II. Region | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja20 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Region: 500+ przed świętami?

baner programu

Ponad 63 mln zł – to ostatnia grudniowa transza środków przekazanych przez wojewodę Przemysława Czarnka na wypłatę świadczenia 500 plus w woj. lubelskim. Pieniądze zostały przelane na konta samorządów 18 grudnia. Teraz to już wyłącznie od gmin zależy, czy przekażą środki dla rodzin ze swojego terenu jeszcze przed świętami.

– Średnio miesięcznie przekazujemy gminom około 120 mln złotych. Dzisiejsza transza została przekazana po to, aby samorządy mogły wypłacić wszystkie środki z Programu Rodzina 500 plus jeszcze przed świętami. Boże Narodzenie to jest ten moment w ciągu roku, w którym potrzebujemy dużo środków finansowych. Dotyczy to zwłaszcza tych rodzin, które mają dzieci, bo wiadomo, że łączy się to z tradycją kupowania prezentów i te środki na pewno by się przydały. Jestem przekonany, że gminy staną na wysokości zadania, tak jak robiły to do tej pory, bo współpraca przy wypłacie świadczenia wychowawczego między nami a gminami układa się bardzo dobrze – powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
 
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, 14 grudnia 2017 r. minister pracy rodziny i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zwróciła się do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast z apelem o wypłatę świadczenia wychowawczego z programu „Rodzina 500 plus” jeszcze przed świętami.
 
Realizacja programu „rodzina 500+” w okresie świadczeniowym 2017/2018
 
1 października 2017 r. ruszył nowy okres świadczeniowy w programie „Rodzina 500 plus”.
 
Przyjmowanie wniosków o 500+ rozpoczęło się cztery miesiące temu (w sierpniu br.). Prawo do świadczenia wychowawczego z rządowego programu „Rodzina 500 plus” jest ustalane na dany okres świadczeniowy. Obecny trwa od 1 października do 30 września 2018 roku.
 
W każdym czasie można przystąpić do Programu. Trwa proces rozpatrywania wniosków złożonych w październiku, listopadzie i grudniu. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi złożenie wniosku jeszcze w październiku powoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia. 
 
Wskutek złożenia wniosku później niż w październiku prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu świadczeniowego.
 
Gdy wniosek zostanie złożony w listopadzie, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do dnia 31 stycznia następnego roku.
 
Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 grudnia do 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.
 
W poprzednim okresie świadczeniowym wsparciem z Programu objęto ponad 242 tys. dzieci z województwa lubelskiego. Ponad 152,5 tys. rodzin uczestniczyło w Programie.
 
W nowym okresie świadczeniowym, do listopada br., z Programu skorzystało ponad 137,7 tys. rodzin, w tym ponad 8 tys. rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym.
 
Wsparciem objęto ponad 214,3 tys. dzieci do 18 roku życia.
 

  • STRUKTURA RODZIN pobierających świadczenie przedstawia się następująco:
  • 57,72%stanowią rodziny otrzymujące świadczenie wychowawcze tylko na jedno dziecko;
  • 30,78%stanowią rodziny otrzymujące świadczenie wychowawcze na dwóje dzieci;
  • 8,63%stanowią rodziny otrzymujące świadczenie wychowawcze na troje dzieci
  • 2,04%stanowią rodziny otrzymujące świadczenie wychowawcze na czworo dzieci
  • 0,58%stanowią rodziny otrzymujące świadczenie wychowawcze na pięcioro dzieci
  • 0,25% stanowią rodziny otrzymujące świadczenie wychowawczena sześcioro i więcej dzieci

 
Ilość złożonych wniosków na nowy okres świadczeniowy do końca listopada br. wyniosła 152 310.
 
Ilość wydanych decyzji w sprawie świadczenia wychowawczego dotyczących wniosków złożonych w okresie od sierpnia do listopada br. – 145 865. (co stanowi 95 % wszystkich złożonych wniosków):
 
Z przeprowadzonych analiz wynika, że w stosunku do ubiegłego okresu, 90% rodzin złożyło wnioski na nowy okres 2017/2018. 

 
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
nienasycona ćw...
hmmm.... obstawiam że jeżeli ktoś ły...
dd
Trzech radnych natomiast tablety dwa. Cz...
Redakcja
Dziękujemy za ten komentarz. I My i Ty ...
Redakcja
To tymczasowa strona. Dostęp zostanie w...
Redakcja
To tymczasowa strona....
.
Czy zostanie zachowany dostęp do archiw...
Kubel
Chaba wejdą wszyscy? na barana...
tur
Też nie rozumiem jak można wstawić na...
KL
"Ostatni będą pierwszymi, a pierwsi os...
MS
posel Zawislak najlepszy ale od końca...
MS
Panowie ale sukces oddaj tez diety!...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018