II. Region | Polityka i SamorządRedakcja1 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 5 komentarzy

Region: Gigantyczne pieniądze na drogi lokalne w woj. lubelskim

Fot. LUW
R E K L A M A    B O A R D

426 mln zł do wydania na ten rok bieżący i 105 mln zł na zadania wieloletnie – takie środki otrzyma województwo lubelskie w ramach programu Fundusz Dróg Samorządowych.


Podczas briefingu prasowego, który się odbył w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Przemysław Czarnek objaśniał szczegóły realizacji programu Fundusz Dróg Samorządowych na obszarze województwa lubelskiego, w tym naboru wniosków.
– Środki finansowe, jakie otrzymaliśmy w województwie lubelskim są, proporcjonalnie do liczby mieszkańców i powierzchni, największe w Polsce. Jesteśmy na drugim miejscu jeśli chodzi o wysokość tych środków– powiedział wojewoda podczas briefingu.

Dodatkowe pieniądze otrzyma nasze województwo na zadania wieloletnie.
– 426 mln zł do wydania na ten rok bieżący i 105 mln zł na zadania wieloletnie. Jest to gigantyczna liczba środków, niespotykana do tej pory– stwierdził.

Rekordowym rokiem pod względem pieniędzy przekazanych na inwestycje drogowe w województwie lubelskim był rok poprzedni, jak zaznaczył Przemysław Czarnek.
– Za te pieniądze było można zrobić 160 km dróg. To teraz liczcie państwo razy pięć – wyjaśniał.

– Liczymy, że da się te środki wykorzystać. Pochodzą one z Funduszu Dróg Samorządowych. Jeśli nie zostaną wykorzystane, bo są to gigantyczne środki i gminy mogą być nieprzygotowane, żeby je zrealizować w tym roku, nie przepadają, mogą być wykorzystane w kolejnym roku– zapewniał wojewoda. – Jesteśmy przekonani, że dzięki tym ogromnym środkom z budżetu państwa, które są w Funduszu Dróg Samorządowych będziemy w stanie wykonać kilkaset kilometrów dróg samorządowych, gminnych i powiatowych – dodał.

Wojewoda apelował o składanie wniosków. – Dzisiaj jest środków tyle, że prosimy gminy i powiaty o szybkie przygotowywanie wniosków, aby drogi w tym roku mogły być budowane. W przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony nabór. Przez 30 dni będziemy czekać na wnioski od gmin i powiatów. Komplet dokumentów będzie potrzebny nie na moment składania wniosku do funduszu, tylko na moment podpisania umowy. Będzie więc te kilkanaście czy kilkadziesiąt tygodni, by wszystkie te sprawy pozałatwiać – dodał.

W Funduszu Dróg Samorządowych znajduje się także pół miliarda złotych, które rozdysponuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Pieniądze przeznaczone będą na strategiczne w ocenie MON-u drogi lokalne, gminne, powiatowe i wojewódzkie.

Dodatkowe środki pochodzące z rezerwy MSWiA będą wykorzystywane na usuwanie skutków klęsk i powodzi. – Przywiozłem dokumenty podpisane przez ministra na 35,5 mln zł dla gmin i powiatów województwa lubelskiego, z czego 15 mln jest na drogi, usuwanie uszkodzeń powstałych w wyniku opadów atmosferycznych itd., kolejne 13 mln jest na utwardzanie wąwozów lessowych, albo wąwozów w biegu drogi, ponad 7 mln jest na usuwanie osuwisk – wyliczał wojewoda Czarnek.

Fundusz Dróg Samorządowych wspiera realizację zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego . Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ak" dnia 2 marca 2019 o godzinie 9:50:34 napisał:
  Zobaczymy czy władze Zamościa, które w ostatnich latach hojną ręką wydawały pieniądze na budowę ulic z zerowym dofinansowaniem, sięgną teraz po dofinansowanie, czy dalej będą miały gest wydając pieniądze zamojskiego podatnika.
  R E K L A M A
  • "Anonim" dnia 4 marca 2019 o godzinie 11:27:50 napisał:
   Taki sobie hejcik z rana:) Zajrzyj człowieku do internetu to się dowiesz, ze miasto pozyskało kilka milionów złotych dofinansowania m.in. na budowę ulicy Łanowej oraz 11 listopada (łącznik Prostej i Namysłowskiego). A w nowym rozdaniu, z tych pieniędzy, dostało już na Okrzei.
 • "ad111" dnia 4 marca 2019 o godzinie 12:12:07 napisał:
  Nie wiem, czy to się łapie w tym programie rządowym, ale warto pomyśleć o skończeniu drogi na ulicy Rolniczej i połączeniu jej z drogą w Płoskiem. Byłaby to idealna objazdówka dla drogi 74 na której czasami zdarzają się wypadki i są gigantyczne korki. Ponadto czym większa sieć dróg lokalnych tym łatwiej rozładować korki, a to wpływa na koszty, na srodowisko i ogólą jakość życia.
  • "Anonim" dnia 4 marca 2019 o godzinie 12:47:00 napisał:
   Nie łapie się, to na drogi powiatowe. Poza tym z tego co pamiętam, to mieszkańcy Rolniczej specjalnie nie chcieli dokończenia drogi, bo nie chcą mieć obwodnicy za oknami.
 • "ad111" dnia 4 marca 2019 o godzinie 14:33:39 napisał:
  No to kicha. A działanie w postaci odgradzania się od innych sprawia, że to jest naruszenie zasad współżycia społecznego. Żyjesz w mieście, to nie możesz narzekać, że ci samochody po ulicach jeżdżą. Co do dróg powiatowych, to nie są w najlepszym stanie, tzw. schetynówki nie zostały skończone i jest kicha kolejna. Innymi słowy, rząd nie robi łachy, że się tym zajmuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
:)
Zamość... Moi drodzy, w bogatych miast...
ja
nic nie robiono, bo nikt nie zgłosił i...
Piotr
Przejechać nie można z dzieckiem do sz...
Supertotobet
https://superotobetyenigiris.com...
Thomas
Ja wiem o tym i chodzi o 2006 rok. Tylko...
ja
do Thomasa - sprawa spalarni to nie popr...
Oko
Złote a skromne... chciałoby się zacy...
Jurek
Co za idiota wymyślił wyścigi gokart...
Zamojska Konopielka@ Ten cytat z Konopie...
Zamojska Konopi...
Osiedle domków jednorodzinnych w Zamoś...
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018