R E K L A M A

Z I P

2. Region | Chełm | Flesz | PracaRedakcja16 kwietnia 2018 FACEBOOK | 4204 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy ()

Region: 75 etatów czeka w Straży Granicznej

Fot. NOSG

R E K L A M A    B O A R D

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie, w trybie ciągłym prowadzi nabór kandydatów do służby przygotowawczej. W 2018 roku planuje się przyjąć do służby 75 funkcjonariuszy.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba: posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, o nieposzlakowanej opinii,  niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystająca w pełni z praw publicznych,  posiadająca co najmniej średnie wykształcenie, posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej oraz dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Postępowanie kwalifikacyjne składa się z dwóch etapów. W I etapie postępowania kwalifikacyjnego zostanie dokonany przegląd złożonych przez kandydata dokumentów oraz w oparciu o nie zostanie wystawiona wstępna ocena w zakresie spełnienia przez niego wymagań określonych w ustawie. W przypadku złożenia lub przedłożenia przez kandydata niekompletnych lub wadliwie wypełnionych dokumentów, podanie zostanie zwrócone w celu poprawienia lub uzupełnienia. Ponowne złożenie podania wraz z niekompletnie lub wadliwie wypełnionymi dokumentami może skutkować odmową wszczęcia postępowania.

Zgodnie z posiadanym zakresem kompetencji uprawnionym do rozpatrywania próśb osób ubiegających się o przyjęcie do służby w jednostce organizacyjnej Straży Granicznej jest Komendant Oddziału. Po dokonaniu szczegółowej analizy przedłożonej przez kandydata wymaganej dokumentacji może poddać kandydata procedurze opracowania lub odstąpić od dalszego prowadzenia postępowania jeżeli prowadzenie postępowania nie znajduje jego zdaniem uzasadnienia w potrzebach służbowych Straży Granicznej.

Kandydat, który uzyskał akceptację Komendanta Oddziału w kwestii kontynuowania postępowania kwalifikacyjnego kierowany jest na:

– wstępną rozmowę kwalifikacyjną pozwalającą w szczególności na ocenę umiejętności autoprezentacji, poprawności w formułowaniu myśli, umiejętności nawiązywania kontaktu, poziomu elokwencji, a także poznania zainteresowań kandydata, zakresu kwalifikacji zawodowych i posiadanej wiedzy o Straży Granicznej oraz motywacji do podjęcia służby,

– testy psychologiczne określające predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata (test trwa około 6 godzin) – w przypadku, gdy kandydat zgłosi się na badanie w złym stanie zdrowia, złym samopoczuciu spowodowanym m.in. zaburzeniem po sytuacji traumatycznej (przeżyciu lub byciu świadkiem traumatycznego przeżycia) ma obowiązek poinformowania o tym przeprowadzającego badanie psychologiczne, a psycholog ma prawo nie przeprowadzić przedmiotowego badania,

– badania psychofizjologiczne.

Ponadto kandydat zostanie objęty procedurą ustalającą, iż daje rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach ustawy o ochronie informacji niejawnych. W ramach I etapu postępowania kwalifikacyjnego zostaną wykonane sprawdzenia w ewidencjach, rejestrach i kartotekach prawdziwości danych zawartych w kwestionariuszu osobowym. I etap postępowania kwalifikacyjnego kończy się oceną kandydata i wystawieniem opinii w przedmiocie dopuszczenia do drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego. Negatywny wynik jednego z elementów postępowania obejmującego I etap powoduje przerwanie prowadzonego postępowania kwalifikacyjnego.

W ramach prowadzonego I etapu postępowania kwalifikacyjnego istnieje możliwość odbycia przez kandydata próbnego testu sprawności fizycznej na co najmniej 7 dni przed terminem rozpoczęcia II etapu postępowania. Udział w przedmiotowym teście jest nieobowiązkowy.

II etap postępowania kwalifikacyjnego odbywa się w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Składa się on z:

– testów pisemnych obejmujących test z wiedzy ogólnej oraz test ze znajomości języka obcego,

– testu sprawności fizycznej,

– rozmowy kwalifikacyjnej.

Po pozytywnym ukończeniu II etapu postępowania kwalifikacyjnego kandydat kierowany jest do rejonowej komisji lekarskiej celem ustalenia zdolności do służby.

Szczegółowe informacje o naborze do NOSG można znaleźć TUTAJ.

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "œπæ" dnia 16 kwietnia 2018 o godzinie 15:44:22 napisał:
  No fajnie, ale dlaczego kobiety mają niższe wymagania sprawnościowe od mężczyzn? W końcu równouprawnienie co nie? A jak przyjdzie łapać przemytnika ludzi lub fajek na granicy w krzakach czy handlarza prochami to co wówczas? Te niższe wymagania mogą zadecydować o powodzeniu akcji bądź nie. Moim zdaniem do SG czy to innych służb mundurowych powinni być przyjmowani najlepsi, bez względu na płeć i bez ulg. Tylko masz do przebiegnięcia np. 1,2 KM i masz na to X czasu. Załapiesz się, idziesz dalej. Nie, to do widzenia. A nie robić, że dla kobiet to już 800m i w czasie o prawie połowę wyższym niż dla mężczyzn. Przecież to kpina.
  4
  0
  R E K L A M A
 • "Gosc" dnia 16 kwietnia 2018 o godzinie 16:15:53 napisał:
  Tyle przyjęć ale nikogo nie przyjmują
  0
  2
 • "Thomas" dnia 16 kwietnia 2018 o godzinie 17:01:22 napisał:
  kiedy był powszechny pobór do wojska to wszyscy narzekali, kiedy go nie ma to też jest narzekanie. Decyzja o rezygnacji z powszechnego obowiązku służby wojskowej była zbyt pochopna i kompletnie nieuzasadniona. Plusem tego poboru było to, ze wojsko mając kolejne zaciągi do wojska mogła spośród nich rekrutować do służby zawodowej.
  2
  1
 • "Daniel Czubara" dnia 16 kwietnia 2018 o godzinie 18:26:23 napisał:
  @Thomas teraz dla chętnych jest służba w WOT. Szczerze polecam.
  2
  1
 • "Thomas" dnia 16 kwietnia 2018 o godzinie 18:46:14 napisał:
  Daniel Czubara@ Brzmi to jak sarkazm. Powiem tak lepszy rydz niż nic.
  1
  1
 • "Daniel Czubara" dnia 16 kwietnia 2018 o godzinie 19:02:54 napisał:
  @Thomas broń Boże sarkazm :) sam jestem zwolennikiem powrotu słynnej "zetki". Niestety traf chciał, że od mojego rocznika służbę zasadniczą zawieszono. Od niedawna jednak nadrabiam zaległości ;)
  1
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

antyklerykał 46 minut temu
Z jednej strony obchody Niepodległej, a...
ad111 49 minut temu
Łony, te z urzędu, wiedzo lepij jak ma...
Eeee 55 minut temu
Co robi krzyż w świeckiej szkole??? Ka...
.
Włączanie się do ruchu na tym skrzyż...
PR
Rondo, rondo i od tego jeżdżenia w ko...
PR
Widac, ze inwestor bierze się za cos o ...
maryla
Czy dotychczasowy Z-ca Kier.USC Pani Mag...
Mieszczuch
Wychowanków będzie grało tylu ilu si...
zenek
to ja jestem Tofik a nie ty ...... Bla b...
archeo
Piwnice są, ale tylko w narozniku przy ...
wow
widac jakies łuki pewnie piwnice albo p...
Thomas
A na jaką cholerę tam rondo je...
Thomas
Miałem okazję być na koncercie organi...
wow
Gratulacje ! Jako jedyny startował w sw...
Thomas
Rafał Zwolak może być kandydatem na p...
Thomas
fakt@ IPSOS to bardzo życiowa lektura. ...
Thomas
Niedawno był bardo ciekawy sondaż w Wi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny