Chełm | Flesz | Hrubieszów | II. Region | Powiat Hrubieszowski | Powiat Tomaszowski | Tomaszów LubelskiRedakcja7 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: Czego to ludzie nie próbują przemycić…

Fot. IAS w Lublinie
R E K L A M A    B O A R D

Bursztyn, marihuana, podrobione towary, broń i amunicja, ale też radiostacja wojskowa – Służba Celno-Skarbowa w województwie lubelskim przedstawiła listę najciekawszych rzeczy, jakie próbowano przemycić w styczniu tego roku przez wschodnią granice Polski.

Bursztynowe wpadki
Podczas szczegółowiej kontroli osobowego mercedesa przekraczającego polsko-ukraińskie przejście graniczne w Dołhobyczowie, funkcjonariusze znaleźli w podszybiu oraz tylnym zderzaku samochodu zapakowane w woreczki foliowe 12,2 kg bursztynu. Do ukrycia i próby przemytu jantaru przyznał się podróżujący pojazdem 40-letni obywatel Ukrainy.
 
Z kolei funkcjonariusze z Zamościa, w wyniku kontroli samochodu osobowego marki Volkswagen, ujawnili ponad 1,5 kg bursztynu ukrytego w belce pod siedzeniem. Tu również sprawcą okazał się obywatel Ukrainy. 
 
Podejmując się prób przemytu mężczyźni chcieli uniknąć opłacenia należności podatkowych od wwożonego towaru.
 
Narkotyki 
Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Dołhobyczowie znaleźli u podróżującego samochodem osobowym 30-letniego obywatela Ukrainy 2,57 g suszu roślinnego. Badanie narkotestem dało wynik pozytywny potwierdzający, że badana substancja to marihuana. Mężczyzna posiadał  też „lufkę do palenia”. 
 
Broń i amunicja
20-letni obywatel Ukrainy, przekraczający granicę w Hrebennem autokarem rejsowym Czerniowce – Świnoujście, próbował nielegalnie wwieźć do Polski kastet. 
Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że kastet jest bronią białą, na posiadanie której niezbędne jest odpowiednie pozwolenie właściwego organu policji. 
 
Z kolei kilka dni później, na przejściu granicznym w Sławatyczach, podczas kontroli osobowego mercedesa funkcjonariusze KAS ujawnili w środkowej części konsoli pod dźwignią zmiany biegów 12 szt. amunicji. Pojazdem podróżowało dwóch obywateli Białorusi. Żaden z mężczyzn nie przyznał się do ukrycia i własności amunicji. Sprawę prowadzi policja.
 
Radiostacja wojskowa
Nietypowy przemyt udaremnili funkcjonariusze Oddziału Celnego w Dorohusku. 62-letni obywatel naszego kraju, podróżujący samochodem marki Toyota, próbował wwieźć do Polski wojskową radiostację R 109 D wraz z osprzętem. Mężczyzna wyjaśnił, ze radiostację kupił na bazarze staroci na Ukrainie w celach kolekcjonerskich. Na granicy nie dopełnił jednak formalności związanych z koniecznością zgłoszenia takich towarów przy kontroli celnej.  
 
Sproszkowane katalizatory
Funkcjonariusze Referatu Realizacji z Hrubieszowa podczas kontroli na przejściu granicznym w Zosinie samochodu osobowego marki Renault Master ujawnili w workach po cemencie ponad 62 kg sproszkowanych katalizatorów samochodowych. Sprawcą czynu okazał się kierujący pojazdem obywatel Ukrainy.
Sprawę przejęła do dalszego prowadzenia policja z Hrubieszowa. 
Sproszkowane katalizatory samochodowe stanowią odpad i są zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Legalny transport odpadów powinien zaś odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami.  
 
Podróbki
Podczas kontroli 3,5 tys. par obuwia pochodzącego z Chin, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Chełmie wyodrębnili 23 pary, które z uwagi na rodzaj opakowania i jakość wykonania obuwia wzbudziły ich podejrzenia. Przedstawiciel znaku towarowego potwierdził, że zatrzymane obuwie zostało oznaczone podrobionymi znakami towarowymi. 
 
Z kolei funkcjonariusze Referatu Realizacji z Hrubieszowa podczas wykonywania czynności na przejściu granicznym w Zosinie, zatrzymali 17 zegarków oznaczonych znakami znanych światowych marek. Towar przewozili w bagażach podręcznych obywatele Ukrainy. Zegarki przewożone były bez opakowań i etykiet, co może sugerować, że są podróbkami towarów markowych.
 
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
Krzychu
serio zanim władza cokolwiek zrobi ze s...
ak
Co do slamsów to zastanawiałem się cz...
ja
a co mnie to? chełmn na roztoczu? dziwn...
Poprawcie błę...
"doprowadziła do zdarzenia z jadącym w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018