II. Region | Polityka i Samorząd | WYBORYRedakcja20 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 13 komentarzy

[WYBORY DO PE]: Elżbieta Kruk i Beata Mazurek na czele listy PiS do Parlamentu Europejskiego

R E K L A M A    B O A R D

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło czołówki list wyborczych do Parlamentu Europejskiego. W naszym okręgu lubelskim z pierwszego miejsca wystartuje posłanka Elżbieta Kruk, zaś z drugiego wicemarszałek Sejmu, rzecznik partii i od niedawna szefowa okręgowych struktur PiS, Beata Mazurek.


O decyzji władz PiS poinformował na Twitterze  szef Komitetu Wykonawczego tej partii, Krzysztof Sobolewski.

Elżbieta Kruk to posłanka na Sejm IV, V, VI i VII kadencji. Z wykształcenia jest historykiem, absolwentką KUL. W swoim doświadczeniu politycznym pracowała w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, Najwyższej Izbie Kontroli oraz przewodniczyła Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

W latach 2000–2001 współpracowała z Lechem Kaczyńskim pełniącym wówczas funkcję ministra sprawiedliwości na stanowisku szefa jego gabinetu politycznego. W wyborach parlamentarnych w 2001 została wybrana do Sejmu V kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu lubelskim. Ponownie uzyskała mandat poselski w wyborach w 2005. Należy do założycieli PiS, była przewodniczącą lubelskich struktur tej partii.
31 stycznia 2006 została powołana przez Lecha Kaczyńskiego w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a 6 lutego na stanowisko przewodniczącej rady, w związku z czym zrzekła się mandatu poselskiego. 
26 września tego samego roku zrezygnowała z członkostwa w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, decydując się na start w przedterminowych wyborach parlamentarnych jako lider listy PiS w okręgu lubelskim. 21 października 2007 po raz trzeci została posłanką z wynikiem 53 474 głosy. W wyborach do Sejmu w 2011 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję, otrzymując 30 048 głosów. W 2015 została ponownie wybrana do Sejmu, zdobywając 43 432 głosy. Obecnie z rekomendacji PiS zasiada również w Radzie Mediów Narodowych.

Beata Mazurek z wykształcenia jest socjologiem. W 2005 została wybrana na posła V kadencji w okręgu chełmskim z wynikiem 7012 głosów. W Sejmie zasiadała w Komisji do Spraw Unii Europejskiej, Komisji Pracy, Komisji Nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach.  W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 15 821 głosów. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję, dostała 22 249 głosów. W 2014 kandydowała do Parlamentu Europejskeigo, nie uzyskując mandatu. W 2015 została ponownie wybrana do Sejmu, otrzymując 30 365 głosów.
W grudniu 2015 została rzecznikiem prasowym Klubu Parlamentarnego PiS, a w grudniu 2016 r. objęła stanowisko rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości.  11 stycznia 2018 r. została wybrana na wicemarszałka Sejmu.

W ostatnich wyborach samorządowych Beata Mazurek wspierała w wyborach na prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka, który otrzymał poparcie PiS. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Thomas" dnia 20 lutego 2019 o godzinie 10:51:45 napisał:
  Czyli PiS zrezygnował z Mirosława Piotrowicza - i bardzo dobrze. Nie wiem czy pani Kruk to dobra kandydatura, czy ona czymś szczególnym wykazała się? Co do Beaty Mazurek - to ona powinna startować z jedynki do PE.
  R E K L A M A
 • "KL" dnia 20 lutego 2019 o godzinie 13:40:05 napisał:
  Dziwię się Prezydentowi, że pozwala się fotografować w takim towarzystwie.
  • "qqq" dnia 20 lutego 2019 o godzinie 14:24:36 napisał:
   To się przestań dziwić bo sam ich błagał żeby przyjechali i pomogli wygrać wybory. Tak samo jak Kaczyńskiego.
  • "nikt" dnia 20 lutego 2019 o godzinie 19:58:44 napisał:
   "qqq" a sam się sobie nie dziwisz, że piszesz to co piszesz nie zastanawiając się, kto przez to i za co wygrywa wybory?
 • "wyborca" dnia 20 lutego 2019 o godzinie 14:44:15 napisał:
  Będzie Mazurkowa musiała mistrza photoshopa znowu zatrudnić. Tylko żeby nie przesadził bo ludzie nie poznają.
 • "jakmieszkasz" dnia 20 lutego 2019 o godzinie 16:34:45 napisał:
  same leśne dziadki, to se neda Pane ...
  • "hmm" dnia 21 lutego 2019 o godzinie 11:42:00 napisał:
   w wyborach pewnie przegraja przez tvp i srebrną to musza uciekac na zachód
 • "Anonim" dnia 21 lutego 2019 o godzinie 20:48:04 napisał:
  A taka UE była be dla pis-u nawet flagi unijne chowali bo wstyd było się na tle nich im pokazywać, a teraz będzie UE dobra , bo kandydaci pis-u kandydują do parlamentu UE. A ilu kandydatów z pis zna j . angielski ? przypuszczam, że 99 % tym kandydatom języki obce są obce , ale im się to po prostu należało.
 • "mieszkanka Zamościa" dnia 25 lutego 2019 o godzinie 8:01:31 napisał:
  głosując na te panie to tak jak by lubelszczyzna głosowała na latającą senatorową z nazwiska po tatusiu Anders!!!to ,że prezes je wystawił ??bo wystawia swoich zaufanych dlaczego nie młodych znających języki??bo mu tacy nie potrzebni! właśnie jemu!jemu potrzebny mierny,bierny ale wierny!nie słyszałam ,żeby coś zrobiły dla lubelszczyzny oprócz stania przy prezesie,wcześniej był przekaz dnia,że unia beee,wyrzucanie flag unii a teraz dutki nie śmierdzą??
  • "Też z Zamościa" dnia 25 lutego 2019 o godzinie 14:29:56 napisał:
   Mieszkanko Zamościa a nie przyszło Ci do głowy, że chodzi o coś więcej niż dutki. A może chodzi o zepchnięcie z unijnych stołków sprzedawczyków polskiej racji stanu i donosicieli?
 • "ad111" dnia 25 lutego 2019 o godzinie 19:36:18 napisał:
  Uderz w stół, a troll się odezwie... Nie potraficie wyznawcy przedstawić argumentów, potraficie tylko dzielić i przypinać łatki zdrajców, sprzedawczyków, gorszych sortów, mniejszych Polaków itd. Jak Wam nie wstyd tak dzielić Rodaków?
 • "Aneta33" dnia 26 lutego 2019 o godzinie 9:46:06 napisał:
  Czy kandydatki, coś tam , cośś taam znają język angielski.
 • "Józek" dnia 26 lutego 2019 o godzinie 12:51:37 napisał:
  do "Też z Zamościa"" któż to taki ci donosiciele i sprzedawczyki???już dobra zmiana straszyła audytem jak obsadziła stołki po premierze Tusku i jakoś ucichli,żadne sprawy się nie toczą,nikt nie został oskarżony ,sam przekaz dnia ,że donosiciele ,sprzedawczyki nie wystarczy!! za to teraz jak widać pasuje niektórym rozdawnictwo pieniędzy,obsadzanie rodzinnie w spółkach skarbu państwa,wielkie nagrody, to wszystko niestety z naszych a nie pis pieniędzy!!! zamiast merytorycznej odpowiedzi znowu przekaz dnia!! a może coś na temat kompetencji tych dwóch pań,znajomości jezykow obcych!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
:)
Zamość... Moi drodzy, w bogatych miast...
ja
nic nie robiono, bo nikt nie zgłosił i...
Piotr
Przejechać nie można z dzieckiem do sz...
Supertotobet
https://superotobetyenigiris.com...
Thomas
Ja wiem o tym i chodzi o 2006 rok. Tylko...
ja
do Thomasa - sprawa spalarni to nie popr...
Oko
Złote a skromne... chciałoby się zacy...
Jurek
Co za idiota wymyślił wyścigi gokart...
Zamojska Konopielka@ Ten cytat z Konopie...
Zamojska Konopi...
Osiedle domków jednorodzinnych w Zamoś...
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018