II. Region | MotoryzacjaOliwia Bojar11 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: 12 138 kontroli – Inspekcja Transportu Drogowego podsumowała miniony rok

foto: pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D


12 138 – tyle kontroli w 2017 roku przeprowadziło 33 inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie pracujących na terenie naszego województwa. Najwięcej, bo aż 6691 dotyczyło kontroli zagranicznych przewoźników.

Inspektorzy pod lupę wzięli przewóz osób (1681 kontroli), taksówki (293), tonaż pojazdów (1465). 117 przeprowadzonych kontroli dotyczyło zadymienia spalin, 966 przewozu towarów niebezpiecznych, a 583 przewozu towarów szybko psujących się.

W zakresie kontroli przedsiębiorstw przeprowadzono 85 kontroli obejmując analizą 97.249 dni czasu pracy kierowcy.

Skutkiem działań podjętych przez inspektorów było wydanie 735 decyzji administracyjnych nakładających na przedsiębiorców kary pieniężne za stwierdzone naruszenie przepisów transportowych. Ponadto wydano 108 decyzji administracyjnych nakładających na przedsiębiorców kary pieniężne za stwierdzone naruszenia w zakresie normatywności pojazdów (przeważenia pojazdów o DMC pow. 3,5 t).

89 wydanymi decyzjami nałożono na przedsiębiorców kary za stwierdzone naruszenia w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych.

Inspektorzy nałożyli 2042 mandaty karne z tytułu wykroczeń przeciw przepisom ustawy o transporcie drogowym i 883 mandaty z tytułu wykroczeń przeciw przepisom ustawy prawo o ruchu drogowym.
Zatrzymano też 555 dowodów rejestracyjnych.

Przeprowadzono także blisko 1000 kontroli na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
ak
Jeszcze trzeba wymienić mieszkańców S...
LOVE_ZMC
Jeśli sie myle to przepraszam i zwracam...
tymon
w tamtym roku polise z YU miałem i kosz...
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat