R E K L A M A

Z I P

2. Region | Lubartów | Lublin | Prawo i BiznesOliwia Bojar29 lipca 2017

Region: Bogdanka chce nowych złóż

Węgiel, fot. pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D


Spółka akcyjna Lubelski Węgiel Bogdanka złożyła do Ministra Środowiska wniosek o udzielenie koncesji na wydobycie węgla kamiennego w nowym złożu.

Chodzi o złoże „Ostrów” znajdujące się w obszarze górniczym „Ludwin”. Dostęp do niego umożliwiłby wzrost zasobów spółki o 186 mln ton. Ponadto planowane jest także rozszerzenie zasobów pola „Bogdanka” o ok. 33 mln ton. W sumie zwiększy to poziom zasobów z ok. 227 mln ton obecnie do ok. 446 mln. Przy wydobyciu węgla na poziomie około 9 mln ton rocznie, oznacza to przedłużenie żywotności kopalni do ok. 50 lat (obecnie jest to ok. 25 lat).

Eksploatacja złoża Ostrów opierałaby się o obecną infrastrukturę, bez budowy nowych szybów. Jednak po 2025 roku kopalnia w polu „Ludwin” planuje udostępnienie pionowe złoża i budowę niezbędnych obiektów i infrastruktury technicznej. Nakłady łączne tą infrastrukturę szacowane są na kwotę od 1,2 do1,3 mld zł.

Dodajmy, że złożenie wniosku koncesyjnego poprzedziły badania hydrogeologiczne i geologiczno-inżynierskie, które realizowane były w ramach koncesji rozpoznawczej udzielonej jeszcze w czerwcu 2014 roku. Ponadto sporządzono także raport oddziaływania na środowisko i uzyskano decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia.

Władze spółki liczą na pozyskanie koncesji jeszcze w tym roku.

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Ma-rjo-lalala
No i co , któryś jeszcze podskoczy jak...
klient w krawacie jest mniej awanturują...
z_boku
Stare, ale wciąż aktualne: https://w...
Ja
Kierowcy winna zostać zaproponowana pra...
Górnik Łęczna nie pozyska jednak Mich...
Dirty Harry
Ćwik niewątpliwie podnosi nieco poziom...
Gość
Cieszą się i co z tego macie że Zamo...
Fryc
Sławek przestań gwiazdorzyć i weź s...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny