R E K L A M A

Z I P

II. Region | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja20 grudnia 2017 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Region: 500+ przed świętami?

baner programu

Ponad 63 mln zł – to ostatnia grudniowa transza środków przekazanych przez wojewodę Przemysława Czarnka na wypłatę świadczenia 500 plus w woj. lubelskim. Pieniądze zostały przelane na konta samorządów 18 grudnia. Teraz to już wyłącznie od gmin zależy, czy przekażą środki dla rodzin ze swojego terenu jeszcze przed świętami.

– Średnio miesięcznie przekazujemy gminom około 120 mln złotych. Dzisiejsza transza została przekazana po to, aby samorządy mogły wypłacić wszystkie środki z Programu Rodzina 500 plus jeszcze przed świętami. Boże Narodzenie to jest ten moment w ciągu roku, w którym potrzebujemy dużo środków finansowych. Dotyczy to zwłaszcza tych rodzin, które mają dzieci, bo wiadomo, że łączy się to z tradycją kupowania prezentów i te środki na pewno by się przydały. Jestem przekonany, że gminy staną na wysokości zadania, tak jak robiły to do tej pory, bo współpraca przy wypłacie świadczenia wychowawczego między nami a gminami układa się bardzo dobrze – powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
 
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, 14 grudnia 2017 r. minister pracy rodziny i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zwróciła się do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast z apelem o wypłatę świadczenia wychowawczego z programu “Rodzina 500 plus” jeszcze przed świętami.
 
Realizacja programu „rodzina 500+” w okresie świadczeniowym 2017/2018
 
1 października 2017 r. ruszył nowy okres świadczeniowy w programie „Rodzina 500 plus”.
 
Przyjmowanie wniosków o 500+ rozpoczęło się cztery miesiące temu (w sierpniu br.). Prawo do świadczenia wychowawczego z rządowego programu „Rodzina 500 plus” jest ustalane na dany okres świadczeniowy. Obecny trwa od 1 października do 30 września 2018 roku.
 
W każdym czasie można przystąpić do Programu. Trwa proces rozpatrywania wniosków złożonych w październiku, listopadzie i grudniu. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi złożenie wniosku jeszcze w październiku powoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia. 
 
Wskutek złożenia wniosku później niż w październiku prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu świadczeniowego.
 
Gdy wniosek zostanie złożony w listopadzie, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do dnia 31 stycznia następnego roku.
 
Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 grudnia do 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.
 
W poprzednim okresie świadczeniowym wsparciem z Programu objęto ponad 242 tys. dzieci z województwa lubelskiego. Ponad 152,5 tys. rodzin uczestniczyło w Programie.
 
W nowym okresie świadczeniowym, do listopada br., z Programu skorzystało ponad 137,7 tys. rodzin, w tym ponad 8 tys. rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym.
 
Wsparciem objęto ponad 214,3 tys. dzieci do 18 roku życia.
 

 • STRUKTURA RODZIN pobierających świadczenie przedstawia się następująco:
 • 57,72%stanowią rodziny otrzymujące świadczenie wychowawcze tylko na jedno dziecko;
 • 30,78%stanowią rodziny otrzymujące świadczenie wychowawcze na dwóje dzieci;
 • 8,63%stanowią rodziny otrzymujące świadczenie wychowawcze na troje dzieci
 • 2,04%stanowią rodziny otrzymujące świadczenie wychowawcze na czworo dzieci
 • 0,58%stanowią rodziny otrzymujące świadczenie wychowawcze na pięcioro dzieci
 • 0,25% stanowią rodziny otrzymujące świadczenie wychowawczena sześcioro i więcej dzieci

 
Ilość złożonych wniosków na nowy okres świadczeniowy do końca listopada br. wyniosła 152 310.
 
Ilość wydanych decyzji w sprawie świadczenia wychowawczego dotyczących wniosków złożonych w okresie od sierpnia do listopada br. – 145 865. (co stanowi 95 % wszystkich złożonych wniosków):
 
Z przeprowadzonych analiz wynika, że w stosunku do ubiegłego okresu, 90% rodzin złożyło wnioski na nowy okres 2017/2018. 

 
Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "?" dnia 20 grudnia 2017 o godzinie 8:36:55 napisał:
  I po co ten znak zapytania w tytule? Skoro ludzie 500+ już dostali. Po co robicie zamęt?
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny