nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

II. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara15 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Region: Dekomunizacji ciąg dalszy – lista obiektów do usunięcia

Fot. Daniel Czubara

Kopce, obeliski, kolumny, rzeźby, posągi, popiersia, kamienie pamiątkowe, płyty i tablice pamiątkowe, napisy i znaki – związane z ustrojem PRL i ideologią komunistyczną mają zniknąć. Znamy już listę obiektów do usunięcia w województwie lubelskim.

– To jest ogromne zaniedbanie III Rzeczpospolitej Polskiej dotyczące procesów dekomunizacji. My po prostu tej dekomunizacji nie przeprowadziliśmy, zarówno w sferze nazw ulic, jak i pomników, odnoszących się do totalitarnego ustroju komunistycznego, którego propagowanie zabronione jest w Konstytucji RP. Komunizm tym tylko różni się od faszyzmu i nazizmu, że wymordował więcej ludzi na świecie. Nie ma żadnych innych różnic pomiędzy zbrodniczą ideologią komunistyczną a zbrodniczą ideologia faszystowską i nazistowską. W związku z powyższym w ramach edukacji przyszłych pokoleń jesteśmy zobowiązani jako demokratyczne i niepodległe państwo do usunięcia z przestrzeni publicznej wszystkich tych elementów, które w sposób sprzeczny z systemem ustrojowym i prawnym, a przede wszystkim sprzeczny z moralnością, propagują wydarzenia, osoby i symbole odnoszące się do totalitarnej przeszłości PRL – ocenia wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Przeciwko takiemu działaniu protestują środowiska lewicowe. Tak jest w przypadku m.in. tablicy Róży Luksemburg w Zamościu, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Na terenie województwa lubelskiego zostały rozpoznane 103 przypadki, w których pomniki naruszają postanowienia ustawy dekomunizacyjnej. W większości przypadków gminy przystąpiły do realizacji ustawy, część tablic czy pomników została już zdemontowana.

Poniżej prezentujemy listę obiektów do usunięcia.

ZESTAWIENIE istniejących obiektów na terenie gmin – stan sierpień 2017 r (1)

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "qwerty" dnia 15 marca 2018 o godzinie 7:54:02 napisał:
  Przecież na tej liście nie ma tablicy Róży Luksemburg więc dlaczego ją zdjęli?
  R E K L A M A
 • "Józef Bąk" dnia 15 marca 2018 o godzinie 8:30:43 napisał:
  Lokalny układ broni komucha, ale tablicę już dobrzy ludzie zdjęli. Teraz trzeba poprawić w tzw. zamościopedii, żeby wszystko się zgadzało, bo tam jeszcze wisi.
 • "observer" dnia 15 marca 2018 o godzinie 11:23:28 napisał:
  skoro na terenie tzw. rolniczaka wymordowani zostali ludzie - dlaczego ich nie uczcić? Chyba że to byli Żydzi przeciwni nowelizacji o IPN. LUDZIE - NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ.
 • "buhahaha" dnia 15 marca 2018 o godzinie 11:50:43 napisał:
  ta tablica pewnie byla na innej tajnej liscie, ktorej nie mozna pokazywac bo nie mogli by przyjsc rano jak wszyscy spia i zdjac czy zdemontowac bo by sie nie dało :)
 • "totalna bzdura" dnia 15 marca 2018 o godzinie 11:55:00 napisał:
  o kurcze jakie koszty ponad 333 tysiace? i to tylko w woj. lubelskim (ciekawe jaki koszt w calej Polsce) nie szkoda im kasy na to? ile to by emerytow poratowało na lekarstwa, mogliby te nagrody dla ministrow PIS na to przeznaczyc
 • "Józef Bąk" dnia 15 marca 2018 o godzinie 13:37:57 napisał:
  Na portalu zamościopedia nie ma już tej obrzydliwej tablicy. Pół wieku to coś wisiało.
 • "z_boku" dnia 15 marca 2018 o godzinie 13:47:45 napisał:
  Kurcze, jak u Orwella, był człowiek nie ma człowieka. Ministerstwo Prawdy zaczyna działać :)
 • "hehe" dnia 15 marca 2018 o godzinie 14:13:45 napisał:
  na zamosciopedia przy tej tablicy powinni napisac: usunieta w godzinach porannych przez nieznanych sprawcow
 • "antyklerykał" dnia 15 marca 2018 o godzinie 16:49:23 napisał:
  Jakie to "kościółkowe", tj. jak będziemy udawać, że czegoś nie było, jak będziemy milczeć o zboczeńcach w sutannach, jak będziemi milczeć o około 100 tys, aborcji rocznie w Polsce, to nie będzie problemu. Dzieci (małe) też tak mają, że wierzą w to jak zamkną oczy, to ich nie widać. Głupcy, historia już się wydarzyła i nie można zmienić historii udając, że czegoś nie było.
 • "eljot" dnia 15 marca 2018 o godzinie 17:05:35 napisał:
  Zlikwidować IPN
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama