R E K L A M A

Z I P

Region: Będzie więcej nowych dróg w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych 2014-2023

Fot. GDDKiA

R E K L A M A    B O A R D

Rada Ministrów przyjęła przedłożoną przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Zmieniony dokument dokonuje priorytetyzacji drogowych zadań inwestycyjnych, z uwzględnieniem nowego limitu dostępnego na inwestycje realizowane na sieci dróg krajowych.

Zgodnie z uchwałą Rady Ministrów z 20 czerwca 2017 r. limit finansowy Programu Budowy Dróg Krajowych został zwiększony ze 107 mld zł do 135 mld zł. Jednocześnie Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk został zobowiązany do przedstawienia do końca roku listy inwestycji, których budowa zostanie sfinansowana w ramach podwyższonego o 28 mld zł limitu. Zobowiązanie to zostało już wypełnione.

– Zwiększony limit finansowy Programu Budowy Dróg Krajowych pozwala na realizację nowych, nieujętych w dotychczasowym limicie odcinków dróg ekspresowych i autostrad, szczególnie w Polsce Wschodniej. Chodzi przede wszystkim o drogę ekspresową S19, stanowiącą istotny element międzynarodowego korytarza transportowego Via Carpatia. Co szczególnie ważne, zaktualizowany PBDK zabezpiecza finansowanie – 27,4 mld zł – na cały ten ciąg – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Zgodnie z aktualizacją PBDK 2014-2023 do listy inwestycji dodano zadania wspierające korytarz Via Carpatia znajdujące się na terenie województwa lubelskiego, takie jak autostrada A2 łącząca Białą Podlaską z Warszawą oraz droga ekspresowa S17 Piaski – Hrebenne (granica polsko-ukraińska). Na liście zadań które mogą być realizowane w ramach PBDK 2014-2023 znalazła się również obwodnica Chełma w ciągu drogi ekspresowej S12. W drugiej części załącznika nr 1, zawierającej zadania jakie mogą wejść w fazę realizacji w wyniku uzyskanych w przetargach oszczędności, znalazło się przedłużenie A2 do granicy państwa, a na S12 dobudowa drugiej jezdni na obwodnicy Puław oraz budowa od Piask do granicy w Dorohusku.

Przypomnijmy, że trwa już budowa S17 od węzła Kurów Zachód w stronę Warszawy oraz łącznika do mostu na Wiśle w Puławach. W przetargu na wyłonienie wykonawcy w trybie projektuj i buduj jest S19 od Lublina do granicy z woj. podkarpackim. Weryfikujemy oferty złożone  na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu S17. Ogłoszono przetarg na opracowanie koncepcji programowej dla S19 od granicy z woj. mazowieckim do Lubartowa, a na przełomie sierpnia i września ogłoszony zostanie przetarg na koncepcję programową dla odcinka Lubartów – Lublin.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Asd" dnia 31 lipca 2017 o godzinie 22:13:23 napisał:
  To jest news :)
  2
  0
 • R E K L A M A
 • "leh" dnia 2 sierpnia 2017 o godzinie 14:37:19 napisał:
  Wreszcie !!!!!!!
  1
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

K. przed chwilą
Najgorszy prezydent w historii Zamościa...
zamoscianin od ... 21 minut temu
Najlepszy prezydent w historii Zamościa...
24 minuty temu
Już kiedyś machał skarpetami pan hła...
literat 27 minut temu
Byłem, widziałem. Szacunek dla organiz...
mieszkaniec 41 minut temu
Jaka marna telewizja taki marny arystokr...
Nowak 51 minut temu
Wszystkie Sławki to fajne chłopaki!......
Ogladalam 52 minuty temu
Ogladalam program. Był link na profilu ...
martusia 55 minut temu
Ale hit. Pożal się Boże arystokrata, ...
^_^ 57 minut temu
pierwowzór albo naśladowca Jakuba Węd...
Anka 59 minut temu
A Andrzejka nigdy nie zaprosili i nie za...
wyborca
Panie Zamoyski niech Pan wróci i wygra ...
wehikuł czasu
Jak zakończyła się ta sprawa? http://...
Horn
Chyba, że PiS wystawi swojego kandydata...
kocham ręczną
Padwa pany! Na koniec ograć lidera z Ki...
analizy nie kł...
M.Zamoyski pogodzi PiS i A.Wnuka tutaj n...
Leśmian, Leśm...
Byłem, widziałem. Film bardzo dobry. B...
Karolak
ludzie na fotkach wyglądają jak zombi ...
Czytelnik
Film może ciekawy ale promocja w mediac...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny