R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara29 stycznia 2018

Region: “Drogi obolały PSL-u…” – pisze wojewoda Czarnek do ludowców

Źródło: YouTube

R E K L A M A    B O A R D

Korespondencyjny pojedynek toczą między sobą wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i lider PSL w województwie europoseł Krzysztof Hetman. De fatco jest to odsłona batalii między PiS i PSL o prymat w regionie.

Zaczęło się od krytycznych słów wojewody lubelskiego na temat konwencji samorządowej PSL w Kraśniku.

PSL i PO kończąc swoje rządy, na szczęście, zostawiły nas w sytuacji najbiedniejszego województwa w Polsce i jednego z czterech najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej. Mieli czelność spotkać się na konwencji ogólnopolskiej w Kraśniku w województwie lubelskim. Przecież to jest bezczelność. Całkowita bezczelność.– mówił Przemysław Czarnek

W odpowiedzi lider PSL w województwie lubelski, były marszałek województwa, aktualnie europoseł PSL Krzysztof Hetman opublikował takie stanowisko.

Wojewoda w oparach rekonstrukcji

Zarząd Wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego wyraża szczere podziękowania dla Wojewody Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka za popularyzację wydarzenia jakim była Krajowa Konwencja Samorządowa PSL w Kraśniku. Bezcenne jest wsparcie Pana Wojewody w promocji programu samorządowego przedstawionego na tej konwencji przez Prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Pomoc w nagłośnieniu, prawdopodobnie jedynego i kompleksowego, programu samorządowego jaki został dotychczas ogłoszony przez partie polityczne jest niezbędna. Nie spodziewaliśmy się, że na wsparcie w tej kwestii możemy liczyć właśnie z tej strony. Niemalże ze wzruszeniem odbieramy promocję naszego programu przez Pana Wojewodę tym bardziej, że jak zdążyliśmy się zorientować Pan Wojewoda w ogóle się z nim nie zapoznał.

Odnosimy wrażenie, że nerwowość w gmachu przy ul. Spokojnej 4 i wzmożona aktywność Pana Wojewody nasiliła się po grudniowej dymisji rządu Beaty Szydło.

Niepokój bierze się stąd, że zgodnie z art. 38 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów: w razie przyjęcia dymisji Rządu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dymisję składają sekretarze i podsekretarze stanu oraz wojewodowie i wicewojewodowie. O przyjęciu dymisji Prezes Rady Ministrów rozstrzyga w ciągu trzech miesięcy od dnia powołania Rady Ministrów.

Od dłuższego czasu obserwujemy jak wiele uwagi Pan Wojewoda poświęca Polskiemu Stronnictwu Ludowemu. Rozumiemy, że ktoś kto chce zbudować swoją pozycję polityczną i uchronić się przed utratą stanowiska musi walczyć z najsilniejszym konkurentem w zbliżających się wyborach samorządowych. Postaramy się potraktować to jak komplement. Będąc dozgonnie wdzięczni za zainteresowanie apelujemy aby Pan Wojewoda zajął się już jednak zadaniami do których został powołany bo to w każdej chwili może się zmienić.

W imieniu Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Lublinie
Prezes ZW PSL w Lublinie – Krzysztof Hetman

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

“Drogi obolały PSL-u, Drodzy PSL-owcy z Lubelszczyzny i z Całej Polski…” – tak zaczyna swój list wojewoda Czarnek. Całość listu publikujemy poniżej.

Lubelszczyzna zwana jest matecznikiem ludowców. W mateczniku tym jednak powstało bardzo dużo bastionów PiS – miast i miejscowości, gdzie Prawo i Sprawiedliwość cieszą się bardzo dużym poparciem. Rok 2018 jest rokiem wyborów samorządowych, podczas których jedna i druga partia będą chciały nie tylko umocnić, ale i rozeszyć swoje wpływy i poparcie. Póki co PiS – a szerzej Zjednoczona Prawica, jest w ofensywie. Do Porozumienia przeszedł senator Józef Zając popierany do niedawna przez PSL, a ponadto ludowcy stracili jednego radnego w Sejmiku Województwa Lubelskiego. Mowa o Stanisławie Misztalu, wybranym z okręgu zamojskiego, który od grudnia jest również członkiem partii Jarosława Gowina. Czy i ewentualnie jaka będzie riposta PSL?

Pewne jest, że im bliżej wyborów w listopadzie, tym więcej będziemy oglądać takich wymian ciosów.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Józef Bąk" dnia 29 stycznia 2018 o godzinie 11:23:47 napisał:
  Arbuzy kwiczą, bo koryto im ucieka.
  13
  6
 • R E K L A M A
 • "kursant" dnia 29 stycznia 2018 o godzinie 11:43:16 napisał:
  Oj kwiczą, koniec synekur.. , a po wyborach przydałaby się depeeselyzacja agencji i firm obsadzonych przez "działaczy", co w niektórych przypadkach może oznaczać ich paraliż, no chyba że z PiSem koalicję utworzą. HAHHAHAHAHAAA
  7
  8
 • "Adam C." dnia 29 stycznia 2018 o godzinie 12:57:46 napisał:
  OSP - ile liczy członków, tak samo Koło Gospodyń Wiejskich ile liczy członkiń??
  3
  3
 • "aQuila" dnia 29 stycznia 2018 o godzinie 15:23:14 napisał:
  Dobrze napisał. Polać mu :) Zarówno PO i jak i PSL przez ostatnie 8 lat ich rządów miało województwo lubelskie głęboko w poważaniu. Nowej władzy można nie lubić, można się z nią nie zgadzać, nie popierać, ale jednego nie można jej zarzucić - starają się inwestować w naszym województwie.
  8
  6
 • "Osti" dnia 29 stycznia 2018 o godzinie 21:55:23 napisał:
  Dostrzegam jakąś mobilizację w czerwonych łapkach (arbuzy?) Szef nakazał klikać i grozi odebraniem premi? Prawda was wyzwoli! Po wyborach poczujecie ulgę!
  4
  1
 • "sztandar wyprać" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 0:04:40 napisał:
  Pesel powinno zjednoczyć się z lsd - niewiele ich dzieli, a wiele łączy..taki dziejowy hichot losu. Kiedy kongres zjednoczeniowy? Może w Kraśniku?! Proponuję nową nazwę: ZSLD?....
  1
  1
 • "wyborca" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 8:18:19 napisał:
  Panie wojewodo! przez 2 lata pokazaliście że w nepotyźmie nikt wam nie dorówna! przez te 2 lata zatrudniliście (PIS) więcej rodzin niż wszystkie partie razem po 1998 roku! kolesiostwo do potęgi jak wytłumaczy pan fakt, że prezes orlenu po 2 latach otrzymuje 7 000 000 zł odprawy!!! tyle to prawie nikt w naszym województwie nie zarobi przez całe życie!!! mam nadzieje że ludzie w końcu zrozumieją i podziękują PISowi
  1
  1
 • "inny wyborca" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 9:16:59 napisał:
  Wyjątkowa inteligencja i poczucie humoru pana wojewody. PSL mówił "wybory wygra nasz koalicjant" a tu klops. Znalazły się pieniądze dla tych ziem i rodzin. Taka jest prawda.
  1
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

michał 46 minut temu
Antyklerykał do nogi !...
do Rysio
Jeśli już poruszyłeś ten temat to; P...
Tekst nadesłan...
jaka kobieta ?...
Tekst nadesłan...
Z tym tytułem to niezły przypał. No a...
Szacunek
Żona Pana Paszta zmarła tydzień temu....
Lena
Dziękuję portalowi roztocze.net za tę...
He he
Po trzecie: zamilcz już, tzw. "Szacunku...
Szacunek
Do „He he” po pierwsze co tak ci śm...
He he
Dopóki tzw. "Szacunek" i niejaki "Rex" ...
Rex
Zgadzam się z przedmówcą. Praktycznie...
Szacunek
Kasujcie komentarze. Więc powtórzę. ...
Rysio
A fundacja hetman?to upadlosc!a kase dos...
Piotr Radlińsk...
Panie Witoldzie dla Pana i Rodziny szcze...
kibic
Buty wojskowe mógł mieć bezpłatnie, ...
ad111
Przejechała człowieka na pasach......
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny