R E K L A M A

Z I P

II. Region | Polityka i SamorządRedakcja22 stycznia 2018 FACEBOOK | 4537 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy ()

Region: Gminy, miasta i powiaty w rankingu

foto: Hemera


Związek Powiatów Polskich w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów wybrał najlepsze i najbardziej rozwojowe w 2017 roku samorządy lokalne w Polsce. Wśród nich także samorządy z naszego regionu.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów jest bezpłatnym i dobrowolnym konkursem prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.
Przy ocenie eksperci ZPP stosują wiele kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.
Kolejność na liście wyrażona wartością zebranych punktów uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań.

Poniżej lokaty samorządów z naszego regionu:

Powiaty do 60 tys. mieszkańców:

29. – Powiat Janowski

Powiaty od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców:
3. – Powiat Tomaszowski
10. – Powiat Lubartowski
18. – Powiat Biłgorajski
27. – powiat Krasnostawski
37. – Powiat Zamojski

Miasta na prawach powiatu:
7. – Chełm
16. – Lublin
36.- Zamość

Gminy miejskie i miejsko-wiejskie:
2. – Biłgoraj
17. – Józefów
29. – Krasnystaw

Gminy wiejskie:
7. – Tomaszów Lubelski
20.- Krasnystaw
24. – Piaski
55. – Zamość

Liderami edycji 2017 zostały powiaty: Augustowski, Jędrzejowski, Kartuski, Kielecki, miasto Rzeszów oraz gminy: Bolesławiec i Chełmiec.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "magnar" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 11:30:23 napisał:
  Ten ranking jest dla mnie ważniejszy niż tytuł Świetlnej Stolicy Polski. Mówi sporo o kondycji gospodarczej miasta i regionu w porównaniu z innymi.
  9
  1
  R E K L A M A
 • "wyborca" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 12:16:10 napisał:
  Bezcenna informacja dla wyborców. Prawdziwa, rzetelna i pozbawiona podejrzeń o lokalną zawiść. "Laurka" dla samorządowców.
  7
  1
 • "antyklerykał" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 16:25:59 napisał:
  Czyli powiat/miasto/gmina są takie jak każdy widzi i żadne czary oraz pokropki, orszaki, świcidełka nawet mazanie "g" szyb biur poselskich faktów nie zmieniają. Wieś z ratuszem, Gmina z PSL-em OSP i stowarzyszeniem 28+, Powiat nie wiadomo po co?
  2
  1
 • "ha!" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 16:36:59 napisał:
  Klęska propagandy sukcesu. Nawet iluminacje tego nie przykryją. ZPP trudno podejrzewać o stronniczość. Najpierw raport PAN o upadku gospodarczym, teraz to.
  2
  2
 • "ad111" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 17:36:38 napisał:
  Prawda podobno wyzwala, może i tym razem się tak stanie. Aby tylko tzw. lud poszedł w końcu po rozum do głowy i pogonił tych co już byli u koryta i pokazali jacy są dzielni w psuciu, zagarnianu i ponadto "nic nie robieniu" dla społeczności, która ich wybrała.
  7
  0
 • "Horn" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 18:14:33 napisał:
  To powinien być temat dnia.
  5
  0
 • "zmc" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 18:51:52 napisał:
  Dziwi pozycja Chełma, tam jest jeszcze większy syf niż w Zamościu. Jakie kryteria decydowały o rankingu.
  2
  0
 • "abc" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 19:09:33 napisał:
  Mało wiarygodny ranking, przecież dwa razy zostaliśmy świetlną stolicą, pobiliśmy rekord w belgijce o drobniejszych sukcesach nie wspomnę i tylko 55 miejsce
  4
  2
 • "Horn" dnia 22 stycznia 2018 o godzinie 19:28:46 napisał:
  36. miejsce w rankingu miast. 55 jest gmina Zamość wśród gmin wiejskich.
  2
  0
 • "panzwami" dnia 25 stycznia 2018 o godzinie 10:47:24 napisał:
  Aby ocenić obiektywnie, należałoby porównać obecne wyniki Zamościa i okolic z wynikami z lat poprzednich i określić, czy tendencja jest wzrostowa, czy spadkowa. Podane są miejsca w rankingu, ale nie podano ogólnej liczby branych pod uwagę podmiotów.
  1
  0
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny