R E K L A M A

Z I P

2. Region | Prawo i Biznestekst nadesłany18 grudnia 2017 FACEBOOK | 3994 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: 11 milionów do wzięcia dla firm turystycznych

R E K L A M A    B O A R D

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych.

Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) rozpoczął przyjmowanie od przedsiębiorców wniosków o preferencyjne pożyczki.

 

Dla kogo i na co

Z dofinansowania mogą skorzystać mikro, mali i średni przedsiębiorcy posiadający siedzibę i prowadzący działalność gospodarczą w branży turystycznej lub okołoturystycznej na terenie województwa lubelskiego.

Pożyczki – do 500 000 zł mogą być przeznaczone np.: na budowę, rozbudowę i remont hoteli i pensjonatów, wyznaczenie nowych szlaków turystycznych, parków tematycznych, przywracanie starych zawodów, rozwój produktów regionalnych. Można uzyskać dofinansowanie również na promocję rękodzieła czy produktów regionalnych. Katalog przedsięwzięć jest otwarty, gdyż liczy się dobry pomysł.

 

Preferencyjne zasady: tylko 2,13% i brak opłat i prowizji

Przedsiębiorcy będą mogli otrzymać pożyczkę na preferencyjnych zasadach z oprocentowaniem stałym 2,13% w skali roku, które jest znacznie niższe od oprocentowania na zasadach rynkowych. Wyróżnikiem tej formy wsparcia obok niskiego oprocentowania, jest brak opłat i prowizji związanych z udostępnieniem i obsługą pożyczek, co znacznie obniża koszty prowadzonej działalności gospodarczej i zwiększa konkurencyjność na rynku. Preferencyjne środki z pożyczki można przeznaczyć na sfinansowanie nawet do 80% wartości inwestycji, z okresem spłaty do 5 lat. Możliwa jest także karencja w spłacie kapitału, nawet do 6 miesięcy, czyli spłatę pożyczki można rozpocząć dopiero po pół roku od otrzymania pieniędzy.

Dodatkowych preferencji mogą oczekiwać Miejsca Przyjazne Rowerzystom Wschodniego Szklaku Rowerowego Green Velo oraz młode przedsiębiorstwa, tzw. start-upy.

 

Niewykorzystany potencjał

Lubelszczyzna jest pięknym, ale wciąż mało popularnym kierunkiem turystycznym. Naszymi atutami są Roztocze, Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, czy dolina Bugu. Turystyka może się rozwijać również wokół zabytków architektury i miast takich jak Lublin, Kazimierz Dolny czy Zamość.

Pożyczka na rozwój turystyki daje szansę na poprawę infrastruktury turystycznej i okołoturystycznej  – mówi dyrektor Funduszu Pożyczkowego Lubelskiej Fundacji Rozwoju, Janusz Hawrył – Już wiemy, że wszystkie pieniądze zostaną wydatkowane, gdyż produkt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Dobrze zainwestowane środki z pożyczek wpłyną na wzrost ruchu turystycznego, który zwiększy przychody nie tylko firm obsługujących turystów, ale także dochody budżetowe samorządów lokalnych – dodaje dyrektor J. Hawrył.

 

Kto udziela pożyczek

Udzielaniem pożyczek w Regionie zajmuje się Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju, wyłoniony przez BGK w postępowaniu przetargowym.

Doradcy Klienta w biurach w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Puławach i Zamościu bezpłatnie pomogą przedsiębiorcom wypełnić wniosek o uzyskanie pożyczki, który jest rozpatrywany indywidualnie uwzględniając przedsięwzięcie, które planuje realizować wnioskodawca, kondycję finansową firmy i proponowane zabezpieczenie.

 

Szczegóły dostępne na www.biznespozyczka.eu oraz pod nr tel. 81 528-43-03 (-04, -05)

Pożyczka na rozwój turystyki jest instrumentem finansowym Projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”, który swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę Wschodnią. Projekt finansowany jest środkami Ministra Rozwoju i Finansów a podmiotem odpowiedzialnym za zarządzanie kwotą ok. 200 mln zł przeznaczoną na realizację Projektu w Polsce Wschodniej, został Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Hm 9 minut temu
Najważniejsze to utrzymywać ciemnotę ...
. 14 minut temu
Ile kosztuje bilet BUS z Zamościa do Lu...
ad111 28 minut temu
A już się martwiłem, że trochę dłu...
KIBIC 35 minut temu
Kolejny sukces normalnie! Poza sportowym...
Zm 38 minut temu
Tak naprawde to przydal by sie nowy stad...
Kto 58 minut temu
Masz racje ja mysle ze w koncu nastanie ...
Na mnie i wielu
Zachęty tego pana działają w drugą s...
Gabriela Korkos...
Damy radę :)...
Gabriela Korkos...
Komentarz cały czas jest dostępny: ...
wołek
Szanowna władzo jeszcze trzeba im dorz...
Lbn
Nie czepiaj się Padwy a Osiru, jest prz...
realista
Jakie to Polskie, pod płaszczykiem anon...
Janek
Dokładnie tak! Zastanówmy się, ile za...
PR
Frekwencja dopisała szkoda, ze tylko zb...
z_boku
@"anty" - skąd mam wiedzieć czy nas st...
z_boku
Zbiórka pieniędzy bez wcześniejszego ...
anty
czy nas stać na utrzymanie Hetmana? Je...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny