nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

II. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara29 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Region: „Drogi obolały PSL-u…” – pisze wojewoda Czarnek do ludowców

Źródło: YouTube

Korespondencyjny pojedynek toczą między sobą wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i lider PSL w województwie europoseł Krzysztof Hetman. De fatco jest to odsłona batalii między PiS i PSL o prymat w regionie.

Zaczęło się od krytycznych słów wojewody lubelskiego na temat konwencji samorządowej PSL w Kraśniku.

PSL i PO kończąc swoje rządy, na szczęście, zostawiły nas w sytuacji najbiedniejszego województwa w Polsce i jednego z czterech najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej. Mieli czelność spotkać się na konwencji ogólnopolskiej w Kraśniku w województwie lubelskim. Przecież to jest bezczelność. Całkowita bezczelność.– mówił Przemysław Czarnek

W odpowiedzi lider PSL w województwie lubelski, były marszałek województwa, aktualnie europoseł PSL Krzysztof Hetman opublikował takie stanowisko.

Wojewoda w oparach rekonstrukcji

Zarząd Wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego wyraża szczere podziękowania dla Wojewody Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka za popularyzację wydarzenia jakim była Krajowa Konwencja Samorządowa PSL w Kraśniku. Bezcenne jest wsparcie Pana Wojewody w promocji programu samorządowego przedstawionego na tej konwencji przez Prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Pomoc w nagłośnieniu, prawdopodobnie jedynego i kompleksowego, programu samorządowego jaki został dotychczas ogłoszony przez partie polityczne jest niezbędna. Nie spodziewaliśmy się, że na wsparcie w tej kwestii możemy liczyć właśnie z tej strony. Niemalże ze wzruszeniem odbieramy promocję naszego programu przez Pana Wojewodę tym bardziej, że jak zdążyliśmy się zorientować Pan Wojewoda w ogóle się z nim nie zapoznał.

Odnosimy wrażenie, że nerwowość w gmachu przy ul. Spokojnej 4 i wzmożona aktywność Pana Wojewody nasiliła się po grudniowej dymisji rządu Beaty Szydło.

Niepokój bierze się stąd, że zgodnie z art. 38 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów: w razie przyjęcia dymisji Rządu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dymisję składają sekretarze i podsekretarze stanu oraz wojewodowie i wicewojewodowie. O przyjęciu dymisji Prezes Rady Ministrów rozstrzyga w ciągu trzech miesięcy od dnia powołania Rady Ministrów.

Od dłuższego czasu obserwujemy jak wiele uwagi Pan Wojewoda poświęca Polskiemu Stronnictwu Ludowemu. Rozumiemy, że ktoś kto chce zbudować swoją pozycję polityczną i uchronić się przed utratą stanowiska musi walczyć z najsilniejszym konkurentem w zbliżających się wyborach samorządowych. Postaramy się potraktować to jak komplement. Będąc dozgonnie wdzięczni za zainteresowanie apelujemy aby Pan Wojewoda zajął się już jednak zadaniami do których został powołany bo to w każdej chwili może się zmienić.

W imieniu Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Lublinie
Prezes ZW PSL w Lublinie – Krzysztof Hetman

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

„Drogi obolały PSL-u, Drodzy PSL-owcy z Lubelszczyzny i z Całej Polski…” – tak zaczyna swój list wojewoda Czarnek. Całość listu publikujemy poniżej.

Lubelszczyzna zwana jest matecznikiem ludowców. W mateczniku tym jednak powstało bardzo dużo bastionów PiS – miast i miejscowości, gdzie Prawo i Sprawiedliwość cieszą się bardzo dużym poparciem. Rok 2018 jest rokiem wyborów samorządowych, podczas których jedna i druga partia będą chciały nie tylko umocnić, ale i rozeszyć swoje wpływy i poparcie. Póki co PiS – a szerzej Zjednoczona Prawica, jest w ofensywie. Do Porozumienia przeszedł senator Józef Zając popierany do niedawna przez PSL, a ponadto ludowcy stracili jednego radnego w Sejmiku Województwa Lubelskiego. Mowa o Stanisławie Misztalu, wybranym z okręgu zamojskiego, który od grudnia jest również członkiem partii Jarosława Gowina. Czy i ewentualnie jaka będzie riposta PSL?

Pewne jest, że im bliżej wyborów w listopadzie, tym więcej będziemy oglądać takich wymian ciosów.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Józef Bąk" dnia 29 stycznia 2018 o godzinie 11:23:47 napisał:
  Arbuzy kwiczą, bo koryto im ucieka.
  R E K L A M A
 • "kursant" dnia 29 stycznia 2018 o godzinie 11:43:16 napisał:
  Oj kwiczą, koniec synekur.. , a po wyborach przydałaby się depeeselyzacja agencji i firm obsadzonych przez "działaczy", co w niektórych przypadkach może oznaczać ich paraliż, no chyba że z PiSem koalicję utworzą. HAHHAHAHAHAAA
 • "Adam C." dnia 29 stycznia 2018 o godzinie 12:57:46 napisał:
  OSP - ile liczy członków, tak samo Koło Gospodyń Wiejskich ile liczy członkiń??
 • "aQuila" dnia 29 stycznia 2018 o godzinie 15:23:14 napisał:
  Dobrze napisał. Polać mu :) Zarówno PO i jak i PSL przez ostatnie 8 lat ich rządów miało województwo lubelskie głęboko w poważaniu. Nowej władzy można nie lubić, można się z nią nie zgadzać, nie popierać, ale jednego nie można jej zarzucić - starają się inwestować w naszym województwie.
 • "Osti" dnia 29 stycznia 2018 o godzinie 21:55:23 napisał:
  Dostrzegam jakąś mobilizację w czerwonych łapkach (arbuzy?) Szef nakazał klikać i grozi odebraniem premi? Prawda was wyzwoli! Po wyborach poczujecie ulgę!
 • "sztandar wyprać" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 0:04:40 napisał:
  Pesel powinno zjednoczyć się z lsd - niewiele ich dzieli, a wiele łączy..taki dziejowy hichot losu. Kiedy kongres zjednoczeniowy? Może w Kraśniku?! Proponuję nową nazwę: ZSLD?....
 • "wyborca" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 8:18:19 napisał:
  Panie wojewodo! przez 2 lata pokazaliście że w nepotyźmie nikt wam nie dorówna! przez te 2 lata zatrudniliście (PIS) więcej rodzin niż wszystkie partie razem po 1998 roku! kolesiostwo do potęgi jak wytłumaczy pan fakt, że prezes orlenu po 2 latach otrzymuje 7 000 000 zł odprawy!!! tyle to prawie nikt w naszym województwie nie zarobi przez całe życie!!! mam nadzieje że ludzie w końcu zrozumieją i podziękują PISowi
 • "inny wyborca" dnia 8 lutego 2018 o godzinie 9:16:59 napisał:
  Wyjątkowa inteligencja i poczucie humoru pana wojewody. PSL mówił "wybory wygra nasz koalicjant" a tu klops. Znalazły się pieniądze dla tych ziem i rodzin. Taka jest prawda.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama