R E K L A M A

Z I P

II. Region | Społeczeństwo i patriotyzmtekst nadesłany5 maja 2018 FACEBOOK | 5241 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS

Biłgoraj. ZUS. Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Sięgnij po sukces” – to hasło tegorocznego Dnia Osób z Niepełnosprawnością w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W większości placówek Oddziału ZUS w Biłgoraju będzie można skorzystać z pomocy ekspertów.

Dzień Osób z Niepełnosprawnością” to coroczna ogólnopolska akcja. Jej współorganizatorem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W tym roku w planach są interesujące prelekcje i spotkania z ekspertami. Osoby z niepełnosprawnością uzyskają kompleksowe informacje o przysługujących im uprawnieniach i ulgach.

Tomaszów Lubelski

Na 10 maja (czwartek) ZUS w Tomaszowie Lubelskim zaplanował spotkanie ze specjalistami. Ekspert urzędu skarbowego wyjaśni, z jakich ulg i odliczeń od podatku dochodowego mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnością. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poinformuje o dofinansowaniach do sanatorium, usuwaniu barier architektonicznych i rehabilitacji. Będą też przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy opowiedzą o zasadach udzielania pomocy przez OPS. Na koniec specjaliści z ZUS zaplanowali prelekcję o rentach i rehabilitacji dla ubezpieczonych. Spotkanie odbędzie się w siedzibie tomaszowskiego ZUS, w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze (jest dostępna winda). Początek o godzinie 10.00.

Zamość

11 maja (w piątek) od 10.00 do 13.00 w sali konferencyjnej ZUS w Zamościu będą dyżurować eksperci Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Specjalista z MOPR udzieli informacji także w zakresie wsparcia ze środków PFRON.

Biłgoraj i Biszcza

11 maja Oddział ZUS w Biłgoraju zaprasza do sali obsługi klientów przy ul. T. Kościuszki 103 na dyżury specjalistów z zakresu przyznawania rent, orzekania o niezdolności do pracy i rehabilitacji leczniczej finansowanej przez ZUS (w godz. 9.00-13.00).

Natomiast 14 maja (poniedziałek) organizatorzy zachęcają osoby z niepełnosprawnościami do udziału w spotkaniu ze ekspertami w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Biszczy. Będzie mowa o rehabilitacji społecznej, zawodowej i leczniczej. Oprócz ZUS w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju, Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Biszczy. Początek o 10.00.

Chełm

Wydarzenie odbędzie się 11 maja w siedzibie chełmskiego ZUS. Na sali obsługi klientów będzie można skorzystać z porad ekspertów ZUS oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Będzie również przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który odpowie na pytania dotyczące wsparcia z PFRON. Eksperci będą dyżurować od 9.30 do 13.30.

Dodatkowo na sali obsługi klientów będzie można obejrzeć wystawę rękodzielnictwa, przygotowaną przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Prometeusz” z Chełma.

Hrubieszów

11 maja o godz. 11.00 rozpocznie się spotkanie w sali konferencyjnej hrubieszowskiego ZUS (ul. 3 Maja 8a) z ekspertami urzędu skarbowego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowego Urzędu Pracy. Po prelekcjach będzie czas na skonsultowanie indywidualnych spraw ze specjalistami.

Włodawa

Także 11 maja ZUS organizuje spotkanie dla podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań” we Włodawie. Przedstawiciele instytucji opowiedzą o zasadach ubiegania się o renty z tytułu niezdolności do pracy i renty socjalne.

Krasnystaw

Tu „Dzień Osób z Niepełnosprawnością” odbędzie się 18 maja. ZUS przygotował spotkanie w siedzibie Krasnostawskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, przy ul. Szkolnej 9.

Będą prezentacje ZUS o rentach i zasadach orzekania o niezdolności do pracy. Przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy opowie o aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością. Wystąpią również dyrektor lubelskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i prezes Krasnostawskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Początek spotkania o godzinie 10.00.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny