Chełm | Flesz | Hrubieszów | II. Region | Powiat Hrubieszowski | Powiat Tomaszowski | Tomaszów LubelskiRedakcja7 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: Czego to ludzie nie próbują przemycić…

Fot. IAS w Lublinie
R E K L A M A    B O A R D

Bursztyn, marihuana, podrobione towary, broń i amunicja, ale też radiostacja wojskowa – Służba Celno-Skarbowa w województwie lubelskim przedstawiła listę najciekawszych rzeczy, jakie próbowano przemycić w styczniu tego roku przez wschodnią granice Polski.

Bursztynowe wpadki
Podczas szczegółowiej kontroli osobowego mercedesa przekraczającego polsko-ukraińskie przejście graniczne w Dołhobyczowie, funkcjonariusze znaleźli w podszybiu oraz tylnym zderzaku samochodu zapakowane w woreczki foliowe 12,2 kg bursztynu. Do ukrycia i próby przemytu jantaru przyznał się podróżujący pojazdem 40-letni obywatel Ukrainy.
 
Z kolei funkcjonariusze z Zamościa, w wyniku kontroli samochodu osobowego marki Volkswagen, ujawnili ponad 1,5 kg bursztynu ukrytego w belce pod siedzeniem. Tu również sprawcą okazał się obywatel Ukrainy. 
 
Podejmując się prób przemytu mężczyźni chcieli uniknąć opłacenia należności podatkowych od wwożonego towaru.
 
Narkotyki 
Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Dołhobyczowie znaleźli u podróżującego samochodem osobowym 30-letniego obywatela Ukrainy 2,57 g suszu roślinnego. Badanie narkotestem dało wynik pozytywny potwierdzający, że badana substancja to marihuana. Mężczyzna posiadał  też „lufkę do palenia”. 
 
Broń i amunicja
20-letni obywatel Ukrainy, przekraczający granicę w Hrebennem autokarem rejsowym Czerniowce – Świnoujście, próbował nielegalnie wwieźć do Polski kastet. 
Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że kastet jest bronią białą, na posiadanie której niezbędne jest odpowiednie pozwolenie właściwego organu policji. 
 
Z kolei kilka dni później, na przejściu granicznym w Sławatyczach, podczas kontroli osobowego mercedesa funkcjonariusze KAS ujawnili w środkowej części konsoli pod dźwignią zmiany biegów 12 szt. amunicji. Pojazdem podróżowało dwóch obywateli Białorusi. Żaden z mężczyzn nie przyznał się do ukrycia i własności amunicji. Sprawę prowadzi policja.
 
Radiostacja wojskowa
Nietypowy przemyt udaremnili funkcjonariusze Oddziału Celnego w Dorohusku. 62-letni obywatel naszego kraju, podróżujący samochodem marki Toyota, próbował wwieźć do Polski wojskową radiostację R 109 D wraz z osprzętem. Mężczyzna wyjaśnił, ze radiostację kupił na bazarze staroci na Ukrainie w celach kolekcjonerskich. Na granicy nie dopełnił jednak formalności związanych z koniecznością zgłoszenia takich towarów przy kontroli celnej.  
 
Sproszkowane katalizatory
Funkcjonariusze Referatu Realizacji z Hrubieszowa podczas kontroli na przejściu granicznym w Zosinie samochodu osobowego marki Renault Master ujawnili w workach po cemencie ponad 62 kg sproszkowanych katalizatorów samochodowych. Sprawcą czynu okazał się kierujący pojazdem obywatel Ukrainy.
Sprawę przejęła do dalszego prowadzenia policja z Hrubieszowa. 
Sproszkowane katalizatory samochodowe stanowią odpad i są zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Legalny transport odpadów powinien zaś odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami.  
 
Podróbki
Podczas kontroli 3,5 tys. par obuwia pochodzącego z Chin, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Chełmie wyodrębnili 23 pary, które z uwagi na rodzaj opakowania i jakość wykonania obuwia wzbudziły ich podejrzenia. Przedstawiciel znaku towarowego potwierdził, że zatrzymane obuwie zostało oznaczone podrobionymi znakami towarowymi. 
 
Z kolei funkcjonariusze Referatu Realizacji z Hrubieszowa podczas wykonywania czynności na przejściu granicznym w Zosinie, zatrzymali 17 zegarków oznaczonych znakami znanych światowych marek. Towar przewozili w bagażach podręcznych obywatele Ukrainy. Zegarki przewożone były bez opakowań i etykiet, co może sugerować, że są podróbkami towarów markowych.
 
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Thomasie, dość ogólnikowo napisałeś...
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018