R E K L A M A

Z I P

Chełm | Flesz | II. Region | Tomaszów LubelskiRedakcja6 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: Ciekawostki z granicy

Fot. KAS
Wojskowe hełmy, grzybnie, leki dla zwierząt, a nawet …. puste, nowe opakowania na papierosy oraz niedźwiedzi i borsuczy tłuszcz – to m.in. „towary”, które w marcu zatrzymali na granicy funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. 
 

 
Najwięcej „osobliwych” rzeczy ujawnili funkcjonariusze celno-skarbowi z  Dorohuska, jednego z największych przejść granicznych na naszej wschodniej granicy. 4 hełmy wojskowe próbował wwieźć do Polski obywatel Ukrainy. Jak wyjaśnił, hełmy nabył na bazarze w Kowlu i przewoził je dla znajomego mieszkającego w Chełmie, który zajmuje się ich odnawianiem i przystosowywaniem na kaski motocyklowe. Przeciwko 47-latkowi wszczęto postępowanie karne skarbowe, a na poczet kary grzywny zajęto 500 zł. Należy zaznaczyć, że przedmioty o podwójnym zastosowaniu – cywilnym i militarnym – podlegają określonym restrykcjom i  wymagane są na ich przewóz odpowiednie zezwolenia. 
 
Z kolei w trakcie szczegółowej kontroli samochodu terenowego Porsche Cayenne na ukraińskich numerach rejestracyjnych funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku wykryli produkty farmaceutyczne dla zwierząt. Kierujący pojazdem 46-letni obywatel Ukrainy oświadczył, że leki weterynaryjne zakupił dla swego pracodawcy w Niemczech. Uznał również, że „…tak mała ilość…” specyfików nie wymaga zgłoszenia do odprawy celnej. Łącznie zatrzymano 136 sztuk aseptyków dla zwierząt, m.in. „Ammonia Solution”, „Chlorhexidin”, „Hydregen Peroxide”. Podejrzanego ukarano mandatem w kwocie 300 zł.
 
Inny obywatel Ukrainy przemycał w podręcznym bagażu 30 opakowań parafarmaceutyku „Cordyceps” produkcji chińskiej. Ten specyfik na bazie grzyba z Wyżyny Tybetańskiej (mażucznika chińskiego) jest stosowany w tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu. Podróżny rejsowego autobusu relacji Kijów-Warszawa oświadczył, że towar nie jest jego własnością i miał go jedynie dostarczyć do odbiorcy w naszym kraju. Tabletki zostały zatrzymane, a wobec 52-latka funkcjonariusze z OC w Dorohusku wszczęli postępowanie karne skarbowe i zajęli na poczet grożącej kary grzywny kwotę 500 zł.
 
Najbardziej osobliwym przedmiotem przemytu, który ujawnili funkcjonariusze z przejścia w Dorohusku, był tłuszcz zwierzęcy: niedźwiedzi, borsuczy i psi. 3 opakowania – po 1 sztuce każdego rodzaju tłuszczu – przewoziła „…w celach leczniczych…”  61-letnia obywatelka Ukrainy. Wobec podejrzanej wszczęto sprawę karną skarbową i zajęto na poczet grzywny 200 zł. 
 
 
W trakcie jednej z marcowych odpraw kolejnego samochodu osobowego, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem wytypowali do szczegółowej kontroli Chryslera Voyagera na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie szczegółowej rewizji pojazdu odkryli w podłodze bagażnika auta skrytkę. Okazało się, że 34-letni obywatel Ukrainy ukrył tam …. 3912 sztuk rozłożonych, tekturowych opakowań na papierosy oznaczonych marką znanej firmy tytoniowej. Wobec podejrzanego wszczęto postępowanie karne skarbowe oraz zajęto gotówkę w kwocie 600 zł. 
 
 
I na koniec równie intrygująca próba przemytu udaremniona na przejściu w Koroszczynie. W trakcie kontroli ciągnika siodłowego na polskich numerach rejestracyjnych funkcjonariusze z miejscowego oddziału celnego ujawnili aż 2869 opakowań grzybni różnych gatunków grzybów. Towar zarekwirowano, a  kierujący ciężarówką 36-letni obywatel Białorusi został ukarany mandatem w kwocie 4 tys. zł.
Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny