Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćDaniel Czubara9 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 38 komentarzy

Region: Bieda aż piszczy

foto: pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Województwo lubelskie znalazło się na wśród najbiedniejszych regionów Unii Eurpejskiej – wynika z danych Eurostatu za 2016 rok.

Eurostat przedstawił wykaz 21 najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej. Złą wiadomością jest fakt, że wśród nich znalazło się aż pięć województw z Polski – lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Jeszcze gorszą wiadomością, jest to, że spośród tych pięciu województw najuboższym jest województwo lubelskie. Jak podaje Eurostat PKB na mieszkańca w naszym województwie wynosi 47 proc. średniej unijnej.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze takie niepokojące dane o naszym regionie. W sierpniu ubiegłego roku Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN przygotował analizę rozwoju średnich miast dla Ministerstwa Rozwoju. Dane nie są zbyt optymistyczne. Niemal połowie z 255 średnich miast w Polsce grozi marginalizacja i zjawiska kryzysowe – wynika z analiz Polskiej Akademii Nauk. W pierwszej dwudziestce miast zagrożonych zapaścią znalazły się m.in. Chełm, Zamość, Hrubieszów, a 23. jest Tomaszów Lubelski. Nieco dalej 65. jest Krasnystaw, a 96. miejsce zajął Biłgoraj.

Jak wynika z analizy w miastach tych występuje bardzo duże nasilenie problemów społeczno-gospodarczych.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ad111" dnia 9 marca 2018 o godzinie 8:36:04 napisał:
  Każdy kto tu mieszka i chce widzieć, to o tym wie. Żadne zaklinanie rzeczywistości przez PiS, Wnuka, Czarnka, Zawiślaka i innych piewców mających ludzi rozumnych za "ciemny lud" nic tu nie pomoże. Szkoda, że lata lecą, kolejne "dobre zmiany" obiecują gruszki na wierzbie, a zamiast wymiernych efektów, tylko propaganda i wydawanie publicznych środków na dokarmianie nic nie wnoszących narośli, które hamują rozwój i marnują potencjał. Może czas coś zmienić? Budowa dróg szybliego ruchu daje jakąś nadzieję, ale potrzebe są inwestycje w kierunku miejsc pracy, bo stawianie sklepów meblowych w Strefie Ekonomicznej takiej zmiany jakościowej nie gwarantuje.
  R E K L A M A
 • "Dojna zmiana trwa.m dla wybrańców "maybacha"" dnia 9 marca 2018 o godzinie 9:11:23 napisał:
  Pis- da ci wszystko co chcesz, a na pewno obieca wszystko wszystkim, żeby wygrać wybory. Paliwo najdroższe w Zamościu z całej Lubelszczyzny,w Polsce najdroższe w Europie. "Walczą" ze smogiem, gaz ziemny najdroższy w Europie. Relacja cen wszystkich produktów do zarobków kosmos ( nie do średniej krajowej, którą zawyżają bardzo wysokie płace zarządów spółek skarbu państwa np. Orlenu), najniższa krajowa uwłaczająca godności człowieka. Głosujcie na 'maybachowych" dalej a oni transferują miliony na konta do Torunia!!!
 • "w Toruniu bidy ni ma!" dnia 9 marca 2018 o godzinie 12:40:48 napisał:
  https://businessinsider.com.pl/finanse/ojciec-rydzyk-i-jego-fundacja-dostaly-dotacje-na-dyplomacje/ "Ojciec Tadeusz Rydzyk ma budować "silną pozycję Polski" na arenie międzynarodowej. Jego fundacja i szkoła dostaną łącznie 340 tys. zł na działalność dyplomatyczną - dowiedział się serwis OKO.press. Ojciec Rydzyk ma popularyzować w świecie wiedzę o rotmistrzu Pileckim i odzyskaniu niepodległości. Razem z klubami "Gazety Polskiej" i SDP (Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich) jego fundacja została wybrana w konkursie MSZ o dotacje na "Współpracę w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018".
 • "Geotermia" w Toruniu" dnia 9 marca 2018 o godzinie 12:50:02 napisał:
  https://businessinsider.com.pl/firmy/zarzadzanie/ojciec-rydzyk-pieniadze-na-geotermie-sa-przyznane/ "Na początku 2016 roku w ramach ugody sądowej NFOŚiGW wypłacił Fundacji Lux Veritatis ponad 26 mln zł." Może na Lubelszczyźnie zrobić termy....
 • "Czytelnik" dnia 9 marca 2018 o godzinie 12:50:33 napisał:
  Suchar. Dajcie coś nowego.
 • "antyklerykał" dnia 9 marca 2018 o godzinie 12:50:57 napisał:
  Jednak z dokarmianych bez sensu i bez końca "narośli" z krwawicy pracujących i płacących podatki Polaków...:(
 • "wędkarz" dnia 9 marca 2018 o godzinie 12:56:21 napisał:
  "Facet wybrał się na ryby. Zarzuca wędkę, czeka, nagle spławik się rusza, więc gość wyciąga rybkę. - Powiedz rybko, jesteś może ze złota? - Nie. Z PIS. - Eee, to ty pewnie nie spełniasz życzeń? - Nie, ja tylko obiecuję."
 • "lee" dnia 9 marca 2018 o godzinie 14:33:09 napisał:
  wypada tylko podziękować władzom samorządu województwa (koalicja PO PSL) za dobrze zainwestowane fundusze unijne, podziękować oczywiście przy jesiennych wyborach
 • ""rozwarstwienie w przyrodzie"" dnia 9 marca 2018 o godzinie 17:36:25 napisał:
  "Idzie lisica łąką i widzi a to wrona leci dupą do przodu... Zdziwiona woła, ty wrona a co tobie? Wrona mówi, wy tam na dole to zacofani, nie wiecie PIS jest u władzy idą zmiany, zmiany teraz robimy wszystko na odwrót. Lisica cwana pomyślała i nie chcąc być zacofaną podniosła kitę do góry i tyłkiem do przodu maszeruje do lasu. Zobaczył ją niedźwiedź, kita w górze otwór na wierzchu no to sru ją wydupczył. Lisica znalazła wronę i mówi - ty wrona ja też chciałam zmiany robić to mnie niedźwiedź wyruchał. Wrona popatrzyła się na lisicę i mówi bo u nas na górze to zmiany a was tam na dole jak jebali tak dalej będą jebać".
 • "Mentalność zamojska." dnia 9 marca 2018 o godzinie 17:41:46 napisał:
  A może zamiast montowni pomyślmy o usługach które możemy prowadzić z każdego miejsca na ziemi. Np ja współpracuje teraz firmą od reklamy. Firma jest z Nowego Sącza, nigdy się nie widzieliśmy, kontakt mailowy albo telefoniczny i ludzie zarabiają kasę. Po co płacić za biuro w Warszawie 5 tys jak można płacić 1000 zł w Zamościu. Po co płacić pracownikowi 6 tys w Warszawie jak można płacić 3 tys w Zamościu. Niższe koszty to lepsza oferta cenowa więc większe prawdopodobieństwo dobicia targu. Czemu ciągle myślimy w kategoriach fabryk, montowni, hut, kopalń jak tak wiele się zmieniło od 89 roku. Wiecej wiary ludzie i przestańcie zrzędzić że życie to tylko na zachód od Wisły.
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 9 marca 2018 o godzinie 18:31:58 napisał:
  Fakty mówią same za siebie.
 • "Zamość" dnia 9 marca 2018 o godzinie 19:10:28 napisał:
  @Mentalnosc zamojska-dobry pracownik z Zamościa tez zażąda 6 tysiecy, ponieważ w obliczu braku profesjonalistów na lokalnym rynku, to potrafią sie oni cenić. Poza tym zarabia sie tyle, na ile się godzi.
 • "Czesław" dnia 9 marca 2018 o godzinie 19:14:50 napisał:
  Bieda, że aż piszczy. Wystarczy wybrać się pod Twierdzę w weekend. Samochodów w bród, nawet nie ma gdzie parkować. To samo pod blokami. Nie ma wolnych miejsc parkingowych. Wystarczy przejechać się pod Zamość, wszędzie stoją piękne duże domy. Jedni narzekają i obwiniają o wszystko PO, PiS, księży czy kosmitów. A drudzy nie nie mówią tylko zarabiają kasę.
 • "ad111" dnia 9 marca 2018 o godzinie 20:17:08 napisał:
  Żyją przez lata w slamsach na obrzężach miast zachodnich, wykonują najgorsze prace po kilkanaście godzin o różnych porach doby i jedzą jakieś badziewie, a całą kasę zarobioną na zachodzie ładują w domy i samochody. Czy to taka atrakcja? Chyba nie wmówisz nikomu, że robotnik zarabia kokosy u miejscowego przedsiębiorcy i stać go na wszystko? Byłeś w pośredniaku? Przejdź się i zobacz co się tam wyprawia, czytałeś statystyki odnośnie poziomu bezrobocia, zarobków w regionie? Czytałeś w ogóle ten artykuł?
 • "Mentalność zamojska." dnia 9 marca 2018 o godzinie 20:43:24 napisał:
  Z tymi domami i samochodami to już całkiem poroniony pomysł. Zamiast inwestować w coś do przynosi dochód to oni inwestują w coś co generuje same koszta. Kto jest mądry to zarobione pieniądze zainwestuje w firmę a reszta wybuduje dom który później sprzeda na starość za 1/3 wartości bo będzie mu brakować na życie.
 • "parafianka" dnia 9 marca 2018 o godzinie 20:58:27 napisał:
  Zwijam manatki i uciekam do cywilizowanego świata.
 • "." dnia 9 marca 2018 o godzinie 21:21:28 napisał:
  Tłumy w Twierdzy?? Ty to nazywasz tłumami? Przejdź się do galerii handlowych w innych miastach - takie tłumy są tam codziennie a nie tylko w niedzielę.
 • "z_boku" dnia 9 marca 2018 o godzinie 22:14:12 napisał:
  Ojtam ojtam, jak się porówna do Revia Targ to tłumy i to jeszcze jakie.
 • "ak" dnia 9 marca 2018 o godzinie 23:08:26 napisał:
  Droga "parafianko" zanim "uciekniesz do cywilizowanego świata" wybierz się wpierw do znajomego "londyńczyka" albo "słoika" pomieszkasz trochę w komunałce to ci przejdzie.
 • "jja" dnia 9 marca 2018 o godzinie 23:28:03 napisał:
  Jeżeli Zamość jest na szarym końcu unii jest Najbiedniejszy to ja nie chce płacić składek na zus i podatki.W Anglii się płaci bardzo mało a jest w czołówce najbogatszych. Na pewno żyło by nam się lepiej jak by mieszkańcy Zamościa zostali zwolnieni z opłat za prowadzenie działalności gospodarczej, Kandydat na prezydenta miasta który mi to zagwarantuje ma moje poparcie. Nie mówcie że nie do zrealizowania gdyż większość z marketów dostaje upusty i zwolnienia z podatków.
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 10 marca 2018 o godzinie 2:23:01 napisał:
  Nie wiem jak wygląda lista dzieci które otrzymały stypendia za naukę ze szkól podstawowych, średnich itd.. Sport jest ważny, ale sport nie może być ważniejszy od nauki. Nie wiem jak wyglądają stypendia za naukę, jakie są kryteria, jaka jest ich wysokość, ale coś wydaje mi się, że są one mniejsze od stypendiów sportowych. Jeżeli ktoś ma listę stypendystów to niech zalinkuje.
 • "Thomas" dnia 10 marca 2018 o godzinie 2:23:44 napisał:
  ad111@ masz rację, ale kto ma to zrobić?
 • "ad111" dnia 10 marca 2018 o godzinie 6:14:27 napisał:
  Słowo klucz, to infrastruktura. Władze wszelkiego szczebla zamiast się kłócić kto jest bardziej bucowaty, to powinny usiąść razem i pomyśleć jak działać wspólnie dla dobra wspólnego. Niestety wolą występować w konkursie "kto jest największym bucem" w regionie". Dalczego miasto, gmina, powiat, województwo nie myślą kompleksowo? Taka szansa była w związku z kasą z UE, która się już kończy i co z tego zrobiono w kierunku budowy stref przemysłowych wokół miast? Odbudowa zabytków to mógłby być jakiś promil inwestycji, a nie większość. Banda buców i ignorantów, popierana przez inną bandę, a jaki jest efekt, to każdy widzi, nawet Eurostat. Ludzie wyjeżdżają, pracownik jest wykorzystywany za marne grosze, urzędnicy patrzą jak te ostatnie grosze wyciągnąć od obywateli i tak się to kręci.
 • "bieda od "pc" do "pis"" dnia 10 marca 2018 o godzinie 7:53:00 napisał:
  https://kobieta.onet.pl/90-latka-rozdaje-ulotki-w-centrum-warszawy-jej-slowa-zlamia-wam-serce/8yw6l0s "90-latka rozdaje ulotki w centrum Warszawy. Jej słowa złamią wam serce" "Wideo, które zamieściła na swoim Facebooku mieszkanka Warszawy trwa zaledwie kilka sekund, ale już zdążyło poruszyć tysiące widzów. "Babunia w wieku 90 lat stoi przed sądem (al. Solidarności) i ulotki rozdaje, bo jej na leki brakuje" - tak zaczyna swój wzruszający wpis autorka filmu. Kobieta z nagrania ma 90 lat. Pomimo sędziwego już wieku, nie może pozwolić sobie na odpoczynek. Powód? Jak łatwo się domyślić, związany jest z jej sytuacją materialną. "Muszę pracować w tym wieku, bo w takim państwie żyjemy" - miała odpowiedzieć autorce filmu staruszka. "Oczywiście jak to ja, podeszłam do babci, porozmawiałam. Coś tam pomogłam, ale jednorazowa pomoc nic nie da" - tym zdaniem pani Liana zakończyła wymowny post i jednocześnie otworzyła dyskusję na temat warunków, w jakim żyją seniorzy w naszym kraju."
 • "ontario" dnia 10 marca 2018 o godzinie 9:34:17 napisał:
  Do podpisanego"rozwarstwienie w przyrodzie": z takim bydlęcym tekstem to tylko tobie do obory, a i tam pewnie byk potraktował by cię kopytem, a w ogóle dlaczego portal pokazuje takie prymitywne wpisy, podoba wam się to?
 • "POdPIS" dnia 10 marca 2018 o godzinie 10:34:15 napisał:
  do ad111 słowo klucz, to Towarzystwo Przyjaźni Polsko - Radzieckiej, z której wywodzą się obecnie pełnomocnicy samorządowi z byłego województwa zamojskiego i którzy roz...li przez 25 lat wszelką inicjatywę gospodarczą w naszym regionie, jak szarańcza, w pył. Oni nic nie potrafią poza rozp... i zżeraniem tego co zostało i którego symbolem jest komin na parkingu przed Twierdzą.
 • "ad111" dnia 10 marca 2018 o godzinie 12:02:09 napisał:
  To jest jasne, ale ktoś ich wybrał...
 • "Thomas" dnia 10 marca 2018 o godzinie 12:32:39 napisał:
  ad111@ Zgadzam się, ale zdefiniuj tę infrastrukturę o jakiej infrastrukturze jeszcze myślisz? . same drogi to podstawa, ale to nie cała infrastruktura. - aby była wykorzystywana to musi być odpowiednie "Know how". Kto ma zapewnić to "Know how" - młodzież stąd wyjeżdża.
 • "ad111" dnia 10 marca 2018 o godzinie 13:10:49 napisał:
  Znowu wracamy do podstaw, czyli stworzenia takich warunków aby młodzi i wykształceni ludzie pochądzący np. z Zamojszczyzny chcieli tu zostać i działać tu, a nie w Londynie. W Rzeszowie się udaje, a to była swego czasu taka sama (za przeproszeniem) "dziura" jak Zamość. Rzeszów odpływa w przyszłość, a Zamość w przeszłość. Wydaje się, że środki publiczne czy to z UE, czy to z wszelkiego rodzaju grantów i programów rządowych są albo źle lokowane, albo miejscowe władze i "biznesy" uważają, że nie dadzą rady i po te środki nie sięgają. Co więcej, politycy z tych stron dbają tylko o siebie i "swojaków", a nie o region. Widzieliście Zawiślaka rozdzierającego koszulę na mówinicy w Sejmie i walczącego o nasz region? Widzieliście Bratkowskiego żeby cokolwiek zrobił dla regionu, bo ja uważam, że ten gość tylko podłącza się do projektów, którzy inni zrobili i bazuje na lansie swojej osoby. Takich jest więcej. Co zrobiła np. dla regionu poseł Borowiec? Co zrobił przez kadencję Wnuk w Zamościu i Gliwiński w Gminie oprócz "polskiego piekiełka"? Wnuk tylko administruje urzędem i czasami tłumaczy się z drobnych przekrętów typu podsłuchy i inne bzdety. Gliwiński wydaje kasę na bzdury typu wycieczki do Lichenia, na strażaków OSP, którzy oprócz dwóch, czy trzech miejscowości zdolnych do zadań bojowych, to w większości z innych miejscowości tylko pilnują Grobu na Wielkanoc oraz na Floriana zrobią popijawę, a kasa idzie. Można by dalej, ale każdy kto się interesuje miejscowymi politykami, to zna ich absolutny brak osiągnięć dla społeczności jako całości i dbałość o "przyjaciół królika".
 • "Diego" dnia 10 marca 2018 o godzinie 15:30:58 napisał:
  Ad, pomijam obrażanie osób z którymi Ci nie po drodze, ale nie porównuj Zamościa i Rzeszowa, bo Rzeszów to miasto wojewódzkie. Porównuj Zamość do Chełma, białej Podlaskiej czy nawet Przemyśla.
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 10 marca 2018 o godzinie 16:03:59 napisał:
  Gdzie kogoś obraziłem...? Zamość też był miastem wojewódzkim i nie widziałem bumu rozwojowego. Oczywiście, że administracynie można pomóc, ale można też lokalnie dążyć do rozwoju, a nie tylko do pudrowania syfu. Bo to, że żyjemy w Polsce C, to chyba jasne.
 • "Diego" dnia 10 marca 2018 o godzinie 20:31:51 napisał:
  Ad - w tym, że zarzucasz prezydentowi Wnukowi jakieś przekręty. Dopóki nie będzie skazany prawomocnym wyrokiem jest niewinny, a w opowieści prokuratury bym tak od razu nie wierzył. Pozyskanie ponad 220 mln zł z funduszy unijnych przez Wnuka nie jest administrowaniem. W rankingu Rzeczpospolitej pod tym względem Zamość wyprzedził m. In.... Rzeszów. A co do rozwoju, to tak jak mówię, porównuj miasta powiatowe, a nie wojewódzkie.
 • "Thomas" dnia 11 marca 2018 o godzinie 0:28:09 napisał:
  Rzeszów i Zamość po wojnie miały podobną liczbę ludności, Lublin był na poziomie dzisiejszego Zamościa - gdzieś te miasta nam uciekły.
 • "Diego" dnia 11 marca 2018 o godzinie 8:03:20 napisał:
  Lublin nigdy nie był na poziomie Zamościa, po wojnie w Lublinie mieszkało 114 tys. osób, a w Zamościu - 21 tys. W Lublinie było tam potężne środowisko naukowe, przemysł, a u nas.... Nic. Mimo to oba miasta zwiększyły trzykrotnie liczne ludności. Inna sprawa to Rzeszów, który z 30 tys. Po wojnie zwiększył swój stan posiadania do 180 tys. osób. Ale stało się to przede wszystkim przez COP czyli politykę państwa przed drugą wojną światową i po niej. W przeciwieństwie do Lublina Rzeszów znacznie bo o 15%zwiększył też liczbę ludności po reformie i ustanowieniu tam stolicy dużego województwa.
 • "ad111" dnia 11 marca 2018 o godzinie 9:04:10 napisał:
  No to faktycznie obraziłem Wnuka, że ho, ho...:) Co do środków z UE, to powiedz mi co z tego ma zwykły młody Kowalski z Zamościa, który chciałby mieć dobrą pracę z dobrą perspektywą rozwoju, założyć rodzinę, żona też powinna popracować, dzieci chodzić do dobych szkół publicznych będących wysoko w rankingach jakości kształcenia itd. Nic z tych rzeczy nie ma i nie zanosi się więc przestań opowiadać bajki. Zwykły młody Kowalski wyjedzie z Zamościa, zabierze żonę i dzieci i taki będzie efekt zaklinania rzeczywistości.
 • "POdPIS" dnia 11 marca 2018 o godzinie 21:19:39 napisał:
  Diego - politykę COP :-) przed wojną, to ciekawe dlaczego tam jeszcze działają przedsiębiorstwa w po-Gierkowskiej infrastrukturze. Rzeszów to jest teraz z zupełnie innej beczki, po prostu tam majątku i społeczeństwa nie roz..lono. Czy ktoś pamięta TSWL w Zamościu, baza i mnóstwo ludzi z doświadczeniem rozmielona w drobne, a w Chełmie od podstaw powstała uczelnia lotnicza. Nasi włodarze naprawdę byli "zdolni", kwalifikuje się to rekord Guinnessa. A teraz Zamość i okolice to jest skansen i bez czynników zewnętrznych samo z siebie się nie zmieni, partiokracje mają nawet problem z zapełnieniem list wyborczych.
 • "ad111" dnia 12 marca 2018 o godzinie 14:05:56 napisał:
  A pod koniec zeszłego roku nasz rządowy GUS też się w tej kwestii wypowiedział : http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22839850,mieszkancy-lubelszczyzny-zyja-biedniej-niz-rosjanie-gus-pokazal.html#Czolka3Img
 • "ad111" dnia 12 marca 2018 o godzinie 16:08:58 napisał:
  Bida aż piszczy, a radni mają poważniejsze nikomu niepotrzebne problemy do rozwiązania. Ciekawe kiedy w Zamościu...?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Zróbcie jeszcze plac zabaw, by księża...
muo
Dopiero wyremontowana ulica za miliony i...
Antyklerykał
W Polsce katolickiej jest około 50 tys....
Antyklerykał
A leków w aptekach nadal nie ma......
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018