nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

II. Region | Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzm | Tomaszów Lubelski | ZamośćRedakcja11 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Region: Inwestycje drogowe – osiągnięcia i plany

Źródło: GDDKiA o/Lublin

Lubelski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podsumował dotychczasowe podsumował osiągnięcia i przedstawił plany na przyszłość. Budowa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego, prace na odcinku drogi S17 Piaski-Hrebenne, czy tzw. obwodnica zachodnia Zamościa – to nadchodzące inwestycje drogowe w naszym regionie. 

W siedzibie Zamojskiego Rejonu  Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy ul. Szczebrzeskiej 69 w Zamościu odbyła się konferencja prasowa poświęcona podsumowaniu działań GDDKiA na drogach krajowych przebiegających przez teren województwa lubelskiego z uwzględnieniem obszaru Rejonu GDDKiA w Zamościu.

W konferencji udział wzięli m.in. dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie – Stanisław Schodziński, zastępca dyrektora Oddziału ds. Zarządzania Drogami i Mostami – Krzysztof Zwolan,  kierownik Rejonu Zamość – Kazimierz Kietliński oraz poseł na Sejm RP – Sławomir Zawiślak.

W trakcie swojego wystąpienia dyrektor Schodziński przedstawił duży zakres wykonanych prac mających na celu skuteczną realizację, przygotowanie inwestycji drogowych na terenie naszego województwa. Dyrektor nadmienił, że wśród zadań, które zostaną zrealizowane znalazły się już podjęta ( poprzez podpisanie umowy z wykonawcą ) budowa Obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego – koszt ponad 290 mln  zł oraz w dalszej perspektywie prace na odcinku drogi S17 Piaski – Hrebenne – koszt ponad koszt 4,6 mld. Wyraził on również wdzięczność wobec parlamentarzystów za  dobrą współpracę oraz zaangażowanie na rzecz realizacji zadań  w zakresie budowy krajowej infrastruktury drogowej.

Źródło: GDDKiA o/Lublin

Poseł Zawiślak odniósł się m.in. do zakresu inwestycji wykonywanych w naszym regionie. Stwierdził, że rząd Prawa i Sprawiedliwości także poprzez realizację wielkich inwestycji drogowych na terenie województwa lubelskiego – konsekwentnie realizuje politykę zrównoważonego rozwoju kraju. Poza dużymi środkami finansowymi przeznaczanymi na inwestycje drogowe z budżetu państwa strona rządowa wspiera również działania, których efektem jest m.in. pozyskanie środków unijnych na wykonanie inwestycji drogowych na terenie Polski Wschodniej. Dobrym przykładem jest podpisanie w siedzibie CUPT w Warszawie, także w obecności posła Zawiślaka, umowy uruchomiającej fundusze na inwestycję budowy obwodnicy Zamościa, która zostanie wykonana z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dobrze przygotowany i skutecznie wsparty wniosek przyniesie blisko 82 mln zł zewnętrznego dofinansowania na poprawę infrastruktury drogowej miasta Zamościa.     

Poseł z satysfakcją podkreślił, że wysokość środków przeznaczanych przez rząd na inwestycje drogowe wykonywane w naszym województwie, także na terenie GDDKiA Rejon Zamość systematycznie rośnie. I tak np. na terenie Gminy Zamość w 2015r na wydatkowano kwotę 604 tys. zł. Z kolei w 2016 r. zainwestowano już 3 mln zł dzięki czemu możliwe było m.in. zrealizowanie inwestycji przebudowy prawie 4 km drogi krajowej DK 74 na odcinku Wielącza – Zawada – Płoskie, wykonano też remont chodnika w msc. Sitaniec. W bieżącym 2017r  GDDKiA wykonała prace projektowe w zakresie przebudowy drogi krajowej DK 17 na odcinku z Zamościa do Łabuń 5.5 km (w 2018 r. planowane jest  wyłonienie Wykonawcy i rozpoczęcie robót ). Ponadto w miejscowości Płoskie wykonano  lewoskręt na Mokre – do drogi powiatowej wraz z przebudową dwóch zatok autobusowych – koszt inwestycji 1 mln 300 tys.

Poseł Zawiślak podziękował inżynierom i innym pracownikom GDDKiA za dotychczasową, dobrą pracę. Parlamentarzysta  zadeklarował dalszą współpracę na rzecz rozbudowy infrastruktury drogowej w regionie.

Poniżej w załączniku prezentujemy prezentację GDDKiA odnośnie przygotowywanych inwestycji w naszym regionie.

Rejon_Zamosc

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "taaa" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 9:41:14 napisał:
  W dalszej perspektywie czyli moze nigdy bo poki co Mazurkowa zalatwil;a dla Chelma ze S12 do dorohuska pojdzie pierwsza a za nia obwodnica Chelma i to do 2023 r...a reszta o wlasnie w dalszej perspektywie.
  R E K L A M A
 • "Zamość" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 11:14:31 napisał:
  W dalszej perspektywie=kiedyś, nieprędko, później, w przyszłości:))
 • "ak" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 12:50:12 napisał:
  Co kryje się pod hasłem zachodnia obwodnica Zamościa? Czy chodzi o ulicę Dzieci Zamojszczyzny,na dofinansowanie której rzeczywiście umowa została podpisana,czy chodzi o tę kreskę na mapie (pod podanym linkiem),przedłużającą istniejącą "obwodnicę" do Zawady.Do tej kreski,choć potrzeba budowy takiej trasy jest duża,nie ma jednak żadnego komentarza,ani co do kosztów,ani terminu realizacji.Ilość przebudów na siedemnastce zdaje się wykluczać w przewidywalnym czasie budowę ekspresówki.
 • "Anonim" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 13:12:25 napisał:
  Zamość nie ma ŻADNEJ obwodnicy i nie zanosi się na to był miał. A nawiasem mówiąc, Zwolan to pomyłka.
 • "brudny Harry" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 14:05:28 napisał:
  Trochę słabo, że nic nie wiadomo o terminach.
 • "dewf" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 15:32:50 napisał:
  Terminów lepiej nie znać są tak dalekie.Niech lepiej w ogóle nie podają terminów tylko zabiorą się wreszcie za budowę.Zachodnia "obwodnica" Zamościa nie powinna być w ogóle liczona,to jest zwykły remont istniejącej drogi a nie budowa nowej.To wygląda tragicznie.Zawiślak niech się nie cieszy bo nie zrobił nic godnego uwagi ale głowę do zdjęć wychyla jak mało kto.
 • "Zamość" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 22:00:52 napisał:
  Ul.Dzieci Zamojszczyzny nie jest obwodnicą miasta, można ew. powiedzieć, że to obwodnica śródmiejska, przelotówka. Wmawia się mieszkańcom Zamościa różne dziwne określenia i zaklina rzeczywistość-kłamstwo sto razy powtórzone staje się prawdą.Ma rację Anonim-Zamość NIE POSIADA obwodnicy służacej do ruchu tranzytowego.Obwodnica będzie dopiero odcinek S17-Zamośc Sitaniec-Zamość południe.
 • "Anonim" dnia 11 grudnia 2017 o godzinie 22:21:45 napisał:
  Popieram przedmówców odnośnie zachodniej obwodnicy, jeśli już Dzieci Zamojszczyzny ma być obwodnicą to ta obwodnica nie powinna biec przez 1-go Maja gdzie od mostu zrobi się wąskie gardło tylko Dzieci Zamojszczyzny powinna być przedłużona do ronda przed wiaduktem kolejowym na Lubelskiej i spotykać się z tzw. obwodnica wschodnią. Ponadto brak jest obwodnicy południowej która połączyła by drogę 74 z 17-tką po południowej stronie miasta.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama