R E K L A M A

Z I P

TurystykaRedakcja26 maja 2017

Region: Czerwcowa korekta rozkładu jazdy

fot. pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

Od niedzieli, 11 czerwca, wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Plakaty z informacjami są już dostępne na peronach i dworcach oraz w Internecie. Zmiany związane są z zapewnieniem sprawnego kursowania pociągów w trakcie prowadzonych przez PLK modernizacji i remontów linii. Na przejazdy trasami, na których podróżnych czekają utrudnienia, PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę, obniżając ceny biletów.

Korekta rozkładu umożliwia optymalne kursowanie pociągów przy realizacji największych od lat inwestycji, których efektem będą lepsze podróże i oczekiwany komfort obsługi na stacjach i przystankach.

W związku z modernizacją linii Warszawa –  Lublin, od 11 czerwca zmienia się organizacja ruchu bezpośrednio na trasie i okolicznych liniach. Pociągi z Warszawy do Lublina pojadą przez Lubartów, Parczew, Radzyń Podlaski, Łuków, Siedlce i Mińsk Mazowiecki z postojami we wszystkich tych miejscowościach.

Mieszkańcy Lubartowa, Parczewa i Radzynia Podlaskiego zyskają bezpośrednie połączenie ze stolicą, a pasażerowie z Łukowa z Lublinem. Z Łukowa pojedzie w sumie aż 10 pociągów do stolicy. Trasę z Warszawy do Lublina obsłuży 8 par pociągów (w tym 1 para wyłącznie weekendowa). Najszybsze dojadą w 2h 48 min.

Dla mieszkańców Puław i Dęblina zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza. Autobusy dowiozą pasażerów do Łukowa, gdzie podróżni przesiądą się do pociągów z i w kierunku Warszawy. Podróżni z Nałęczowa skorzystają natomiast z autobusów kursujących do Lublina, gdzie czekać będą na nich składy do stolicy. Czas podróży na trasie Lublin – Warszawa wydłuży się o około 30 – 40 minut.

Na czas modernizacji PKP Intercity obniży ceny biletów na całej trasie Warszawa – Lublin oraz na odcinkach pośrednich. Rabat wyniesie od kilku do kilkudziesięciu procent, czyli nawet do 10 zł. Przykładowo za bilet z Warszawy do Lublina podróżni zapłacą 30,90 zł, a nie jak dotychczas blisko 40 zł. Zmianie ulegną również ceny biletów do Terespola i Białej Podlaskiej. Klienci za podróż do tych miast zapłacą odpowiednio 34,90 zł oraz 29,90 zł, czyli o ponad 11 zł
i 10 zł mniej niż do tej pory. Bilety w nowej cenie można kupować już od 22 maja.

Modernizacja wpłynie również na kursowanie pociągów jadących z południa i zachodu Polski. Pasażerowie z Krakowa, Katowic, Kielc oraz Wrocławia dojadą składami PKP Intercity do Dęblina. Stamtąd zostaną zabrani autobusami do Lublina. Po drodze autokary zatrzymają się również w Nałęczowie i Puławach.  Liczba pociągów z południa Polski (Kraków, Kielce, Katowice, Wrocław), kursujących przez Radom, pozostanie bez zmian.

Ze względu na prowadzone prace na odcinku Garwolin – Lublin nie będą kursowały tamtędy pociągi. Składy dojadą tylko do Garwolina. Zamiast pociągów Kolei Mazowieckich na odcinku Garwolin – Dęblin pojadą autobusy. Podobnie będzie na odcinku Dęblin – Lublin – tam autobusy zastąpią część pociągów PR. Podróż między Lublinem a Dęblinem, w zależności od przewoźnika, wydłuży się od 30 do 45 minut, między Garwolinem a Dęblinem o ok. 80 minut.

Od 11 czerwca, na trasie z Krakowa do Zakopanego, o 14 minut skróci się czas przejazdu najszybszego pociągu. To efekt budowy nowej łącznicy kolejowej w Suchej Beskidzkiej.
W mieście będzie też nowy przystanek– Sucha Beskidzka Zamek.

Szybciej o kilka minut pojadą pociągi na trasie z Wrocławia do Jeleniej Góry. Stacja Jelenia Góra po modernizacji zapewni pasażerom bardziej komfortową obsługę. Będzie dodatkowy dojazd nad morze. Dzięki pracom PLK wracają wakacyjne połączenia na trasie Sławno – Darłowo.

Z nowych przystanków skorzystają pasażerowie w Suchej Beskidzkiej i Wólce Orłowskiej na linii nr 69 (Rejowiec – Zamość, objazdowa dla linii nr 7). Od kwietnia działa przystanek
Gorzów Wielkopolski Wschodni, który ułatwia komunikację w czasie modernizacji estakady.

Trzy tygodnie przed wejściem w życie czerwcowej korekty informacje o zmianach są dostępne
w formie plakatowej na stacjach i przystankach oraz na stronach portalpasazera.pl
i rozklad-pkp.pl. O kursowaniu pociągów informują także przewoźnicy. Informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity można znaleźć na stronie intercity.pl oraz pod numerem telefonu 19 757.

Podczas wprowadzania korekty rozkładu na największych stacjach w Polsce  pomocy pasażerom udzielą informatorzy mobilni oraz pracownicy punktów InfoDworzec.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "ak" dnia 26 maja 2017 o godzinie 10:25:35 napisał:
    Czy szanowna Redakcja nie zapomniała w jakim regionie mieszkają jej czytelnicy? Co mnie obchodzi czym będą jeździły lubelskie słoiki czy takie stacje jak Gorzów Wielkopolski Wschodni albo jakaś sucha i w dodatku bez kicka.
    3
    0
  • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Thomas
redakcja@ W tabeli mid sized region tam ...
aQuila
Niech zgadnę LZ sprawcą? Halo, gdzie j...
He he
Do "Zm": Ty, a w jakim języku to pytani...
janzam
Kiedyś (bardzo dawno) mój pies miał r...
Czesław
Srali muchy będzie wiosna, kto takie du...
Czesław
Kurcze, a ja myślałem że to o myciu s...
.
Kropka jest jedna i proszę nie używać...
jak
Jestem ciekaw z jaką szybkością porus...
Marek
Tylko nie Kulik, zna się mojego kota ni...
Beniamin
samo się CIŚNIE ABY DODAĆ: "Region: L...
konsomolec
Polecam Straży Miejskiej uliczkę w są...
Jean Michael Ja...
chyba dla Ukraińców... Polka, studentk...
ad111
Niedawno pokazywano ranking rozwoju, w k...
2!
i co z tego ? "w strefie zamieszkania" n...
.
i na takie pierdoły idą pieniądze, gr...
ZDG
w tej chwili skrzyżowania są źle ozna...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny