Chełm | Flesz | II. Region | Tomaszów LubelskiRedakcja6 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: Ciekawostki z granicy

Fot. KAS
R E K L A M A    B O A R D
Wojskowe hełmy, grzybnie, leki dla zwierząt, a nawet …. puste, nowe opakowania na papierosy oraz niedźwiedzi i borsuczy tłuszcz – to m.in. „towary”, które w marcu zatrzymali na granicy funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. 
 

 
Najwięcej „osobliwych” rzeczy ujawnili funkcjonariusze celno-skarbowi z  Dorohuska, jednego z największych przejść granicznych na naszej wschodniej granicy. 4 hełmy wojskowe próbował wwieźć do Polski obywatel Ukrainy. Jak wyjaśnił, hełmy nabył na bazarze w Kowlu i przewoził je dla znajomego mieszkającego w Chełmie, który zajmuje się ich odnawianiem i przystosowywaniem na kaski motocyklowe. Przeciwko 47-latkowi wszczęto postępowanie karne skarbowe, a na poczet kary grzywny zajęto 500 zł. Należy zaznaczyć, że przedmioty o podwójnym zastosowaniu – cywilnym i militarnym – podlegają określonym restrykcjom i  wymagane są na ich przewóz odpowiednie zezwolenia. 
 
Z kolei w trakcie szczegółowej kontroli samochodu terenowego Porsche Cayenne na ukraińskich numerach rejestracyjnych funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku wykryli produkty farmaceutyczne dla zwierząt. Kierujący pojazdem 46-letni obywatel Ukrainy oświadczył, że leki weterynaryjne zakupił dla swego pracodawcy w Niemczech. Uznał również, że „…tak mała ilość…” specyfików nie wymaga zgłoszenia do odprawy celnej. Łącznie zatrzymano 136 sztuk aseptyków dla zwierząt, m.in. „Ammonia Solution”, „Chlorhexidin”, „Hydregen Peroxide”. Podejrzanego ukarano mandatem w kwocie 300 zł.
 
Inny obywatel Ukrainy przemycał w podręcznym bagażu 30 opakowań parafarmaceutyku „Cordyceps” produkcji chińskiej. Ten specyfik na bazie grzyba z Wyżyny Tybetańskiej (mażucznika chińskiego) jest stosowany w tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu. Podróżny rejsowego autobusu relacji Kijów-Warszawa oświadczył, że towar nie jest jego własnością i miał go jedynie dostarczyć do odbiorcy w naszym kraju. Tabletki zostały zatrzymane, a wobec 52-latka funkcjonariusze z OC w Dorohusku wszczęli postępowanie karne skarbowe i zajęli na poczet grożącej kary grzywny kwotę 500 zł.
 
Najbardziej osobliwym przedmiotem przemytu, który ujawnili funkcjonariusze z przejścia w Dorohusku, był tłuszcz zwierzęcy: niedźwiedzi, borsuczy i psi. 3 opakowania – po 1 sztuce każdego rodzaju tłuszczu – przewoziła „…w celach leczniczych…”  61-letnia obywatelka Ukrainy. Wobec podejrzanej wszczęto sprawę karną skarbową i zajęto na poczet grzywny 200 zł. 
 
 
W trakcie jednej z marcowych odpraw kolejnego samochodu osobowego, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem wytypowali do szczegółowej kontroli Chryslera Voyagera na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie szczegółowej rewizji pojazdu odkryli w podłodze bagażnika auta skrytkę. Okazało się, że 34-letni obywatel Ukrainy ukrył tam …. 3912 sztuk rozłożonych, tekturowych opakowań na papierosy oznaczonych marką znanej firmy tytoniowej. Wobec podejrzanego wszczęto postępowanie karne skarbowe oraz zajęto gotówkę w kwocie 600 zł. 
 
 
I na koniec równie intrygująca próba przemytu udaremniona na przejściu w Koroszczynie. W trakcie kontroli ciągnika siodłowego na polskich numerach rejestracyjnych funkcjonariusze z miejscowego oddziału celnego ujawnili aż 2869 opakowań grzybni różnych gatunków grzybów. Towar zarekwirowano, a  kierujący ciężarówką 36-letni obywatel Białorusi został ukarany mandatem w kwocie 4 tys. zł.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Zróbcie jeszcze plac zabaw, by księża...
muo
Dopiero wyremontowana ulica za miliony i...
Antyklerykał
W Polsce katolickiej jest około 50 tys....
Antyklerykał
A leków w aptekach nadal nie ma......
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018