R E K L A M A

Z I P

2. Region | Chełm | Flesz | Tomaszów LubelskiRedakcja6 kwietnia 2018 FACEBOOK | 4184 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Region: Ciekawostki z granicy

Fot. KAS

R E K L A M A    B O A R D

Wojskowe hełmy, grzybnie, leki dla zwierząt, a nawet …. puste, nowe opakowania na papierosy oraz niedźwiedzi i borsuczy tłuszcz – to m.in. „towary”, które w marcu zatrzymali na granicy funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. 
 

 
Najwięcej „osobliwych” rzeczy ujawnili funkcjonariusze celno-skarbowi z  Dorohuska, jednego z największych przejść granicznych na naszej wschodniej granicy. 4 hełmy wojskowe próbował wwieźć do Polski obywatel Ukrainy. Jak wyjaśnił, hełmy nabył na bazarze w Kowlu i przewoził je dla znajomego mieszkającego w Chełmie, który zajmuje się ich odnawianiem i przystosowywaniem na kaski motocyklowe. Przeciwko 47-latkowi wszczęto postępowanie karne skarbowe, a na poczet kary grzywny zajęto 500 zł. Należy zaznaczyć, że przedmioty o podwójnym zastosowaniu – cywilnym i militarnym – podlegają określonym restrykcjom i  wymagane są na ich przewóz odpowiednie zezwolenia. 
 
Z kolei w trakcie szczegółowej kontroli samochodu terenowego Porsche Cayenne na ukraińskich numerach rejestracyjnych funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku wykryli produkty farmaceutyczne dla zwierząt. Kierujący pojazdem 46-letni obywatel Ukrainy oświadczył, że leki weterynaryjne zakupił dla swego pracodawcy w Niemczech. Uznał również, że „…tak mała ilość…” specyfików nie wymaga zgłoszenia do odprawy celnej. Łącznie zatrzymano 136 sztuk aseptyków dla zwierząt, m.in. „Ammonia Solution”, „Chlorhexidin”, „Hydregen Peroxide”. Podejrzanego ukarano mandatem w kwocie 300 zł.
 
Inny obywatel Ukrainy przemycał w podręcznym bagażu 30 opakowań parafarmaceutyku „Cordyceps” produkcji chińskiej. Ten specyfik na bazie grzyba z Wyżyny Tybetańskiej (mażucznika chińskiego) jest stosowany w tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu. Podróżny rejsowego autobusu relacji Kijów-Warszawa oświadczył, że towar nie jest jego własnością i miał go jedynie dostarczyć do odbiorcy w naszym kraju. Tabletki zostały zatrzymane, a wobec 52-latka funkcjonariusze z OC w Dorohusku wszczęli postępowanie karne skarbowe i zajęli na poczet grożącej kary grzywny kwotę 500 zł.
 
Najbardziej osobliwym przedmiotem przemytu, który ujawnili funkcjonariusze z przejścia w Dorohusku, był tłuszcz zwierzęcy: niedźwiedzi, borsuczy i psi. 3 opakowania – po 1 sztuce każdego rodzaju tłuszczu – przewoziła „…w celach leczniczych…”  61-letnia obywatelka Ukrainy. Wobec podejrzanej wszczęto sprawę karną skarbową i zajęto na poczet grzywny 200 zł. 
 
 
W trakcie jednej z marcowych odpraw kolejnego samochodu osobowego, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem wytypowali do szczegółowej kontroli Chryslera Voyagera na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie szczegółowej rewizji pojazdu odkryli w podłodze bagażnika auta skrytkę. Okazało się, że 34-letni obywatel Ukrainy ukrył tam …. 3912 sztuk rozłożonych, tekturowych opakowań na papierosy oznaczonych marką znanej firmy tytoniowej. Wobec podejrzanego wszczęto postępowanie karne skarbowe oraz zajęto gotówkę w kwocie 600 zł. 
 
 
I na koniec równie intrygująca próba przemytu udaremniona na przejściu w Koroszczynie. W trakcie kontroli ciągnika siodłowego na polskich numerach rejestracyjnych funkcjonariusze z miejscowego oddziału celnego ujawnili aż 2869 opakowań grzybni różnych gatunków grzybów. Towar zarekwirowano, a  kierujący ciężarówką 36-letni obywatel Białorusi został ukarany mandatem w kwocie 4 tys. zł.
Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

perła
Ta kopuła to jakaś parodia sztuki budo...
kjm
piszę trochę z przekąsem...strategicz...
kibic
Boniek dziś fajnie pomagał na ławce,w...
zenek
A jak by wygrał 100 do 0 i tak to nic...
x
Jeszcze jedno przewinienie - podwójna ...
kibic
Brawo Hetman, powoli odrabiamy, Stal sł...
gość
sędzia popsuł mecz tymi kartkami,...
Ehhhh
Zdjęcie nie pochodzi z tego meczu....
antyklerykał
A w konsekwencji tej wielowiekowej tresu...
antyklerykał
Czy meczety, czy kościoły, czy inne te...
http://www.kuri...
CZŁOWIEK ROKU 2017 Zamość - wyniki ...
kjm
na zachodzie budują meczety, u nas koś...
TORRES20400
@"antyklerykał"; a to mierzysz "poziom ...
zamościak
"antyklerykał" ! znowu wąchasz ?, a ta...
antyklerykał
Jak zwykle "merytoryczne" argumenty, nie...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny