II. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara29 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Region: „Drogi obolały PSL-u…” – pisze wojewoda Czarnek do ludowców

Źródło: YouTube
R E K L A M A    B O A R D

Korespondencyjny pojedynek toczą między sobą wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i lider PSL w województwie europoseł Krzysztof Hetman. De fatco jest to odsłona batalii między PiS i PSL o prymat w regionie.

Zaczęło się od krytycznych słów wojewody lubelskiego na temat konwencji samorządowej PSL w Kraśniku.

PSL i PO kończąc swoje rządy, na szczęście, zostawiły nas w sytuacji najbiedniejszego województwa w Polsce i jednego z czterech najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej. Mieli czelność spotkać się na konwencji ogólnopolskiej w Kraśniku w województwie lubelskim. Przecież to jest bezczelność. Całkowita bezczelność.– mówił Przemysław Czarnek

W odpowiedzi lider PSL w województwie lubelski, były marszałek województwa, aktualnie europoseł PSL Krzysztof Hetman opublikował takie stanowisko.

Wojewoda w oparach rekonstrukcji

Zarząd Wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego wyraża szczere podziękowania dla Wojewody Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka za popularyzację wydarzenia jakim była Krajowa Konwencja Samorządowa PSL w Kraśniku. Bezcenne jest wsparcie Pana Wojewody w promocji programu samorządowego przedstawionego na tej konwencji przez Prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Pomoc w nagłośnieniu, prawdopodobnie jedynego i kompleksowego, programu samorządowego jaki został dotychczas ogłoszony przez partie polityczne jest niezbędna. Nie spodziewaliśmy się, że na wsparcie w tej kwestii możemy liczyć właśnie z tej strony. Niemalże ze wzruszeniem odbieramy promocję naszego programu przez Pana Wojewodę tym bardziej, że jak zdążyliśmy się zorientować Pan Wojewoda w ogóle się z nim nie zapoznał.

Odnosimy wrażenie, że nerwowość w gmachu przy ul. Spokojnej 4 i wzmożona aktywność Pana Wojewody nasiliła się po grudniowej dymisji rządu Beaty Szydło.

Niepokój bierze się stąd, że zgodnie z art. 38 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów: w razie przyjęcia dymisji Rządu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dymisję składają sekretarze i podsekretarze stanu oraz wojewodowie i wicewojewodowie. O przyjęciu dymisji Prezes Rady Ministrów rozstrzyga w ciągu trzech miesięcy od dnia powołania Rady Ministrów.

Od dłuższego czasu obserwujemy jak wiele uwagi Pan Wojewoda poświęca Polskiemu Stronnictwu Ludowemu. Rozumiemy, że ktoś kto chce zbudować swoją pozycję polityczną i uchronić się przed utratą stanowiska musi walczyć z najsilniejszym konkurentem w zbliżających się wyborach samorządowych. Postaramy się potraktować to jak komplement. Będąc dozgonnie wdzięczni za zainteresowanie apelujemy aby Pan Wojewoda zajął się już jednak zadaniami do których został powołany bo to w każdej chwili może się zmienić.

W imieniu Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Lublinie
Prezes ZW PSL w Lublinie – Krzysztof Hetman

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

„Drogi obolały PSL-u, Drodzy PSL-owcy z Lubelszczyzny i z Całej Polski…” – tak zaczyna swój list wojewoda Czarnek. Całość listu publikujemy poniżej.

Lubelszczyzna zwana jest matecznikiem ludowców. W mateczniku tym jednak powstało bardzo dużo bastionów PiS – miast i miejscowości, gdzie Prawo i Sprawiedliwość cieszą się bardzo dużym poparciem. Rok 2018 jest rokiem wyborów samorządowych, podczas których jedna i druga partia będą chciały nie tylko umocnić, ale i rozeszyć swoje wpływy i poparcie. Póki co PiS – a szerzej Zjednoczona Prawica, jest w ofensywie. Do Porozumienia przeszedł senator Józef Zając popierany do niedawna przez PSL, a ponadto ludowcy stracili jednego radnego w Sejmiku Województwa Lubelskiego. Mowa o Stanisławie Misztalu, wybranym z okręgu zamojskiego, który od grudnia jest również członkiem partii Jarosława Gowina. Czy i ewentualnie jaka będzie riposta PSL?

Pewne jest, że im bliżej wyborów w listopadzie, tym więcej będziemy oglądać takich wymian ciosów.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Józef Bąk" dnia 29 stycznia 2018 o godzinie 11:23:47 napisał:
  Arbuzy kwiczą, bo koryto im ucieka.
  R E K L A M A
 • "kursant" dnia 29 stycznia 2018 o godzinie 11:43:16 napisał:
  Oj kwiczą, koniec synekur.. , a po wyborach przydałaby się depeeselyzacja agencji i firm obsadzonych przez "działaczy", co w niektórych przypadkach może oznaczać ich paraliż, no chyba że z PiSem koalicję utworzą. HAHHAHAHAHAAA
 • "Adam C." dnia 29 stycznia 2018 o godzinie 12:57:46 napisał:
  OSP - ile liczy członków, tak samo Koło Gospodyń Wiejskich ile liczy członkiń??
 • "aQuila" dnia 29 stycznia 2018 o godzinie 15:23:14 napisał:
  Dobrze napisał. Polać mu :) Zarówno PO i jak i PSL przez ostatnie 8 lat ich rządów miało województwo lubelskie głęboko w poważaniu. Nowej władzy można nie lubić, można się z nią nie zgadzać, nie popierać, ale jednego nie można jej zarzucić - starają się inwestować w naszym województwie.
 • "Osti" dnia 29 stycznia 2018 o godzinie 21:55:23 napisał:
  Dostrzegam jakąś mobilizację w czerwonych łapkach (arbuzy?) Szef nakazał klikać i grozi odebraniem premi? Prawda was wyzwoli! Po wyborach poczujecie ulgę!
 • "sztandar wyprać" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 0:04:40 napisał:
  Pesel powinno zjednoczyć się z lsd - niewiele ich dzieli, a wiele łączy..taki dziejowy hichot losu. Kiedy kongres zjednoczeniowy? Może w Kraśniku?! Proponuję nową nazwę: ZSLD?....
 • "wyborca" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 8:18:19 napisał:
  Panie wojewodo! przez 2 lata pokazaliście że w nepotyźmie nikt wam nie dorówna! przez te 2 lata zatrudniliście (PIS) więcej rodzin niż wszystkie partie razem po 1998 roku! kolesiostwo do potęgi jak wytłumaczy pan fakt, że prezes orlenu po 2 latach otrzymuje 7 000 000 zł odprawy!!! tyle to prawie nikt w naszym województwie nie zarobi przez całe życie!!! mam nadzieje że ludzie w końcu zrozumieją i podziękują PISowi
 • "inny wyborca" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 9:16:59 napisał:
  Wyjątkowa inteligencja i poczucie humoru pana wojewody. PSL mówił "wybory wygra nasz koalicjant" a tu klops. Znalazły się pieniądze dla tych ziem i rodzin. Taka jest prawda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KL 41 minut temu
Angielski? A dlaczego nie jidisz?...
9
Powinni zrobić zapis aby kandydaci do P...
z_boku
Może ta książka coś wyjaśni?https:/...
observer
szanse ma takie, jak na zwycięstwo w sp...
Mieszkaniec nie...
Co za głąb wstawił zdjęcie z neta za...
TORRES20400
@"ciekawy"; zwykle odpowiadam na pytania...
Thomas
oduczcie się darmochy i koncertów pod ...
dfgh
Gdyby startował z 3 lub z ostatniego mi...
KL
Najgorsza jest "coś tam, coś tam"....
PT
Najgorszy kandydat z Lubelszczyzny....
Wielki radny a pszenica chwastami zarosl...
ach
i to jest muzyka, kurcze poszedłbym ale...
ciekawy
tak z ciekawosci schody zamojskiego Ratu...
KL
Najlepszy kandydat z Lubelszczyzny!...
ad111
Proszę bardzo, edukacji nigdy zbyt wiel...
z_boku
Nie od dzisiaj wiadomo że palenie trawy...
ad112
sprawdź co znaczy słowo ''wycieczka''...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018