzieć, że nie szybko to nastąpi.
 • "Zamość" dnia 28 marca 2018 o godzinie 12:43:29 napisał:
  Włodarze zamiast lobbować na rzecz miasta inwestują w pomniki i kościoły.
 • "No cóż" dnia 28 marca 2018 o godzinie 13:47:14 napisał:
  Wszystko wskazuje na to ze okolo 2023 bedzie Chełm mial i obwodnice i ekspresowke.Niestety S12 jest droga o wiekszym natezeniu ruchu niz nasza 17 po za tym prowadzi prosto na Kijow i dalej przez donbas do centrum Rosji ma o wiele wieksze znaczenie strategiczne niz hrebenne i kierunek lwowski poludniowy. Niedawno mozna bylo przeczytac ze ich pwsz dostal tez 21 mln na budowe betonowego pasa startowego co pozwoli im na wyczarterowanie duzych samolotow pasazerskich do 100 osob do nauki w szkole a i pewnie z czasem takie maszyny beda mogly tam ladowac rejsowo lub czarterowo. Mają kolej zreszta zawsze w odroznieniu od nas mieli teraz do samej Wawy maja 3 bezposrednie pociagiJesli uda im sie jeszcze ta kopalnia kolo Siedliszcza to szybciutko Zamosć przestanie byc drugim miastem w wojewodztwie.Inwestycje kasa i rozwoj pojda do Chelma bo beda mieli infrastrukture i Chełm odzyje a my???????
  • "pp" dnia 28 marca 2018 o godzinie 14:24:47 napisał:
   Szkoda, że u nas nie ma współpracy pomiędzy Gminą a Miastem. Wójt Gminy zabiegał o przekazanie terenu lotniska. Wojewoda przekazał lotnisko gminie pod pewnym warunkiem. Ma powstać utwardzony pas startowy o długości powyżej 1000m oraz uporządkować giełdę. Termin do końca 2018roku. Jak do tej pory nie widzę, żeby coś było robione w tym kierunku, a czas ucieka. Decyzja ta była podjęta dwa lata temu. W Chełmie decyzja odnośnie budowy pasa startowego jest od niedawna i coś zaczęło się dziać w tym kierunku a u nas? Cisza.
 • "No cóż" dnia 29 marca 2018 o godzinie 12:47:18 napisał:
  Tak jako uzupełnienie na ich portalu chełmski eu mozna dzis przeczytac ze betonowe lotnisko beda mieli juz .....za rok! Budowa rusza juz w tym roku. Oprocz tego wymyslili ze postawia tam....zaklad remontowo przegladowy dla samolotow.Czyli beda i miejsca pracy i beda zarabiac bo jak wynika z tego artykulu na przeglad samolotu czeka sie do ...4 lat! Znalezli wiec kolejna nisze w gospodarce i beda dzialac.Zreszta mechanikow maja swoich bo maja u siebie takie specjalizacje na studiach.Teraz czesc mlodych po ich ukonczeniu bedzie zostawac bo bedzie praca na miejscu. Mozna? mozna.....a my?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Zróbcie jeszcze plac zabaw, by księża...
muo
Dopiero wyremontowana ulica za miliony i...
Antyklerykał
W Polsce katolickiej jest około 50 tys....
Antyklerykał
A leków w aptekach nadal nie ma......
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018