II. Region | Prawo i Biznestekst nadesłany18 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: 11 milionów do wzięcia dla firm turystycznych

R E K L A M A    B O A R D

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych.

Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) rozpoczął przyjmowanie od przedsiębiorców wniosków o preferencyjne pożyczki.

 

Dla kogo i na co

Z dofinansowania mogą skorzystać mikro, mali i średni przedsiębiorcy posiadający siedzibę i prowadzący działalność gospodarczą w branży turystycznej lub okołoturystycznej na terenie województwa lubelskiego.

Pożyczki – do 500 000 zł mogą być przeznaczone np.: na budowę, rozbudowę i remont hoteli i pensjonatów, wyznaczenie nowych szlaków turystycznych, parków tematycznych, przywracanie starych zawodów, rozwój produktów regionalnych. Można uzyskać dofinansowanie również na promocję rękodzieła czy produktów regionalnych. Katalog przedsięwzięć jest otwarty, gdyż liczy się dobry pomysł.

 

Preferencyjne zasady: tylko 2,13% i brak opłat i prowizji

Przedsiębiorcy będą mogli otrzymać pożyczkę na preferencyjnych zasadach z oprocentowaniem stałym 2,13% w skali roku, które jest znacznie niższe od oprocentowania na zasadach rynkowych. Wyróżnikiem tej formy wsparcia obok niskiego oprocentowania, jest brak opłat i prowizji związanych z udostępnieniem i obsługą pożyczek, co znacznie obniża koszty prowadzonej działalności gospodarczej i zwiększa konkurencyjność na rynku. Preferencyjne środki z pożyczki można przeznaczyć na sfinansowanie nawet do 80% wartości inwestycji, z okresem spłaty do 5 lat. Możliwa jest także karencja w spłacie kapitału, nawet do 6 miesięcy, czyli spłatę pożyczki można rozpocząć dopiero po pół roku od otrzymania pieniędzy.

Dodatkowych preferencji mogą oczekiwać Miejsca Przyjazne Rowerzystom Wschodniego Szklaku Rowerowego Green Velo oraz młode przedsiębiorstwa, tzw. start-upy.

 

Niewykorzystany potencjał

Lubelszczyzna jest pięknym, ale wciąż mało popularnym kierunkiem turystycznym. Naszymi atutami są Roztocze, Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, czy dolina Bugu. Turystyka może się rozwijać również wokół zabytków architektury i miast takich jak Lublin, Kazimierz Dolny czy Zamość.

Pożyczka na rozwój turystyki daje szansę na poprawę infrastruktury turystycznej i okołoturystycznej  – mówi dyrektor Funduszu Pożyczkowego Lubelskiej Fundacji Rozwoju, Janusz Hawrył – Już wiemy, że wszystkie pieniądze zostaną wydatkowane, gdyż produkt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Dobrze zainwestowane środki z pożyczek wpłyną na wzrost ruchu turystycznego, który zwiększy przychody nie tylko firm obsługujących turystów, ale także dochody budżetowe samorządów lokalnych – dodaje dyrektor J. Hawrył.

 

Kto udziela pożyczek

Udzielaniem pożyczek w Regionie zajmuje się Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju, wyłoniony przez BGK w postępowaniu przetargowym.

Doradcy Klienta w biurach w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Puławach i Zamościu bezpłatnie pomogą przedsiębiorcom wypełnić wniosek o uzyskanie pożyczki, który jest rozpatrywany indywidualnie uwzględniając przedsięwzięcie, które planuje realizować wnioskodawca, kondycję finansową firmy i proponowane zabezpieczenie.

 

Szczegóły dostępne na www.biznespozyczka.eu oraz pod nr tel. 81 528-43-03 (-04, -05)

Pożyczka na rozwój turystyki jest instrumentem finansowym Projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”, który swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę Wschodnią. Projekt finansowany jest środkami Ministra Rozwoju i Finansów a podmiotem odpowiedzialnym za zarządzanie kwotą ok. 200 mln zł przeznaczoną na realizację Projektu w Polsce Wschodniej, został Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
z zamoscia
No cóż, szczebrzeszyńsko-zwierzyński...
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat